DEĞERLENDİRMELERİ NASIL PUANLIYORUZ!
ProPrivacy.com'daki tüm incelemeler için puanlama sürecimizi yakın zamanda güncelledik. Yeni puanlama kriterlerimizin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz


StrongVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5,83
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android
 • unblocks:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

ProPrivacy.com Puan
7.2 10 üzerinden

özet

StrongVPN, ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. 2005 yılında kurulan VPN şirketi hızla gelişti - şimdi başarılı CDN firması StackPath'in kontrolü altında. StrongVPN, son derece iyi bağlantı hızları sağlayan tüm platformlara uygun bir hizmettir. Buna Netflix, Prime ve Hulu gibi hizmetlerin engellemesini kaldırma özelliğini de ekleyin ve çoğu insanın akış için zevk alacağı bir hizmetiniz var. Müşteri hizmetleri departmanı şimdiye kadar karşılaştığımız en iyilerden biridir. Ayrıca, her yıl satın alındığında, bu hizmet para için oldukça iyi bir değerdir. Belki de bu hizmetin tek dezavantajı, sadece Windows için bir öldürme anahtarına sahip olmasıdır. Bu, P2P indirme gibi hassas bir şey yapmak istiyorsanız, şu an için sadece Windows hizmetidir..

Hızlı İstatistikler

 • Eşzamanlı bağlantılar
  12
 • Ülkeler
  26
 • yargı
  BİZE
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  64.02 Mbps

Fiyat

12 ay

$ 5,83
her ay

1 ay

10,00 $
her ay

StrongVPN'i en son incelediğimizden beri planlarını modernize etti. Firma şimdi sadece aylık ve yıllık bir paketin reklamını yapıyor. Görüşümüze göre, aylık plan pahalı tarafa bir dokunuş. Ancak, Windows kullanıcıları için, özellikle yıllık abonelik maliyeti rekabetçi.

StrongVPN, tüm planlarıyla birlikte akıllı bir DNS özelliğini ücretsiz olarak sunar, bu da çok fazla içeriğin engelini kaldırmak isteyenler için güzel bir ektir.

Abonelere 30 günlük para iade garantisi verilir, bu da herkesin abone olabileceği ve fikrini değiştirebileceği anlamına gelir. Ödeme banka kartı, kredi kartı, American Express, PayPal ve Alipay ile yapılabilir. Ancak, şu anda hiçbir kripto para birimi kabul edilmiyor.

Özellikleri

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

pencereler
Mac os işletim sistemi
iOS
Android
Linux
Windows Phone
 • Sınırlama veya kısıtlama yok

 • Sıfır günlükleri

 • Killswitch (yalnızca pencereler)

 • Akıllı DNS hizmeti

 • 12 Eşzamanlı aygıtlar

 • Engellemeyi kaldır Netflix US

 • Birçok model için yönlendirici desteği

 • Güçlü OpenVPN şifrelemesi

 • Yüksek bağlantı hızları

 • Beta WireGuard protokolü

StrongVPN'i ziyaret edin »

Engellemeyi kaldır Netflix?

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

Amazon Prime
Hulu
Netflix
iPlayer

Testlerimiz sırasında, StrongVPN'in Netflix ABD de dahil olmak üzere çok aranan akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabildiğini keşfettik. Ayrıca İngiltere Netflix'e sorunsuz bir şekilde girdik. Ancak, ne yazık ki, İngiltere'nin BBC iPlayer'ın kilidini açmayı başaramıyor. Yani, bu bir endişe ise, başka bir yere bakın.

StrongVPN bizi ABC.com ve NBC.com'a da başarıyla dahil etti. Kanal 4'ün isteğe bağlı hizmetine İngiltere'den de erişebildik.

Hız ve Performans

VPN'leri sunucu tabanlı, bilimsel bir hız test sistemi kullanarak test ediyoruz. Tescilli sistemimiz, VPN karşılaştırma pazarında bir türdür ve tüketicilerin VPN performansı ile ilgili beklentilerin doğru bir görüntüsünü almasına izin verir. Sistemimiz StrongVPN'i günde üç kez test ediyor ve sonuçlar, yüksek kaliteli 4K video akışı için yeterince iyi hız sağlayabilen bir VPN'den daha hızlı olduğunu gösteriyor. Bağlantı hızları ayrıca StrongVPN'i oyun gibi veri yoğun görevlerle başa çıkabilen elit VPN kategorisine yerleştirdi.

StrongVPN indirme hızları

StrongVPN'i gizlilik açısından test etmek için Windows'ta bir Sanal Makine kullanarak hem IPv4 hem de IPv6 sızıntılarını kontrol ettik. Önbellek sorunu olmadığından emin olmak için gizli bir pencere kullanarak test ettik. Testlerimiz IPv4 sızıntısı veya IPv4 WebRTC sızıntısı olmadığını ortaya koydu. Sonuçlar, StrongVPN'in DNS sunucularını gerçekten kendi sunucularıyla ele aldığını ortaya koydu.

Ancak ne yazık ki, VPN IPv6 WebRTC sızıntılarından muzdarip. Bu, gizlilik amacıyla bu VPN'yi başarıyla kullanmak için IPv6'yı tamamen devre dışı bırakmanız gerektiği anlamına gelir. Adil olmak gerekirse, StrongVPN bunun böyle olduğunu kabul eder ve IPv6 devre dışı bırakıldığında VPN bir cazibe gibi çalışır. Bu, dikkat etmeniz gereken bir şeydir - ancak IPv6'yı devre dışı bırakmak çok kolay olduğu için mutlaka bir anlaşma kırıcı değildir..

Gizlilik ve güvenlik

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi
Para iade garantisi uzunluğu 30 30 30

ABD merkezli olmak gizlilik için büyük değildir. ABD, NSA ve CIA'nın evi ve ABD, firmaları kullanıcılar hakkında veri bırakmaya ve onu tanımsız bir süre için gizli tutmaya zorlayabilecek varantlar ve tıkaç emirleri uyguluyor. Bu dezavantaja rağmen, StrongVPN güçlü bir kayıt tutmama politikasının reklamını yapan bir hizmettir. Bu, VPN'nin sunucularından geçen verilerle ilgili hiçbir günlük saklamadığı anlamına gelir.

Şifreleme söz konusu olduğunda, bu VPN çeşitli protokoller sunar. IKEv2, SSTP, L2TP / IPSec ve OpenVPN çeşitli uygulamaları kullanılarak kullanılabilir. Önerdiğimiz protokol OpenVPN'dir ve bu hem masaüstü sürümlerinde hem de Android'de mevcuttur. Abone verilerini saldırılara karşı koruyacak kadar güçlü olduğundan emin olmak için StrongVPN'in OpenVPN uygulamasını kontrol ettik. Şifreleme uygulamasının gizlilik ve güvenlik için minimum gereksinimlerimizi aştığını, yani bu VPN'nin güvenli olduğunu belirledik.

RSA-2048 el sıkışması olan AES 256 şifre ve karma kimlik doğrulaması için SHA-1 (HMAC). Perfect Forward Gizliliğinin uygulanıp uygulanmadığını tespit edemedim. Genel olarak, bu şifreleme çoğu insan için yeterince sağlamdır.

Öte yandan, bir VPN yalnızca VPN bağlı olduğu sürece verilerinizi güvence altına alır ve yalnızca Windows'da bir öldürme anahtarı bulunduğundan, bu VPN herkes için uygun olmayabilir. Ayrıca, bu VPN'yi güvenli bir şekilde kullanmak için IPv6'nın devre dışı bırakılması gerekir.

Kullanıcı deneyimi

İnternet sitesi

StrongVPN web sitesi faydalıdır, ancak şifreleme uygulama standartları ile ilgili önemli verilerden yoksundur. SSS bölümü yararlıdır, ancak yalnızca çıplak ihtiyaçları sağlar. İyi haber, StrongVPN'in web sitesinde 7/24 canlı bir sohbet penceresi olması. Temsilcilerini son derece yararlı buldum. Ancak, teknoloji departmanı sadece hafta boyunca mevcuttu.

Abone olmak kolaydır ve canlı sohbet ile konuşurken sizi siteye gömülü birçok yararlı bilgiye bağlayabilirler. Genel olarak iyi.

Süreç

Kaydolmak kolaydır ve çok fazla veri sağlamanız istenmez. Bu iyi ve bir yazıcı e-postası ile kaydolursanız, büyük miktarda gizlilik ile bir abonelik alabilirsiniz. Ne yazık ki, kripto para birimleri mevcut değil. Dikkate değer bir şey, istemciyi ilk indirdiğinizde sizi otomatik olarak bir "ev" sunucusu. Bu sunucu, önermediğimiz eski bir şifreleme biçimi olan PPTP'dir. Bu nedenle, StrongVPN'i yükledikten sonra yapabileceğiniz ilk şey, şifreleme ayarlarını istemcinin seçeneklerinde değiştirmektir.

StrongVPN Windows VPN İstemcisi

Bu StrongVPN'in en iyi istemcisi ve StrongVPN'in Windows kullanıcıları için diğer İşletim Sistemlerini kullanan tüketicilere göre çok daha iyi olduğunu iddia ederiz. OpenVPN mevcuttur, yazılımın kullanımı kolaydır ve IPv4 DNS sızıntı koruması ve bir öldürme anahtarıyla tamamen donatılmıştır. VPN gizleme, karıştırma adı verilen bir özellik aracılığıyla da kullanılabilir. StrongVPN bana bu özelliğin VPN'yi 443 bağlantı noktası üzerinden TCP'ye ayarladığını söyledi (OpenVPN trafiğini normal HTTP olarak gizlemek için).

Diğer Platformlar

StrongVPN ayrıca Mac OS X, iOS ve Android için kullanılabilir uygulamalara sahiptir. Tüm bu platformlar için manuel kurulum talimatları da mevcuttur. Linux, Ubuntu ve Chromium OS işletim sistemleri, üçüncü taraf OpenVPN istemcisinin manuel kurulumu yoluyla StrongVPN hizmetini de entegre edebilir. VPN'ye DD-WRT, Domates ve Sabai yönlendirici işletim sistemlerini çalıştıran yönlendiricilerden de erişebilirsiniz..

Mac, Android ve iOS'ta torrent için StrongVPN'i yöneten bu platformların hiçbirinde bir killswitch mevcut değildir. Ancak, içerik akışı ve engelini kaldırma ana isteğinizse, bu VPN tüm platformlarda güvenilirdir.

WireGuard

Wireguard, hem sağlam hem de hafif olacak şekilde tasarlanmış yeni nesil açık kaynaklı bir VPN protokolüdür. Gizliliği varsayılan olarak uygular ve bir dizi sağlam modern kriptografik ilkelere dayanır. WireGuard'a erişim sağlayan çok az VPN var, ancak StrongVPN şu anda Beta'da deniyor.

Nasıl performans gösterdiğini görmek için StrongVPN’in WireGuard protokolünü uygulamasını test etmeye karar verdik. WireGuard'ı kullanmak isteyen abonelerin belirli bir sayfada web sitesine giriş yapmaları gerekir. Oradan, kullanıcılar WireGuard istemcisi için ihtiyaç duydukları platformu seçebilirler. Bu, üçüncü taraf istemciyi yüklemek için onları WireGuard web sitesine yönlendirecektir..

Android istemcisini bir test çalıştırması yapmak için indirdik - çünkü bir QR kodu kullanarak kurulumu kolaydır. Ancak, isterseniz Windows, Mac, Linux ve iOS için ayarlamak mümkündür.

Başlamak için bağlanmak istediğimiz sunucunun konumunu (Londra) seçtik. Bir IPv6 uygulaması henüz mevcut olmadığından WireGuard'ı bir IPv4 bağlantısında test ettik.

WireGuard'a bağlandıktan sonra ipleak.net kullanarak IP sızıntılarını test ettik ve hiçbir IP sızıntısı, DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı yaşamadığımızı tespit ettik. Bu, tünelin başarılı bir şekilde ve sorunsuz bir şekilde kurulduğu anlamına gelir. Bağlantının kurulma hızından çok etkilendik.

StrongVPN kaçak testi sonuçları

Ardından, İngiltere'deki 50 Mbps Virgin Media bağlantısında Wireguard hızlarını test ettik. Son derece iyi performans gösterdiğini gördük. VPN ile ve VPN olmadan bağlantımız arasında neredeyse hiç fark yoktu. Bu gerçekten etkileyici ve StrongVPN’in WireGuard uygulamasını gerçekten son derece ilginç kılıyor.

WireGuard'ın hala deneysel olduğu ve tam olarak denetlenmediği unutulmamalıdır. Bu, güvenlik amacıyla kullanmaya başlamanın biraz erken olabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, bu iyi duyurulmuş yeni protokolle Güçlü deneysel gibi ticari VPN'leri görmek güzel. Çabadan ondan on tanesi.

Müşteri servisi

StrongVPN
NordVPN
ExpressVPN

24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi
Para iade garantisi uzunluğu 30 30 30

StrongVPN'in müşteri destek ekibiyle uzun süre görüştük ve son derece yardımcı olduklarını gördük. Bir aşamada, aynı anda iki temsilcisiyle canlı bir sohbetteydik, bu daha önce hiç yaşamadığımız bir şeydi. Teknoloji ekibi bilgili, ancak gerçekten teknik adamlar sadece hafta içi mevcuttu. Buna rağmen, StrongVPN'in şimdiye kadar karşılaştığımız en iyi canlı sohbet müşteri destek ekiplerinden birine sahip olduğunu gördük. Kullanıcılar ayrıca, tercih ederse StrongVPN ile e-posta yoluyla da iletişim kurabilir.

Son düşünceler

StrongVPN testlerimizde iyi performans gösteren bir hizmettir. Sızıntı olmadığından emin olmak için IPv6'yı devre dışı bırakmanız gerekse de, bu hizmet güçlü şifreleme uygular ve su geçirmez bir gizlilik politikasına sahiptir. ABD merkezli olmak ideal değildir ve Windows dışında herhangi bir platformda bir öldürme anahtarına sahip olmaması, bu VPN'yi biraz sınırlandırmaktadır. Ancak, bir Windows kullanıcısıysanız, bu VPN oldukça iyidir ve bir yıl taahhüt ederseniz bankayı kırmaz.

StrongVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me