TunnelBear


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 4.17
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Android

  • iOS

ProPrivacy.com Puan
8.5 10 üzerinden

özet

TunnelBear, Kanada'dan 2011 yılından beri var olan bir Sanal Özel Ağ (VPN). Kullanıcıları hakkında yalnızca minimal, invaziv olmayan bağlantı günlükleri tutan tüm platformlar için yazılım içeren, özellikli bir VPN'dir. VPN yazılımı yeni başlayanlar için idealdir, çünkü kullanımı çok kolaydır. Ayrıca, bu VPN sağlayıcısının güncel ve şeffaf olan iyi yazılmış bir gizlilik politikası vardır. Bu VPN'nin maliyeti ucuzdur (özellikle bir yıl taahhüt ediyorsanız) ve ücretsiz abonelik planı, herkesin hizmeti tam kapasitede denemesini sağlar. Bununla birlikte, aylık 500 Mb veri limiti ücretsiz planı hizmeti test etmek için daha az uygulanabilir hale getiriyor ve şirket 30 günlük para iade garantisini ne yazık ki düşürdü. Genel olarak, bu TunnelBear incelemesinde, iyi olsa da, paranın değeri açısından en iyi premium hizmetlerle rekabet etmeyen bir hizmet bulduk.

Hızlı İstatistikler

 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • yargı
  Kanada
 • Ülkeler
  22
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  73,64 Mbps

Özellikleri

torrenting
Toplam sunucu 1000
Eşzamanlı bağlantılar 5
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
Çıplak metal veya sanal sunucular Çıplak metal
Desteklenen Yönlendiriciler -
Ülkeler 22

TunnelBear Sunucuları

TunnelBear VPN, 22 ülkedeki sunuculara erişim sağlar. Bu, abonelerin coğrafi blokları ve yerel olarak uygulanan sansürü atlamak için bu konumlardan herhangi birinde olduğunu iddia etmelerini sağlar. Ücretli planlar, abonelerin tüm sunuculara erişimini sağlar. Ancak, ücretsiz planı kullanarak Avustralya sunucusuna bağlanmanın imkansız olduğu unutulmamalıdır..

Aboneler TunnelBear'ı sunucularına masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet veya hatta VPN dostu bir yönlendirici kullanarak bağlanmak için kullanabilirler. Ayrıca, her premium hesap aynı anda beş bağlantıya izin verdiğinden, cihazlarınızın çoğunu aynı anda kullanarak bağlanabilirsiniz.

VigilantBear (Kill anahtarı)

Bir VPN bağlantısı yanlışlıkla VPN bağlantısı kesilirse, ISS'nize şifrelenmemiş verileri sızdırmanızı önler. Gizliliğinizi korumak için TunnelBear VPN, VigilantBear adlı bir öldürme anahtarı sağlar. Daha fazla bilgi için bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde gizlilik ve güvenlik bölümünü okuyabilirsiniz..

Eşler arası (P2P)

TunnelBear Kanada'da yerleşiktir ve bu da hizmetin Torrenting için uygun olmadığı anlamına gelir. Neyse ki, TunnelBear resmi tutumunu değiştirdi ve şimdi hizmetin hem P2P indirmek hem de Tor'a erişmek için kullanılabileceğini belirtiyor.

Bu kalp değişikliği, TunnelBear'ın artık bağlantı günlüklerini tutmayacağı ve zamanla korelasyon saldırılarını geçmişte bıraktığı için çok ihtiyaç duyulan güvence ile birlikte geliyor. Ayrıca, şirketin çalması durumunda Kanada makamlarına devredecek verileri olmadığı anlamına da gelir..

GhostBear

GhostBear, TunnelBear’ın VPN gizleme teknolojisidir (bazen 'gizli mod' olarak da adlandırılır). Gizleme, ISS'nizden OpenVPN trafiğini gizler ve insanların İran ve Çin gibi yerlerde VPN güvenlik duvarlarında gezinmesine yardımcı olur. Bunu, 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden TCP seçeneği uygulayarak veya obfsproxy kullanarak yapar (kullanıcıların ikisinden biri seçeneği vardır). Bu, VPN şifrelemesini normal HTTPS trafiği gibi göstererek hükümetler, İSS'ler ve işletmeler tarafından daha az algılanabilir hale getirir.

GhostBear'ı devre dışı bırakmak sizi daha az güvenli hale getirmez, ancak VPN kullanımlarını ISP'lerinden gizlemesi gereken kişiler veya VPN kullanımının kısıtlandığı veya engellendiği yerlerde ISS azaltma işleminden kaçınması gereken kullanıcılar için mükemmel bir ekstra özelliktir. hükümet tarafından (Çin, İran, vb.). GhostBear'ın internet bağlantınızı potansiyel olarak VPN kullanmadan biraz daha yavaşlatacağını belirtmek gerekir..

TunnelBear Netflix'in engellemesini kaldırıyor?

Hayır, ne yazık ki TunnealBear, Netflix US, Netflix UK ve hatta BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırmıyor. VPN'nin hızı, yerel sağlayıcılarınızdan içerik akışı için fazlasıyla yeterli, ancak şirket, coğrafi olarak engellenmiş içeriğe erişime izin vermediğini açıkça belirtti. Bu, VPN'nin maliyeti göz önüne alındığında oldukça hayal kırıklığı yaratıyor ve Netflix ABD'ye erişebilen bir VPN'e ihtiyacınız varsa, başka bir yere bakmanızı öneriyor..

Fiyatlandırma ve planlar

12 ay

1 yıllık planla% 58 tasarruf edin

% 58 İndirim

$ 4.17
her ay

1 ay

$ 9.99
her ay

TunnelBear VPN üç farklı abonelik seçeneği sunar: 1 Aylık, 1 Yıllık ve ProPrivacy okuyucuları için özel 2 Yıllık plan. Ücretsiz plan, abonelerin her ay 500 MB ücretsiz veri indirmesine izin verir. Ücretsiz kullanıcıların Avustralya dışındaki tüm sunuculara erişimi sağlanır (toplamda 21 konum).

Ücretli planlar aylık veya yıllık kullanım için satın alınabilir. Aylık plan size aylık 9,99 ABD doları tutarında ödeme yapacaktır ve yinelenmektedir, bu nedenle kullanmak için ödemeyi durdurmak istiyorsanız manuel olarak iptal etmeniz gerekecektir. Peşin ödeme yapmak istiyorsanız, 1 yıllık planla önemli miktarda tasarruf edersiniz, bu da aylık 4,99 $ (yıl için 59,88 $) ve özel 2 yıllık plan için 4,17 $ (her ikisi için 99,99 $) yıl).

Ne yazık ki, TunnelBear 30 günlük para iade garantisini reddetti, bunun yerine iade edilemez satın alımları tercih etti. Belirli durumlarda, şirket geri ödeme yapabilir, ancak bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce hizmeti ücretsiz katmanını kullanarak denemenizi öneririz..

Ödeme kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilir ve Tunnelbear, gizlilik politikasında (yalnızca PCI uyumlu ödeme işlemcileriyle çalışarak) ödeme bilgilerini nasıl ele aldığı konusunda çok belirgindir. Ne yazık ki, PayPal TunnelBear VPN tarafından kabul edilmiyor (evet, diğer VPN karşılaştırma web sitelerinin bunu söylediğini ancak yanlış olduğunu biliyoruz). Ancak, artı tarafta, kullanıcılar istedikleri takdirde Bitcoin kullanarak ödeme yapmayı seçebilirler.

Hız ve performans

TunnelBear'ın bağlantı hızlarını bilimsel sunucu tabanlı VPN hız test sistemimizi kullanarak test ediyoruz. Hız testlerimizin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için makalemizin tamamını buradan okuyabilirsiniz. Hız test sistemimiz günde 3 kez otomatik olarak güncellenir, yani güncel hız verilerine her zaman gerçek zamanlı olarak erişebiliriz.

Testlerimiz sırasında, Tunnelbear'ın HD olarak akışa ve diğer veri yoğun görevleri yerine getirmeye uygun yüksek bağlantı hızları sağladığını bulduk.

TunnelBear hız testi

Testlerimize göre, son altı ay boyunca TunnelBear ortalama 40,8Mbit / s indirme hızı ve 411 Mbit / s Maksimum Hız / Seri Sonuçları sonucunu vermektedir. Bu hızlar TunnelBear'ı piyasadaki en iyi VPN'ler arasına sokar ve piyasadaki en hızlı VPN olmasa da son derece iyi performans gösteren bir hizmettir..

Sızıntı testleri

IPv4 sızıntısı tespit edildi?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 189,99
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 73,64

IP sızıntılarını ve ipleak.net kullanarak DNS sızıntılarını test ettik. İyi haber şu ki, TunnelBear'ı kullanırken herhangi bir IP veya Alan Adı Sistemi (DNS) sızıntısı tespit etmedik. Ayrıca IPv4 veya IPv6'da IP sızıntısı tespit etmedik.

Bununla birlikte, IPv6 kullanırken hem Windows hem de Mac'te WebRTC sızıntılarını tespit ettik, bu da bu VPN'yi güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız tarayıcınızda WebRTC'yi devre dışı bırakmanız (veya bir WebRTC engelleme uzantısı kullanmanız gerektiği) anlamına gelir. Alternatif olarak, cihazınızdaki IPv6 bağlantılarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Tunnelbear, geliştirme aşamasında WebRTC sızıntıları için bir düzeltme olduğunu iddia ediyor, ancak sorun yazılırken devam ediyor.

Kullanım kolaylığı

pencereler
Mac os işletim sistemi
Android
Linux
iOS
Windows Phone

Kayıt olmak

TunnelBear VPN'e kaydolmak her yerde kolay bir süreçtir. Ücretsiz sürüme erişmek için kullanıcıların bir e-posta adresi ve şifre girmesi gerekir. Bunu takiben, site kullanıcıları otomatik olarak indirilenler sayfasına yönlendirir. Bu noktada, kullanıcılar istedikleri platform için yazılım seçebilirler. Ücretli bir plana abone olmak için kredi kartı veya Bitcoin yoluyla ek ödeme yapılması gerekir (PayPal artık desteklenmemektedir).

İndirme sayfasına girdikten sonra, ihtiyacınız olan platform için TunnelBear istemcisini indirmeniz yeterlidir. Yazılım hızlı bir şekilde indirilir ve bir kurulum sihirbazı, kurulum işlemi boyunca sorunsuz bir şekilde ilerler. Yüklendikten sonra e-postanızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra TunnelBear, VPN'nin yeteneklerini açıklamak için hızlı bir yol gösterir. Son olarak, abonelerden gelen hesaplarında bir hesap onay e-postası olup olmadığını kontrol etmelerini ister. Hesap doğrulandığı sürece, kullanıcılar VPN yazılımını kullanmaya başlayabilir (ücretsiz veya ücretli).

TunnelBear Windows VPN İstemcisi

TunnelBear Windows VPN büyük bir özenle tasarlanmıştır. Müşteri harika görünüyor ve kullanımı eğlenceli: bu oldukça nadirdir. Görüntüsüne uygun olarak, yazılım ayı joes ve eğlenceli ayı grafikleriyle doludur. Varsayılan olarak, TunnelBear size en yakın rastgele bir sunucuya bağlanır. Belirli bir konuma ihtiyacınız varsa, sunucu konumları listesinden seçmeniz ve bağlan'ı tıklamanız gerekir..

Sol üst köşedeki kullanıcılar, VPN Ayarlarını değiştirebilecekleri bir açılır menüye erişebilir. İçinde "Genel", aboneler TunnelBear'ı bilgisayarlarını başlattıklarında çalışacak şekilde ayarlamayı seçebilirler. Ayrıca, istemciden çeşitli şeyler (bağlantı kesmeleri, hizmet kesintileri ve ağ durumu bilgileri) hakkında bildirim göndermelerini isteyebilirler..

Güvenlik sekmesinde, kullanıcılar güvenlik duvarlarını atlamak için VigilantBear (kill switch) ve GhostBear (gizli mod) özelliğini etkinleştirebilir. Verilerin ISS'nize sızmasını önlemek için her zaman kill anahtarını kullanmanız önerilir: bu gizliliğinizi garanti eder. GhostBear yalnızca VPN gizliliğinin gerekli olduğu yerlerde yaşayan insanlar için gereklidir (Güvenlik Duvarı'nı dolaşmak veya ISS azaltmayı atlamak için). GhostBear aslında TunnelBear'ın Obfsproxy uygulamasıdır.

Güvenilir Ağlar altında, kullanıcılar bilinmeyen ağlar ekleyebilir ve TunnelBear'ın bilinmeyen bir ağa her bağlandıklarında bir VPN sunucusuna bağlanmasını sağlayabilir (düzenli olarak rasgele WiFi bağlantı noktaları kullanan kişiler için mükemmeldir).

Son olarak, Hesap sekmesi aboneliğinizi yönetmek, bilet sistemini kullanarak destek istemek veya TunnelBear VPN oturumunu kapatmak için kullanılabilir.

Diğer Platformlar

TunnelBear, Windows'un yanı sıra bir iOS VPN uygulaması sunuyor. İOS istemcisi, OpenVPN şifrelemesi yerine L2TP / IPsec şifrelemesi sağlar, bu nedenle OpenVPN'e ihtiyacınız varsa üçüncü taraf OpenVPN bağlantı yazılımını da kullanmanız gerekir (TunnelBear bu kurulumu almanıza yardımcı olabilir).

TunnelBear ayrıca OpenVPN kullanan ve tasarım olarak iPhone sürümüne benzeyen bir Android VPN uygulaması da sağlar. Tunnelbear bir Linux VPN olarak çalışacaktır, ancak Linux kullanıcısının üçüncü taraf OpenVPN istemcisine ihtiyaç duyacağını unutmamak önemlidir..

Genel olarak uygulamalar tüm platformlarda çok benzer, kullanımı kolaydır ve kartta benzer bağlantı hızları sağlar.

TunnelBear ayrıca, indirmesi ücretsiz olan ve Chrome veya Opera ile kullanılabilen (ancak Firefox ile değil) bir tarayıcı uzantısına sahiptir. Tarayıcı uzantısı hoş bir eklentidir, ancak tam bir VPN hizmetinin aksine bir proxy hizmeti olduğunu unutmayın (yalnızca tarayıcıdaki verileri proxy yapar). Tarayıcı uzantısı çok platformludur (Linux, Chrome OS, OS X ve Windows ile çalışır).

Müşteri servisi

Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Ücretsiz deneme Evet - 7 gün
Para iade garantisi uzunluğu 30

TunnelBear, herhangi bir sayfanın altındaki küçük menüde bulunan özel bir Yardım sayfasına sahiptir. Bu kaynak aşağıdakilerle ilgili bilgilerden oluşur: "Durum güncellemeleri", "Başlangıç", "Hesaplar & Ödemeler", "Tarayıcı Uzantısı Yardımı", "Windows Uygulaması Yardımı", "Mac OS X Uygulama Yardımı", "iOS Uygulaması Yardımı", ve "Android Uygulaması Yardımı". Bu makaleler sayfanın arama düğmesi kullanılarak kolayca bulunabilir.

TunnelBear'ın yardım sayfasında cevap bulamayan herkes için doğrudan TunnelBear ile iletişime geçmek mümkündür. Ne yazık ki, firmanın canlı sohbet özelliği yok, bu nedenle çevrimiçi iletişim formunu kullanmanız gerekecek. Aboneler ve abone olmayanlar hizmet hakkında soru sormak için bu özelliği kullanabilir.

TunnelBear'ın müşteri desteğini test etmek için, geçen yıl en son incelediğimden beri bir şeyin değişip değişmediğini veya iyileştirilip iyileştirilmediğini görmek için temsilcilerine platformdaki şifreleme hakkında bir soru gönderdim. Son kez olduğu gibi 24 saat içinde yanıt beklememi söyleyen bir e-posta aldım.

Cevabım 24 saat içinde geldi, ancak net bir şekilde cevaplanmayan bir noktada açıklama istemek zorunda kaldım. Bu hafif aksamaya rağmen, onları çok samimi ve yardımcı olmak için istekli buldum. Dahası, ikinci cevapta istediğim ayrıntıları aldım. Dünyanın en iyi müşteri desteği değil, kötü de değil.

Gizlilik ve güvenlik

Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması
Öldürme Anahtarı
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet

TunnelBear bir ay boyunca bazı minimum günlükleri depolar. TunnelBear'ın Kanada'daki yetkililere uymak zorunda kaldığı hakkında söylediği şey:

“TunnelBear'ın, Kanada yargısı altında geçerli olan mahkeme celpleri, varantlar veya diğer yasal belgelerin sağlandığı yasa uygulamalarına uyması gerektiğinde, ifşa kapsamı, kayıt sırasında verdiğiniz Kişisel bilgiler ve toplam bağlantılarda, genel MB'lar o ay kullanıldı. ”

Bu, fantastik bir gizlilik politikasıdır, yani VPN kullanımı hakkında hiçbir veri veya bir kullanıcının IP adresi bir hesaba bağlı değildir ve bir zaman korelasyon saldırısı monte etmek için kullanılabilir:

Tunnelbear Gizlilik1

Tunnelbear Operasyonel Verileri

TunnelBear tarafından tutulanların son derece minimal yapısı, abonelerin VPN'yi ne için kullandıkları konusunda gerçekten endişelenmelerine gerek olmadığı anlamına gelir. Yetkililer tarafından bir emir sunulsa bile, TunnelBear VPN'nin herhangi bir gerçek değeri teslim etmek için çok az şey olurdu.

TunnelBear Hizmet Şartları

TunnelBear'ın, ünlü Beş Gözler Antlaşması'nın bir parçası olan Kanada'da bulunduğunu belirtmek gerekir. Kanada, son yıllarda vatandaşları birkaç kez gözetlediğinde bulundu, ancak bu TunnelBear'ın verilerinizi korumasını engellemiyor.

Yetkili makamlar tarafından yaklaşıldığı takdirde verilerin teslim edilmesi gerekmekle birlikte, TunnelBear hiçbir bağlantı günlüğü veya herhangi bir tür tanımlanabilir günlük tutmaz. Bu nedenle, yetkililerin şirketten alabilmesi gereken en fazla şey adınız, e-posta adresiniz ve ödeme bilgilerinizdir. Ayrıca, güvenilir üçüncü taraf firmalar tarafından düzenli tam sistem, kod ve altyapı denetimleri gerçekleştiren ve sonuçları yayınlayan tek sağlayıcılardan biridir..

Ancak, TunnelBear'ın Hizmet Şartları'ndaki bir dizi şey için herhangi bir sorumluluktan ellerini yıkadığını unutmamak gerekir:

Tunnelbear Tos

Gördüğünüz gibi TunnelBear hemen hemen her şeyin sorumluluğunu ortadan kaldırıyor. Ayrıca, TunnelBear, kullanıcıların şunları yapamayacağını açıkça belirtir:

Korsanlığa İzin Verilmiyor

Ayrıca kullanıcılardan her zaman kendi ülkelerinin ve tünel yaptıkları ülkenin yasalarına uymalarını ister. Kesinlikle akılda tutulması gereken tüm noktalar (özellikle Kanada'da bulunduğundan).

Şifreleme Protokolleri

IKEs2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
Diğer protokoller -

Şifreleme söz konusu olduğunda, TunnelBear iki farklı VPN protokolüne erişim sağlar. Windows, Android ve Mac OS X istemcilerinin tümü OpenVPN uygular. iOS kullanıcıları L2TP / IPsec) veya IKEv2 seçeneklerinden birini alırlar. Bu nedenle, iOS'ta OpenVPN üzerinden bağlanmak isteyen herkesin üçüncü taraf OpenVPN Connect yazılımını (ücretsiz olan) kullanarak bunu yapması gerekecektir..

SHA256 kimlik doğrulaması ile güçlü 256 bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) şifrelemesi, iOS 8 ve öncesi sürümlerin yanı sıra platformlarda da kullanılır (128 bit AES şifrelemesi ile şifrelenir ve veri kimlik doğrulaması için SHA-1 kullanır).

Tüm bu bilgiler, harika bir şeffaflık seviyesi olan TunnelBear’ın blogunda mevcuttur. Ayrıca olumlu: TunnelBear noktadan noktaya Tünel Protokolü (PPTP) sağlamıyor - artık güvensiz olduğu kabul edilen eski bir VPN şifreleme biçimi ve her zaman.

Güçlü şifreleme ve güçlü bir gizlilik politikasına ek olarak, TunnelBear geçen yıl uygulamalarının üçüncü taraf denetimine yatırım yaptı (ancak sunucu ağına değil). Bu profesyonel güvenlik denetimi, TunnelBear'ın yazılımı tarafından sağlanan gizlilik ve güvenliğin güvenli bir şekilde reklamını yapmasına izin verir.

TunnelBear'ın şimdi IPv6 sızıntılarına karşı koruyan güncellenmiş bir yazılım yayınladığını ve ayrıca başarılı bir şekilde çalıştığını gördük (bunların Beta'daki hizmetini son kez inceledik).

Uyanık Ayı

Son düşünceler

Bu TunnelBear incelemesinde, yeni başlayanlar için ideal olan tatlı görünümlü ve kullanımı kolay bir VPN hizmeti keşfettik. Ücretsiz plan, kullanıcıların hizmetten zevk almasına izin veriyor, ancak ayda 500 Mb, hizmeti önemli bir şey (gizlilikle film akışı gibi) için kullanmak için kesinlikle yeterli olmayacak. Ücretsiz sürüm, çatışma alanlarında veya ağır sansürün bulunduğu yerlerde yaşayan insanlar için yararlıdır. Haber sitelerine erişmelerine ve ihtiyaç duydukları zamanlarda veri yoğun olmayan diğer görevleri yapmalarına izin verecek.

TunnelBear VPN iyi bir gizlilik politikasına sahiptir ve firmanın sakladığı önemsiz bağlantı günlükleri dahili kullanım içindir ve abonelerin gizliliğine müdahale etmek için kullanılamaz. Kanada'da olmanın yanı sıra, beni ilgilendiren tek şey, TunnelBear'ın Hizmet Şartları'dır, bu da her şey ve her şey için sorumluluğu reddeder. Genel olarak, ücretli planlar sağlamdır ve ortalama bağlantı hızlarının çok üzerinde bir değer sağlar. Bununla birlikte, bu VPN, önemli akış hizmetlerinden coğrafi olarak engellenen içeriğe erişim sağlamaz ve bu nedenle aynı fiyata daha iyi bir VPN (hatta daha az) elde etmek mümkündür..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me