TigerVPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 4.16
  / ay

ProPrivacy.com Puan
8.2 10 üzerinden

özet

2011 yılında kurulan TigerVPN, Mayıs 2016'da yeni bir şekilde yeniden başlatılan bir Slovak VPN hizmetidir. Yeni bir motor, yeni web sitesi ve yeni uygulamalar TigerVPN'e hafif bir makyaj kazandırır. Nispeten kısa bir şirket geçmişi, hizmetin kalitesi hakkında çok fazla şey bilinmediği anlamına gelir, bu yüzden TigerVPN'e kendim bir test yapmaya karar verdim. Kesimi yapıp yapmadıklarını öğrenmek için bu TigerVPN incelemesini okumaya devam edin!

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  26 Mbps
 • yargı
  Slovakya
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  42

Özellikleri

TigerVPN, Slovakya'nın başkenti Bratislava'dan çalışıyor. Slovakya, bir VPN sağlayıcısının faaliyet göstermesi için harika bir ülkedir. Çünkü Slovak Anayasa Mahkemesi yakın zamanda vatandaşların kitlesel gözetiminin anayasaya aykırı olduğuna hükmetti. TigerVPN, aşağıdaki premium özelliklere sahip çok yönlü bir VPN'dir:

 • 42 ülkede 300 sunucu
 • Yıllık aboneler için 5 eşzamanlı bağlantı. (Aylık ödeme yapıyorsanız iki bağlantı)
 • Kullanım günlüğü yok
 • Windows, Mac, iOS ve Android için uygulamalar
 • ücretsiz StickyPassword (Premium Plan)
 • Shimo VPN Yöneticisi (yıllık planla)
 • 500 Mb ücretsiz deneme sürümü
 • Bilet tabanlı destek

Hız ve Performans

Tüm hız testleri Orta Avrupa'daki bir yerden gerçekleştirildi. Bir ortalama belirlemek için sunucular beş kez test edildi. Testlerin yapıldığı gün VPN olmadan ortalama hızım 70 Mbps olarak kaydedildi. Alman, ABD Doğu kıyısı ve İngiltere sunucuları test edildi. Alman sunucu en iyi performansı 32 Mbps ortalama indirme hızı sağlayarak gerçekleştirdi. Hem İngiltere hem de ABD sunucularının ortalaması 15 Mbps civarında, İngiltere biraz daha hızlı (muhtemelen yakınlığı nedeniyle).

Tüm sunucular HD yayın yapmam için yeterince iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, 40 ila 50 Mbps'lik bir düşüş oldukça büyüktür - ve daha yavaş internet bağlantısı olan kişiler - arabellekleme olmadan akış yapamayacaklarını görebilirler. Yükleme hızı, temel testime kıyasla çok daha sabit kaldı ve sadece küçük bir miktar düştü. Tiger VPN'i test ederken IP sızıntısı, DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı keşfetmedim, bu harika bir haber. Ancak, şu anda IPv6 bağlantım olmadığından IPv6 sızıntılarını test etmedim.

Fiyatlandırma ve Planlar

2 yıl

$ 4.16
her ay

12 ay

$ 6.67
her ay

6 ay

$ 8,33
her ay

TigerVPN, fiyatlandırma ve planlar söz konusu olduğunda endüstri standardı yolu takip eder. Müşteriler 1, 6 veya 12 aylık vadeli bir sözleşme arasından seçim yapabilir. Daha uzun taahhütler için artan indirimler var. TigerVPN'in fiyatları oldukça ortalama. En düşük fiyatlandırma için yıllık 6.67 $ (yıllık abonelik) çok kötü değil ve diğer VPN'lerle olumlu bir şekilde karşılaştırılıyor - ancak, kuşkusuz, daha az ücretle daha iyi bir şey elde etmek mümkündür.

Yıllık plan size en fazla beş eşzamanlı bağlantı sağlar. Öte yandan, bir aylık abonelik için 11,99 $ oldukça dik ve sadece iki bağlantı elde edersiniz. TigerVPN, yeni müşterilerin bu hizmeti denemeleri için ücretsiz bir deneme sürümü sunuyor. Deneme sürümü yalnızca 500 MB veri ve belirli konumlarla sınırlıdır. Ancak, satın almadan önce denemek isteyenler için hoş bir özelliktir. Ödeme seçenekleri, normal kredi / bankamatik kartları ve PayPal ile seçenek olarak normaldir. Bitcoin'de de ödeme yapma olasılığını gördüğüme sevindim. Bu, ekstra bir anonimlik derecesine ulaşılabileceği anlamına gelir.

Gizlilik ve güvenlik

OpenVPN varsayılan protokoldür. Bu, kullanıcılar için en fazla güvenliği sunar. TigerVPN ayrıca kullanıcılara L2TP'ye geçme seçeneği sunar. TigerVPN, varsayılan olarak OpenVPN protokolü ile endüstri standardı AES-256-CBC şifrelemesini kullanır. Ne yazık ki TigerVPN, Perfect Forward Secrecy'yi desteklemiyor, bu da NSA'nın benzerlerinden güvenli olmadığı anlamına geliyor. TigerVPN, hiçbir kullanım günlüğünün depolanmadığını açıkça belirtir. Ancak, zaman damgaları ve bant genişliği dahil bazı bağlantı ayrıntıları "geçici olarak saklandı".

Slovakya'nın zorunlu veri saklama yasaları olmadığı göz önüne alındığında, bu sinir bozucu. Yüksek gizlilik ihtiyacı olanlar muhtemelen bağlantı günlüklerine kaşlarını çatırlar ve başka yerlere bakmalıdırlar. Bununla birlikte, insanların büyük çoğunluğu için bağlantı günlükleri endişe yaratmamalıdır. TigerVPN dosya paylaşımına izin verir ve bunun için optimize edilmiş sunuculara sahiptir. TigerVPN, çoğu sunucuda P2P torrentine izin veriyor, ancak ABD sunucularındaki bu etkinlikten kaçınmayı istiyorlar. Sonuçta, TigerVPN oldukça iyi şifreleme kullanıyor, ancak yine de ExpressVPN seviyesinin altında kalıyor,
Örneğin.

Son düşünceler

TigerVPN, piyasadaki diğer birçok VPN'ye benzer şekilde fiyatlandırılan bir Okay VPN'dir (yıllık ödeme yapıyorsanız). Bununla birlikte, Netflix ABD'nin engelini daha az için engelleyen sıfır günlüklü bir VPN almanın mümkün olduğunu belirtmek gerekir. VPN, tüm popüler platformlarda iyi çalışıyor ve oldukça iyi müşteri hizmetlerine sahip. Bununla birlikte, ne yazık ki, fiyat aralığındaki birçok VPN gibi canlı sohbet desteği yok. TigerVPN, ABD Netflix'in engellemesini kaldırdığını iddia ediyor, ancak testlerimde başarısız oldu.

Ancak, yazarken iPlayer'ın engellemesini başarıyla kaldırdı. Bazı bağlantı günlükleri, şifreleme paketinde Mükemmel İletme Gizliliği ve bir öldürme anahtarının olmaması ile - bu VPN, VPN gizliliğinin zirvesinde olmaktan çok uzaktır. Yavaş hızlar da bir endişe kaynağıdır ve tüketiciler sunucular arasında değişen hızlardan şikayetçidir. Hepsi dikkate alındığında, bu VPN'nin aşırı fiyatlandırıldığı sonucuna varmalıyım. Başka yere bak.

TigerVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me