SaturnVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.40
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Puan
2.5 10 üzerinden

özet

SaturnVPN, Houston, Teksas merkezli küçük bir VPN hizmetidir. İş, 2013 yılında, hepsi ağ mühendisi olan dört arkadaş tarafından başlatıldı. Ortaklık şimdi beş üyeye genişledi ve VPN çok düşük bir abonelik ücreti karşılığında az sayıda sunucuyla çalışıyor.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Birleşik Staes
 • Eşzamanlı bağlantılar
  2
 • Ülkeler
  5

SaturnVPN, Houston, Teksas merkezli küçük bir VPN hizmetidir. İş, 2013 yılında, hepsi ağ mühendisi olan dört arkadaş tarafından başlatıldı. Ortaklık şimdi beş üyeye genişledi ve VPN çok düşük bir abonelik ücreti karşılığında az sayıda sunucuyla çalışıyor.

Bu VPN, pek çok farklı ülkedeki sunuculara erişmesi gerekmeyenler için yeterli olabilir. Ancak, bu raporda okuyacağınız gibi, bu VPN'nin herkes için yararlı olabileceğinden şüpheleniliyor.


SaturnVPN'i ziyaret edin »

Fiyatlandırma ve Planlar

Hizmet tarafından sunulan tüm VPN protokollerine tek bir paketle erişebilirsiniz. Şirket tarafından sunulan abonelik planları bir aylık veya üç ve altı aylık abonelikleri içerir. Ayrıca bir yıllık ve iki yıllık bir plan var. Daha uzun abonelik dönemleri ayda daha ucuz olur. Ancak, tüm dönem için ön ödeme yapmanız gerekir.

Fiyatlar ABD Doları olarak verilmiştir ve kredi kartları, PayPal, Bitcoin, Webmoney ve Perfect Money ile ödeme yapabilirsiniz..

Her abonelik, hesap sahibinin aynı anda iki ayrı cihazda ağa bağlanmasına izin verir.

Özellikleri

Şirketin paketinin özellikleri:

 • Altı ülkedeki sunucular
 • Üç günlük para iade garantisi
 • Anonim hesaplar
 • Çoğu sunucuda P2P kullanımına izin verilir
 • İki eşzamanlı bağlantıya izin verilmesi
 • Veri çıkış sınırı yok

Şirketin desteklediği protokollerin her biri için farklı ülkelerde sunucuları var.

PPTP: ABD, İngiltere, Polonya, Fransa, Almanya

L2TP: ABD, İngiltere, Kanada, Polonya, Fransa, Almanya

Kerio VPN: ABD, İngiltere, Almanya

Cisco AnyConnect: ABD, İngiltere

OpenVPN: Kanada, İngiltere, Almanya

SaturnVPN'i ziyaret edin »

Güvenlik

SaturnVPN tarafından sunulan VPN protokolleri PPTP, L2TP, SSTP ve OpenVPN'dir. Ayrıca Cisco AnyConnect ve Kerio olmak üzere iki tescilli uygulama mevcuttur.

Ne yazık ki, müşteri destek ekibi VPN tarafından kullanılan yöntemler hakkında çok bilgili değildir, bu nedenle web sitesinde bulunmayan veya günlük dosyalarına bakarak çıkarılamayan herhangi bir bilgi mevcut değildir..

Şirketin OpenVPN uygulaması çok başarılı değil. 128 bit anahtarla Blowfish şifrelemesi kullanır. Şirket, OpenVPN için kullanılan standart yöntem olan anahtar değişimi için Diffie Hellman'ı kullanıyor. Oturum oluşturma işlemleri 1028 bit RSA şifrelemesi ile kapsanır. Bu çok zayıf ve RSA bu kadar kısa bir şifreleme anahtarı kullanılmasını önermiyor, çünkü Çin güvenlik hizmetleri de dahil olmak üzere bu düzeydeki şifrelemeyi kırabilecek bazı yetkililerin olduğu söylentileri var. Çoğu VPN, RSA için 2048 bit anahtar kullanır ve en iyi VPN'ler 4096 bit anahtar kullanır.

Gizlilik

SaturnVPN, İngiltere ve ABD sunucularında P2P indirmeyi yasaklıyor, ancak şirketin Alman sunucularında izin veriyor.

Ne yazık ki, şirket bağlantı günlüklerini tutar, ancak bu kayıtların ne kadar süreyle tutulacağını belirtmez. Şirket mahkeme kararıyla sunulursa bu bilgileri dağıtacaktır. SaturnVPN Gizlilik Politikası ayrıca, şirkete bir mahkeme emri sunulursa, faaliyetlerinizi izleyeceklerini de belirtir..

Destek

Bir müşteri destek operatörü ile canlı sohbet yoluyla konuşabilirsiniz. Ekranın sağ alt kısmındaki mesaj kutusuna bakarak sohbetin yönetilip gerçekleştirilmediğini görebilirsiniz..

Bu mesajı tıkladığınızda bir sohbet ekranı açılır. Önce kendinizi tanımlamalı ve bir soru yazmalısınız.

Bir destek operatörü mevcut olduğunda görüşmeniz devam edebilir.

Ne yazık ki, 1. Hat destek operatörleri çok bilgili değildir, bu nedenle karmaşık bir sorunuz varsa, teknik desteğe başvurmanız gerekecektir. Sitedeki İletişim sayfası destek e-posta adresini verir ve ayrıca bu sayfadan da mesaj gönderebilirsiniz.

Ücretsiz denemeyi kullanmak için web sitesinde bir hesaba ihtiyacınız yok. Ancak, sizi web sitesinin Müşteri Alanına yönlendirecek bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ancak, Müşteri Alanında kullanım olanakları yoktur.

Web sitesinin diğer destek özellikleri bir SSS sayfası içerir.

Site ayrıca geniş bir kurulum kılavuzları kütüphanesi içerir.

Süreç

Bedava hesap

SaturnVPN iki seviye ücretsiz hesap sunar. Birincisine, "Ücretsiz VPN Hesabı" sitenin ana menüsünde.

Ancak, bu seçenek yalnızca manuel olarak ayarlanması gereken PPTP ve L2TP'ye erişmenizi sağlar. SaturnVPN hizmeti hakkında doğru bir fikir edinmek için, Ücretsiz VPN Hesabı sayfasından erişilebilen bir formu doldurarak aldığınız ikinci ücretsiz deneme sürümüne geçmeniz gerekir. Tıkla "1 Gün Ücretsiz Deneme İste" almak için düğme.

Tam hizmeti tam olarak modelleyen bir günlük ücretsiz deneme için giriş kimlik bilgilerimle bir buçuk saat içinde bir e-posta aldım.

SaturnVPN Windows VPN istemcisi

SaturnVPN, son derece gelişmiş şifrelemeye sahip üç cazip uygulamaya sahiptir. ProPrivacy.com'un tercih ettiği VPN metodolojisi, SaturnVPN'in sunduğu OpenVPN'dir. Şirket kendi uygulamasını oluşturmadı, bunun yerine kullanıcıları OpenVPN GUI programını indirmeye davet ediyor. Bu, OpenVPN standardını yöneten kuruluş tarafından oluşturulan çok temel bir arayüzdür. Bu arabirimde, sistem tepsisinden yalnızca simge durumuna küçültülmüş modda çalışması dışında yanlış bir şey yoktur. Arabirimi indirdikten sonra, SaturnVPN web sitesinden yapılandırma dosyalarını indirmeniz ve ardından bunları OpenVPN yazılımının depolandığı alanın yapılandırma dizinine taşımanız gerekir..

Zaten OpenVPN GUI yükledim, bu yüzden yapılandırma dosyalarını yeni indirdim. Bu bana Kanada'daki bir sunucuya, İngiltere'deki bir sunucuya ve Almanya'daki iki sunucuya erişim sağladı. Ne yazık ki, destek görevlisinin bana verdiği deneme hesabı ile Kanada sunucusuna bağlanamadım. İngiliz ve Alman sunuculara bağlanabildim, ancak internet erişimimi tamamen engellediler ve bir VPN bağlantısı kurulurken hiçbir web sitesine bağlanamadım.

VPN bağlantı günlük dosyaları, bağlantı yordamları sırasında İngiltere ve Alman sunucularının kimliğini doğrulamaya çalışırken bir hata gösterdi. VPN açık olan herhangi bir web sitesini ziyaret etmeye çalıştığımda, web erişimi "Güvenli bağlantı kurma" web erişim aşaması.

Devam ettim ve bunun yerine Cisco AnyConnect uygulamasını incelemeye karar verdim. Ancak, kurulum kılavuzundaki indirme bağlantısı koptu ve yazılımı bilgisayarıma alamadım.

Bir sonraki seçeneğim SaturnVPN tarafından sunulan Kerio VPN idi. Birçok VPN hizmetini incelememe rağmen, Kerio'yu hiç duymamıştım, bu yüzden bu benim için yeni bir deneyim oldu. VPN metodolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kerio'nun sitesini kontrol etmeye karar verdim. Sayfa yüklenmiyor.

SaturnVPN web sitesindeki kurulum talimatlarını izledim ve bilgisayarıma arayüzü aldım. Oturum açmak için SaturnVPN web sitesindeki sunucu adı sayfasına başvurmam gerekiyordu.

Tüm sunucu adlarını denedim, ancak ücretsiz deneme için bana verilen kimlik bilgileriyle bağlantı kuramadım. Destek ekibini bu konuda uyardığımda, bu erişimi benim için açmaları gerektiği söylendi. Ancak, diğer tüm testleri tamamladıktan sonra Kerio'ya geri döndüm ve hala işe yaramadı.

Sunucunun kimlik sertifikasında bir sorun var gibiydi.

Sertifikayı teslim aldım ve uzun zaman önce sona erdiğini keşfettim.

Bir seçeneğim daha vardı. SaturnVPN SSTP sunmaktadır. Bu, PPTP'nin yerini almak için oluşturulmuş iyi bir VPN sistemidir. Bu yüzden, Windows 10 için kurulum talimatlarını almak için bağlantıyı tıkladım ve bu var:

Yukarıdaki tüm sistemler bir sunucuya bağlantı kurmak için Aktarım Katmanı Güvenliği prosedürlerini kullanır. TLS, sunucunun kendisini bir sertifika ile tanımlamasını gerektirir ve her durumda SaturnVPN sunucusunun geçerli bir sertifikası yoktu. Yani, bu muhtemelen OpenVPN veya Kerio ile neden bağlanamadığımı açıklıyor. SSTP'de, bağlantı kurma yazılımını bilgisayarıma alabilsem bile, bu sertifika sorunu nedeniyle hala güvenli bir şekilde bağlanamazdım.

Destek masasından Cicso AnyConnect için çalışan bir indirme bağlantısı aldım ve yükleyebildim. Ancak, onunla bağlantı kurmaya çalıştığımda bir güvenlik hatası iletisi ile karşılaştım.

Hatayı kapattım ve bağlantıya devam ettim. Bu, SaturnVPN'in Cisco AnyConnect uygulamasında bir hız testi yapmamı sağladı.

Uygulamanın ayarlar sisteminin İstatistikler sayfası, bağlantı için kullanılan şifre de dahil olmak üzere bazı ilginç bilgiler sağladı - 128 bit anahtarlı AES.

Performans (Hız, DNS, WebRTC ve IPv6 Testleri)

ProPrivacy.com performans testleri genellikle üç farklı ülkedeki VPN sunucuları aracılığıyla bağlanan hız testlerini içerir. Tipik olarak, bu testler bir OpenVPN uygulamasında gerçekleştirilir. Cisco AnyConnect uygulaması, OpenVPN'in kullandığı sistemle aynı olan güvenlik önlemleri için OpenSSL kütüphanesini kullanır. Bu nedenle, bu testler Cisco AnyConnect ile, biri ABD'de, diğeri İngiltere'de olmak üzere bu yönteme adanmış tüm SaturnVPN sunucularıyla gerçekleştirildi..

Hız testleri testmy.net hizmetleri ile yapıldı. İngiltere testleri Londra'daki bir sunucuya, ABD testleri Miami'deki bir sunucuya gitti.

Test ettiğim SaturnVPN sunucularının gerçek konumunu keşfetmek için IPLocation.net'i kullandım. ABD sunucusu cisco2.saturnvpn.com Kansas City, Missouri'de bulundu. IPLocation, beş farklı hizmetin konum sonuçlarını görüntüler. İngiltere'de, cisco3.saturnvpn.com ve cisco4.saturnvpn.com'un aynı yerde olduğu bildirildi. Bununla birlikte, her iki sunucu için sonuç listesinde, destekleyici IPLocation hizmetlerinden ikisi kesin konumu algılayamadı, ikisi sunucuları Gosport, Hampshire'a yerleştirdi ve biri sunucuların Kent'te olduğunu düşündü.

Evinizde muhtemelen daha hızlı bir internet servisine sahip olacaksınız. Bununla birlikte, tatiliniz için daha fakir bir ülkeye giderseniz, bu testlerin korumasız bağlantılarında gösterilen internet hızları, siz uzaktayken bekleyebileceğiniz koşulları gösterir. Tatildeyken, TV web sitelerine evden girebilmek için bir VPN'ye daha fazla güvenmeniz gerekecek.

HBO, SD videoyu internet üzerinden rahat bir şekilde izlemek için 2 Mbps hız önermektedir. HD video akışı için 3 Mbps önerir - HBO'nun çevrimiçi kütüphanesinin tamamı HD olarak işlenir. Satürn VPN sunucusunun hattaki hızları düşürmesi bir utanç. Ancak, bu raporun Video Akışı bölümünde göreceğiniz gibi, bu gerçekten bir sorun yaratmadı.

DNS sızıntılarını ve WebRTC hatasını kontrol etmek için Kansas City'deki SaturnVPN Cisco sunucusuna bağlanırken ipleak.net ile daha fazla test yapıldı. Site Kansas City'deki konumumu bildirdi. Ayrıca tarayıcım tarafından verilen tüm DNS çağrılarını kontrol etti ve 71 farklı DNS sunucusuna erişimi keşfetti. Bu sunucuların tümü, Kansas City'deki bir konumla tutarlı olan Kaliforniya ve Iowa'da bulunuyordu, bu nedenle SaturnVPN, Dominik Cumhuriyeti'ndeki gerçek konumumu başarıyla sakladı.

Kansas City'deki SaturnVPN sunucusuna hala bağlıyken, konumumun Amerika Birleşik Devletleri'nde olduğunu da tespit eden doileak.net test sitesine eriştim. Bu rapor ayrıca işletim sistemimin saat dilimi ile bildirilen konumumun saat dilimi arasındaki farkı da kontrol etti ve tutarlı olduklarını tespit etti. Bu, bir VPN kullandığınız sırrını verebilecek bir anomali türüdür. Ancak, SaturnVPN bu problemi başarılı bir şekilde ele aldı ve aslında Kansas City'de olmadığım konusunda hiçbir belirti yoktu.

İnternet servis sağlayıcım IPv6 adreslerini kullanmıyor ve bu nedenle IPv6 sızıntılarını test edemedim.

Akış Hizmetleri

SaturnVPN'in üç Cisco AnyConnect sunucusunun her birini test ederek beni İngiltere ve ABD'deki video akışı hizmetlerine alıp alamayacaklarını test ettim. SatuenVPN'in ABD sunucusuna bağlıyken Netflix, ABC ve NBC'den akışlı videoları izleyebildim. Bu olağanüstü bir performans.

Her iki İngiltere VPN sunucusu da Birleşik Krallık akış hizmetleriyle aynı sonuçlara sahipti. Her ikisi de Netflix'teki videolara erişmemi sağladı, ancak ikisi de beni BBC iPlayer'a ve Channel 4 web sitesindeki videolara soktu.

Diğer Platformlar

SaturnVPN birkaç farklı istemci sunar ve ayrıca manuel kurulum yoluyla farklı protokoller üzerinden erişilebilen VPN sunucularına sahiptir. Aşağıdaki tablo hangisinin hangi işletim sisteminde çalışacağını gösterir.

PPTP L2TP SSTP Kerio OpenVPN GUI Cisco AnyConnect
pencereler
Mac OS X X
Mac os işletim sistemi X X
Android X X
iOS X X
Linux X X X X

SaturnVPN İnceleme Sonucu

SaturnVPN, denizaşırı akış video sitelerine girmek için mükemmeldir. Ancak, bağlantı günlüklerini belirtilmemiş bir süre için saklamaları, telif hakkıyla korunan materyalleri indirirken kimlik koruması için bu VPN'ye güvenmemeniz gerektiği anlamına gelir..

beğendim

 • Kullanımı kolay Cisco AnyConnect
 • Ücretsiz deneme
 • İyi DNS ve IP sızıntı koruması
 • Netflix ABD'ye giriyor

Hakkında o kadar emin değildim

 • Bağlantı günlükleri
 • Sadece iki eşzamanlı bağlantı

Nefret ettim

 • Güvenlik sertifikası hatası
 • Çalışmayan bağlantılar
 • Düşük hızlar

SaturnVPN tarafından sunulan tüm sunuculara tüm uygulamalarla yapılan her bağlantı denemesinde kimlik doğrulama sertifikası hataları, bu hizmeti kullanmamanız gerektiği anlamına gelir. Bu başarısızlık sizi sunucu olarak bir ara sunucunun ortaya koyduğu ortadaki adam saldırıları riskine maruz bırakır. Bu dolandırıcılar banka bilgilerinizi çalmak isteyen hackerlar veya telif hakkı avukatları veya faaliyetlerinizi gözetleyen polisler olabilir.

Daha iyi bir hizmet bulmak için ProPrivacy.com'daki diğer VPN sağlayıcılarının incelemelerine göz atın.

SaturnVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me