Spotflux

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.17
  / ay

ProPrivacy.com Puan
1 10 üzerinden

özet

Güncelleme: Spotflux artık çalışmıyor.

Spotflux, başlangıçtan itibaren umut verici görünen bir VPN'dir. Hizmet 2012 yılında başlatıldı ve infosec'te on yıl süren güçlü bir geçmişten gelen iki gizlilik savunucusu tarafından başlatıldı. Dört yıl önce tam lansmandan önce Spotflux bir beta testi yaptı ve bir yıldan az bir sürede 121 ülkeden 100.000 kullanıcı çekti. Bu oldukça iyi gidiyor ve VPN hizmetini yakından ve kişisel olarak incelemem için geldiğimde kesinlikle kulaklarımı dikti. Spotflux ayrıca 'dünyanın en gelişmiş VPN'i' olduğunu iddia ediyor, bu yüzden hizmete bir göz atalım.

Genel olarak Spotflux, Mac, Windows, iOS ve Android için kullanılabilen ücretsiz veya düşük maliyetli bir VPN hizmetidir. Bazı oldukça serin özellikleri ile yeterli bir hizmettir. Bununla birlikte, buna rağmen, Spotflux, üst düzey VPN hizmetleriyle karşılaştırılmıyor. Bununla birlikte, sizin için ne ödeme yapacağınızı beklediğiniz sürece, Spotflux bazı insanlara uygun olabilecek makul bir hizmet sunar.


Özellikleri

P2P indirme

Hizmetin Spotflux ücretsiz, mobil veya premium sürümlerinde eşler arası ne yazık ki izin verilmez. Web sitesinden:

'Ne yazık ki, telif hakkı yasalarını ihlal eden yaygın kötüye kullanımından dolayı ağımızda Bittorrent (veya benzer P2P dosya paylaşım protokolleri) kullanımını destekleyemiyoruz. Spotflux, web'deki gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırmak için tasarlanmış bir hizmettir, ancak çevrimiçi faaliyetleri hain veya yasadışı eylemlerden güvenli bir şekilde barındırmak için bir hizmet değildir.

Buna ek olarak, ücretsiz sürümde yalnızca web tarayıcısı verileriniz şifrelenir - diğer uygulamalar da normal bağlantınızı kullanmaya devam eder.

Kötü amaçlı yazılım ve reklam engelleme

Spotflux'un sahip olduğu özelliklerden biri, kötü amaçlı yazılım ve virüsleri (kötü amaçlı reklamlar dahil) tarayan yerleşik bir yazılımdır. Kullanıcılara bu yazılımın söylendiği, tehditleri tespit ettiği ve ortadan kaldırdığı:

Spotflux, DNSChanger gibi yaygın kötü amaçlı yazılımları taramak için sunucularını düzenli olarak günceller. Bu, tüm VPN'lerin sunmadığı makul bir özelliktir ve bu nedenle hizmetin bir bonusu olarak görülebilir.

Reklamları gerçekten engelleyip engellemediğini görmek için yapılan testler, reklam engelleyici olarak başarılı bir şekilde çalıştığını gösterdi.

Bant genişliği tasarrufu sağlayan sıkıştırma teknolojisi

Spotflux bu özellik hakkında büyük bir anlaşma yapsa da, neredeyse kesinlikle LZO sıkıştırması - VPN işindeki tüm büyük isimler için standart ücret. Bu nedenle, makul bir özellik olmasına rağmen, en ufak bir şeyde özel bir şey değildir.

Spotflux hizmetinden nasıl para kazanıyor??

Spotflux'un ücretli mobil ve premium sürümlerinde üçüncü taraf reklamlarına maruz kalmayacaksınız, ancak bu ücretsiz sürümü kullanırken durum böyle değil.

Ücretsiz sürümden para kazanmak için Spotflux, gizlilik politikasında aşağıdakileri kabul etmektedir:

Gördüğünüz gibi, ücretsiz sürüm gerçekten de kullanıcıları çerezler, javascript ve web işaretçileri gibi teknolojilere açıyor olabilir. Bunlar, reklamları kullanıcılara hedeflemek için kullanılır ve IP adresinizi (korumak istediğiniz) bu üçüncü taraflara verir. Bu ideal olmaktan uzak.

Hız ve Performans

Testler İngiltere 50mbps / 3mbps fiber bağlantısında TestMy.net kullanılarak yapıldı. Sonuçlar oldukça makul, genel olarak performansta büyük bir kayıp yoktu. Gördüğünüz gibi bazı sunucular diğerlerinden daha iyi performans gösterdi, ancak genel olarak bu ucuz hizmetin bağlantı hızlarından etkilendim.

İyi haber şu ki, Android'de IPv4 DNS sızıntısı tespit edilmedi. Ne yazık ki, Windows'da tespit edildi ve her iki istemcide de WebRTC sızıntıları meydana geldi. Bu nedenle, Spotflux'u kullanmayı seçerseniz, bu sorunu kendiniz çözmeniz önerilir. Ne yazık ki IPS6 sızıntılarını test edemedim çünkü bu servis ISS'imle mevcut değil.

Fiyat

1 ay

$ 3.17
her ay

Spotflux, iOS, Mac, Android ve Windows için basit, fırfırsız bir VPN hizmetidir. Harika olan, ücretsiz kullanıcıların ne kadar veri kullanabilecekleriyle sınırlı olmamasıdır. Bu nedenle, Spotflux, ihtiyacınız olan şey buysa, sisteminize girip çıkan web trafiğini şifrelemek için harika bir yoldur.

Ücretsiz kullanıcılar yalnızca Avustralya, İngiltere, Frankfurt ve ABD'nin Doğu ve Batı kıyılarında bulunan birkaç sunucuya bağlanabilir. Bu oldukça sınırlı olmasına rağmen, ücretsiz bir hizmet için hala akış için birçok seçenek sunuyor ve engellendikleri bölgelerde Facebook ve Twitter gibi web sitelerine erişimi garanti ediyor.

Ücretsiz VPN şifreleme hizmetine ek olarak, kullanıcılara Premium'a yükseltme imkanı sunulur. Bu, 5 eşzamanlı cihaz için yıllık 37,99 ABD doları veya yalnızca mobil sürüm için 29,99 ABD dolarıdır.

Yalnızca mobil cihaz seçeneği, telefon veya tablet gibi yalnızca bir cihazda VPN'e ihtiyaç duyan kişiler için oldukça kullanışlı bir eklentidir. Spotflux'a sadece bir mobil cihazda ihtiyacınız varsa, bu ayda ortalama iki buçuk dolara kadar çalışır, ki bu kesinlikle çok ucuz bir VPN seçeneğidir. 37,99 $ 'da bile, Spotflux'un maliyeti tam olarak dünyayı sarsmıyor. Aslında, bazıları hiçbir şeyin yanında olmadığını söyleyebilir.

Aylık plan

Spotflux ayrıca bir yıl boyunca taahhüt etmek istemeyen insanlar için aylık bir plan sunar. Aylık 4,99 ABD dolarıdır ve premium hizmete her ay tam erişim sağlar. Açıkçası, bir seferde bir yıl için ödeme yapmak, toplamda 21.89 $ tasarrufla, oldukça ucuza mal olacak.

Premium ve mobil paketler

Ücretli aboneler aşağıdaki özelliklerden yararlanır:

 • Fransa'daki tüm Spotflux sunucu konumlarına erişim - Paris, Almanya - Frankfurt, Japonya - Tokyo, Hollanda - Amsterdam, Singapur, İngiltere - Londra, ABD - New York, ABD - Miami ve ABD - Silikon Vadisi.
 • Bant genişliğinden tasarruf etmeye yardımcı olan mobil veri sıkıştırma.
 • Reklamsız.
 • Beş eşzamanlı bağlantı (Premium hesapta, aldığınız daha ucuz mobil hizmet değil).
 • İzleme çerezlerini ve diğer internet casus yazılımlarını engelleme özelliği de dahil olmak üzere gelişmiş gizlilik.
 • Premium destek (neredeyse hiçbirinin aksine).

Kullanım kolaylığı

Spotflux Windows VPN İstemcisi

Windows VPN istemcisi oldukça basit. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz premium özellikler dışında, bir kill switch veya port yönlendirme vb.Gibi hiçbir özelliği yoktur. Kötü haber, DNS sızıntı korumasının Windows istemcisinde yerleşik görünmediğidir. WebRTC sızıntıları da tespit edildi. Her iki hesapta da gerçekten fakir.

Gördüğünüz gibi, sunucu seçenekleri sol üst taraftaki açılır menüde bulunmaktadır.

Diğer Platformlar

Spotflux'un Android sürümü göze hoş geliyor. Windows sürümü gibi, konuşacak ekstra bir özelliği yoktur. Ücretsiz sürüm yalnızca web tarayıcısı trafiğini şifrelerken, ücretli sürümler tüm uygulamalarınızın Android cihazınızdaki VPN ile korunmasına izin verir (ancak herhangi bir VPN ile mobil uygulamalar kullanırken herhangi bir anonimlik düzeyi bekleyemeyeceğinizi unutmayın).

Android VPN istemcilerinde DNS sızıntılarını test ettiğimde hiçbiri algılanmadı. Bu, en azından Windows istemcisinden daha iyidir. Ne yazık ki, WebRTC sızıntıları - bir kez daha - Android istemcisinde tespit edildi.

Müşteri servisi

Ne yazık ki, Spotflux için destek eksik. Destek ekipleriyle iletişim kurabilmek için e-posta adresimle kaydoldum, ancak ne yazık ki yalnızca aşağıdaki yanıtı aldım (vurgularım eklendi),

Destek forumlarını (bilgi tabanı) kontrol etmesine ve arama özelliğini kullanmasına rağmen, istediğim bilgilere ulaşamadım. Bu beni şimdiye kadar meyvesiz bir efor olan destek ekipleriyle iletişime geçmemi söyleyen bir isteme götürdü.

Ancak canlı sohbet, ücretsiz kullanıcılardan (anlaşılır şekilde) çok daha iyi muamele gören premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Sonuçta, Facebook, Twitter ve bilet destek sistemi aracılığıyla mevcut olduğunu iddia etmesine rağmen, ücretsiz bir kullanıcıysanız, onlara e-posta adresinizi verseniz bile, bunun bir yalan olduğunu gördük.

Gizlilik ve güvenlik

ABD merkezli firma

Spotflux, NSA'nın evi olan ABD'ye kayıtlıdır. ABD'de kayıtlı herhangi bir VPN kullanırken gizlilik bir sorun haline gelir. Bir artı, ücretsiz Spotflux hizmeti ile, bir ad veya e-posta ile kaydolmadan VPN'yi kullanabilmenizdir. Bununla birlikte, herhangi bir yardıma ihtiyacınız varsa tamamen ayrı düşüyor - bir destek isteği göndermek için bile bir e-posta kaydetmelisiniz

Gizlilik

Gizlilik politikası ve kullanım günlükleri

Hizmeti çalıştırmak için Spotflux'ü indirdiğinizde firma makinenize benzersiz bir tanımlayıcı ekler. Firmaya göre bu 'sistem sorunlarını teşhis etmek ve destek taleplerine cevap vermek için' kullanılıyor. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, hizmetime bir e-posta hesabı eklemeden bir destek isteğine başlayamadığım için deneyimim oldukça farklıydı..

Buna ek olarak, Spotflux, e-postalarınızı sakladığı hesabınıza eklenmiş bir dosya oluşturacağını itiraf ediyor,

'Bir kullanıcı bize e-postalar veya mektuplar gibi kişisel yazışmalar gönderirse, bu bilgileri bu kullanıcıya yardımcı olmak veya onunla iletişim kurmak amacıyla bu kullanıcıya özgü bir dosyada toplayabiliriz.'

Spotflux, benzersiz tanımlayıcı kullanımını aşağıdaki şekilde açıklar:

'Benzersiz tanımlayıcı, internet tarama etkinliklerinizi izlemek için kullanılmaz. Spotflux'ta oturum açtığınızda, dahili ağımız içinde size yeni ve benzersiz bir IP adresi verilir. Bu dahili IP adresi size özel değildir ve internette gezinme etkinliklerinizi izlemek için kullanılmaz. '

Bağlantı günlükleri

Sonuç olarak, bu, yazışma e-postaları da dahil olmak üzere bazı kullanıcı verilerini kayıtta tutan bir VPN hizmetidir. Ayrıca, bazı bağlantı günlükleri şirket tarafından dahili kullanım için saklanır. Neyse ki, şirket tarafından hiçbir kullanım günlüğü tutulmuyor - bu nedenle çevrimiçi olarak ne yaptığınızla ilgili ayrıntılar gizli tutuluyor.

Kendini koru!

Bir seçenek, kullanıcıların Spotflux ile irtibat kurmak için tek kullanımlık, anonim bir e-posta hesabı başlatması olacaktır. Bu, gerçek e-posta hesabınızı ve kimliğinizi göstermenize gerek kalmadan ekipleriyle iletişim halinde kalmanızı sağlar..

Güvenlik

Güvenlik söz konusu olduğunda, Spotflux, ücretsiz sürümde bile oldukça iyi şifreleme sağlar. Ücretsiz sürümle, tüm tarama etkinliklerinizin güvenli olduğundan emin olmak için SSL128 bit şifreleme alırsınız. Ancak, henüz kutlamaya başlamamanın bir nedeni var. Kalite şifreleme seviyelerine rağmen, Spotflux'ün ücretsiz sürümü yalnızca İnternet tarayıcınızın web verilerini şifreler. Sonuç olarak, kullandığınız üçüncü taraf uygulamaları Spotflux ile korunmaz.

İyi haber şu ki, ücretli Mobil ve Premium sürümde durum böyle değil. İnternet iletişimi ayrı bir uygulama aracılığıyla gerçekleşiyor olsa bile, hizmetin bu sürümleri tüm internet etkinliğinizi şifreler.

Şifreleme seçenekleri

İyi haber şu ki, hizmetin ücretsiz sürümünde bile kullanıcılara aşağıdaki seçenekler sunuluyor: PPTP, OpenVPN ve L2TP / IPSec.

IPSec'in iPhone VPN uygulaması için kullanılması muhtemeldir. Ne yazık ki, Spotflux'un web sitelerinin 'bilgi tabanı' bölümüne bakmamı söylemekten başka destek sorgularımı yanıtlamaması nedeniyle onaylayamadığım bir şey bu.

Ayrıca, iletişimde olmadıkları için OpenVPN bağlantıları için kullanılan şifreleme hakkında bilgi veremiyorum. Bunlar arasında şifre boyutu, el sıkışma anahtarı şifreleme boyutu, kimlik doğrulama yöntemi veya Mükemmel İletme Gizliliği varsa.

Son düşünceler

beğendim

 • Ücretsiz hizmetin veri sınırı yoktur
 • Premium servis ucuz
 • Android'de DNS sızıntısı yok (ancak WebRTC sızıyor)
 • Reklamlara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma (ücretli hizmetler)
 • Bant genişliği tasarrufu sıkıştırma algoritması (ücretli hizmetler)
 • Hızlarda fena değil (maliyeti dikkate alarak)
 • 5 eşzamanlı bağlantı (yalnızca Premium)
 • Kullanım günlüğü yok, ancak…

Hakkında o kadar emin değildim

 • Bağlantı günlükleri
 • Bağlantı hızları oldukça sönüktü (ancak daha yavaş olan ücretsiz hizmetler görüyor olsak da)
 • Ücretsiz sürüm, tarayıcınızdaki yalnızca web trafiğini şifreler (3. taraf uygulamaları değil)
 • US Netflix ve BBC iPlayer engellendi

Nefret ettim

 • Ücretsiz kullanıcılar için müşteri desteği yoktur
 • Şifreleme neredeyse kesinlikle yok (birçok seçeneğe rağmen)
 • ABD gizlilik açısından korkunç (NSA'nın evi) ve günlükleri tutan bir VPN firması ile iyi karışmıyor
 • Windows istemcisinde DNS sızıntıları

Sonuç olarak, konumunuzu coğrafi olarak karıştırmak, basit güvenlik duvarlarını atlamak veya engellenen web sitelerine erişmek istiyorsanız Spotflux iyidir. Buna ek olarak, sizi halka açık WiFi erişim noktalarında güvende tutacaktır. Ancak, gerçek güvenlik peşinde olduğunuz şeyse, o zaman başka bir yere gitmek daha iyi olurdu (üst düzey, daha pahalı bir VPN hizmeti). VPN'lerde her zaman olduğu gibi, gerçekten sizin için ne ödeme yaparsınız.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me