TorVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 0.67
  / ay

ProPrivacy.com Puan
7 10 üzerinden

özet

TorVPN, ucuz ve bazı ilginç özelliklere sahip İngiltere tabanlı bir VPN hizmetidir. Web sitesi iyi bir izlenim bırakıyor ve alıcıya güven veriyor. Ancak, hizmetin bir takım teknik kusurları vardır. Ek olarak, TorVPN özel bir uygulama içermez, bu nedenle sunamadığı birkaç VPN güvenlik özelliği vardır. Bu Sanal Özel Ağ (VPN) hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  26.3 Mbps
 • yargı
  UK
 • Eşzamanlı bağlantılar
  20
 • Ülkeler
  8

Özellikleri

 • Yedi günlük para iade garantisi
 • Ücretsiz sürüm (7 gün geçerlidir)
 • Sekiz ülkede 11 sunucu (Macaristan, İngiltere ve ABD'de her biri iki sunucu bulunmaktadır.)
 • Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android, Linux ve yönlendiriciler için üçüncü taraf OpenVPN uygulaması
 • Windows, Mac OS X, iOS, Android, Linux ve yönlendiricilerde manuel kurulum için Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP)
 • Windows ve Linux için Güvenli Kabuk (SSH) tüneli
 • Etkinlik kaydı yok
 • Aynı anda 20 bağlantıya izin verme
 • Bazı ücretli planlarda veri çıkış sınırı yok
 • Premium hesaplarda P2P'e izin verilir
 • Çok dilli web sitesi
 • Çok dilli uygulama

Hız ve Performans

Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) kullanarak protokol OpenVPN olarak ayarlanmışken hız testleri yaptım. Her durumda, Birleşik Krallık'ta testmy.net kullanarak (Virgin Media konut internet hizmetiyle) beş test yaptım. İlerledikçe TorVPN sunucularının konumunu kontrol etmek için IPLocation.net'i kullandım. Paris sunucusu Roubaix, Lille - Paris'ten oldukça mesafe oldu. Londra sunucusu Londra'ya yakın olan Whitstable, Kent'teydi. Miami sunucusu Miami'deydi.

Londra ve Paris sunucularını Londra'da bulunan bir test sunucusunda test ettim. Ayrıca VPN olmadan Londra ile bağlantı hızlarını karşılaştırdım. Miami sunucu testi, Miami'de bir test sunucusuna koştu ve VPN olmadan aynı sunucuya yapılan testlerle karşılaştırıldı. İngiltere sunucusu en iyi hızı 37 Mbps olarak sağladı. Fransa ortalama 20 Mbps civarında oldukça yavaştı.


VPN olmadan 50 Mbps internet bağlantım Miami test sunucusunda 32 Mbps'ye düşürüldü. 12 Mbps'ye kadar inen VPN ile. Bu oldukça büyük bir düşüş olsa da, 12 Mbps, kullanıcıların en yüksek kalitede HD'den başka bir şey yayınlamasına izin verecekti..

İpleak.net kullanarak sızıntı testi yaptım. Ne yazık ki, gerçek konumumu gösteren bir DNS sızıntısı keşfettim. İSS'm IPv6 adresleri kullanmıyor, bu nedenle bu sızıntıları test edemedim. Başka IP sızıntısı veya WebRTC sızıntısı bulunmadı, ancak DNS sızıntısı, gizlilik amacıyla bu VPN'yi dışlamam gerektiği anlamına geliyor.

Fiyatlandırma

1 ay

$ 0.67
her ay

TorVPN şimdiye kadar karşılaştığım en çeşitli ve benzersiz fiyatlandırma yapısını sunuyor. Ücretsiz bir plan, hizmetin tadını çıkarmak için yararlıdır, ancak yalnızca bir sunucunuzla (yalnızca seçtiğiniz) sınırlıdır. Özel VPN seçeneği, kullanıcıların hizmeti ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için hizmetin özelliklerini ayarlamasını sağlar.

Ana abonelik planları, iki sunucu seçeneğinde iki eşzamanlı bağlantıya ve 50 GB trafiğe izin veren 30 günlük bir abonelik için 1,90 £ 'a mal oldu. Tümünde 3 eşzamanlı bağlantıyla 90 gün elde etmek için 5,50 £ "temel" sunucular - 100 GB indirme sınırıyla.

GoldVPN bir yıl boyunca geçerlidir, 4 eşzamanlı bağlantı, tüm sunuculara erişim ve sınırsız trafik sağlar. Bu ne almak için çok ucuz bir fiyat ve fiyatlandırma yapısı ile iyice etkilendim.

Aboneler, PayPal, Bitcoin ve PayPal tarafından işlenen kredi veya banka kartlarıyla hizmet için ödeme yapabilir.

Gizlilik ve güvenlik

TorVPN, bağlantı kayıtlarını tutan İngiltere merkezli bir sağlayıcıdır. Birleşik Krallık'taki bağlantı günlükleri endişe vericidir çünkü bir zaman korelasyon saldırısı düzenlemek için kullanılabilirler. Bu nedenle, bu VPN'yi gizlilik veya torrent amacıyla önermiyoruz.

TorVPN'in kendi uygulaması yok. Bunun yerine, bir üçüncü taraf OpenVPN istemcisi indirmelisiniz. PPTP kullanılabilir, ancak güvenli değildir ve manuel olarak ayarlanmalıdır, bu yüzden ondan uzak durmanızı öneririz.

OpenVPN sağlam bir AES-256 şifresiyle uygulanır. Veri yetkilendirmesi güvenli HMAC SHA1 ile ele alınır ve tokalaşma güvenli RSA-4096'dır. VPN ayrıca DHE-4096 aracılığıyla Mükemmel İletme Gizliliği sağlar. Protokolün en zayıf kısmı SHA1 kimlik doğrulamasıdır, ancak bu hala güvenli kabul edilir, yani bu VPN gizlilik amaçları için iyidir.

Ayrıca iyi haber: üçüncü taraf OpenVPN uygulaması artık bir killswitch ve DNS sızıntı koruması içeriyor, bu nedenle bağlanmak için bu uygulamayı kullanarak güvenli olacaksınız.

Son düşünceler

TorVPN inanılmaz derecede ucuz bir VPN'dir. İngiltere'de yerleşik olmak ve bağlantı günlüklerini tutmak gizlilik amacıyla bunu engeller ve Torrenting için kullanılmamasını öneriyorum. Bununla birlikte, Miami sunucusunun ABD Netflix'i izlememe izin vermesi nedeniyle - ilginç bir teklif - özellikle yılda sadece 26 dolar. Bununla birlikte, TorVPN BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırmıyor.

Ücretsiz hizmet TorVPN'i denemek için harika bir yoldur. Ancak, muhtemelen 2GB veri ödeneğini oldukça hızlı bir şekilde geçeceksiniz. Canlı sohbet müşteri desteği, katılmış olsaydı mükemmel bir özellik olurdu. Biletleri desteklemek için E-posta yanıtlarının yavaş olduğunu ve çözülmesi günler sürdüğünü fark ettim. Genel olarak, daha iyi bir fiyata iyi bir VPN, kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak test çalıştırmaya değer olabilir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me