UltraVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.75
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • Android

  • iOS

  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi
 • unblocks:


  • iPlayer

UltraVPN ilk kez 2006 yılında Network Protect Limited tarafından başlatılan, İngiltere merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamaları vardır. Masaüstü uygulamaları en önemli VPN özelliklerinin tümüne sahiptir - öldürme anahtarı, DNS sızıntı koruması ve güçlü OpenVPN şifreleme. Mobil uygulamalar çok daha basit; sunucu seçimi dışında hiçbir şey sağlama.

ProPrivacy.com Puan
3.9 10 üzerinden

özet

Hızlar söz konusu olduğunda, bu VPN benzer fiyatlı hizmetlere kıyasla biraz durgun. Ancak, HD olarak izlemenize izin vermelidir. Ve bu VPN, Netflix (Ultraflix sunucularını kullanarak) ve BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırır - bu nedenle iyi bir akış VPN'dir. VPNUltra da torrentlere izin veriyor ve kesinlikle ucuz olarak kabul edilebilecek bir VPN. Bununla birlikte, bu VPN'nin gizlilik politikasının, bağlantı günlüklerini IP adreslerinin yanında tuttuğunu belirttiğini belirtmek gerekir. Bu UltraVPN incelemesinde, paranızı harcamaya değip değmeyeceğini kontrol etmek için bu hizmetin her bir yönüne derinlemesine bir göz atıyoruz.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  UK
 • Eşzamanlı bağlantılar
  3
 • Ülkeler
  34

Fiyat

12 ay

$ 3.75
her ay


6 ay

$ 5.99
her ay

1 ay

$ 7.99
her ay

VPN'lerin büyük çoğunluğu gibi, UltraVPN üç farklı abonelikte satın alınabilir; aylık plan, üç aylık plan ve yıllık plan.

Fiyatlandırma

Genellikle olduğu gibi, UltraVPN daha uzun süre abone olan tüketicilere daha büyük bir indirim sağlar. Bu fiyatlandırma yapısı, hizmeti taahhüt eden müşterileri ödüllendirmek için tasarlanmıştır. Bu indirimler dışında tüm abonelik planları aynıdır ve tüm kullanıcılar tüm sunuculara ve VPN özelliklerine erişebilir.

Tek bir ay için 7,99 $ maliyetle, bu VPN son derece rekabetçi ve yıllık fiyatı 45 dolar - veya 3,75 dolar eşdeğeri - UltraVPN'i piyasadaki daha ucuz VPN'lerden biri haline getiriyor.

Ancak, ilginç bir şekilde, kayıt sayfasını tıklayıp bir süre beklerseniz - ve sonra tekrar tıklarsanız -% 70 daha indirimden yararlanabilirsiniz. Bu, yıllık abonelik maliyetini sadece 27 dolara (veya ayda 2,25 dolara eşdeğer) düşürür. Bu mükemmel bir fiyat, bu nedenle sayfanın size bu otomatik indirimi sunmasını beklemenizi kesinlikle öneririz..

ultaVPN indirimli fiyatlar

Ayrıca bu VPN'in 30 günlük para iade garantisi vermesini seviyoruz, yani paranızı riske atmaktan endişe etmeden deneyebilirsiniz.

En etkileyici olanı? UltraVPN, yazılımı cihazınıza indirip yükleyerek tüm kullanıcıların kullanabileceği 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar. Ücretsiz bir hesap oluşturduktan sonra, herhangi bir ödeme bilgisi vermeden VPN'yi ücretsiz olarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu son derece nadirdir ve bu hizmet hakkında gerçekten sevdiğimiz bir şeydir.

UltraVPN Ödeme Seçenekleri

UltraVPN ile abone olmaya karar veren herkes kredi kartı veya bankamatik kartıyla ödeme yapmayı tercih edebilir. UltraVPN Visa, Mastercard, Amex ve Discover'ı kabul eder. Aboneler PayPal ile de ödeme yapabilir. Ne yazık ki, Ultra VPN herhangi bir kripto para birimini kabul etmiyor, bu da hizmet için anonim olarak ödeme yapamayacağınız anlamına geliyor..

Engellemeyi kaldır Netflix?

UltraVPN, Netflix US ve BBC iPlayer gibi popüler akış hizmetlerinin engelini kaldırmayı başaran giderek daha az sayıda VPN hizmeti arasında yer alıyor. Ücretli bir hesapla Londra'daki Ultraflix UK'ye, New York'ta Ultraflix ABD'ye, ayrıca Ultraflix Japonya ve Ultraflix Kanada'ya erişebilirsiniz. Ancak, "Ultraflix" sunucuları yalnızca ücretli hesaplarda bulunduğundan, 7 günlük ücretsiz denemede Netflix'e erişemeyeceğinizi belirtmek gerekir..

BBC iPlayer'ın tüm İngiltere sunucularında mevcut olduğunu gördük, bu harika. Ayrıca, hulu'ya ABD sunucularından erişmeye çalıştık, ancak UltraVPN'in şu anda bu hizmetin engellemesini kaldıramadığını bildirdiğimiz için üzgünüz. Yani hulu ilginizi çekiyorsa, başka bir yerde alışveriş yapmanız gerekecek.

Bununla birlikte, genel olarak, bu nispeten ucuz VPN’in akışları engelleme yeteneğinden etkilendik, bu da kesinlikle birçok kullanıcı için bir satış noktası olacak.

Özellikleri

Port seçimi
Port yönlendirme
Eşzamanlı bağlantılar 3
Toplam sunucu 100
Ülkeler 34
Yönlendirici Desteği
Desteklenen Yönlendiriciler Domates, DD-WRT
Çıplak metal veya sanal sunucular Mix
torrenting

UltraVPN son derece kolay olmayan bir hizmettir. Özellikleri düşüktür ve birçok VPN hizmetinde bulabileceğiniz üst düzey özelliklerin hiçbirine sahip değildir.

Sağlayıcıya Torrenting'e izin verilip verilmediğini sorduk ve bize Torrenting'in tüm sunucularında mümkün olduğunu söyledi (ancak Torrenting hizmetini kullanarak aktif olarak tanıtılamıyor veya reklam vermiyor olsa da). Buna rağmen, P2P sınırlı değildir ve BitTorrent, utorrent, vb. Hepsi UltraVPN ile iyi çalışır. Bu nedenle, BitTorrent'i bu hizmeti kullanmaya karar verip vermediğiniz kendi kişisel tehdit modelinize bağlıdır (bu İngiltere tabanlı bir VPN'dir ve kendi gizlilik politikasına göre bağlantı günlüklerini tutar). Bununla birlikte, genel olarak, Torrenting sorunlu olmamalıdır.

Aşağıda, UltravPN'in kullanıcılarına sağladığı tüm özellikleri görebilirsiniz:

 • 50'den fazla ülkedeki sunucular

 • Güçlü OpenVPN ve IKEv2 şifrelemesi

 • 7/24 canlı sohbet desteği

 • Windows, Mac, Android, iOS ve Amazon Firestick için uygulamalar

 • Her iki masaüstü uygulamasında Killswitch

 • Engellemeyi kaldır Netflix US

 • 7 günlük ücretsiz deneme (kart gerekmez)

 • 30-gün para iade garantisi

Hız ve Performans

VPN hızlarını bilimsel, sunucu tabanlı bir hız test sistemi kullanarak test ediyoruz. Bu, çeşitli VPN sunucularını günde üç kez test etmemize olanak tanır - bu VPN'lerin performansı hakkında doğru ve güncel sonuçlar almak için.

Bununla birlikte, yayınlama sırasında hala veri sağlamak için UltraVPN test sunucularını bekliyoruz. Bu nedenle, speedtest.net kullanarak VPN'yi elle test ettik. Avusturyalı sunucuyu 50 Mbps bağlantıda test ettik ve indirme hızlarının 20 Mbps'ye yarıdan fazla olduğunu tespit ettik. İngiltere / Londra sunucusu internet hızımızı sadece 8.76 Mbps'ye düşürdü, bu son derece yavaş - 43 Mbps'lik bir düşüşü temsil ediyor. Ardından, Washington DC'de bir ABD Easy coast sunucusunu test ettik. Bu da internet bağlantımızı sadece 13 Mbps'ye indirdi. Bu İngiltere sunucusundan daha hızlı olsa da, hala hayal kırıklığı yaratıyor çünkü temel bağlantı hızlarımızın yaklaşık dörtte üçünü kaybettik.

Genel olarak, bu sonuçlar biraz endişe vericidir ve sunucu tabanlı sistemimizle iyice test ettiğimizde nasıl davrandığını görmekle çok ilgileneceğiz. Bu yüzden, güncellenmiş sonuçlar için lütfen birkaç hafta içinde tekrar kontrol edin. Bu arada, bu VPN'ye karşı dikkatli olun - çünkü İngiltere sunucusundaki bağlantı hızları kötü bir işarettir.

Sızıntı testleri

IPv6 sızıntısı algılandı?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
IPv4 sızıntısı tespit edildi?

VPN'lerin doğru performans gösterip göstermediklerini kontrol etmek gerekir. Herhangi bir sızıntı VPN'in iddia ettiği gizliliği sağlamadan yanlış bir güvenlik hissi sağladığı anlamına gelebilir.

VPN'nin düzgün çalıştığından emin olmak için, Windows 10 çalıştıran bir bilgisayarda IP sızıntıları, DNS sızıntıları ve WebRTC sızıntıları olup olmadığını kontrol ettik. VPN'nin her iki IPv4 ve IPv6 bağlantısında VPN'yi test ettik..

Testlerimiz sırasında, hem IPv4 hem de IPv6'da çok ciddi DNS sızıntıları bulduk. Bu, ISS'nizin bu VPN'i kullandığınızda tam olarak hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi görebileceği anlamına gelir. Ancak, IPv4 veya IPv6'da IP sızıntısı veya WebRTC sızıntısı olmadığını tespit ettik. Ancak, IPv6'da IP sızıntılarını önlemek için güvenlik duvarının açılması gerektiğine dikkat etmek gerekir (bu ayarı etkinleştirmezseniz düz IPv6 IP sızıntıları alırsınız).

Aşağıda, bir IPv6 bağlantısını test ederken karşılaştığımız DNS sızıntılarını görebilirsiniz:

DNS sızıntısı 1

Bu VPN yalnızca DNS sızıntılarından muzdarip olsa da, bu hala büyük bir sorundur çünkü ISS'nizin tüm DNS isteklerinizi izleyebileceği ve bu nedenle tam olarak hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi bildiği anlamına gelir.

Aşağıda, IPv6'yı manuel olarak devre dışı bıraktığımızda IPv4'te nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz:

DNS sızıntısı 2

Çok daha mutlu bir notta, Android istemcisini bir IPv4 bağlantısındaki sızıntılar açısından test etme fırsatımız oldu ve herhangi bir sızıntı olmadığını gördük. Böylece UltraVPN, Android'de Windows masaüstünden çok daha güvenli görünüyor (IPv4 bağlantısında kullandığınız sürece).

UltraVPN'i kendiniz sızıntı açısından test etmek ve bulgularımızı doğrulamak için ipleak.net, test-ipv6.com veya doileak.net gibi web sitelerini ziyaret etmeniz yeterlidir..

Gizlilik ve güvenlik

UltraVPN İngiltere'de yerleşik olup, teknik olarak İngiliz yasalarının kullanıcılarının sunucularına bağlandıklarında ne yaptıklarına dair kayıt tutması gerektiği anlamına gelir. Bu zorunlu veri saklama günlükleri, İngiltere'nin Soruşturma Yetkileri Yasası'nda belirtilmiştir. Bu endişe verici çünkü İngiltere'nin VPN için korkunç bir yer olduğu anlamına geliyor.

Bu yasal gerekliliklere rağmen, UltraVPN web sitesinde günlüksiz bir VPN hizmeti olduğunu iddia ediyor. Peki, UltraVPN’in gizlilik politikasına bakarak neler çıkarabiliriz??

Politikayı ayrıntılı bir şekilde kontrol ettik ve GDPR uyumlu olarak yazıldığını tespit ettik. Ancak, politikanın bazı büyük endişeleri ortaya çıkaran bazı unsurları vardır. İlk olarak, firma şunları ifade eder:

“Kişisel verilerinizi yalnızca yasaların bize izin verdiği durumlarda kullanacağız. En yaygın olarak, kişisel bilgilerinizi aşağıdaki durumlarda kullanacağız:

 • Sözleşmeyi yerine getirmemiz gerektiğinde, sizinle birlikte girmek üzereyiz veya sizinle anlaştık.

 • Meşru iş çıkarlarımız (veya üçüncü bir tarafın çıkarları) için gerekli olduğunda ve çıkarlarınız ve temel haklarınız bu çıkarları geçersiz kılmaz.

 • Yasal veya düzenleyici bir yükümlülüğe uymamız gerektiğinde. ”

Gördüğünüz gibi UltraVPN, kişisel verilerinizi yasal düzenleme yükümlülüklerine uymak için kullanacağını belirtiyor. Bu, anında alarm zillerini çalar, çünkü İngiltere düzenlemeleri VPN'nin tüm bağlantı günlüklerinizi bir IP adresinin yanında saklamasını gerektirir.

Politikanın ilerleyen aşamalarında firma, bazı otomatik veri toplama gerçekleştireceğini belirtmektedir:

“Otomatik Bilgi. Hizmetlere eriştiğiniz cihaz hakkında IP adresi veya diğer benzersiz cihaz tanımlayıcıları gibi bilgiler toplayabiliriz. Hesabınıza bir mobil cihazdan erişirseniz, bu mobil cihaz bize konumunuzun ayrıntılarını da verebilir. Çoğu mobil cihaz bu işlevi devre dışı bırakmanıza olanak tanır. ”

Bunlar tam olarak teorik olarak kullanıcıları web tarama alışkanlıklarına bağlamak için kullanılabilecek günlüklerdir; çünkü bir IP adresinin yanındaki bağlantı zaman damgaları bir zaman korelasyon saldırısı monte etmek için kullanılabilir. Bu oldukça kesin bir şekilde UltraVPN'in sıfır günlüklü bir VPN olmadığını kanıtlıyor (kendi gizlilik politikasına göre).

Dahası, daha sonra politikanın ardından UltraVPN'in kişisel bilgilerinizi

 • “Kullanıcı tabanımız ve Hizmet kullanım alışkanlıkları hakkında raporlar ve veriler oluşturma ve inceleme,

 • Hizmetlerin doğruluğunu, etkinliğini, kullanılabilirliğini veya popülerliğini analiz etmek,

 • Hizmetlerin içeriğini ve özelliklerini geliştirmek ve

 • Hizmetler'de gördüğünüz içeriği ve reklamları kişiselleştirmemize izin verin. ”

Gördüğünüz gibi, firma içeriği ve reklamları kişiselleştirmek için abone verilerini kullanacağını kabul ediyor. Yine, bu, aşağıda resmedilen "özellikler" sayfasında bulunabilecek sıfır günlük iddiası karşısında uçar.

sıfır günlük kaydı

Bu yeterli değilse, firma kişisel bilgilerinizi aşağıdakilerle paylaşacağını itiraf eder:

 • “Postalarımızı işleme, müşterilerimizle ve potansiyel müşterilerimizle (sosyal medya dahil) bizim adımıza iletişim kurma, promosyonlar yürütme, BT sistemleri ve yönetim hizmetleri sağlama gibi temel faaliyetlerimizi desteklemek için bize hizmet veren özenle seçilmiş üçüncü taraflar ve iç sistem ve süreçlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi;

 • Yetkili makamlar (yasal makamlar, düzenleyici makamlar, kanunla belirlenmiş bir rolü olan yetkili makamlar);

 • Kişisel bilgilerinizi (suçun önlenmesi ve tespit edilmesinde yapılan talepler gibi) yasal olarak açıklamakla yükümlü olduğumuz veya tarafımızın ve personelimizin mülkiyetini, haklarını ve güvenliğini korumak veya herhangi bir yasaya uymak için ifşa edilmesi gereken diğer kuruluşlar , düzenleme veya devlet veya yargı emri, kural, düzen veya mahkeme celbi;

 • İşletmemizin veya varlıklarımızın bir kısmını satmayı, aktarmayı veya birleştirmeyi seçebileceğimiz üçüncü taraflar. Alternatif olarak, başka işletmeler edinmeye veya onlarla birleşmeye çalışabiliriz. İşimizde bir değişiklik olursa, yeni sahipler kişisel verilerinizi bu Gizlilik Politikasında belirtilen şekilde kullanabilir;

 • İncelediğimiz ürün ve hizmetleri denediğimiz diğer şirketler, müşterilerimize ve / veya iş süreçlerimize sunduğumuz teklifi geliştirebilir; ve

 • Açık onayınızı verdiğiniz veya bir üçüncü tarafın sizin adınıza hareket ettiğine makul olarak inandığımız diğer üçüncü taraflar. ”

Sonuç olarak, bu VPN'nin bazı kişisel bilgilerinizi sakladığı politikadan anlaşılmaktadır ve politika, "Mayıs" bağlantı günlüklerini bir IP adresinin yanında saklarsanız, bunu yapacağı anlamına gelmelidir. Sonuç olarak, bu VPN'yi gizlilik amacıyla öneremeyiz.

UltraVPN'in bu günlükleri tutmadıklarını iddia etmek için bize geldiğini belirtmek gerekir ve bu durumda politikalarını tamamen elden geçirmesi tavsiye edilir çünkü şu anda yazıldığından iddialarına inanmak imkansızdır. aksine. Ayrıca firmanın sunucularını Kanada VPN'den kiraladığını iddia ettiğini belirtmek gerekir; Windscribe. Her şey iyi ve iyi olsa da, bu, Windscribe'ın aksine - UltraVPN'in İngiltere'de kayıtlı bir şirket olduğu ve bu nedenle İngiltere yasalarına (Soruşturma Gücü Yasası dahil) uyması gerektiği gerçeğini değiştirmez..

UltraVPN'in beyaz bir Windscribe etiketi olduğunu itiraf etmesi ilginç görünüyor ve genellikle bu hizmetle ilgilenen herkesin Windscribe'a yapışmasını tavsiye ediyoruz (daha iyi politikalara sahip ve biraz daha iyi bir yargı yetkisine dayanıyor).

Şifreleme Protokolleri

UltraVPN iki şifreleme protokolü IKEv2 ve OpenVPN sağlar. Bunların her ikisi de verilerinizi meraklı gözlerden korumak için güvenli protokoller olarak kabul edilir. Mac ve Windows'ta kullanıcılar IKEv2 veya OpenVPN kullanma seçeneğine sahiptir. Android'de yalnızca OpenVPN kullanılabilir. İOS'ta yalnızca IKEv2 kullanılabilir. Bu belirli müşteriler için oldukça rutin.

ProPrivacy.com'da IKEv2'ye karşı değiliz - ve OpenVPN'den daha hızlı (bazı tüketicilerin kullanmayı tercih edebileceği anlamına gelir) - genellikle OpenVPN'i tercih ediyoruz. Bunun nedeni OpenVPN'in birçok kez kapsamlı bir şekilde denetlenmiş olması ve şu anda VPN gizliliği ve güvenliği için altın standart olduğu düşünülmektedir..

Bu nedenle, insanların mümkün olan yerlerde OpenVPN kullanmaya devam etmelerini öneriyoruz. Bununla birlikte, OpenVPN'in çeşitli şekillerde uygulanabileceği ve konfigüre edilebileceği de doğrudur; ve her zaman güvenli bir şekilde uygulanmaz. Bu nedenle, her VPN sağlayıcısının OpenVPN'in uygulamasını minimum standartlarımızı karşıladığından veya aştığından emin olmak için her zaman kontrol ediyoruz. Aşağıda, UltraVPN'in bu önemli protokolü nasıl uyguladığını ayrıntılı olarak açıkladık:

Kontrol kanalı: şifre: AES-256-GCM, el sıkışma: RSA 4096 bit varsayılan anahtar uzunluğuna sahip TLS, auth: HMAC SHA (bilinmeyen bir anahtar boyutunda - ancak yine de HMAC SHA1 güvenli olduğu için, önemli değil).

Veri kanalı: şifre: AES-256-CBC, auth: HMAC SHA: 512

Kontrol kanalı, ek güvenlik ve hız için ECDHE kullanarak Perfect Forward Secrecy'yi de uygular. Sonuç olarak, bunlar VPN tünelinin bilgisayar korsanlarından korunduğunu gösteren güçlü uygulama standartlarıdır..

Kullanıcı deneyimi

UltraVPN, web sitesinin estetiğini geliştirmek için açıkça zaman harcayan bir sağlayıcıdır. En üstteki nav menüsü, kullanıcıları VPN'nin özellikleriyle ilgili ayrıntılara hızla yönlendirmek için tasarlanmıştır ve canlı sohbet yoluyla bir soru sormak hoş ve basittir. Birçok VPN'den farklı olarak, web sitesi de güzel görünüyor, bu da kesinlikle belirli profesyonellik veriyor.

UltraVPN web sitesi

Her sayfanın altında, sizi yazılımının bulunduğu çeşitli platformlarda VPN hakkındaki bilgilere kolayca yönlendirebilecek başka bir menü var. Burada ayrıca gizlilik politikası ve hizmet şartları gibi hizmetin önemli yönlerine bağlantılar da bulabilirsiniz..

Destek arayanlar için bir bilgi tabanı bağlantılıdır ve kullanıcılar VPN kullanımı ile ilgili çeşitli bloglara gidebilirler. Bu bilgi tabanı, sık sorulan SSS'ler, ipuçları ve püf noktaları ve VPN kurulumu için çeşitli kılavuzlarla doludur. Bir süre aradık, ancak güvenliğin platformda uygulanmasıyla ilgili herhangi bir ayrıntı bulamadık. Bu teknik ayrıntılar önemlidir ve SSS'lerde ele alınması iyi olur

“UltraVPN News” markalı Blog, VPN'ler ve gizlilik konuları hakkında her türlü makaleye sahip mükemmel bir kaynak. İncelemeye değer iyi organize edilmiş bir blog olduğunu gördük.

UltraVPN güvenlik haberleri

Genel olarak, VPN hakkında teknik bilgi eksik olsa bile (hangi şifreleme ve sağladığı şifreleme gibi) web sitesinin hoş olduğunu gördük..

Bize göre, bu tür veriler son derece önemlidir ve bu nedenle web sitesinin potansiyel kullanıcıları bekledikleri hizmet düzeyi hakkında bilgilendirmek yerine satış yapma amacına hizmet ettiği anlaşılabilir..

Windows İstemcisi

Windows istemcisini Windows 10'da bir test çalışması için almaya karar verdik. Bu yazılımı web sitesinde sorunsuz bir şekilde bulduk ve 7 günlük deneme sayesinde hemen ücretsiz olarak kullanmaya başlayabildik..

Ayarlara tıklamak, kaputun altında neyin mevcut olduğu hakkında bir fikir edinmenizi sağlar. Bağlantı sekmesine bakarak başlamaya karar verdik.

uygulamadaki VPN'ye bağlanma

Gördüğünüz gibi, VPN varsayılan olarak IKEv2 olarak ayarlanmıştır. Bu, iyi hızlar sağladığı bilinen ve çoğu insan için iyi bir seçenek olan güvenli bir şifreleme şeklidir..

Aşağı oka tıkladığınızda iki seçenek daha UDP ve TCP ortaya çıkar. Her iki ayar da OpenVPN adı verilen güçlü bir VPN şifreleme protokolü ile ilgilidir. OpenVPN aslında gizlilik amaçları için tercih ettiğimiz protokoldür, bu nedenle genellikle UDP'ye geçmenizi öneririz (mevcut iki OpenVPN seçeneğinden daha hızlıdır).

UltraVPN ayarları

UDB'ye tıklamak, kullanabileceğiniz bağlantı noktası seçeneklerinin açılır menüsünü oluşturur. Çoğu insan için 443 en iyi seçenektir çünkü bu, trafiğinizin normal HTTPS olarak gizlendiği anlamına gelir. Tercih ettiğiniz bağlantı noktasını seçtikten sonra, VPN sizden TAP sürücülerini kurmak için izin isteyecektir - bunlar bir OpenVPN bağlantısının kurulması için gereklidir.

TAP Windows kurulumu

Başlangıç'ı tıklatmak, Windows'u başlattığınızda VPN'yi başlatılacak şekilde ayarlamanızı sağlar. VPN'nin otomatik olarak en hızlı sunucuya veya en son bağlandığınız sunucuya bağlanmasını tercih etmek de mümkündür. Genellikle kullandığımız son konuma bağlanmak için bir VPN'i tercih ederiz, bu yüzden bunu seçtik.

ultravpn başlatma

Güvenlik Duvarı'na tıklamak Killswitch'i kurmanıza izin verir. Bir killswitch, VPN bağlantısı başarısız olursa, VPN tüneli dışında şifrelenmemiş trafiği sızdırmanızı önlemek için tasarlanmıştır. Bu, ISS'nize veri sızdırmanızı engelleyen önemli bir özelliktir (örneğin, torrent kullanırken).

güvenlik duvarı etkin

Sistem çapında olup olmadığını görmek için killswitch'i test etmeye karar verdik. Bunu uygulamayı kapatmaya zorlayarak ve bağlantımızın devre dışı olup olmadığını kontrol ederek başardık. İyi haber şu ki, killswitch Windows Filtreleme Platformu kullanılarak uygulandı ve uygulama çökerse güvenlik duvarı devreye girecek ve trafik sızıntısını engelleyecektir..

Son olarak, Genel sekmesi premium bir hesaba geçmenizi ve dil ayarlarını değiştirmenizi sağlar. Genel olarak bu çok az sayıda seçenek ve UltraVPN'in çıplak gereksinimlerle birlikte gelen fırfırsız bir VPN olduğunu söylemek adil. Bunun size hitap edip etmeyeceği, büyük ölçüde VPN'yi ne kullanmak istediğinize bağlı olacaktır..

Gelişmiş özelliklerle uğraşmadan gizlilik kazanmak ve içeriğin engelini kaldırmak isteyen bir acemiyseniz, bu VPN size hitap edebilir. Kurulmuş ve kullanıma hazır olarak gelir ve yapmanız gereken tek şey bir sunucu konumu seçmek ve bağlan'ı tıklamaktır. VPN sizin için her şeyi yapar.

ultavpn bağlı

VPN'in son derece hızlı bir şekilde bağlanacağını gördük, bu da bağlanmak için yarım dakika süren ağır VPN'lere kıyasla hoş oldu. Netflix ile nasıl çalıştığını test etmek için, premium bir hesaba giriş yapmaya ve UltraFlix ABD sunucusunu test etmeye karar verdik (bu ücretsiz 7 günlük planda kullanılamaz).

Diğer müşteriler

Aralarında büyük bir fark olup olmadığını görmek için diğer müşteriler arasında hızlı bir çalışma vardı. İyi haber şu ki, her iki masaüstü istemcisi de aynı ve birkaç özelliğe sahip olmak dışında, iyi çalışıyorlar.

Windows'ta olduğu gibi, Mac kullanıcıları bir öldürme anahtarı ve OpenVPN ve IKEv2 arasında geçiş yapma yeteneğine sahiptir. Lansman sırasında otomatik bağlanma dışında konuşacak başka özellik yok.

Android istemcisi yalnızca OpenVPN'dir ve UltraVPN’in sunucularına bağlanma (ve otomatik olarak bağlanma) dışında herhangi bir özelliğe sahip değildir. Deneyimlerimize göre bağlantı başarılı ve hızlı bir şekilde kuruldu, ancak insanların bunun böyle olmadığından şikayet ettiklerini gördük.

ultravpn sunucu listesi

Kuşkusuz, yazılım biraz tepkisiz. Yazılımın tanıması için herhangi bir özelliğe tıklamanın bir süre aldığını fark ettik, bu kesinlikle yazılımı kullanmak için bir hayal kırıklığı katmanı ekledi.

Artı tarafta, bu istemcide sızıntı olup olmadığını kontrol ettiğimizde yerel DNS adreslerini görmedik ve IPv4'te IP sızıntısı veya WebRTC sızıntısı yoktu. Ne yazık ki, IPv6'da Android istemcisini kontrol etme şansımız olmadı; IPv6 üzerinden bu Android istemcisini düzenli olarak kullanacaksanız bunu yapmanızı öneririz..

İOS istemcisi, yalnızca IKEv2 olması dışında Android'e her şekilde benzer. İOS'ta OpenVPN bulunmaması sürpriz değildir, çünkü iPhone'larda OpenVPN'in keyfini çıkarmak için üçüncü taraf yazılımları kullanarak bağlanmak genellikle gereklidir. Bu istemcide herhangi bir halsizlikle karşılaşmadık, yani muhtemelen Android muadillerinden biraz daha iyi. Elbette, hem Android hem de iOS istemcileri, herkese açık WiFi'de güvende olmanız için ihtiyacınız olan şeyi veriyor gibi görünüyor ve Netflix'in engellemesini kaldırma yeteneği birçok tüketiciye hitap edebilir.

Müşteri desteği

Piyasadaki birçok VPN gibi, UltraVPN hem e-posta bilet sistemi hem de canlı sohbet desteği ile destek sağlayan bir hizmettir. Canlı sohbet desteği 7/24 mevcuttur, ancak müşteri destek temsilcisinin az kullanımdan tamamen eğitimsiz olduğunu gördük.

Temsilci bize hangi platformlar için istemcileri olduğunu veya bu istemcilerin OpenVPN şifrelemesi sağlayıp sağlamadığını söyleyemedi. Aslında, ajan OpenVPN'in ne olduğunu bilmiyor gibiydi. Biz sorduk: Hangi uygulamalarınızda OpenVPN var? Temsilcilerinin cevap verdiği:

“Bu özgür bir yazılım ve bize ait değil, bu yüzden hangi özelliklere sahip olduklarını bilmiyorum.”

Cevaplar için ittik, ancak temsilci bize UltraVPN'in dünya çapında mevcut olduğunu söylemekten başka bir şey yapamazdı. Temel sorular bile sorulduğunda, yardım etmek için hiçbir şey yapamazdı ve cevapları kendim aramak için beni Bilgi Bankasına yönlendirdi. Platformdaki şifreleme hakkında bilgi almaya çalıştım, ancak ajan sohbeti kapatmaya karar verdi,

Bu büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor ve VPN için ödeme yaparken sorun yaşamadığınız sürece canlı sohbetin çok fazla faydası olmadığı anlamına geliyor.

Bilgi tabanının kendisi teknik soruları yanıtlamaktan daha iyi bir iş yapan iyi bir kaynaktır. SSS yararlıdır ve kurulum kılavuzları tutarlı bir şekilde yazılmıştır.

Son düşünceler

Bu VPN'yi çevreleyen özelliklerin ve gizlilik endişelerinin olmaması nedeniyle, bunun aşırı pahalı bir hizmet olduğunu söylemek adil. Piyasada, çok benzer bir maliyetle ve hatta bazen daha ucuz çok çeşitli gizlilik özelliklerine sahip diğer VPN'ler de mevcuttur. Bu VPN Torrenting'e izin veriyor, ancak bazı insanlar Torrent için çok fazla risk topladığı günlükleri düşünebilir.

Sakladığı bağlantı günlükleri endişe vericidir ve İngiltere'de bulunduğu için bu VPN bir gizlilik yükümlülüğüdür. Kuşkusuz, OpenVPN şifrelemesi güçlüdür ve VPN, herhangi bir kullanım günlüğü tutmayacağını iddia etmektedir. Ancak, koşullar altında, bu VPN'yi gizlilik amacıyla önermek imkansızdır. IPv4 ve IPv6'daki DNS sızıntıları bu VPN'nin bir risk olduğunu ortaya çıkarır ve bir masaüstü bilgisayar için VPN arıyorsanız başka bir yere bakmanızı kesinlikle öneririz. Ancak, bu VPN'in Android'de sızıntısı olmadı - bu yüzden sadece bir Android VPN arıyorsanız, bu VPN iyi olabilir.

Öte yandan, her şey göz önüne alındığında, genellikle kullanıcıların başka yerlere bakmasını öneririz. İhtiyacınız olan tek şey Netflix ABD'ye erişim olmadığı sürece bu VPN için ödeme yapmaya değmez. Bazı rakipleriyle Netflix erişimine ve güçlü gizliliğe sahip olabileceğiniz göz önüne alındığında, neden herkesin bu VPN'i tercih edeceğini anlamak zor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me