Sezgisel Şifre


Sezgisel Şifre, Avustralya'da bulunan ve kendisini askeri düzeyde bir şifre yönetimi çözümü olarak tanıtan bir hizmettir. Web sitesi kaygan ve genel duygu yüksek kaliteli bir hizmet.

ProPrivacy.com Puan
7.8 10 üzerinden

özet

Five Eyes üyesi olan ve istilacı zorunlu veri saklama yasalarına sahip olan Avustralya'da bulunmak asla bir gizlilik hizmeti için ideal bir yer olarak kabul edilmez. Ancak, şifre yönetimi ile bu özellikle ilgili değildir.

Daha da önemlisi, Sezgisel Şifre uçtan uca şifreleme ile sıfır bilgi hizmeti sağlar. Sonuç olarak, kullanıcılar her zaman tam kontrolü elinde tutar.

Sezgisel Parolaya Genel Bakış

Gittikçe artan sayıda şifreyi takip etmek zor, özellikle de tüm bireysel hesaplarınızı uygun şekilde güvenli tutmak istiyorsanız. Parolaların güçlü olması gerekir, bu da hatırlanması çok zor olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, hesaplarınızı düzgün bir şekilde koruyacaklarsa benzersiz olmalıdırlar. Sezgisel Şifre gibi şifre yöneticilerinin yardımcı olmak için tasarlandığı yer burasıdır..

Sezgisel Şifre yöneticisi, 2013 yılından beri çalışan bir Avustralya firması olan Intuitive Security Systems Pty.Ltd ana şirketine aittir. Hizmet, tüketicilerin tüm hesapları için şifreleri ayarlamasına ve unutmasına izin veren son derece özellikli bir şifre yöneticisidir..

Birçok şifre yöneticisinin aksine, Sezgisel Şifre bir Temel ücretsiz planlayın. Bu hizmet, herkesin artık izlemesi gerekmeyen güçlü parolalarla hesaplarını paylaşmaya başlamasına izin verecektir. Temel bir hesap, özellikler açısından zeminde biraz incedir, ancak ihtiyacınız olan en önemli şeylere sahiptir. Ancak, yalnızca 20 şifre saklamanıza izin verir, bu nedenle daha fazlasına ihtiyacınız varsa ödeme yapmanız gerekir.

Sıçrayan ve parolaları dışa aktarma, çevrimdışı erişim için parolaları yerel olarak kaydetme veya parolaları yedekleme ve geri yükleme olanağına sahip olmak isteyenler için - ekspres abonelik planı. Hızlı planın maliyeti aylık 1,34 ABD dolarıdır (ABD) ve temel planın tüm özelliklerini ve bu ek özellikleri içerir.

Sezgisel Şifre Fiyatlandırması

ileri plan, abonelik maliyetini aylık 3,36 dolara çıkarıyor ve bu da itirafla piyasadaki diğer seçeneklerden biraz daha pahalı olmaya başlıyor (yıllık 40 dolar). Gelişmiş, ayarlanan özelliklere hesap devralma ekler; bu, acil bir durumda, sevdiğiniz bir kişiye veya iş ortağına şifrelerinize erişim sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcılar ayrıca hesaplarına SMS kimlik doğrulaması ekleyebilir, bu da kimlik bilgileri güncellendiğinde veya yetkisiz bir oturum açma girişimi olduğunda güvenlik güncelleştirmeleri almalarına olanak tanır. Bu güvenlik uyarılarını almak için hesaba bir e-posta adresi de eklenebilir. “Gelişmiş” hesaplar ayrıca, her bir parola için periyodik olarak güncellenmelerini hatırlatmak amacıyla bir son kullanma tarihi de ayarlayabilir. Ayrıca, ekiplerin birbirleriyle güvenli bir şekilde iletişim kurmasını sağlamak için dövüşe güvenli bir haberci eklenir. Notlar ve mesajlar için depolama alanı da 24.000 karaktere çıkarılır. Bir şifreye ekleyebileceğiniz etiket sayısı 10'a yükselir.

Profesyonel planın maliyeti aylık 10.07 ABD dolarıdır (ABD) ve premium destek, sınırsız paylaşılan şifreler, şifrelerin eski sürümlerine erişmek için sınırsız geri yükleme noktaları ve artırılmış alan boyutu kapasitesi ve not uzunluğu (48.000 karakter) eklerken yukarıdaki tüm özellikleri sağlar..

Son olarak, Enterprise eklentisi aylık 3,36 ABD dolarıdır ve kullanıcıların parolalarını kendileri barındırmasına, markayı kaldırmak ve şirket markasını eklemek ve şirketle ortaklaşa müşteri özellikleri eklemek için hizmeti beyaz etiketle etiketlemesine olanak tanır. 'ihtiyaçları.

Kullanıcılar Visa, Mastercard, Amex, PayPal, otomatik ödeme ve Discover kartı ile ödeme yapmayı seçebilir. Kripto para birimleri şu anda ne yazık ki kabul edilmiyor.

Sezgisel Şifre Hangi Özellikleri Sunar??

Aşağıda çeşitli Sezgisel Şifre abonelik planlarındaki tüm özelliklerin bir listesi bulunmaktadır:

 • Ücretsiz plan (20 şifre)
 • Parolalar için istemci tarafı AES şifrelemesi
 • Otomatik şifre üreticisi
 • Şifreleri otomatik doldurmak için tarayıcı uzantıları (Firefox, Chrome, Edge, Opera)
 • Ek güvenlik için otomatik oturum kapatma
 • Şifre sağlığını kontrol etmek için güvenlik kontrol paneli
 • Yetkili bir kişinin hesaba erişmesine izin vermek için acil erişim
 • Özel klasör yönetimi
 • Özel bir kimlik avı koruması iletisi kullanarak kimlik avı koruması
 • Erişim kısıtlamaları - bilgisayar korsanlığını durdurmak için hesabınıza hangi ülkeden erişebileceğinizi kısıtlayın
 • Ek kullanım kolaylığı için şifre girişi
 • Avustralya saatiyle 09:00 - 17:00 arasında e-posta desteği
 • Parolalara erişimi yönetmek için etkinlik günlüğü
 • Parolalara çevrimdışı erişim (yalnızca Express ve üstü)
 • Kolay arama için parolalara etiket ekleyin (plana bağlı etiket sayısı)
 • Parolayı kullanmadan hesabınıza erişmek için tek kullanımlık kodlar
 • Güvenlik amacıyla hesaba nerede ve kimin giriş yaptığını kontrol etmek için etkinlik günlüğü
 • Notlar özelliği (plana bağlı olarak kelime kısıtlamalı
 • Güvenli anlık mesajlaşma (Yalnızca Gelişmiş ve üstü)
 • Dil seçenekleri
 • Hesap devralma (yalnızca Gelişmiş ve üstü)

Sezgisel Şifre nasıl ayarlanır?

Tüm önemli özellikler mevcut olduğundan, bu hizmeti Temel hesap kullanarak test etmeye karar verdik. Örneğin, 20 şifreyle sınırlı olmak, şifre yöneticisini test etmek için bir sorun değildir.

Kaydolma işlemini kolay bulduk. Ancak, alışık olduğumuzdan daha fazla adım içeriyor. İlk olarak, geçerli bir e-posta adresi vermeli ve bir şifre seçmelisiniz. Ancak, bir hesap oluşturmak için bir güvenlik sorusu ve yanıtı da sağlamanız gerekir..

Bu güvenlik sorusu, bilinmeyen bir cihazdan veya IP adresinden oturum açtıklarında sizi doğrulamak için kullanılır. Kullanıcıları şifrelerini şifrelemeye karşı korumak için var. Soruyu zorlaştırdığınızdan emin olun ve tercihen tahmin edilemeyen bir soru ve cevap çifti seçin.

Sezgisel Şifre Kaydı

Gerekli bilgileri girdikten ve doğrulama Captcha'sını doldurduktan sonra, doğrulama kodunu içeren bir e-posta alacaksınız. Ücretsiz hesabınızı kullanmaya başlamak için bu kodu girin.

İlk açılışta, kullanıcılardan tarayıcı uzantılarına, mobil uygulamalara, istemciyi kullanmayı öğrenmek için bir Kullanım Kılavuzuna ve klasörleri ayarlamak ve ilk şifrenizi saklamak için diğer çeşitli faydalı işaretlere erişmelerine yardımcı olacak bir yol gösterilmesi istenir..

Ayrıca, web portalına daha kolay giriş ve çıkış yapmak için altı haneli bir şifre ayarlamak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu, özel cihazınızdan giriş yapmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi kullanma gereğinin yerini alır. Sahip olduğunuz her cihaz için farklı bir şifre ayarlanmalıdır ve isterseniz şifreyi aynı veya farklı yapabilirsiniz.

Sezgisel Şifre

Sezgisel Şifre Kullanımı Ne Kadar Kolay?

Sosyal medya şifrelerimizi saklamak için bir klasör oluşturarak başladık. Bunu yapmak için, istemcinin sol üst köşesindeki büyük artıya tıkladık.

Sezgisel özel kasa

Sosyal medya şifrelerimizi saklamak için bir klasör oluşturduk ve ardından Facebook şifremizi klasöre ekledik...

Parolamızı klasöre eklemek için bizden başka bir güvenlik sorusu ve yanıtı eklememiz istendi. Bu kafa karıştırıcıdır, çünkü SSS'ler bu gereklilikten veya tam olarak neye yardımcı olması gerektiğinden bahsetmez. Ancak, müşteri desteği bize “her bir parolayı eklemek için bir güvenlik sorusu ve yanıtı oluşturmak zorunda değilsiniz, bu alanlar isteğe bağlıdır”.

Ardından, otomatik doldurma özelliğini test etmek için sezgisel şifre Chrome uzantısını tarayıcımıza ekledik. (Firefox, Edge, Safari ve Opera için uzantılar da mevcuttur). Uzantı yüklendiğinde Facebook ana sayfasını ziyaret ettik ve uzantıya ilişkin sembolü tıklamanın şifremizi seçmemize ve otomatik olarak giriş formuna aktarmamıza izin verdiğini öğrendik..

tarayıcıda otomatik doldur

Uzantıyı kullanarak şifreleri otomatik olarak doldurabilmek, bu ücretsiz şifre yöneticisini yeni başlayanlar için çok daha uygun hale getirmeye yardımcı olan kullanışlı bir özelliktir. Şifrelerimizi şifre yöneticisine girmekte veya giriş formlarına yüklemekte sorun yaşamadık.

Ancak, belirli bir çevrimiçi formla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, oluşturduğunuz etiketleri kullanarak arama yaparak bir şifreye erişebilirsiniz. Bundan sonra manuel olarak kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Web sitesi formlarına şifre girdiğinizde (veya yeni hizmetlere kaydolduğunuzda) otomatik şifre yakalamayı umuyorsanız; ne yazık ki şanssızsınız. Sezgisel Şifre, şifrelerinizi manuel olarak elle beslemelidir.

Şifreleri içe aktarma

Ardından, eski şifrelerimizi bir CSV dosyası aracılığıyla Chrome'dan içe aktarmaya karar verdik. Bunu yapmak için Chrome'a ​​veya başka bir şifre yöneticisine gidin ve şifrelerinizi bir CSV dosyası olarak dışa aktarın. Sezgisel Parola'ya yükleyebilmek için bu dosyayı bilgisayarınıza kaydedin.

Maalesef, önce Express'e geçmeden hiçbir kişiyi içe aktarmaya başlayamadık. Dolayısıyla, şifrelerinizi ücretsiz olarak hızlı bir şekilde içe aktarmak istiyorsanız - farklı bir şifre yöneticisini seçmek isteyebilirsiniz.

Yeni sürüme geçtikten sonra, bir CSV dosyası kullanarak şifrelerimizi içe aktarma işlemini başlatabildik. Ancak, bunu yapmanın diğer şifre yöneticileri kadar kolay olmadığını belirtmek gerekir..

İlk olarak, CSV dosya şablonunu indirmeniz gerekir. Ardından, önceki şifre yöneticinizden Excel veya Google sayfalarında indirdiğiniz CSV dosyasını açmalı ve tüm şifreleri CSV dosyasından Sezgisel Şifre CSV şablonuna kopyalamalısınız..

Tüm girişler doğru bir şekilde kopyalandıktan sonra, şablonu web istemcisinde Sezgisel Parola'ya aktarabilirsiniz. Bu süreç, şifre yöneticilerinin büyük çoğunluğundan daha zor bir iştir ve kullanım kolaylığı açısından kesinlikle bir dezavantajdır.

Şablonu kullanarak şifreleri içe aktarmanın, girişler için önceden ayarladığınız herhangi bir kategori, etiket veya diğer alanlara kopyalanmadığını da belirtmek gerekir..

Parolaları dışa aktarma

Parolaları dışa aktardığınız sürece, ekspres aboneliğinizi veya daha yüksek bir sürümü seçtiğinizde verilerinizi CSV, TXT, HTML, JSON veya XML aracılığıyla dışa aktarabilirsiniz. Bu iyidir ve şifrelerinizi gelecekte Sezgisel Şifre'den başka herhangi bir şifre yöneticisine götürebileceğiniz anlamına gelir (tek bir aylık Express için ödeme yapabilmeniz için bu özelliğe ihtiyacınız olsa bile).

Uygulamalar

Sezgisel Parola ayrıca Android, iOS ve Windows Phone için uygulamalara sahiptir. Dolayısıyla, şifrelerinize bir tarayıcıda web portalına giriş yapmak yerine bir uygulama üzerinden erişmeyi tercih ederseniz, bunu herhangi bir mobil cihazda yapma seçeneğiniz vardır. Android uygulamasının iyi çalıştığını gördük, ancak uzantıların aksine şifreleri giriş formlarına otomatik olarak doldurma yeteneğine sahip değil.

Ekstralar

Şifreleri saklamanın yanı sıra, Sezgisel Şifre diğer birçok bilgi türü için güvenli bir dijital kasa görevi görür. Sol üstteki kategori görünümüne tıklayarak e-posta ve IM hesapları, Cüzdanlar ve Lisanslar için depolama klasörlerine erişebilirsiniz. Kimlikler klasörü, kredi kartları, yazılım lisansları ve ehliyet veya pasaport bilgileri gibi kimlikler gibi bilgileri kaydetmenizi sağlar.

Sezgisel Şifre Nasıl Güvenli ve Özel??

Avustralya merkezli olmak özellikle konum açısından iyi değildir. Avustralya, gözetim söz konusu olduğunda son derece istilacıdır ve ülke, dünyadaki en kötü zorunlu veri saklama direktiflerinden bazılarına sahiptir..

Avustralya, Beş Gözlü gözetim grubunun bir parçasıdır ve kısa süre önce firmaları şifreli iletişime arka kapılar oluşturmaya zorlayan bir yasa çıkarmıştır. Tüm bunlar olumsuz olsa da, gerçek şu ki - Sezgisel Parola söylediği gibi çalıştığı sürece - uçtan uca şifrelemenin uygulanması sayesinde sunucularındaki verilerinizin güvenli olması gerekir..

Sezgisel Şifre ile hesap sahibi hesap giriş bilgileri ve şifresi üzerinde tam kontrol sahibi olur. Parolalar ve diğer veriler hiçbir zaman firmanın sunucularına yüklenmez, yani şirket personeli tarafından saldırıya uğratılamaz veya erişilemez.

Tüm şifreler, RSA 2048 anahtar çifti kullanılarak Avustralya'da bulunan sunuculara yüklenmeden önce güçlü AES 256 şifrelemesi ile şifrelenir. Ayrıca, tüm veriler güvenli SSL kullanılarak firmanın sunucularına iletilir. TLS firmalarını Qualys SSL Labs kullanarak kontrol ettik ve HTTP Sıkı Aktarım Güvenliği (HSTS) sayesinde A puanını elde etmekten mutluluk duyduk. Bu, SSL aktarım güvenliğinin doğru bir şekilde uygulandığı ve tüm verilerinizin aktarım sırasında güvenli olduğuna güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Kullanıcılar ayrıca şifrelerini (veya hesap kategorilerini) Ana Şifre ile korumayı seçebilirler. Bu, herhangi bir kullanıcının bir arkadaşınızın veya aile üyenizin, diğer daha hassas veri ve şifrelere erişimi gizlerken belirli bilgilere erişmek için şifre yöneticisini kullanmasına izin vermesini sağlar..

Ana şifre seçme konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Neden aşağıdaki şifre gücü denetleyicimize göz atmıyorsunuz:

Şifre Ölçer

Ayrıntılı puan buraya gelecek

Tüm bunlar kağıt üzerinde optimum güvenlik gibi görünse de, Sezgisel Parolanın kapalı kaynak olduğunu belirtmek gerekir. Bu, hizmetin kaynak kodunun üçüncü taraflar tarafından denetlenemeyeceği anlamına gelir.

Bu sorunludur, çünkü hizmetin size söylediklerini yaptığına güvenmeniz gerekir. Kodun kapsamlı bir denetimi olmadan, kodda şifrelerinizi riske atabilecek herhangi bir güvenlik açığı, istismar veya arka plan olup olmadığını söylemek mümkün değildir..

Aralarında ne kadar paranoyak olursa KeePass, Bitwarden veya Dashlane gibi tamamen açık kaynaklı bir şifre yöneticisine bağlı kalmayı tercih edebilirsiniz. Ancak, gerçekten kendi kişisel tehdit modelinize gelir ve Sezgisel Parola'nın iddia ettiği gibi yapmadığından şüphelenmek için gerçek bir neden yoktur..

Sezgisel Parola ile ilgili bir diğer dezavantaj, tarayıcı tabanlı web uygulamasının JavaScript kullanılarak uygulanmasıdır. Bu, JavaScript'in tarayıcınızla iletişim biçiminden kaynaklanan belirli saldırılara karşı savunmasız olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, bir bilgisayar korsanı ortadaki adam saldırısı yapabilir. Kuşkusuz, bu sizi etkilemesi muhtemel olmayan son derece hedefli bir saldırıdır. Bu güvenlik açığının, JavaScript tabanlı bir tarayıcı tabanlı istemcisi olan tüm şifre yöneticileri için de geçerli olduğu doğrudur; Sezgisel Şifre'ye özgü değil.

Ek güvenlik için, kullanıcılar Çift Faktörlü Kimlik Doğrulaması ayarlamayı seçebilir. Ancak, kullanıcılar yalnızca SMS yoluyla alınan bir kodu kullanabilirler. Google Şifrematik ve YubiKey mevcut seçenekler değildir. Çift faktörlü kimlik doğrulamayı ayarlamak, 2FA cihazınızı kaybetmeniz durumunda kurtarma kodunu güvenli bir şekilde saklamanızı gerektirir. Kodlarını kaybeden herkes, hesaplarına tekrar erişim kazanmak için kimliğini doğrulamak zorunda kalacak ve firma bunun 14 güne kadar sürebileceği konusunda uyardı.

Sezgisel Müşteri Hizmetleri ne kadar iyi?

Sezgisel Şifre web sitesinde, daha önce kullanıcıları tarafından sorulan 80'den fazla yaygın soruyu cevaplayan kapsamlı bir SSS bölümü vardır. Aklınıza gelebilecek sorunların veya soruların çoğu, bu SSS'de bulunmaktadır ve bu, hizmetin özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinme konusunda son derece yararlı bir kaynaktır.

İstemcide yerleşik olan kullanıcı kılavuzu ve web istemcisini ilk başlattığınızda ortaya çıkan adım, her yeni başlayanın bu şifre yöneticisini kullanarak şifreleri güvenli bir şekilde kaydetmeye başlamasına yardımcı olabilecek son derece kullanışlı özelliklerdir..

Daha kişiselleştirilmiş yardıma ihtiyaç duyan herkes için seçenek, bir destek e-postası gönderme veya bir destek formu doldurma seçeneği. Sol üst taraftaki tercihleri ​​tıklamak, firmanın kimlik belirleme amacıyla kullanmanızı isteyebileceği kişisel destek kodunuza erişmenizi sağlar..

Müşteri destek temsilcilerinin Avustralya'da bulunduğunu ve yardımın yalnızca Avustralya çalışma saatlerinde sağlandığını lütfen unutmayın. Bu, yaşadığınız yere bağlı olarak, yanıt almak için ertesi güne kadar beklemeniz gerekeceği anlamına gelir. Bu, ileri geri uzun süre yol açabilir ve sorunların çözülmesinin biraz daha uzun sürmesine neden olabilir.

Genel olarak, web sitelerinde kaynakların kullanılabilirliğinin e-posta desteğiyle birleştiğini iyi bulduk. Bununla birlikte, Avrupa veya ABD'de bulunuyorsanız ve coğrafi konumunuza göre uyarlanmış müşteri desteğini tercih ediyorsanız, başka bir yerde alışveriş yapmayı tercih edebilirsiniz.

Son Düşüncelerim

Sezgisel Şifre yüksek özellikli mükemmel bir küçük şifre yöneticisidir. Ücretsiz Temel plan, en azından söylemek gerekirse, övgüye değer bir şey ödemek zorunda kalmadan hesaplarınızı paylaşmaya başlamak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu şifre yöneticisinin sıfır bilgi ortamı sağlaması harika ve iki faktörlü kimlik doğrulama ve ana şifre işlevselliği mükemmel. Şifreleme düzeyi güçlü ve güçlü HSTS transit güvenliğini görmekten mutlu olduk.

Parola yöneticisinin kullanımı kolaydır ve bir Gelişmiş hesap için ödeme yaparsanız, oldukça havalı bazı ekstra özelliklere erişebilirsiniz. Ekipler için hizmet yararlıdır ve şifreleri güvenli bir şekilde paylaşma yeteneği vardır. Ancak, biraz pahalıya mal oluyor ve her kullanıcı ve kurumsal eklenti için ayrı bir hesaba ihtiyacınız var.

Bu hizmetin en büyük hayal kırıklığı, açık kaynak olmamasıdır. Denetlenmeyen tescilli yazılımlar burada ProPrivacy.com'da hiçbir zaman favori olmaz, çünkü bu hizmete güvendiğiniz anlamına gelir. Herhangi bir güvenlik araştırmacısının denetlemesi için kaynak kodlarını çevrimiçi olarak sunarak güven ihtiyacını ortadan kaldıran hizmetleri tercih ediyoruz.

Öte yandan, Sezgisel Şifre bazı tuhaflıklar var. Parolaları içe aktarmak zordur ve klasörleri ayarlamak ve parolaları içine koymak sürükleyip bırakmak kadar kolay değildir. Bunun yerine, şifre girişini düzenlemeli ve menüden klasörü seçmelisiniz.

Kuşkusuz, bunların hiçbiri mutlaka bir anlaşma kırıcı değildir, ancak daha kullanıcı dostu hizmet için daha az ödeme yapabileceğinizi söylemek doğrudur. Bu küçük kelime oyunu, Sezgisel Şifre işi yapan, yeni başlayanlar için uygun ve ücretsiz planını kullanarak test etmeye değer sağlam bir şifre yöneticisidir..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me