DEĞERLENDİRMELERİ NASIL PUANLIYORUZ!
ProPrivacy.com'daki tüm incelemeler için puanlama sürecimizi yakın zamanda güncelledik. Yeni puanlama kriterlerimizin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz


Surfshark

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.99
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • Android

  • iOS

  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Linux
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

İngiliz Virgin Adaları merkezli Surfshark, mükemmel teknik güvenliği, bir dizi kullanışlı özelliği ve mükemmel 7/24 desteğiyle günlüksiz bir VPN hizmetidir.

ProPrivacy.com Puan
9.5 10 üzerinden

özet

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  77,26 Mbps
 • yargı
  İngiliz Virgin Adaları
 • Eşzamanlı bağlantılar
  1000
 • Ülkeler
  60

Özellikleri

Port seçimi
Eşzamanlı bağlantılar 1000
Toplam sunucu 1000
Ülkeler 60
Yönlendirici Desteği
Desteklenen Yönlendiriciler DD-WRT, Domates, AsusWRT, Netgear, TP-Link, Linksys.
Çıplak metal veya sanal sunucular Çıplak metal
torrenting

Surfshark 60'ın üzerinde bölgede 1000'den fazla sunucu çalıştırıyor. Etkileyici bir şekilde, bunların hepsinin fiziksel olarak tek kullanımlık çıplak metal sunucular olduğunu iddia ediyor. Her zamanki yerlere ek olarak, Surfshark Asya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika'da güçlü bir varlığa sahiptir..

Daha da etkileyici olan Surfshark, sınırsız eşzamanlı bağlantıya izin verir. Bu, aynı hesabı kullanarak istediğiniz sayıda cihaza bağlanabileceğiniz anlamına gelir.

Surfshark, kullanıcıların aile üyelerine erişimi kısıtlamasını ve hesap ayrıntılarını başkalarıyla paylaşmamasını ister, ancak kullanıcılarına güvenmesi gerektiğini söyler. Bu açıdan kötüye kullanımı belirleyebilecek hiçbir günlük tutmaz. Biz bunun büyük hayranlarıyız.

Torrentlemeye tüm sunucularda izin verilir, Surfshark P2P trafiğini otomatik olarak Kanada veya Hollanda sunucularına yönlendirir ve bu amaçla özel olarak yapılandırılır.

Bölünmüş tünel açma (“Beyaz Liste” ve ters beyaz liste)

Bölünmüş tünel oluşturma özelliği şu anda Windows ve Android uygulamalarında kullanılabilen kullanışlı bir özelliktir. Yalnızca seçilen programları / uygulamaları VPN üzerinden yönlendirmenize veya bunları sistem genelindeki bir VPN bağlantısından muaf tutmanıza olanak tanır. Windows uygulaması ayrıca seçili web sitelerini ve IP'leri VPN'den muaf tutmanıza izin verir.

Bölünmüş tünelleme özelliği

Akıllı DNS

Surfshark, tüm kullanıcılara Akıllı DNS hizmeti sunar. Bu, VPN istemcisi çalışamayan cihazlarda konumunuzu aldatmak için çok kullanışlıdır. Akıllı TV'ler, oyun konsolları ve Apple TV gibi. Sadece hiçbir gizlilik veya güvenlik avantajı sağlamadığını unutmayın.

Statik IP

SurfShark'in statik IP özelliği Windows ve Android uygulamalarında kullanılabilir. Almanya, Japonya, Hollanda, İngiltere veya ABD'de bulunan bir sunucu listesine bağlanırsanız, aynı sunucuya her bağlandığınızda size aynı IP adresi atanır. Bir FTP sunucusu, oyun sunucusu, medya sunucusu çalıştırıyorsanız veya VPN çalışırken İnternet'ten bir bilgisayara bağlanmanız gerekiyorsa bu çok kullanışlıdır.

Statik IP özelliği

Netflix ve iPlayer Engellemeyi Kaldırma

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Surfshark, 16 farklı ülkede Netflix de dahil olmak üzere çok çeşitli akış hizmetlerinin engelini kaldırır. Bu oldukça başarılı. Testlerimizde, ABD Netflix ve BBC iPlayer'ın reklamı kaldırıldı.

Bu hizmetlere erişmek ana hedefinizse, daha fazla bilgi için Netflix için En İyi VPN'leri ve BBC iPlayer için En İyi VPN'leri kontrol ettiğinizden emin olun..

Hız ve Performans

ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 77,26
IPv6 sızıntısı algılandı?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
IPv4 sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 202,87

Bu incelemenin güncellenmesi sırasında Surfshark, kitaplarımızdaki ortalama hızlar açısından en hızlı VPN'dir. Hangisi iyi. Maksimum patlama hızı performansı çok etkileyici değil, ancak şikayet edecek bir şey değil ve neredeyse tüm VPN kullanıcıları için yeterince hızlı olacak.

IP sızıntı testleri

Sıfır IPv4, IPv6, WebRTC veya DNS sızıntısı (IPv4 veya IPv6) tespit ettik. Üst puanlar.

Surfshark'ın WebRTC sızıntı korumasını yalnızca Chrome ve / veya Firefox tarayıcı eklentilerini kullanırsanız garanti ettiğini belirtmek gerekir, ancak bunlar olmadan sızıntı tespit etmedik.

IP sızıntılarının yol açtığı tehlike hakkında daha fazla bilgi için lütfen IP sızıntıları hakkındaki eksiksiz kılavuzumuza göz atın.

Fiyatlandırma

24 ay

$ 1.99
her ay

12 ay

$ 5.99
her ay

Bugünlerde yaygın olarak görüldüğü gibi, tüm Surfshark müşterileri aynı özelliklere sahip. Aylık fiyatlandırma bir şekilde ölçeğin üst ucundadır, ancak 1 yıllık ve 2 yıllık abonelikler için yüksek indirimler mevcuttur. Ayrıca bu bağlantıyı kullanarak hizmete kaydolursanız
ek indirim teklif edildi.

Bir macOS, Android veya iOS kullanıcısıysanız, bir hesaba kaydolmanız ve bundan yararlanmak için ödeme ayrıntıları sağlamanız gerekmesine rağmen, 7 günlük ücretsiz denemeye katılabilirsiniz. 7 gün içinde iptal ederseniz hiçbir ödeme yapılmayacaktır..

Surfshark artık HackLock ve BlindSearch özelliklerini (bu incelemede daha sonra bakacağız), her ikisi için de aylık 0,99 $ ek bir cıvatalı ek olarak sunuyor.

Tüm kullanıcılar 30 günlük cömert para iade garantisinden de yararlanabilir. Surfshark, bununla ilgili herhangi bir sınırlama olmadığını garanti eder, bu harika, ancak ödemelerin otomatik olarak yenileneceğini unutmayın, bu nedenle iptal etmek için desteğe başvurmanız gerekir.

Desteklenen Ödeme Platformları

Surfshark, Stripe tarafından işlenen PayPal, kredi / banka kartı ve Alipay ile ödeme kabul etmektedir. Diğer ödeme yöntemleri Tenpay ve Unionpay ödeme işleme hizmetleri aracılığıyla desteklenmektedir.

Bitcoin, Litecoin ve Etherium ödemeleri Coingate veya CoinPayments aracılığıyla da desteklenir. Bitcoin veya Litecoin ile ödeme yapmak belirli bir anonimlik derecesi sağlayabilir, ancak Surfshark'ın IP adresinizi her zaman görebileceğini unutmayın..

Kullanım kolaylığı

Ödeme bilgileri dışında, servise kaydolurken sorulan tek bilgi adınız ve e-posta adresinizdir. Anonim olarak kaydolmak istiyorsanız, anonim olarak satın alınan Bitcoin veya Litecoin'de ödeme yaparak ve tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanarak bunu yapabilirsiniz..

Yararlı bağlantılar içeren bir onay e-postası gönderilecek, ancak ihtiyacınız olan her şey web sitesinde zaten kullanılabilir durumda.

Windows İstemcisi

Tüm Surshark uygulamaları son zamanlarda büyük bir UI tasarımına maruz kaldı ve şimdi harika görünüyor. Windows VPN uygulaması varsayılan olarak IKEv2 kullanır, ancak OpenVPN'i de destekler.

Windows istemcisi

İstemci bir öldürme anahtarı, bölünmüş tünelleme ("Whitelister"), “CleanWeb” ve çok atölye. Bu özellikler için ödeme yaptıysanız Hacklock ve BlindSearch'ü de destekler..

eklenen özellikler

Yeni Mini modun oldukça harika olduğunu düşünüyoruz.

bir Şili sunucusuna bağlı

IPs4 ve IPv6 sızıntı koruması yerleşiktir, ancak Surfshark WebRTC sızıntılarını önlemek için tarayıcı eklentilerini kullanmanız gerektiğini söylüyor. Testlerde herhangi bir sızıntı tespit etmemize rağmen, bu hala iyi bir tavsiye.

Kill switch varsayılan olarak etkin değildir, ancak testlerimizde iyi çalıştı. Simüle edilmiş bir çarpışma testi, kill anahtarının Windows sistem güvenlik duvarı kurallarını değiştirdiğini, yani Surfshark istemcisi ve OpenVPN arka plan programı beklenmedik bir çökme geçirse bile çalışmaya devam ettiğini gösterir..

Kullanıcılar, VPN trafiğinin normal HTTP trafiği gibi görünmesi için OpenVPN UDP'den OpenVPN TCP'ye (bağlantı noktası 443) geçebilir. Bu, VPN bloklarından kaçınmak için yararlıdır, ancak daha karmaşık algılama tekniklerini kandırmayacaktır.

MacOS istemcisi

Surfshark’ın macOS VPN uygulaması Apple App Store üzerinden ve web sitesinden bağımsız bir .dmg dosyası olarak kullanılabilir. Uygulama IKEv2 kullanır. Surfshark, bunların kısıtlayıcı App Store politikaları tarafından yetkilendirilebildiği kadar hızlı ekleneceğini söylese de şu anda özelliklere oldukça açık.

Mac uygulamasının bir kill switch'i olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Windows istemcisinde olduğu gibi, bu sistem güvenlik duvarı kurallarını kullanır ve bu nedenle Surfshark istemcisi çökse bile etkili kalır. Surfshark’ın diğer tüm uygulamalarında olduğu gibi Mac istemcisi de "CleanWeb" özelliğini sunuyor. Ayrıca özellikleri "WiFi bağlantısı."

Android uygulaması

Android için Surfshark'ın Android VPN uygulaması varsayılan olarak IKEv2'yi kullanır, ancak OpenVPN'i (UDP ve TCP) de destekler. Ve teneke üzerinde söylediklerini yapar. Bir kill anahtarı (varsayılan olarak etkin değildir), Beyaz Liste, CleanWeb ve Shaodowsocks mevcut ve doğru olanları yedi.

Android uygulaması

Çok havalı, Android cihazınızın yerleşik GPS konum işlevini geçersiz kılan bir özelliktir ve GPS kullanan uygulamaları VPN konumunda olduğunuzu düşünür.

Diğer Platformlar

Windows, macOS, Android, Android TV / Amazon Fire TV ve iOS için özel uygulamalar mevcuttur. İlginç bir şekilde iOS VPN uygulaması bir kill switch'e sahip ve şimdi hem IKEv2 hem de OpenVPN'yi destekliyor. Tüm uygulamalar (tarayıcı eklentileri dahil) artık yukarıda görebildiğimiz aynı akıllı görünümlü kullanıcı arayüzünü kullanıyor.

Artık Linux için bir komut satırı uygulaması da mevcut. MacOS ve Linux (Ubuntu, NetworkManager kullanarak) dahil tüm platformlar için iyi manuel kurulum kılavuzları da sağlanmıştır. Buna ek olarak, DD-WRT, Domates için kurulum kılavuzları mevcuttur ve OpenVPN istemcilerinin yerleşik olduğu bir dizi popüler yönlendirici markası (AsusWRT, Netgear, TP-Link ve Linksys).

Tarayıcı eklentileri

Platform desteğine ek olarak Surfshark, güvenlik firması Cure53 tarafından güvenlik açıkları için bağımsız olarak denetlenen Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri sunar. Bunlar tarayıcıda Surfshark sunucularına güvenli HTTPS proxy bağlantıları oluşturur.

Ayrıca WebRTC koruması da sağlarlar. Şimdi ... VPN hizmetlerinin, müşterilerini WebRTC sorunu hakkında uyarmak ve bir VPN kullanırken kendilerini IP adreslerini bilmeden çevrimiçi olarak göstermekten korumak zorunda oldukları konusunda uyarmak için daha fazlasını yapmasını diliyoruz..

Buna Surfshark da dahildir, ancak yine de yazılımını kullanarak hiçbir WebRTC sızıntısı tespit etmediğimiz için çok sert olamayız. Bununla birlikte, bu eklentileri yüklemek veya tarayıcınızda WebRTC'yi manuel olarak devre dışı bırakmak hala en güvenli yöntemdir.

Tarayıcı eklentileri seçenek olarak “CleanWeb” özelliğine sahiptir (daha sonra bakın).

Müşteri hizmetleri ve destek

Ücretsiz deneme 7 gün (macOS ve mobil uygulamalar)
Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 30

Canlı Sohbet desteği 7/24 mevcuttur veya bir bilet e-postası isteği gönderebilirsiniz. Canlı Sohbet yanıt sürelerinin neredeyse anında olduğunu gördük ve yanıtların uzmanlığından ve kalitesinden etkilendik.

Bir de bilgi tabanı var. Çok büyük değil ama yararlı bir SSS, kurulum makaleleri ve diğer kullanışlı bit ve bobs içerir.

Gizlilik ve güvenlik

Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Kendinden barındırılan
Öldürme Anahtarı
Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması

yargı

Surfshark İngiliz Virgin Adaları'na (BVI) kayıtlıdır ve Hizmet Şartları, tüm anlaşmazlıkların BVI mahkemelerinde çözüleceğini açıkça ortaya koymaktadır. İngiliz Virgin Adaları İngiliz denizaşırı bölgesidir. Kendi iç işlerini düzenler ve zorunlu veri saklama yasaları yoktur, ancak Birleşik Krallık hükümetinin yetki ve egemenliği altında kalır. Bu, İngiltere'nin BVI hükümeti ve oradaki tüm işletmeler üzerinde baskı oluşturabileceğini varsaymanın makul olduğu anlamına gelir..

BVI'de yerleşik olmak muhtemelen 14 Gözlü bir ülkede bulunmaktan daha güvenli olsa da, hala ideal değil.

Kütükler

Surfshark, günlüksiz VPN için gereksinimlerimizi kolayca karşılar:

“IP adresleri, tarama geçmişi, oturum bilgileri, kullanılan bant genişliği, bağlantı zaman damgaları, ağ trafiği ve diğer benzer verileri toplamıyoruz.”

Uygulamaları devre dışı bırakılabilir, ancak varsayılan olarak bazı anonim tanılama ve çökme verileri toplar. Bu, toplu performans verilerini, hizmetlerini ne sıklıkta kullandığınızı, başarısız bağlantı girişimlerini ve diğer benzer kişisel olarak tanımlanamayan bilgileri içerir.

Temel hesap ve fatura bilgileri, Avrupalı ​​müşteriler için GDPR ile tam uyumlu olarak saklanır.

Web sitesi izleme

VPN'nin kendisi kullanılırken web etkinliği izlenmese de, Surfshark web sitesi oldukça fazla izleme gerçekleştirir. Bu, IP adreslerinin günlüğe kaydedilmesini ve ziyaretçilerin tarayıcı parmak izinin gerçekleştirilmesini içerir.

Surfshark, Google Analytics dahil olmak üzere bir dizi üçüncü taraf izleyici kullanır.

Teknik güvenlik

IKEs2
OpenVPN

Surfshark, tüm uygulamalarında varsayılan VPN protokolü olarak kullandığı IKEv2'nin büyük bir hayranıdır. IKEv2, OpenVPN kadar savaş testinden geçmemiş, ancak çok güvenli olarak kabul ediliyor ve OpenVPN şifrelemesinden çok daha hızlı olduğu için VPN hizmetleriyle giderek daha popüler hale geliyor..

Her zaman olduğu gibi, bu sağlayıcının kullandığı OpenVPN ayarlarına ayrıntılı bir şekilde bakıyoruz. Yalnızca bir hizmetin şifrelemeyi üstlendiği bakımın iyi bir göstergesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda VPN hizmetlerinde olduğu gibi karşılaştırmanın en iyi yoludur. Surfshark, onu destekleyen uygulamalarda aşağıdaki OpenVPN ayarlarını kullanır:

Veri Kanalı: bir AES-256-GCM şifresi. AES-GCM tarafından işlenen kimlik doğrulama nedeniyle ek kimlik doğrulama gerekmez.

Kontrol Kanalı: TLA anahtar değişiminin RSA-2048 kullanılarak sabitlendiği bir AES-256-GCM şifresi. AES-GCM tarafından işlenen kimlik doğrulama ve ECDH- (384?) Anahtar değişimi ile mükemmel ileri gizlilik sağlandığından ek kimlik doğrulama gerekmez..

Bu son derece güvenli bir kurulumdur. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için bkz. VPN Şifrelemesi: Tam Kılavuz. Daha önce de tartışıldığı gibi, Surfshark Windows, macOS ve iOS uygulamalarının hepsi kill anahtarlarına sahiptir. Ayrıca herhangi bir platformda herhangi bir IP sızıntısı tespit etmedik,

Surshark'ın Cure53 tarafından güvenlik denetimi yapılması konusunda bir anlaşma yaptığını belirtmek gerekir, ancak sadece açık olmak gerekirse: bu şekilde denetlenen yalnızca Chrome ve Firefox tarayıcı uzantılarıdır.

Diğer güvenlik özellikleri

Harika haber şu ki, test edilmiş herhangi bir platformda herhangi bir IP sızıntısı tespit etmedik, ancak WebRTC sızıntılarına karşı emin olmak için Surfshark’ın tarayıcı uzantılarından birini kullanmak hala en güvenli yöntem. Windows, macOS ve iOS istemcileri sistem düzeyinde kill anahtarlarına sahiptir.

Surfshark çıplak metal sunucular kullanıyor. Bazı konumlar fiziksel sunucu varlığı olmayan sanal konumlardır, ancak bunlar a) uygulamalarda açıkça işaretlenmiştir ve b) Surfshark tarafından işletilen sunucularda çalıştırılır ve bu nedenle gizlilik açısından çıplak metal sunucular olarak sayılır. Ayrıca bağlandığınız sunucudaki tüm DNS isteklerini de çözer, bu da idealdir.

CleanWeb

Tüm Surfshark’ın yazılımlarında “CleanWeb” seçeneği bulunur. Bu, reklamları, izleyicileri, kimlik avını, saldırıları ve kötü amaçlı yazılımları engelleme olarak bildirilir ve neredeyse kesinlikle basit bir engelleme listesine dayanan bağlantıları engelleyen bir güvenlik duvarı kuralları kümesidir. Hangisi yeterince iyi çalışmalı.

Çok atlamalı

Bu özellik Windows istemcisinde kullanılabilir. VPN sunucularını “zincirlemenize” izin verir, böylece verileriniz sizinle internet arasında seyahat ederken iki VPN sunucusu arasında yönlendirilir.

Senin bilgisayarın -> VPN sunucusu 1 -> VPN sunucusu 2 -> Internet

Surfshark birkaç çift VPN kombinasyonu sunar, ancak sunucularının hiçbirini zincirleyemezsiniz.

sunucu listesi

Multihop VPN, uç sunucuya karşı uçtan uca zamanlama saldırılarına karşı bir miktar koruma sağlayabilir, ancak her zaman büyük bir hız kaybıyla sonuçlanır. Multi-hop VPN'nin gizlilik / güvenlik avantajlarının sınırlı olduğunu düşünüyoruz, ancak bunun bazı kullanıcılar için diğerlerinden daha önemli olabileceğini biliyoruz..

Shadowsocks

Yine, bu olağandışı sansür önleme özelliği Windows ve Android uygulamaları tarafından desteklenmektedir. Shaowsocks "Çin anakarasında İnternet sansürünü atlatmak için yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı bir proxy uygulamasıdır. ”Temelde bir SOCKS5 proxy'sidir. Kullanmak için açık kaynaklı Shadowsocks uygulamasını indirmenizi ve bir Surfshark VPN sunucusu üzerinden Shadowsocks'a bağlanacak şekilde yapılandırmanızı gerektirir. Bu işlem biraz zorlayıcıdır, ancak VPN bloklarından kaçınmada etkili olmalıdır.

WiFi bağlantısı

Windows istemcisinde bulunan bu özellik, yeni WiFi ağlarına bağlandığınızda VPN uygulamasının nasıl çalışacağına karar vermenize olanak tanır - isteyin, koruyun veya her zaman koruyun.

HackLock

BlindSearch'te cıvata bağlantılı ekstra olarak bulunan HackLock, e-posta adresinizin veri ihlaline karışıp karışmadığını görmek için web'i tarar. Bu nedenle, düzenli otomatik taramalar sağlaması dışında kendi veri ihlali aracımıza çok benzer. Windows ve Android uygulamalarında kullanılabilir.

BlindSearch

Bu, Surshark müşterileri için reklamsız ve aramalarınızı kaydetmeyen özel bir arama motorudur. Bunun bir SearX örneği olduğunu tahmin ederiz ve iyi çalışır.

Görme engelli arama

DNS'ye güven

Bu Android uygulaması Play Store'daki herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir. Gizliliği artırmak ve sansürü yenmek için ISS'niz yerine cihazınızdan Surfshark'a DNS sorguları gönderir. Bu sorgular HTTPS üzerinden DNS (DoH) (varsayılan olarak) veya TLS üzerinden DNS (DoT) şifreleme protokolleri kullanılarak meraklı gözlerden korunur.

Sonuç

Surfshark harika bir VPN hizmetidir. Kayıt tutmaz, oldukça hızlıdır ve IP sızıntısı olmadan mükemmel teknik güvenlik sunar. Geniş bir sunucu yelpazesi sunması iyidir, ancak hepsinin güvenli çıplak metal sunucular olduğu gerçeği daha da iyidir.

Sınırsız eşzamanlı bağlantı da harika ve Surfshark’ın 7/24 Canlı Sohbet desteğinin kalitesinden çok etkilendik.

Multihop VPN, “Cleanweb” ve WiFi bağlantısı gibi sunulan ekstra özellikler iyi birer ekleme. Hiçbiri katil özellikler olmamasına rağmen, sahip oldukları güzel ve koleksiyon her zaman büyüyor, bu da Surfshark'ın zaten büyük değer teklifini geliştiriyor.

Surfshark, tüm önemli kutuları kolaylıkla kenetleyen çok iyi bir gizlilik dostu VPN hizmetidir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me