SaferVPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.29
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android

  • Linux
 • unblocks:


  • Amazon Prime

  • Hulu

  • Netflix

  • iPlayer

ProPrivacy.com Puan
7.3 10 üzerinden

özet

SaferVPN, tüm dünyadaki müşterilere hizmet veren genişleyen bir VPN sağlayıcısıdır. Son zamanlarda oyununu yükseltti ve şimdi geniş çapta önerebileceğimiz bir Sanal Özel Ağ (VPN) hizmetidir. Bağlantı hızları ve müşteri desteği hala iyileştirilebilecek alanlardır, ancak SaferVPN iyi bir VPN hizmetinin tüm gizlilik ve güvenlik gereksinimlerine oldukça sıkı bir şekilde bağlanmıştır.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  İsrail
 • Ülkeler
  35
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5

Özellikleri

Toplam sunucu 700
Ülkeler 35
Eşzamanlı bağlantılar 5
torrenting
Çıplak metal veya sanal sunucular kombinasyon
Port yönlendirme
Desteklenen Yönlendiriciler R7000 (DD-WRT), RT-N66U Yönlendirici, WRT1900ACS (DD-WRT),
Yönlendirici Desteği
Port seçimi

SaferVPN aşağıdaki ek özellikleri sunar:

 • 7/24 canlı sohbet desteği
 • Otomatik konum seçme algoritması
 • Eşler arası (P2P) torrent işlemine izin verilir (yalnızca Hollanda sunucusu)
 • WiFi koruması
 • Chrome uzantısı

Sunucular, Güney Afrika, Brezilya, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi daha alışılmadık yerlerde dünyanın dört bir yanında bulunmaktadır..

Otomatik Yer Seçim Algoritması

Bu, SaferVPN'in gurur duyduğu bir özellik:

"Arka planda çalışan ve sistem yapılandırmasına göre kullanılacak en iyi VPN protokolünü seçen bir tanılama düzeltme özelliğimiz var. Çoğu durumda, IPSEC (AES 256) üzerinden IKEv2 kullanıyoruz ve OpenVPN'e (AES 256) geri dönüyoruz."

IKEv2 yaygın olarak güvenli bir VPN protokolü olarak kabul edilir ve özellikle WiFi ve mobil cihazlar arasında veya farklı WiFi ağları arasında düzenli geçiş yaparken mükemmeldir. Ancak genellikle verilerinizi güvende tutmak için kanıtlanmış bir standart olduğu için OpenVPN'i öneriyoruz. OpenVPN ile yapışmayı tercih ederseniz, Otomatik Konum Seçme Algoritması tamamen isteğe bağlı olduğu için önemli değil.

Bu konuyla ilgili ayrıntılı tartışma için lütfen VPN Şifreleme Kılavuzuma bakın.

SaferVPN'i ziyaret edin »

Hız ve Performans

Tüm testler Virgin Media UK 80 Mbps / 5 Mbps fiber bağlantısında OpenVPN protokolü kullanılarak yapıldı. SaferVPN'in belirli bir konumdaki sunucuları otomatik olarak seçmesine izin verdim.

Safervpn Aşağı

Safervpn Up

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha kötü sonuçlar gördüm ama meh.

Sızıntı testleri

DNS çözümlemesi üçüncü taraf sunucular tarafından doğru bir şekilde gerçekleştirildi. SaferVPN bunun için Google DNS kullanıyor, ancak sonuçlar Google'ın bunları kimin yaptığını bilmesini önlemek için proksiye ediliyor. Kendi DNS çözümlemesini yapan bir sağlayıcı kadar iyi olmasa da, bunun iyi olduğunu düşünüyorum.

Ne yazık ki, diğer sonuçlar daha az cesaret vericidir. Windows'ta WebRTC üzerinden bir IPv6 sızıntısı tespit ettim. WebRTC sızıntıları öncelikle bir tarayıcı sorunu olmasına rağmen, birçok VPN hizmeti, gerçekleşme olasılığını en aza indirmek için ayarlarını sıkılaştırmıştır. Daha da kötüsü, macOS istemcisi sadece WebRTC üzerinden değil, aynı zamanda normal bir IP sızıntısı olarak IPv6 adresimi sızdırdı. IPv6 bağlantısı olan herkesin, işletim sistem ayarlarında IPv6'yı devre dışı bırakması ve tarayıcılarında WebRTC'yi engellemesi önemle tavsiye edilir.

Fiyat

24 ay

$ 3.29
her ay

12 ay

$ 5.49
her ay

1 ay

$ 12.95
her ay

Her zaman olduğu gibi, aylık fiyat, abonelik satın aldıkça daha uzun süre düşer. 24 saat ücretsiz deneme sürümü var, bu güzel. Bunun için kredi kartı bilgisi gerekli değildir. SaferVPN ayrıca 30 günlük para iade garantisi sunuyor.

Ödeme kredi / banka kartı, Paypal veya Bitcoin ile yapılabilir. Paymentwall'un izniyle daha belirsiz ödeme seçenekleri de mevcuttur.

Kullanım kolaylığı

pencereler
Mac os işletim sistemi
iOS
Android
Linux
Windows Phone

SaferVPN, Windows, Mac OS, iOS ve Android için özel uygulamalar sunar. Mobil uygulamalar, masaüstü uygulamalarıyla aynı şifreleme ayarlarına sahip OpenVPN kullanır. SaferVPN ayrıca Linux, Blackberry telefonları, Windows telefonları, çok sayıda yönlendirici ve çeşitli medya akış platformları için iyi manuel kurulum kılavuzları sağlar.

SaferVPN Windows VPN istemcisi

SaferVPN istemcisi oldukça basit, ancak işi hallediyor.

SaferVPN masaüstü istemcisi

Varsayılan “Otomatik” seçildiğinde hangi protokolün kullanıldığı net değildir. Destek de bunu söyleyemedi.

SaferVPN protokolleri

SaferVPN Windows istemcisinde bir kill anahtarı vardır. Bunu Windows Görev Yöneticisi'nde uygulamayı zorla kapatarak test ettim, ancak kendimi hala internete bağlı buldum.

Bu, kill anahtarının reaktif olduğu anlamına gelir - VPN'nin bağlantısının kesildiğini algıladığında interneti kapatır. Örneğin, VPN istemcisinin kendisi bir çökme yaşarsa çalışmaz.
VPN dışındaki herhangi bir bağlantıyı önleyen güvenlik duvarı tabanlı bir kill anahtarı daha iyi olurdu, ancak herhangi bir kill anahtarı hiçbiri için tercih edilmez.

SaferVPN otomatik WiFi

İstemcinin VPN sunucularına çok hızlı bir şekilde bağlandığını fark ettim, bu güzel. Göreceğimiz gibi, istemci herhangi bir DNS sızıntısı koruması içermiyor.

Android uygulaması

Bir Android telefonum var, bu yüzden Android uygulamasını Play Store'dan indirdim.

SaferVPN uygulama izinleri

SaferVPN, uygulamasının gerektirdiği izin sayısını büyük ölçüde azalttı. Yukarıdaki liste artık çok makul.

SaferVPN mobil istemcisi

Uygulama ayrıca iyi görünüyor ve kullanırken IP sızıntısı tespit etmedim.

Chrome ve Firefox Uzantıları

SaferVPN, Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları sunar. Bana söylendi (ve bunun Firefox eklentisi için de geçerli olduğunu varsayıyorum):

“Şifreyi Chrome uzantımızda açıkça kullanmıyoruz. Chrome'un kendisi (dahili olarak), kullanıcı oturumu verilerinin "kötü" kişiler tarafından çalınmasını önlemek için SSL'yi http protokolünde en üstte güvenlik katmanı olarak kullanır.

Bunun HTTPS kullandığı anlamına geldiğini düşünüyorum, ama emin değilim. Şifreli bir bağlantı istiyorsanız, tam VPN istemcisini kullanmaya devam edin.

SaferVPN Chrome uzantısı

Müşteri servisi

24 saat destek
Ücretsiz deneme Evet - 1 Gün
Canlı sohbet
Para iade garantisi
Para iade garantisi uzunluğu 30

Kurulum kılavuzları dışında, destek öncelikle 7/24 canlı sohbet yoluyla sağlanır. Biletli bir e-posta sistemi de mevcuttur. SaferVPN’in desteğiyle canlı sohbet yoluyla iletişime geçtiğimde, yanıtlar neredeyse anında ve çok arkadaş canlısıydı.

Ön destek ekibinin derinlemesine teknik bilgiye sahip olmasını beklemenin adil olduğunu düşünmüyorum, ancak ayrıntılar sorulurken tekrar tekrar “Size mümkün olan en iyi şifrelemeyi kullandığımızdan emin olabilirim” yanıtları vermek beni biraz rahatsız etti..

Daha da önemlisi, benim sorgularım daha bilgili personel tarafından ilgi için biletli e-posta yoluyla yükseltildiğinde, cevapları oldukça tatmin edici buldum. Bunun iyi örnekleri, Chrome uzantı güvenliği hakkında sorduğumda ve mükemmel ileri gizliliğin dağıtıldığını keşfedemediğim zamandır..

Gizlilik ve güvenlik

Öldürme Anahtarı
Gizleme (gizli)
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet

yargı

SaferVPN (ve dolayısıyla Perimeter 81), hükümetin kişisel verileri gözetleme yeteneğini kesin ve spesifik olarak sınırlayan güçlü veri koruma yasalarına sahip İsrail'de bulunmaktadır..

Öte yandan Mossad, NSA'nın yakın bir müttefiki ve İsrail, siber savunma operasyonlarının sağlamlığı ve kitlesel gözetim operasyonlarında NSA ile işbirliği ile tanınıyor. Ancak dengede, İsrail’in güçlü veri koruma yasaları onu oldukça gizlilik dostu bir yer haline getiriyor.

Kütükler

Ana sayfasında, SaferVPN diyor,

“Günlük kaydı yok! Web içinde ve dışında gizliliğinize değer veriyor ve saygı duyuyoruz. VPN ağ trafiğinizi asla kaydetmeyiz veya izlemiyoruz. ”

Biraz daha ayrıntıya inen SaferVPN, herhangi bir kullanım kaydı tutmaz. Bağlantı yaptığınızda IP adresinizi de kaydetmez veya önemli miktarda diğer bağlantı (meta veri) bilgilerini tutar:

"• Oturumun başladığı tarih ve saat, Oturumun sona erdiği tarih ve saat,

• her Oturum sırasında iletilen veri miktarı,

• hangi konuma (ör. ABD Doğu) (Sunucuların IP adreslerini tutmuyoruz),

• ve hangi ülkeden bağlandığınız (IP adreslerini tutmuyoruz)."

Teknik güvenlik

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEs2
OpenVPN

SaferVPN aşağıdaki OpenVPN şifrelemesini kullanır: veri kanalı şifresi için AES-256, Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) anlaşması için RSA-2048 ve kontrol kanalı karma kimlik doğrulaması için SHA-256.

Destek bana daha fazla ayrıntı söyleyemedi, bu yüzden SaferVPN'in SHA-1'i veri kanalı el sıkışması için olduğunu tahmin edeceğim (ki bu iyi). SaferVPN artık tüm OpenVPN ve IKEv2 bağlantıları için mükemmel ileri gizlilik (PFS) kullandığını doğruladı.

Bu güçlü bir OpenVPN kurulumudur. SaferVPN Windows ve macOS uygulamaları ayrıca DNS sızıntısı koruması ve bir öldürme anahtarı içerir, ancak gördüğümüz gibi bunlar her zaman etkili değildir. SaferVPN'in Android ve iOS uygulamaları, çok sıra dışı olsa da çok kullanışlı bir özellik olan bir öldürme anahtarı içerir..

Son düşünceler

SaferVPN bazı önemli iyileştirmeler yaptı ve şimdi mükemmel bir hizmet olmaya yakın. Mükemmel şifreleme kullanır, kullanışlı yerlerde bol miktarda sunucuya sahiptir, aynı anda beş bağlantıya izin verir ve iyi bir kayıt politikası vardır. Ayrıca IKEv2 için bir Chrome uzantısı ve güçlü destek gibi çok kullanışlı çan ve ıslık sunuyor. Sadece biraz düşük hız performansı ve eşit olmayan (ancak arkadaş canlısı!) Müşteri desteği artık SaferVPN'i geride bırakıyor. IPv6 kullanıcıları ek güvenlik önlemleri almalıdır.

24 saat ücretsiz deneme ve 30 günlük para iade garantisi ile, bu son derece yetkin hizmeti kendiniz kontrol etmemeniz için çok az neden var.

SaferVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me