ShadeYou

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 2.16
  / ay

ProPrivacy.com Puan
7.6 10 üzerinden

özet

Ukrayna'da kurulmasına rağmen ShadeYou, tabanını 2017'de İskoçya'ya taşıyan İngiltere merkezli bir VPN hizmetidir. Bu VPN'nin harika bir özel uygulaması vardır, ancak yalnızca Windows için kullanılabilir.

Bu derinlemesine incelemede Shade'nin güçlü ve zayıf yanları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  13 Mbps
 • yargı
  Ukrayna
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  15

Özellikleri

Şirket hizmetinin özellikleri:


 • Bir günlük ücretsiz deneme
 • Yedi günlük para iade garantisi
 • Kurulumu ve kullanımı kolay
 • Çin için ekstra güvenlik
 • Öldürme anahtarı
 • Netflix ABD'ye giriyor
 • P2P kullanımına izin verilir
 • PayPal ve Bitcoin ile kredi kartlarını kabul eder
 • OpenVPN, L2TP ve PPTP
 • Windows için özel uygulama
 • Windows, Mac OS X, macOS, iOS, Android, Linux ve yönlendiriciler için üçüncü taraf OpenVPN uygulaması

VPN'in 15 ülkede sunucuları var. Aboneler 12 ülkedeki sunuculara erişebilir: ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Ukrayna, Kanada, İspanya, Hong Kong, Fransa, İsveç, Rusya ve Romanya.

ShadeYou sunucularıPremium plana abone olanlar ABD, İsveç ve Rusya'daki bir ekstra sunucuya erişebilir. Ayrıca Avustralya, Singapur ve Finlandiya'daki sunuculara erişimleri de var.

Torrent indirmelerine Kanada, Hong Kong, Hollanda ve İsveç'teki sunucularda izin verilir. İngiltere ve Ukrayna'nın her birinde bir sunucu indirmek için kullanılabilir ve ABD'deki dört sunucudan ikisi (Chicago ve New York) P2P etkinliği için kullanılabilir.

Hız ve Performans

VPN Hız Testi Tamamlandı raporu yeni ProPrivacy hız test sistemini açıklıyor.

Tarayıcınıza bir web adresi yazdığınızda, öncelikle o sayfayı depolayan ana bilgisayar için ilgili internet adresini bulması gerekir. Bu eylem bir DNS sunucusuna başvurarak gerçekleştirilir. Bu çapraz referansın hızı, tarayıcınızdaki bir web sayfasının yükleme süresinde bir fark yaratabilir. Aşağıdaki grafik, endüstri liderleri ExpressVPN ve IPVanish ve başka bir lider VPN olan Buffered ile karşılaştırıldığında ShadeYou VPN için DNS erişim sürelerini göstermektedir..

ShadeYou DNS erişim hızları

Gördüğünüz gibi, bu VPN için herkesin yaşadığı hızlar günden güne oldukça fazla değişiyor. Gölge Test süresinin çoğu boyunca ExpressVPN ve IPVanish'in hızlarına yakın kalmayı başarırsınız.

Ancak ShadeYou VPN, bağlantı kurmak açısından pek iyi bir performans sergilemiyor. Sektör liderlerinin VPN bağlantısının çalışması için sadece birkaç saniye sürerken, ShadeYok çok daha uzun sürdünüz, neredeyse kelimenin tam anlamıyla grafikten çıkardınız.

Bağlantı kurma süreleri

Virgin Media tarafından sağlanan bir konut internet hizmetini kullanırken VPN'nin Birleşik Krallık'taki Nottingham'dan İngiltere 2 sunucusuna bağlandım. IPLocation.net web sitesi, bir adresin gerçek konumu hakkında rapor vermek için beş IP konumu veritabanına başvurur. Bu veritabanları sunucunun yerini Londra olarak tanımladı. Daha sonra ShadeYou New York sunucusuna bağlandım. IPLocation'ın referans veritabanlarından dördü bu sunucuyu NY'da buldu, ancak biri Nijerya'da olduğunu söyledi.

Test sitesi ipleak.net, bir bilgisayarın internet üzerinden yaptığı DNS çağrılarını ve rapor edilen konumunu inceler. İngiltere sunucusu Londra'da olduğu kontrol edildi ve bir DNS sunucusu da İngiltere'de idi. Bu benim normal DNS sunucum değildi, bu yüzden VPN kimliğimi iyi gizlemişti. Test sitesi, ShadeYou'nun New York sunucusunun konumumu ABD'ye yerleştirdiğini ve bağlantım tarafından kullanılan DNS sunucusunun bu izlenimi doğruladığını da doğruladı. Başka bir test sitesi, doileak.com ipleak.net'ten sonuçları doğruladı

İnternet servis sağlayıcım IPv6 adreslerini kullanmıyor ve bu nedenle IPv6 sızıntılarını test edemedim.

Fiyatlandırma ve Planlar

ShadeYou VPN iki farklı hizmet planı işletir. Premium plan ile VPN'nin tüm sunucularına erişebilirsiniz. Standart plan çok daha ucuzdur ve Premium plandan çok farklı değildir. Daha ucuz plan, 15 yerine yalnızca 12 ülkedeki sunuculara erişim sağlar. Ayrıca, Standart Plan ile biraz daha zayıf şifreleme elde edersiniz ve Premium planla beş yerine yalnızca üç eşzamanlı bağlantıya izin verirsiniz. Aksi takdirde, iki hizmetin faydaları aynıdır.

ShadeYou fiyatları

Bir yıllık abonelik için ödeme yaptığınızda iki plan arasında çok fazla fark olmasa da, Standart planlı aylık abonelik planı Premium planın fiyatının yarısından biraz daha azdır.

Aylık fiyatlar

Şirket etkileyici bir dizi ödeme türünü kabul ediyor.

Ödeme türleri

Yukarıdaki görüntüden, kimliğinizi korumak için harika bir fırsat veren Bitcoin ile ödeme yapabileceğinizi göreceksiniz..

Gizlilik ve güvenlik

Windows PC ve dizüstü bilgisayar sahipleri, ShadeYou VPN için özel bir uygulama alacak kadar şanslı. Bu uygulama diğer işletim sistemlerinde mevcut değildir. VPN'ye OpenVPN bağlantıları Mac'lerde, mobil cihazlarda ve Linux makinesinde yapılabilir, ancak yalnızca üçüncü taraf istemciler kullanılarak. Bu diğer uygulamaların ShadeYou VPN istemcisi kadar çok özelliği yoktur, ancak işi halledeceklerdir. Sadece diğer işletim sistemlerinin sürümleri üzerinde çalıştıkları ümit edilebilir..

Bu inceleme ShadeYou VPN için özel uygulamaya odaklanmaktadır. Ancak, OpenVPN bağlantısı ve OpenVPN GUI istemcilerinin son derece verimli olduğunu ve herhangi birinin ShadeYou'ya güvenli bir şekilde bağlanmasına izin vereceğini belirtmek gerekir..

ShadeYou istemcileri kullanıcılara L2TP ve PPTP protokollerine erişim izni verir, ancak uygulamada kullanabileceğiniz üç VPN protokolünden en iyisi olan OpenVPN'e odaklanacağız. (PPTP güvensiz kabul edilir, bu yüzden ondan uzak durmalısınız.)

İstemcide yerleşik olan harika bir güvenlik özelliği, bir kill switch'i açma yeteneğidir. Bir kill switch, verilerin VPN tünelinin dışına çıkmasını engeller: bu, şifrelenmemiş verilerin ISS'nize sızmasını önler. Ayrıca, gerçek IP adresinizin daima gizli olduğu anlamına gelir

Şifreleme

OpenVPN iki tür şifreleme kullanır - biri RSA adı verilen ortak anahtar şifreleme sistemi kullanarak bağlantının güvenliğini sağlamak için. Ve verileri şifrelemek ve şifresini çözmek için kullanılan ana veri kanalı şifresi. VPN, veri şifrelemesi için AES şifrelemesi kullanır.

VPN web sitesi, Standart plan için RSA şifrelemesinin 2048 bit anahtar kullandığını ve Premium üyelerin 4096 bit RSA anahtarı aldığını iddia ediyor. Ancak, standart hizmeti kullanırken günlük dosyasını kontrol ettim ve bu bağlantının 1024 bit anahtar kullandığını gösterdi. 1024 bit anahtar artık güvenli kabul edilmediğinden bu bir sorundur.

Veriler için AES şifrelemesi 256 bit anahtar kullanır. Bu çok iyi ve en iyi VPN'ler tarafından kullanılan güvenlik düzeyiyle eşleşiyor. Bununla birlikte, kontrol kanalının RSA şifrelemesi için kullanılan zayıf güvenlik, oturum oluşturma şifreleme anahtarını kırabilen herkesin istemciye gönderilirken AES anahtarını yakalayabileceği ve tüm iletimlerin snoopers'a erişebileceği anlamına gelir. veriler için kullanılan görünüşte güçlü şifreleme.

Politikalar

Hizmetin Gizlilik Politikası, hiçbir kayıt tutmayacağı açıktır. Bu, şirketin neden ABD, İngiltere ve Kanada'daki sunucularda P2P indirmesine izin vermek için yeterli güveni olduğunu açıklayacaktır. Bu ülkelerde, dosya paylaşanları mahkemeye götürmeye hazırlanan çok proaktif kolluk kuvvetleri vardır ve ayrıca telif hakkı sahiplerinin eğlenceye ödeme yapmadan ödeme yapmaya devam etmelerine yardımcı olurlar..

Dosyaları yasa dışı indiren kişiler risk alır. Bir filmi indirmek oldukça zararsız bir etkinlik gibi görünse de, yasaları çiğniyor. Torrent'lerin izlerini örtmeleri gerekir ve VPN bu tür kimlik koruması için ideal bir araçtır. Ancak, VPN müşterilerinin bağlantı ve etkinlik kayıtlarını tutarsa, bu kayıtlar kapağınızı patlatabilir. VPN şirketinin personelinin bu kayıtları asla teslim etmeyeceklerini beyan etmesi önemli değil, çünkü mahkeme emri verildiyse,.

ShadeYou VPN'in yarattığı durum idealdir. Telif hakkı avukatları veya polis kapıyı çalmaya başlarsa ele geçirilecek bilgi yoktur. Böylece kimliğiniz bu VPN hizmeti tarafından etkili bir şekilde korunuyor.

Kullanım kolaylığı

Sitenin Ana Sayfası çekici ve site ziyaretçilerini bir VPN aboneliği almaya motive etmek için korkunç gerçekleri içeren bir slayt gösterisi sunuyor.

ShadeYou İncelemesi

Sitedeki bilgiler, gizliliğin tüm önemli konularına değinmekte ve insanların bir VPN'e ihtiyaç duyacağı koşulları ve hizmetin nasıl yardımcı olabileceğini açıklamaktadır. Ana sayfadaki satış modeli, VPN'in nasıl çalıştığı hakkında fazla ayrıntıya girmez, ancak bu bir satış sayfasında beklenmedik değildir. Site iyi planlanmış ve açıkçası profesyonel bir web tasarım şirketi tarafından bir araya getirildi. Sitenin ana gezinme kanalı, her sayfanın üstünde kısa bir menüdür. Bazı menü öğeleri, daha fazla gezinme öğesi içeren açılır alt menülere yol açar.

Siz sayfayı aşağı kaydırdıkça menü pencerede sabit kalır. Sitenin altbilgisinde daha fazla bağlantı ve iletişim bilgileri var.

ShadeYou altbilgisi

Sonuçta, site güven verici bir profesyonel tonu var. Başka bir güzel özellik, sitenin dilini İngilizce'den Rusça'ya değiştirme yeteneğidir..

Site, destek alt menüsünden erişilen bir blog içeriyor. "Haberler."

Blog bir haber servisi olarak işletilmiyor, ancak güvenlik ve gizlilik endüstrisi hakkında bazı ilginç makaleler ve ayrıca hizmetteki genişletmelerle ilgili bildirimler içeriyor.

Hizmete kaydolduğunuzda web sitesine giriş yapabilirsiniz. Ancak, birçok VPN hizmetinden farklı olarak, ShadeYou VPN'in bir istemci alanı yoktur. Girişin sağladığı tek şey, uygulamanın üst kısmındaki menünün üstünde görünen uygulama için bir indirme bağlantısına erişimdir. Bu büyük bir avantaj değildir, çünkü uygulama sitedeki herkesin erişebildiği bir sayfadan indirilebilir "Bağlan" üst menünün alanı.

Destek

Destek menü öğesi, sitenin tüm bilgilere ve iletişim sayfalarına erişim sağlar. Blog ile bir link bulabilirsin. SSS sayfasına Destek alt menüsünden de ulaşabilirsiniz..

SSS sayfası, şirket için hizmet hakkında daha derin ve teknik bilgiler vermek için harika bir yer olacaktır - Ana sayfanın satış amaçları için uygunsuz bir şekilde ayrıntılandırılacak bilgiler. Ancak, SSS cevaplarında böyle bir detay yok.

Altbilgi, destek bölümünün e-posta adresini içerir. Ancak, web sitesinden de mesaj gönderebilirsiniz. Destek alt menüsündeki Geri Bildirim öğesi basit bir iletişim formuna yönlendirir.

Bir gün içinde e-postayla yanıt bekleyebilirsiniz.

ShadeYou VPN web sitesinde canlı bir sohbet tesisi var. Bu sayfaya, sayfanın sağ alt kısmında görünen yeşil bir sekme yoluyla erişilir. Web sitesindeki sayfaları yukarı ve aşağı kaydırdığınızda bu sekme yerinde kalır. Yardım masasında kimse çalışmadığında, sohbet sekmesindeki etiket şu şekilde görünür: "Bize mesaj gönder." Ne yazık ki, siteyi birkaç gün boyunca ziyaret ettikten sonra, sohbet tesisini hiç etkin görmedim.

Yeşil sekmeyi tıkladığınızda bir mesaj penceresi açılır.

Bu mesaj, Destek ekibine Geri Bildirim sayfasına girdiğiniz mesajlardan daha hızlı ulaşmaz. Sohbet penceresine girdiğiniz sorgulara bir e-posta yanıtı alacaksınız.

Ücretsiz deneme

Ücretsiz deneme sürümünü kullanarak Standart hizmeti 24 saat boyunca deneyebilirsiniz. Bunu almak için Ana Sayfa'da ücretsiz deneme düğmesini tıklayın.

Düğme sizi çok basit bir forma götürür. Kaydolmak için bir kullanıcı adı oluşturmanız, bir e-posta adresi girmeniz ve bir şifre oluşturmanız yeterlidir. Normal e-posta adresinizi vermek istemiyorsanız yeni bir web posta hesabı oluşturabilirsiniz. Ancak, yalnızca bir e-posta adresi yazmayın. Erişime sahip olduğunuz bir e-posta hesabı olmalıdır.

Bir e-posta alacaksınız. Hesabınızı etkinleştirmek için postadaki onay bağlantısını tıklayın.

Ücretsiz hesaba veya ücretli planlara kaydolmadan önce uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz. Ancak, canlı bir hesabınız olmadıkça uygulamayı kullanamazsınız.

Kayıt olmak

Bir abonelik almak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Ücretsiz denemeyi denediyseniz, zaten bir hesabınız var. Değilse, bu tuşa bastığınızda ilk görevinizdir. "VPN'ye katılın" düğmesini tıklayın. Bunlar, Ana sayfanın hemen altında gösterilir; "Fiyat:% s" tıklayın. Thesign-upp formu, ücretsiz deneme sürümü ile tamamen aynıdır.

Hesabınızı oluşturduktan veya oturum açtıktan sonra, plan açıklamalarına yönlendirilirsiniz. İstediğiniz süreyi ve planı seçin ve ardından "VPN'ye katılın."

Devam etmek için tercih ettiğiniz ödeme türünü seçin. Aşağıdaki ekran seçtiğiniz ödeme yöntemine bağlıdır. Ancak, ödemeniz silindikten sonra bir ödeme onay e-postası alacaksınız.

Uygulamayı henüz indirmediyseniz, bu aşamada yapmanız gerekir.

ShadeYou Windows VPN istemcisi

Yükleyici, Masaüstünüzde bir kısayol oluşturur. Uygulamanın açılmasını sağlamak için bunu tıklayın.

Uygulamayı ilk açtığınızda giriş yapmanız gerekecektir. Tıkla "Beni Hatırla" ileride kimlik bilgilerinizi girmek zorunda kalmamanız için.

Uygulama çok küçük, ancak ihtiyacınız olan tüm işlevlere sahip.

Uygulamanın üstündeki büyük kaydırıcı en göz alıcı özelliğidir. Bununla birlikte, VPN'yi açmadan önce, birkaç ayarı kontrol etmeniz gerekir. VPN'in değiştirebileceğiniz ilk yönü şifreleme protokolüdür. Seçenekler OpenVPN, PPTP ve L2TP'dir. Bunu OpenVPN olarak bırakmanız daha iyi.

Ardından, Bağlantı Noktası ayarına bakın. UDP TCP'den daha hızlı olduğu için, indirecek, çevrimiçi oyunlar oynayacak, video akışı izleyecek veya internet telefonu uygulamasını kullanacaksanız, bu ayarı bir UDP bağlantı noktasına çevirmeniz daha iyi olacaktır..

Bağlantı noktası seçimi

Coğrafi olarak kısıtlanmış sitelere girmek istiyorsanız, seçtiğiniz sunucu konumu önemlidir. Erişmek istediğiniz web sitesi veya video hizmetiyle aynı ilçede olan bir sunucu seçmeniz gerekiyor.

ShadeYou sunucu seçimi

BitTorrent sistemi ile indirmek istiyorsanız, şu kelimeyi içeren bir sunucu seçtiğinizden emin olun: "sel" onun yanında.

VPN'yi açmadan önce dikkate almanız gereken birkaç ayar daha vardır. Bunlar uygulamanın başka bir sayfasında ve pencerenin sağ alt tarafındaki dişli çark simgesine basarak bunlara ulaşırsınız. Dişli çark menüsünden Ayarlar'ı seçin.

ShadeYou uygulama ayarları

Kill switch'i bu ekranda bulabilirsiniz. Açmalısın. Bu ekrandan uygulamanın dilini de değiştirebilirsiniz. Tıklamak "Kasa" (bu muhtemelen olmalı "Kayıt etmek") ana ekranına geri dönmek için. Şimdi VPN'i açmak için kaydırıcıyı tıklayabilirsiniz.

ShadeYou uygulaması bağlandı

VPN'yi kapatmak için kaydırıcıyı tekrar tıklayın.

Akış Hizmetleri

ShadeYou'nun İngiltere 2 sunucusuna bağlıyken İngiliz video sitelerine erişimi test ettim. VPN, BBC iPlayer'ın proxy algılama sistemlerini geçti. ITV ve Kanal 4 web sitelerinde de video izleyebildim. Ne yazık ki Netflix UK video izlememe izin vermedi.

New York ShadeYou Sunucusuna bağlandı ve ardından Amerikan video sitelerini denedi. Netflix ABD'ye girmeyi başardım. Ancak ABC VPN'yi tespit etti ve beni engelledi. NBC ve CBS video izlememe izin ver.

Diğer Platformlar

ShadeYou uygulaması yalnızca Windows için kullanılabilir. Windows kullanıcıları ayrıca işletim sisteminin ağ ayarlarında L2TP ve PPTP'yi manuel olarak ayarlayabilir ve ayrıca OpenVPN GUI adlı üçüncü taraf uygulamasını kullanmayı da seçebilirler. Bu uygulama OpenVPN protokolü geliştiren insanlar tarafından yazılmıştır, bu çok güvenli olduğu anlamına gelir. Ancak, çok iyi bir kullanıcı arayüzüne sahip değildir ve bir kill anahtarı içermez.

İşletim sistemleri

Mac OS X'iniz varsa L2TP ve PPTP'yi manuel olarak ayarlayabilirsiniz. MacOS ile PPTP'niz olamaz, ancak manuel olarak bir L2TP VPN bağlantısı oluşturabilirsiniz. Bu işletim sistemlerinin her ikisinde de, OpenVPN'i kullanmak için Tunnelblick'i ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Android ve iOS'ta OpenVPN GUI gibi OpenVPN kuruluşu tarafından oluşturulan OpenVPN Connect'i kurabilirsiniz. PPTP ve L2TP bağlantılarını, PPTP'yi desteklemeyen iOS sürüm 10 ve üstü hariç, bu işletim sistemlerinin her ikisinde de manuel olarak kurabilirsiniz..

Linux makinelerde bir OpenVPN sürümü kurulabilir. DD-WRT ve Domates yönlendiricilerinde bir OpenVPN bağlantısı kurabilirsiniz ve Synology yönlendiricilerde manuel kurulum için L2TP ve PPTP VPN protokolleri kullanılabilir.

Son düşünceler

ShadeYou harika bir küçük uygulamaya sahip ve tüm işletim sistemlerine yayıldığında harika olacak. Şirket, ABD, Kanada ve İngiltere'deki sunucularda P2P koruması sunmak için cesur, ancak gizlilik politikaları torrentleri korumak için yeterince kapsamlı.

Müşteri Desteği departmanı bu VPN servisini devre dışı bırakır. Canlı sohbet tesisi mükemmel bir özelliktir ya da hiç katılmamış olsaydı, sonunda olurdu. Destek ekibi 24 saat boyunca çalışmıyor gibi görünüyor ve onlardan yanıt almak çok uzun sürüyor.

Mükemmel bir hizmetin çekirdeğine sahipsiniz ve daha fazla sunucuya ekleyebileceklerse, büyük bir müşteri tabanına sahip olacaklar..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me