Tamponlanmış

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 9.99
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • Android

  • iOS

  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Linux
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Buffered, 2013 yılında kurulmuş bir VPN sağlayıcısıdır. NetProtect Encrypt.me'ye aittir. Pahalıdır, ancak artı tarafta, ancak akış için yeterince hızlıdır ve hala dünyanın dört bir yanından akış hizmetlerini engelleyen birkaç VPN'den biridir. Buna ek olarak, Arabellek VPN, güçlü OpenVPN şifrelemesi sağlar ve bu da çoğu kişinin gizlilik gereksinimleri için idealdir. Bu Arabellek VPN incelemesinde, servise derinlemesine bir bakış atıyoruz ve bunun para için değer olup olmadığını soruyoruz?

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Amerika Birleşik Devletleri
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  37
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  22.66 Mbps

Fiyat

Arabelleğe alınan üç farklı planda satın alınabilir - aylık, yıllık veya iki yıllık abonelik. Bu planların hepsi aynı özelliklerle aynı hizmet seviyesini sağlar. Tek fark, daha uzun bir süre taahhüt eden aboneler için indirim şeklinde gelir.

6 ay

$ 9.99
her ay


12 ay

$ 12.99
her ay

1 ay

$ 12.99
her ay

Tek bir ay için 12,99 $ 'dan Buffered çok pahalı bir seçenek. Bu fiyatın bir kısmı için benzer bir hizmet (ve bazıları da daha iyi) sağlayan birçok ucuz VPN hizmeti var.

Kuşkusuz, bir veya iki yıl boyunca taahhüt verirseniz VPN daha ucuz hale gelir. Bununla birlikte, yıllık plandaki aylık 6.59 dolar karşılığı hala oldukça pahalıdır. Genel olarak, VPN'i 2 yıllık planına göre almanızı öneririz - çünkü ayda 4,12 dolar çok daha rekabetçi.

Söyledikten sonra, piyasada daha iyi seçenekler var, bu yüzden para iadesi garantisinden yararlanarak alışveriş yapmak ve bu VPN'yi diğer hizmetlerle karşılaştırmaya değer..

Arabelleğe alınan VPN müşterileri Paypal, kredi veya banka kartları veya Bitcoin (ek anonimlik için) ile ödeme yapmayı seçebilir. Tüm aboneler harika hizmeti test etmek için 30 günlük para iade garantisi alırlar. Para iade garantileri ve VPN ücretsiz denemeleri VPN'leri denemek için mükemmeldir!

Desteklenen Ödeme Platformları


Visa / MasterCard


Amex


Kripto para

Engellemeyi kaldır Netflix?

Akış söz konusu olduğunda, Arabellek VPN çoğu insan için mükemmel bir seçenektir. Putlockers veya 123Movies gibi web sitelerine erişebilmeniz için yalnızca gizlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda birçok popüler akış hizmetinin engelini de kaldırır.

Buffered ile Netflix ABD'nin engellemesini kaldırabilir ve BBC iPlayer'ı yurtdışında kolayca izleyebilirsiniz. Bu VPN, süper hızlı sunucular sunar, böylece HD olarak akış yapabilirsiniz ve arabelleğe alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Özellikleri

Arabellek VPN'in en sevdiğimiz özellikleri aşağıdaki gibidir:

 1. 37 ülkede sunucu
 2. Tüm platformlar için uygulamalar
 3. OpenVPN şifrelemesi
 4. 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden TCP

Tamponlanmış
NordVPN
ExpressVPN

Android
iOS
pencereler
Mac os işletim sistemi
Linux
Windows Phone

Hız ve Performans

Piyasadaki en hızlı VPN'ler (Gerçek zamanlı hız testleri)

Buffered VPN'i bilimsel sunucu tabanlı hız test sistemimizi kullanarak günde üç kez test ediyoruz. Ortalama ve en yüksek (en yüksek) hızları bulmak için Hong Kong, ABD, İngiltere ve Avustralya sunucularını test ediyoruz. Testleri sağlayıcılar arasında adil hale getirmek için VPN'leri her zaman OpenVPN protokolünü kullanarak test ederiz. Aşağıda Buffered'in pazar lideri VPN'lerle nasıl karşılaştırıldığını görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Buffered dünyanın en iyi VPN'leri ile yakın bir aralığa giriyor. Bu mükemmel ve Buffered'in kesinlikle çok fazla akış yapmak isteyen insanlara uyacak hızlı bir hizmet olduğu anlamına gelir..

Bunu söyledikten sonra, piyasada daha düşük maliyetli daha hızlı hizmetler var. Örneğin, hız açısından neredeyse aynı performansı gösteren NordVPN, hem gizlilik için hem de daha ucuz.

IP ve DNS Sızıntıları

Buffered istemcilerini, hem IPv4 hem de IPv6'da IP sızıntısı çekip çekmediklerini test ettik. Bu testler ipleak.net kullanarak Firefox'taki özel bir tarama penceresinde gerçekleştirildi. Testlerimiz hiçbir şekilde IPv4 sızıntısı olmadığını ortaya koydu (DNS, WebRTC veya IP sızıntısı yok).

Ancak IPv6'da hem Mac hem de Windows'ta WebRTC sızıntılarını keşfettik. Bu, bu VPN'yi bir IPv6 bağlantısıyla kullanmak için makinenizdeki IPv6'yı devre dışı bırakarak (veya tarayıcınızda bir WebRTC blok uzantısı kullanarak) sızıntıyı manuel olarak bağlamanız gerekeceği anlamına gelir..

IPv6 WebRTC sızıntıları biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Bununla birlikte, oldukça yaygındırlar ve manuel, hızlı ve kolay bir şekilde yamalanabildikleri için, umutsuzlukla ilgilenmiyoruz.

Bununla birlikte, VPN sağlayıcının WebRTC sızıntılarını web sitesinde IPv6 bağlantılarına takma ihtiyacını reklamcılık konusunda daha fazla tercih etmesini tercih ederiz - çünkü bu, kullanıcıların bunu yapmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Gizlilik

Tamponlanmış
NordVPN
ExpressVPN

Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet Evet Evet
Öldürme Anahtarı
Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması

Buffered'in ana sunucuları, StartPage (Ed Snowden tarafından onaylanan özel arama motoru) gibi gizlilik hizmetleri tarafından özellikle seçilen bir konum olan Hollanda'da bulunmaktadır..

VPN kullanım günlüğü tutmaz, bu da günlük kaydı politikaları açısından iyi bir başlangıçtır. Ancak gizlilik politikası, VPN'in bazı bağlantı günlüklerini sakladığını ortaya çıkarır - bu da bazı kişileri kapatabilir. Bu günlüklerin en önemlileri kullanıcının IP adresi, bağlantı zamanı ve bağlantının süresidir. Gizlilik nedeniyle, her zaman sıfır günlük tutan veya sizi tanımlamak için kullanılabilecek en azından günlük olmayan bir hizmet seçmenizi öneririz. Bu konuda bilgi ve günlük tutmayan beş hizmetin bir listesi için herhangi bir günlük VPN kılavuzumuza bakın.

Bu ayrıntılar, hizmete bir zaman korelasyon saldırısı uygulamak için kullanılabilir; bu, bu VPN'nin kesinlikle su geçirmez gizlilik sağlayamayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, zaman-korelasyon saldırısı oldukça nadirdir ve genellikle sadece büyük bir suç araştırıldığında yetkililer tarafından gerçekleştirilir. Bu nedenle, çoğu insan için Buffered'in çok fazla endişe duymadan dijital gizlilik sağlayacağını söylemek doğrudur..

Ancak, gizlilik politikasına gündelik bir bakış, VPN'in ayrıca insanların cihaz ve ağ bilgileri ile ilgili oldukça fazla veri topladığını gösterir, bu ideal olmaktan uzaktır. Gizlilik politikasından:

"Sunduğumuz yazılım ve yapılandırma dosyalarıyla sizden benzersiz tanımlayıcılar, işletim sisteminin sürümü, dil, ağ cihazı tanımlayıcıları (MAC adresleri), IP adresleri, ağ bilgileri, işletim sistemindeki kullanıcı bilgileri, yönlendirme tabloları, DNS sunucu adresleri, diğer dosya sistemi bilgileri, donanımla ilgili bilgiler. Ayarlar altında masaüstü istemcisinde bu koleksiyonu devre dışı bırakabilirsiniz."

Bu, yine biraz hayal kırıklığı yaratan büyük miktarda veri. Ancak, Tamponlama'nın tüketicilerin bu veri toplamayı uygulamaların içinden veya e-posta yoluyla devre dışı bırakmasına izin verdiği doğrudur. Genel olarak, Buffered'in bu verileri toplamayı bırakmasını tercih ederiz - ancak en azından devre dışı bırakma seçeneği var.

Gizlilik politikası ayrıca toplanan verilerin iş ortakları ve reklamverenlerle paylaşılacağını da açıklar. Yine bu ideal olmaktan uzaktır, ancak en azından toplanan veriler, herhangi bir kullanıcı hakkındaki herhangi bir kişisel bilgiyi bu şirketlere açıklamaz..

Son olarak, Buffered’in kredisi için, bağlantı günlükleri yalnızca 30 gün boyunca saklanır. Bu nedenle, zaman ilişkilendirmeli saldırı yalnızca bir kullanıcının IP adresini yalnızca son 30 gün için hedefleyebilir.

Genel olarak, bu VPN'nin maliyeti düşünüldüğünde, günlük kaydı politikasının kullanıcıların IP adreslerini zaman damgalarının yanında hiç saklamaması iyi olurdu..

Şifreleme

Tamponlanmış
NordVPN
ExpressVPN

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEs2
OpenVPN

Buffered, önerilen protokolümüz olan OpenVPN'yi hem Mac hem de Windows'da sağlar. Dahası, Buffered OpenVPN'i dijital gizlilik amaçları için uygun standartlara uygular. Open VPN uygulaması aşağıdaki gibidir:

AES-256 şifre, HMAC kimlik doğrulaması için SHA1 ve el sıkışma için güçlü RSA 2048.

SHA1 kimlik doğrulama yöntemi protokolün en zayıf kısmı olmasına rağmen, şu anda hala güvenli kabul edilmektedir. Bu, Tamponlanmış'ın veri tünelinin içeriğini izinsiz girişten koruyacağı anlamına gelir. Şifreleme hakkında daha fazla bilgi için lütfen eksiksiz şifreleme kılavuzumuzu okuyun.

Müşteri desteği

Tamponlanmış
NordVPN
ExpressVPN

Ücretsiz deneme Hayır Evet - 3 Gün Hayır
Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 30 30 30

Tamponlanmış VPN, müşteri desteği açısından bizi her zaman etkileyen bir hizmettir. VPN, müşteri destek temsilcilerini eğitmek için çaba gösterir ve her zaman VPN hakkında makul bir bilgiye sahip oldukları görülür. Bununla birlikte, daha fazla teknik ayrıntı bulmak söz konusu olduğunda (OpenVPN'in nasıl uygulandığı gibi - teknik destek ekibine başvurmalarını beklemeniz gerekir).

Ne yazık ki, bu VPN'yi en son incelediğimizden beri, servis 7/24 canlı sohbet destek tesisini web sitesinden kaldırdı. Bu, özellikle bir VPN aboneliğinin maliyeti düşünüldüğünde gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak, gerçek şu ki bilet sistemi iyi çalışıyor - ve Buffered istekleri hızlı bir şekilde cevaplıyor.

Kullanıcı deneyimi

Web sitesine ve kaydolmaya gelince, Buffered deneyimi son derece kolaylaştırır. Web sitesi iyi düzenlenmiştir ve kurulum öğreticileri ve Sıkça Sorulan Sorular ile Bilgi Bankası gibi birçok büyük kaynak vardır. İletişim alanı, hem abonelerin hem de abone olmayanların soru sormasına olanak tanır ve üyeler bölgesinde oturum açtıklarında, kullanıcılar "verilerimi indirme" gibi bir dizi ekstra seçeneğe sahip olurlar. Bu, kolay ve hızlı bir yoldur VPN'nin sizinle ilgili hangi verileri dosyada tuttuğunu kontrol edin.

Windows Uygulaması

Buffered'in Windows VPN uygulaması, varsayılan olarak OpenVPN şifrelemesi ile birlikte gelen kullanımı kolay bir VPN arayüzüdür. Aboneler, güvenlik için daha iyi olan OpenVPN TCP ile akış için daha hızlı ve daha iyi olan UDP arasında seçim yapma seçeneğine sahiptir. Kullanıcılar ayrıca, kullanıcıların VPN kullanımını HTTPS trafiği olarak gizlemelerine izin veren 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden OpenVPN TCP kullanmayı seçebilir..

App güzel görünümlü ve kullanımı kolaydır, biz de bir killswitch içerdiğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu, VPN bağlantısı herhangi bir nedenle başarısız olsa bile ISS'nizden gizlilik sağlayacağı anlamına gelir; bu mükemmel ve VPN'nin P2P üzerinden Torrent için uygun olduğu anlamına gelir.

Genel olarak, bu VPN hakkında IPv6 WebRTC sızıntıları olması dışında beni hayal kırıklığına uğratan hiçbir şey yoktu. Ancak, tarayıcınızda WebRTC'yi tamamen devre dışı bırakarak, Firefox veya Chrome için kullanışlı Kolay WebRTC Engelleme uzantılarını indirerek veya Ağ ve Paylaşım merkezinde IPv6 bağlantısını tamamen devre dışı bırakarak yalnızca birkaç dakika içinde takmak kolaydır..

Genel olarak VPN'i kullanmaktan zevk aldık çünkü hızlar çatlamıştı ve sorunsuz bir şekilde birden fazla platformda akış yapabildik.

Android uygulaması

Buffered'i en son incelediğimizden beri özel bir Android VPN uygulaması yayınladı (aboneler resmi üçüncü taraf OpenVPN istemcisini kullanmak zorundaydı). Tescilli bir mobil uygulamanın eklenmesi harika ve deneme sürümü sunmak için son derece ilgilendik!

OpenVPN istemcide varsayılan olarak kullanılabilir, bu da görmek güzeldir. Buna ek olarak, kullanıcılar 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden UDP veya TCP arasında seçim yapabilir (OpenVPN'i HTTPS olarak gizler). Otomatik bağlantı özelliği, otomatik olarak kullandığınız son sunucuya yeniden bağlanmanıza olanak tanır.

Ne yazık ki, şu anda Android istemcisinde hiçbir öldürme anahtarı yok. Ancak, çoğu insan mobil cihazlarda BitTorrent indirme yapma eğiliminde olmadığı için bu bir felaket değildir. Öte yandan, Google PlayStore'da Android uygulamasının kararsız olduğunu ve çok fazla çöktüğünü söyleyen abonelerden oldukça az şikayet fark ettik. Bu, ISS'nize veri sızdırabileceğiniz anlamına gelir, bu da gizlilik için mükemmel değildir.

Android istemcisine birkaç saat boyunca kapsamlı testler yaptık. VPN'i bağlantı kurmak için biraz yavaş bulduk. Biz mükemmel olmaktan bir dakika kadar beklemek zorunda kaldı. Belirli sunucularda (örneğin Bulgaristan) VPN hiç bağlanamadı. Diğerlerinde, sadece 5 saniye içinde bağlandı. Bu oldukça sinir bozucu.

IPv4 bağlantımızda DNS sızıntılarını hızlıca kontrol ettik ve hiçbirinin bulunmadığını gördük. Buffered’in kendi sunucusu tarafından yapılan DNS isteklerini de gördüğümüz için mutlu olduk. Bir bağlantı kurulduktan sonra, Tampon'un sorunsuz çalıştığını gördük ve akış için gerçekten hızlı bulduk.

iOS uygulaması

Arabellek VPN'in artık bir iOS VPN uygulaması da var. Bu uygulamanın, Android'den çok daha iyi performans gösterdiğini tespit ettik. Bağlantılar neredeyse anında kuruldu, bu harika. Ancak, Bulgar sunucusuna (Android'de olduğu gibi) bağlanamadık. İyi haber şu ki, diğer tüm sunucular iyi çalışıyor gibi görünüyor, bu yüzden sağlayıcı sadece bir sunucu ile sorun yaşıyor olabilir.

İOS uygulamasındaki şifreleme, aslında oldukça nadir olan OpenVPN ile sağlanır. Ayrıca, kullanıcılar 53, 443, 993 veya 1194 numaralı bağlantı noktaları üzerinden OpenVPN UDP veya TCP arasında seçim yapabilirler. 443 numaralı bağlantı noktasını (gizli bağlantı için) seçme seçeneği mükemmel bir ektir..

Genel olarak, bu iOS istemcisinin hem kullanım kolaylığı hem de işlevselliğinden etkilendik. Hızlar harika ve VPN'in kararlı olduğunu gördük.

Mac OS X

Mac VPN masaüstü istemcisi Windows benzeriyle neredeyse aynı. OpenVPN varsayılan olarak mevcuttur ve istemciye bir Killswitch dahildir. Otomatik bağlantı özelliği, Mac kullanıcılarının VPN'ye başlatıldığı anda otomatik olarak bağlanmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca çeşitli bağlantı noktaları (53, 443, 993 veya 1194) üzerinden TCP veya UDP kullanarak OpenVPN'e bağlanmayı seçebilirler.

IPv6 WebRTC sızıntıları algılandı, bu da bu VPN'yi güvenli hale getirmek için IPv6'yı devre dışı bırakmanız (veya tarayıcınızda WebRTC'yi devre dışı bırakmanız) gerektiği anlamına gelir. Genel olarak, ancak bu, sorunsuz bir şekilde çalışan mükemmel bir istemcidir.

Son düşünceler

Arabellek VPN, çok şey yapan bir hizmettir. Tüm platformlar için müşterilerin eklenmesi hoş bir sürpriz oldu ve Play Store'daki bazı şikayetlere rağmen mobil müşterilerin iyi çalıştığını gördük. Öte yandan, bu şikayetleri ciddiye almanızı öneririz - çünkü bazı insanların testlerimizde bizi etkilemeyen çökmeler yaşadığı açıktır..

Masaüstü istemcileri bir öldürme anahtarına sahiptir, yani bu VPN güvenli bir şekilde Torrent yapmak için uygundur. Buna ek olarak, bu VPN akış için yüksek hızlar ve Netflix ve BBC iPlayer gibi popüler hizmetlerin engelini kaldırma olanağı sağlar.

37 ülkedeki sunucular, abonelerin çok sayıda içeriğin engellemesini kaldırmasına izin verir. Ancak, bu VPN'nin fiyatı göz önüne alındığında, nispeten küçük bir yer listesi. Buna ek olarak, gizlilik politikası arzulanan çok şey bırakıyor.

Ayrıca, Tampon'un 7/24 canlı sohbet desteğine sahip olmadığı konusunda biraz hayal kırıklığına uğradık. Öte yandan, bilet sisteminin iyi çalıştığını gördük ve bilgi tabanı iyi.

Arabellek, hayal gücünün herhangi bir kısmı tarafından korkunç bir VPN değildir. İşini iyi yapıyor ve yüksek hızlar sağlıyor. Ancak, kesinlikle dürüst olmak gerekirse, 2020'de paranızı harcamak için daha iyi yollar var.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me