Sync.com

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5.00
  / ay

ProPrivacy.com Puan
7.5 10 üzerinden

özet

Sync.com, gizliliğe odaklanan bir Kanada çevrimiçi yedekleme ve platformlar arası senkronizasyon hizmetidir. Bu Sync.com incelemesinde, bu bulut depolama hizmetinin her bir yönüne derinlemesine bir göz atın.

Artıları

 • Güçlü uçtan uca şifreleme
 • Cihazlar ve platformlar arasında güzel senkronize olur
 • Apps Kasası% 100 çevrimiçi depolamaya izin verir (ancak geliştirilebilir)
 • Tam özellikli mobil uygulamalar
 • Dosya sürümlendirme

Eksileri

 • Kanada Five Eyes üyesidir
 • Uygulamalar açık kaynak değildir (web portalı olmasına rağmen)
 • Mobil kamera yükleme özelliğini oldukça beceriksiz bulduk
 • Linux desteği yok

Fiyatlandırma

200 GB

$ 5.00
her ay

3TB

10,00 $
her ay


4TB

$ 15.00
her ay

Senkronizasyon Başlangıç ​​planı herkesin favori fiyatına mal olur: hiçbir şey. Bu size 5 GB güvenli dosya depolama alanı sağlar. Bir karşılaştırma noktası olarak, Dropbox ücretsiz olarak oldukça ölçülü bir 2G depolama alanı sunarken, Google Drive ücretsiz olarak çok cömert bir 15GB depolama alanı sunuyor.

Kişisel ve aile kullanımı için Kişisel Pro planları 500 GB depolama alanında başlar, ancak bu 2 TB'a kadar genişletilebilir. Potansiyel bir yakalama, aylık ödeme seçeneği olmadığından planların yıllık olarak ödenmesi gerektiğidir. Bununla birlikte, yılda 2 TB fiyat özellikle para için iyi bir değeri temsil ediyor.

Sync.com için kayıt olun

Ücretsiz plan çoğu özelliğe erişim sağlar, ancak yalnızca Kişisel Pro üyeleri tarafından kullanılabilen bazı özellikler vardır.

Çeşitli iş planları da mevcuttur ancak bu incelemenin odağı değildir..

Ödeme kart veya PayPal ile yapılabilir. Sync.com ayrıca BitPay tarafından işlenen Bitcoin / Bitcoin Cash'te potansiyel olarak anonim ödeme kabul eder.

Özellikleri

 • Sınırsız veri aktarımı (yalnızca Kişisel Pro hesapları)
 • Sıfır bilgi
 • Gerçek zamanlı yedekleme ve senkronizasyon
 • Apps Kasasını Senkronize Et
 • İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)
 • Mobil uygulamalarla platformlar arası destek
 • Dosya sürümü oluşturma (Sync Starter hesapları için 30 günlük geri alma ile sınırlıdır)
 • Parola korumalı bağlantı paylaşımı
 • Gelişmiş paylaşım denetimleri (yalnızca Kişisel Pro hesapları)
 • Dosya istekleri (yalnızca Kişisel Pro hesapları)
 • Paylaşılan klasörler (Sync Starter kullanıcıları bu özelliğe yalnızca temel erişime sahiptir)
 • Mobil fotoğraf ve video yükleme

Apps Kasası'nı yalnızca çevrimiçi yedekle senkronize et

Dosyaları tüm cihazlarda senkronize etmek yerine Sync.com’un Apps Kasası özelliği, dosyaları yalnızca buluta yüklemenize olanak tanır. Dosyanın yerel bir sürümü, yüklendiği orijinal cihazda kalır, ancak özellikle çevrimdışı senkronize etmeyi seçmediğiniz sürece otomatik olarak diğer cihazlarla senkronize edilmez.

Bu, bazı cihazlarınızda sınırlı disk alanına sahip olanlar için harika bir özelliktir ve tüm Paylaşım Klasörünüzü her cihaza indirmenize gerek kalmadan dosyalara kolayca erişmenizi sağlar. Burada, mobil cihazlarda tüm dosyaların aktif olarak yerel olarak indirilene veya senkronize edilene kadar yalnızca çevrimiçi saklandığını belirtmek gerekir (“Çevrimdışı senkronizasyon”).

Dosya sürümlendirme

Sync.com, dosyaların kaydedilmiş sürümlerini saklar, böylece bozulursa, virüs bulaşmışsa (fidye yazılımı gibi) veya yalnızca dosyanın geçmiş bir sürümüne erişmek istiyorsanız bunları kurtarabilirsiniz. Ücretsiz kullanıcılar yalnızca 30 gün öncesine kadar olan dosyaları kurtarabilirken, Kişisel Pro hesaplarının zaman sınırı yoktur.

Bağlantı paylaşımı

Tek tek dosyalar, herhangi bir zamanda silinebilen bir bağlantı kullanılarak paylaşılabilir. Ücretsiz kullanıcılar bile paylaşım için bir şifre ayarlayabilir, ancak Pro kullanıcıları son kullanma tarihleri, indirme sınırları, belge önizleme, etkinlik e-posta bildirimleri ve daha fazlası gibi bir dizi ek bağlantı özelliğinin tadını çıkarır.

Bağlantı paylaşımı

Gerçekten sevdiğimiz bir özellik, alıcıların bir takım klasörünün paylaşılan erişim özellikleri olmadan hesabınıza belge gönderebilmeleri için bir yükleme bağlantısı göndermenizi sağlayan dosya istekleri..

Paylaşılan ekip klasörleri

Bir ekip klasörünü başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ücretsiz hesaplarda ekip üyeleri paylaşılan bir klasördeki tüm dosyaları okuyabilir ve düzenleyebilir, ancak Pro hesapları salt okunur izinleri belirtmenize izin verir. Paylaşılan bir klasöre erişmek için gereken tek şey ücretsiz bir hesap olmasına rağmen, ekip üyelerinin henüz yoksa bir Sync.com hesabına kaydolması gerekir.

ekip klasörlerini paylaşma

Platformlar arası

Uygulamalar Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Linux desteklenmez. Masaüstü platformlarında, uygulamalar öncelikle belirli klasörleri buluta senkronize eder, web arayüzü üzerinden gerçekleştirilen daha ayrıntılı yönetim ile web taramasını destekleyen herhangi bir platformda erişilebilir.

kasayı masaüstünden senkronize etmek için kopyala

Windows (ancak macOS istemcisi değil) bazı temel işletim sistemi entegrasyon özelliklerine sahiptir. Mobil uygulamalar, dosyaları varsayılan olarak yerel depolama birimiyle senkronize etmez, ancak bunu yapmayı seçebilirsiniz.

Mobil fotoğraf ve video yükleme

Mobil uygulamalar, fotoğrafları ve videoları buluta otomatik olarak yükleyebilir, bu da çok kullanışlı bir özelliktir. Bununla birlikte, cihazınızda depolanan mevcut medyayı yüklemek istiyorsanız uygulama, belirtilen klasörleri hariç tutmanın bir yolu olmadığından bulduğu her şeyi yükleyecektir.

sync.com mobil uygulaması

Bizim durumumuzda, bu, sadece telefonumuzda kullanılmak üzere tasarlanan büyük film dosyalarını yüklemek için değerli bant genişliği ve depolama kapasitesi kullandığı anlamına geliyordu. Ayrıca, özelliği tamamen devre dışı bırakmak dışında 2000'den fazla fotoğraf kitaplığımızı yüklemesini engelleyemedik..

Gizlilik ve güvenlik

yargı

Sync.com ve sunucuları Kanada'da bulunmaktadır ve muhtemelen Kişisel Bilgi Koruma ve Elektronik Belgeler Yasası (PIPEDA) veri gizliliği mevzuatının kapsamındadır. Bu, müşterilere Sync.com tarafından tutulan kişisel bilgilere erişme hakkı verir ve Sync.com'un üçüncü bir tarafa bilgi toplamadan, kullanmadan veya ifşa etmeden önce izin istemesini gerektirir.

Sync.com gizlilik politikası, PIPEDA'ya uyuyor gibi görünüyor ve Sync.com'un gizlilik taahhüdünü teyit ediyor. Bununla birlikte, şirketin yasalar gerektirdiğinde bilgileri ifşa edeceğini itiraf ediyor, bu da bizi Kanada'nın NSA liderliğindeki Five Eyes casusluk ittifakının çekirdek üyesi haline getirdiğine getiriyor..

Bu duruma, Kanada Güvenlik İstihbarat Servisi'nin (CSIS) gözetim güçlerini büyük ölçüde genişleten ve ona internete bağlı herhangi bir cihazı kesmek veya başka şekilde erişmek için süpürme yetkisi veren son derece tartışmalı 2015 Terörle Mücadele Yasası (Bill C-51) yardımcı olmuyor. (muhtemelen bulut depolama sunucularını içerir).

Buna ek olarak, 2014'ün Kanadalıları Polisin sahip olmasını gerektiren Çevrimiçi Suç Yasasından Koruması "makul şüphe gerekçeleri" çevrimiçi verilere erişmek için bir emir almak için, ancak çubuğunun çok düşük olduğu eleştirilen.

Teoride, Sync.com uçtan uca şifreleme (e2ee) kullandığı için bunların hiçbiri çok önemli değil…

Teknik güvenlik

E2ee, buluta yüklemeden önce bilgisayarınızdaki veya mobil cihazınızdaki dosyaları şifrelediğiniz ve yalnızca şifresini çözebileceğiniz anlamına gelir. Başka bir deyişle, yasal durum ne olursa olsun veya olmasa da Sync.com (veya NSA) verilerinize erişemez. Bu yüzden “sıfır bilgi” hizmeti olduğunu iddia ediyor.

Veriler, RSA-2048 özel anahtarı ve şifrenizle korunan AES-256-GCM şifresi kullanılarak şifrelenir. Yüksek iterasyon sayısı ile PBKDF2 anahtar uzatması, zayıf şifrelerin kriptografik olarak daha güvenli hale getirilmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Şifrelenmiş özel anahtarlar Sync.com’un sunucularında depolanır ve başarılı bir kimlik doğrulamasından sonra uygulamalar veya web paneli tarafından indirilir. Bu bir parola gerektirir, ancak bu Bcrypt kullanan tek yönlü karmadır ve asla saklanmaz. Sync.com, dosyaların yerel olarak şifresini çözmek için kullanılan özel anahtarınıza veya gerçek şifrenize asla erişemez.

Web paneli açık kaynaklıdır ve en yeni JavaScript şifreleme kitaplıklarını kullanır. Bununla birlikte, tüm tarayıcı tabanlı şifrelemelerde olduğu gibi, kötü amaçlı kodun tarayıcınızın otomatik olarak kabul edeceği sunucudan aktarılma tehlikesi vardır. Ek ayrıntılar bir teknik incelemede mevcuttur ve hepsi iyi görünür.

Açık kaynak değil

Ancak sorun, Sync.com’un uygulamalarının web portalından ayrı olarak kapalı kaynak olmasıdır. Yüklenmeden önce dosyaların e2e şifreli olup olmadığını bağımsız olarak kontrol etmenin bir yolu yoktur.

Kullanım kolaylığı

Geçerli bir e-posta adresi ve şifre ile kaydolmak, 5 GB'lık ücretsiz hizmete erişmenizi sağlar. Sadece uygulamaları indirip yükleyin ve yola çıkın! Web portalından premium hesaba yükseltebilirsiniz.

Masaüstü istemcileri

Küçük işletim sistemi arabirimi farklarını (ve yukarıda tartışıldığı gibi Windows istemcisinin bazı işletim sistemi tümleştirme özelliklerine sahip olması), Windows ve macOS istemcileri aşağı yukarı aynıdır. Mac kullanıcıları için harika bir destek, bunu Mac kullanıcıları için en iyi bulut yedekleme hizmetlerinden biri haline getiriyor.

Windows ve Mac için Sync.com

Temel olarak Senkronizasyon Klasörünüzü diğer bağlı cihazların Senkronizasyon Klasörleri ve çevrimiçi depolama alanınızla senkronize halde tutarlar. Daha gelişmiş özelliklere web portalı üzerinden erişilir.

sync.com kontrol paneli ayarları geliştirir

Senkronizasyon Kasası'nda saklanan dosyalara masaüstü Senkronizasyon Klasörü üzerinden erişilemediğini belirtmek gerekir - sadece web portalı üzerinden. Bu, Sync Klasörünüzdeki dosyaları gösteren ancak yalnızca gerektiğinde yerel olarak indiren Dropbox’ın yeni Smart Sync gibi özellikleri çok kullanışlı olduğu için utanç verici bir şey..

Web portalı

Açık kaynak web portalı, bu ürünün atan kalbidir ve Sync.com'un tüm özelliklerine erişim sağlar. Burada Apps Kasası'na kolayca dosya yükleyebilir, paylaşılan klasörler oluşturabilir, dosya paylaşımlarını izleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

sync.com web portalı

Mobil uygulamalar

Android ve iOS uygulamaları, Apps Kasası'na doğrudan erişim, paylaşım izleme ve daha fazlası dahil olmak üzere Sync.com'un neredeyse tüm özelliklerine erişim sağlar. Kaybedebileceğimiz tek şey, ekip paylaşım klasörleri oluşturma yeteneğidir.

sync.com android uygulaması

Dosyalar ve klasörler senkronize edilebilir veya yerel olarak kolayca indirilebilir.

Son düşünceler

Sync.com, maksimum gizlilik için sağlam uçtan uca şifreleme kullanan çok kaygan ve kullanımı kolay bir bulut depolama çözümüdür. Özellikle mobil uygulamaları, salt okunur SpiderOak mobil uygulamalarıyla olan hayal kırıklığımızdan sonra ferahlatıcı bir şekilde tamamen öne çıkıyor. Ancak, fotoğraf yüklemelerini devre dışı bırakmak zorunda kaldık, bu da ideal değildi.

NSA tarzı gözetim herkes için bir endişe kaynağı değildir, ancak bunun Kanada merkezli büyük ölçüde kapalı kaynaklı bir hizmet olmamasını istemiyoruz..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me