Shellfire VPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.20
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android

ProPrivacy.com Puan
7.1 10 üzerinden

özet

Bu Shellfire VPN incelemesinde, bu Alman sağlayıcı tarafından sunulan "geleneksel" yazılım tabanlı VPN hizmetine bakıyorum. Bu şirket tarafından da sunulan taşınabilir VPN yönlendiricisine bir göz atmak için lütfen Shellfire Box incelememe bakın. Göreceğimiz gibi, bu Alman VPN servisinin önerecek şeyleri var, ancak öncelikle çok düşük bağlantı hızları nedeniyle.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Almanya
 • Eşzamanlı bağlantılar
  1
 • Ülkeler
  35

Özellikleri

 • OpenVPN
 • PPTP ve L2TP / IPSec için de yapılandırma yapabilir
 • Günlük yok
 • IP sızıntısı yok
 • Android ve iOS uygulamaları
 • Netflix ve BBC iPlayer desteği
 • Katı şifreleme
 • Mükemmel İleri Gizlilik
 • P2P desteği

Hız ve Performans

Tüm testler Virgin UK 50 Mbps / 3 Mbps fiber bağlantım kullanılarak yapıldı. ABD ve Hollanda testlerim PremiumPlus sunucularını kullandı.

İngiltere testlerim maksimum 10 Mbps hızında “Premium” bir sunucuda gerçekleştirildi. Ancak elde ettiğim sonuçlar 25 Mbps'ye yakındı. Yine de endişe verici bir şekilde, İngiltere “sınırsız PremiumPlus” sunucusunu da test ettim ve burada test edilen “Premium” sunucudan oldukça yavaş buldum. Ne yapacaksan onu yap. Bu sonuçları hayal kırıklığı olarak tanımlamanın adil olduğunu düşünüyorum.

Shellfire IP sızıntıları söz konusu olduğunda çok daha iyi performans gösterdi. Hiç bir şey tespit etmedim. Ne yazık ki, ISS'm (Virgin Media) IPv6 bağlantılarını desteklemediğinden IPv6 sızıntılarını test edemedim.

DNS sunucuları Google tarafından yönetilir. Ancak, tüm istekler Shellfire tarafından proksiye edildiğinden Google, DNS isteğini kimin yaptığını bilmediğinden, bu ilk başta göründüğü gizlilik kabusu değildir..

Fiyatlandırma ve Planlar

Shellfire VPN üç fiyatlandırma planı sunar (ayrı olarak incelediğim yönlendirici hariç). Ücretsiz bir plan mevcuttur, ancak şaşırtıcı derecede oldukça sınırlıdır (tüm bu ücretsiz planlar olduğu gibi).

 • Ücretsiz kullanıcıların bant genişliği 1 Mbps ile sınırlıdır ve yalnızca iki ülkedeki (Almanya ve ABD) sunucularla sınırlısınız. Ayrıca, her bağlandığınızda bir nag ekranının kapanması için 25 saniye beklemeniz gerekir. Shellfire, akışın ücretsiz kullanıcılar tarafından kullanılamadığını, ancak ücretsiz bir hesap kullanarak US Netflix'ten bile akabildiğimi belirtiyor.
 • Premium planın maliyeti aylık 4.00 $ veya yıllık olarak ödenirse aylık 3.20 $ 'dır. Premium kullanıcıların bant genişliği 12 Mbps ile sınırlıdır ve 20 sunucuya erişimleri vardır
 • PremiumPlus planı aylık 9,00 dolar veya yıllık ödeme yapılıyorsa aylık 5,60 dolar. PremiumPlus kullanıcıları 31 ülkede sınırsız bant genişliğinin ve sunucuların keyfini çıkarır. Bunlar arasında Avustralya, İzlanda (gizlilik için harika) ve Güney Afrika gibi bazı olağandışı seçenekler yer alıyor. Ancak, tam sınırsız “PremiumPlus” bant genişliğinin yalnızca bazı sunucularda mevcut olduğunu unutmayın.

Yukarıdaki avantajlara ek olarak, VPN şifrelemesi plandaki her yükseltme ile birlikte gelişir (daha fazlası aşağıdadır). Hayal kırıklığı yaratan, tüm Shellfire kullanıcıları tek bir eşzamanlı bağlantıyla sınırlıdır.

Bu inceleme PremiumPlus planı içindir.

Gizlilik ve güvenlik

Shellfire “herhangi bir bağlantı verisi kaydetmiyoruz” diyor. Ama sonra tekrar, “kesinlikle güvenli ve anonim olarak sörf yaptığınızı!”.

Shellfire, IP adresiniz aracılığıyla kim olduğunuzu tam olarak bilir ve istediği zaman günlük tutabilir. Yani hizmeti kullanırken hiçbir şekilde anonim değilsiniz.

Gizlilik politikasına daha yakından bakıldığında, Shellfire,

“Bağlantı ve kullanım verileri (örneğin dosya aktarımları, bağlantı süreleri) yalnızca muhasebe aracı olarak isteniyorsa toplanır. Sabit oranlı tarifelerde durum böyle değil. ”

Tüm VPN planlarının sabit tarifeli tarifeler kullandığı göz önüne alındığında, Shellfire'ın günlüksiz gerçek bir hizmet olduğu görülüyor. Yaşasın!

Shellfire, dünyanın en güçlü gizlilik yasaları arasında yer alan Almanya'da bulunmaktadır. Bununla birlikte, yeni gözetim ve zorunlu veri saklama yasaları bu konudan uzaklaşmaktadır. Birçoğu durumun daha da kötüleşeceğinden korkuyor.

Bazı şeyleri anladığım kadarıyla, yeni zorunlu veri saklama yasaları şu anda VPN sağlayıcıları için geçerli değildir.

Yukarıdaki konuya ek olarak, Alman istihbarat servisi (BND) Alman vatandaşlarını aktif olarak izliyor ve GCHQ ve NSA ile yakın işbirliği içinde.

Bu nedenle Almanya genellikle gizlilik odaklı bir VPN hizmetini temel almak için ideal bir yer olarak görülmemektedir. Ancak, gizlilik yasalarının itibarı sayesinde konuyla ilgili bazı tartışmalar var.

P2P'ye Shellfire tarafından izin verilir, ancak yalnızca Finlandiya sunucusunda.

Shellfire paylaşılan IP adresleri kullanıyor.

“Premium Plus için şifremiz olarak AES-256-CBC ile OpenVPN, Premium için AES-192-CBC ve Ücretsiz hesaplarımız için AES-128-CBC kullanıyoruz. 2048 bit RSA anahtarları ve sertifikaları kullanıyoruz. DHE ileri gizlilik için kullanılıyor. ”

El sıkışma .ovpn yapılandırma dosyalarında belirtilmemiş, bu yüzden kesinlikle iyi olan standart HMAC SHA-1 olduğunu varsayacağım.

Bu şifreleme ayarları çok heyecanlanacak bir şey değildir. PremiumPlus şifrelemesi, öngörülebilir gelecek için bilinen herhangi bir saldırı biçimine karşı dayanıklı olması gereken “güvenli” VPN bağlantısı için minimum önerimizle eşleşir.

Ve diğer planlar için kullanılan şifreleme çoğu amaç için yeterince iyi olmalıdır.

Son düşünceler

Shellfire’ın VPN hizmeti neredeyse hiç çan ve ıslık sunmaz. Ancak hiçbir kayıt tutmaz, iyi şifreleme kullanır ve kullanırken herhangi bir zamanda IP sızıntısı tespit etmedim. Bunlar koklanacak şeyler değil.

Ücretsiz planı kullanarak bile ABD Netflix'i aktarabildiğim gerçeği, bu sağlayıcıyı engellenmeyen bir VPN hizmeti bulmak için mücadele edenler tarafından dikkate değer hale getiriyor. Bununla birlikte, sadece bir eşzamanlı cihaz şaşırtıcı derecede cimri bir şekilde (birçok rakip beş veya daha fazlasına izin veriyor!) Ve bu hız sonuçları çok rahatsız edici.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me