SmartVPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 6.95
  / ay

ProPrivacy.com Puan
1 10 üzerinden

özet

SmartVPN incelememiz, sahnede mükemmel hızlar ve iyi fiyatlandırma ile yeni bir sağlayıcı buldu, ancak şifreleme ile ilgili bazı endişeler ve destek güvenilirliği hakkındaki sorular bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hizmete göz atın veya daha fazla analiz için okumaya devam edin.

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  13 Mbps
 • yargı
  Fas
 • Eşzamanlı bağlantılar
  1
 • Ülkeler
  14

Özellikleri

SmartVPN yasal kaydı, Anonymous şirket adının adı altında Fas'ta (AB'ye benzer DRD yasalarına sahip olan) bulunmaktadır. ABD, Kanada, Japonya ve Singapur'da birer tane olmak üzere, başta Avrupa olmak üzere 13 yere yayılan Premium planında seçim yapabileceğiniz toplam 15 sunucu bulunmaktadır. Bu kapsam, Afrika, Güney Amerika ve Avustralya'nın çoğunda yaşayan veya seyahat edenler için biraz seyrek - yeni Brezilya, İrlanda, Litvanya, [Güney] Korece ve Avustralya ile güncellemeler geliyor (bazı gizemli sunuculara ek olarak) , gelecek haftanın sonuna kadar planlandı.

Ne yazık ki, bir kerede VPN'ye bağlı bir cihazınız olabilir, ancak bu yakında Android ve iOS için ısmarlama mobil istemcilerin piyasaya sürülmesiyle değişebilir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak SmartVPN'i ziyaret edin veya güvenlikle ilgili bazı düşünceleri okumaya devam edin.

SmartVPN'i ziyaret edin »

Hız ve Performans

Gayri resmi testlerde hızlar tüm sunucularda sürekli olarak mükemmeldi ve sayılar anekdot performans gösterimlerini destekledi. Hem İngiltere hem de Alman bağlantıları için aşağı akıştaki 15 Mbps aralığında ortalama hızlar. ABD hızları, coğrafi olarak geniş mesafeye rağmen, aşağı doğru 12 Mbps menzilde ortalamaların olması şaşırtıcı derecede mükemmeldi.

Bu SmartVPN incelemesi sırasında hiçbir DNS sızıntısı, IP sızıntısı veya WebRTC sızıntısı bulunmadı. Olduğu söyleniyor, ipleak.net kullanarak işleri kontrol etmek her zaman iyidir

Fiyatlandırma ve Planlar

SmartVPN, hem fiyat hem de içerdiği özellikler arasında değişen üç plan sunar. Bu inceleme için, Premium Plan'a odaklanacağız, çünkü Temel plandaki sunucu sınırlamaları (DE, NL), bu ülkelere yakın olmayan birçok kullanıcı veya engelleme odaklı ihtiyaçları olan kullanıcılar için coğrafi olarak cazip olmayabilir. . Aylık 3 $ 'dan 6 $' a kadar olan fiyat artışı, daha fazla sunucu konumu için bir artıştan çok dik değil. Ayrılmış bir IP istiyorsanız, aylık 13 $ daha pahalı seçeneğini de tercih edebilirsiniz, ancak bu anonimliğinizi bir şekilde azaltır - sizi uçtan uca bir zamanlama saldırısına karşı savunmasız bırakır.

SmartVPN fiyatlandırması

Her plan, aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağımız önemli şifreleme protokolleri arasından seçim yapmanızı sağlar; bunun, vakaların ezici çoğunluğunda OpenVPN'in sizin seçiminiz olması gerektiğini söylemek yeterlidir. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi,% 5 indirimle artan taahhüdünüzün uzunluğu ile doğru orantılı indirimler de vardır. Üç aylık kayıt için% 5, altı aylık% 10 ve hizmetten hoşlanıyorsanız ve bir yıl taahhüt etmek istiyorsanız% 15 tasarruf edebilirsiniz. Anonimliğinizi daha iyi korumak için herhangi bir büyük kredi kartı, PayPal veya hatta Bitcoin ile bitpay ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, kısmen aşağıda çoğaltılan bazı uyarılarla 7 günlük para iade garantisi vardır..

"7 günlük pencere satın alma süresinin ötesinde yapılan tüm geri ödemeler, SmartVPN'in yalnızca kendi takdirine bağlı olarak, yalnızca abone hizmetin kullanılamamasını göstermek için yemin ettiğinde veya abonelik süresi boyunca kullanıldığında veya birçok makul çabanın sorunu çözmek için SmartVPN ile bağlantı kurmak için yapılmıştır."

Yani, SmartVPN, SmartVPN desteğine başvurmadan önce ve sonra cihazlarınızda çalışmamalıdır, çünkü olasılık bazılarına görünebilir. Ancak, Bitcoin ödemeleri bile - diğerleri gibi - USD cinsinden iade edilir. Çoğu sağlayıcı Bitcoin iadesi sunmadığından kötü bir anlaşma değil.

Ayrıca, tavsiyenize kaydolan her arkadaşınıza ve kendi abonelik yenilemenize göre potansiyel olarak ücretsiz hizmet için bir tür kredi kazanacağınız bir Sadakat (yönlendirme) planı da vardır..

Gizlilik ve güvenlik

Güvenlik, maalesef, web sitesi protokolleri bölümünde listelenen varsayılan OpenVPN paketi 256 bit AES dışında, tam olarak hangi şifreleme yöntemlerinin kullanıldığına dair bir yanıt almadığımız için karışık bir torbaya karşılık geliyor - ancak Söyleyecek başka bir şey yok, SmartVPN'in tasarım ekibi yorum yapmayı düşünene kadar saf spekülasyon.

Bağlantı günlüğünün gerçekleştiği açıktır, ancak tam olarak ne kadar süreyle saklandıkları açık bir şekilde gizemli olduğundan, günlüğe kaydetme ile ilgili yukarıdaki ve aşağıdaki görüntüleri netleştirmek de güzel olacaktır. İdeal olarak, ilerlemede hiçbir bağlantı kaydı olmayacaktır, ancak sektörde nadiren görülen bir uygulama değildir..

Sizin açınızdan her zaman bir inanç unsuru vardır, SmartVPN - veya başka bir VPN kanıtlayıcısı, verilerinizden ödün vermeyecek ve sizi teslim etmeyecektir. Nispeten yeni bir hizmet olarak, konu hakkında yorum yapmak, yukarıda gördüğünüzden ve bu makalenin dengesinde çok fazla değildir..

Kullanım kolaylığı

SmartVPN'in web sitesi Spartan'dır, ancak etkilidir ve kesinlikle göze çarpmaz. Para birimini Euro'dan Dolar'a GBP'ye dönüştürmek için kullanışlı bir araç var. Hizmet özelliklerine, desteğe ve blog bölümüne bağlantılar açıkça belirtilmiştir.

Bu arada, alt başlıkta sosyal medya bağlantıları ve sunucu bilgi sayfası ve sağ alt köşede çalışan bir twitter feed'i var.

Blogun, işletmeler için engellemeyi kaldırma ve güvenlik bilgileri hakkında birkaç yararlı yayını vardır. İlerleyen infosec içeriğinin umut verici bir kaynağı gibi görünüyor.

Destek

Destek LiveChat ve bilet tabanlı olmak üzere iki şekilde gelir. Destek ajanları sorularımı aniden yeteneklerini en iyi şekilde cevapladılar. Öte yandan, nüanslı sorular bilet desteğine yönlendirildi ve yanıtlanması birkaç gün sürdü (yukarıdaki 'Güvenlik' bölümünde daha önce tartışıldığı gibi bu yazıdan hala bir kelime yok).

SSS bölümü çok bilgilendirici değildir, ancak basit soruları ele almayı başarır. Gelecekte çok daha geniş bir SSS alanı görmek güzel olurdu, ancak bu zamanla geliyor.

Süreç

Kayıt olmak

Kaydolma, Bitcoin kullanıp kullanmadığınıza ve ardından başlamak için İstemci alanındaki kurulum yönergelerine bağlı olarak adınızı ve e-posta adresinizi, fatura bilgilerinizi eklemeyi veya eklememeyi içerir.

SmartVPN Windows VPN istemcisi

Ismarlama SmartVPN Windows istemcisi henüz kusursuz değil, ancak görsel bir bakış açısından tam olarak akıl almazsa, yerinde olan oldukça iyi. Sunucunuzu seçip VPN bağlantısına girmek için connect'e basmanız yeterlidir - devre dışı bırakmak için bağlantıyı kesin. Henüz teklif edilen bir öldürme düğmesi yok, ancak aşağıdaki bölümde tartışıldığı gibi DNS koruması iyi görünüyor (görünür değil, pişmiş). En iyi VPN bağlantı noktasına bağlanmak için başlangıçta otomatik olarak bağlanmayı veya yepyeni 'Smart Connect' özelliğini kullanmayı seçebilirsiniz..

Diğer Platformlar

SmartVPN şu anda Windows, OSX, Linux, Android ve iOS'ta kullanılabilir, ancak yalnızca OSX için özel bir istemci (veya yukarıda bahsedilen Windows uygulaması).

Son düşünceler

SmartVPN, önyükleme için güvenilir bağlantılar ile en iyi ham hızlardan bazılarına sahiptir. Ne yazık ki, şifreleme ile ilgili bazı endişeler, herhangi bir deneme veya geri ödeme politikasının olmaması gibi rahatsız edici bir his veriyor. SmartVPN'i denemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanın.

SmartVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me