RoboForm

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 1.79
  /ay

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

RoboForm, kapalı kaynak olmasına rağmen (uçtan uca şifreli), etkilemeyi başaran oldukça cilalı ve kapsamlı bir şifre yöneticisidir..

Hızlı İstatistikler

 • ülke
  BİZE

Fiyatlandırma

Birincil kişisel RoboForm ürünü RoboForm Everywhere, en ucuz planı aylık 1,99 $ 'dır ve yıllık faturalandırılır. Bu plan, bireye tüm RoboForm’un temel özelliklerine tam erişim sağlar. Bir aile planı, Her Yerde planını beş kişiye kadar kapsayacak şekilde genişletir.


3 yıl

$ 1.79
/ay

12 ay

$ 1.99
/ay

RoboForm da ücretsiz bir plan sunuyor. Bu, çevrimiçi yedekleme, paylaşım girişleri ve bazı destek özelliklerinden yoksundur. Ana sınırlaması, cihazlar arasında senkronizasyonu desteklememesidir..

Bu oldukça büyük bir sınırlamadır, ancak RoboForm'un saklanabilecek şifrelerin sayısına hiçbir zaman sınırı veya kısıtlaması getirmemesi, onu sadece tek bir cihaz kullananlar için mükemmel bir işlevsel ücretsiz şifre yöneticisi yapar.

Web sitesinde belirtilmeyen, RoboForm Free'ye kaydolursanız, 30 gün boyunca RoboForm Everywhere'e ücretsiz olarak yükseltileceksiniz. Ödeme kart (Amex dahil), PayPal veya USD kağıt çek veya havale ile yapılır.

Kişisel planlara ek olarak, RoboForm iş planları sunar. Bunların merkezinde ekip üyeleri arasında şifreleri dağıtmak, izinleri yönetmek ve benzeri gibi merkezi bir yönetim konsolu vardır. Ancak bu inceleme, kişisel Everywhere planına odaklanıyor.

Özellikler (Her Yerde RoboForm)

 • İstemci tarafı (e2ee) şifrelemesi
 • Platformlar arası senkronizasyon
 • Tarayıcı entegrasyonu
 • Uygulamalardaki şifreleri doldurun
 • Çevrimiçi yedekleme
 • Girişleri güvenli bir şekilde paylaşın
 • Yer imleri
 • Güvenli Notlar
 • İletişim
 • Kimlikler / form doldurma
 • 2FA desteği

Platformlar arası senkronizasyon

RoboForm, Windows, macOS, Android ve iOS / iPadOS için tam işlevselliğe sahiptir. Denememiş olsak da bir Apple Watch uygulaması bile var.

Linux ve ChromeOS kullanıcıları tarayıcı eklentilerinin özel sürümlerini kullanabilir, ancak Güvenlik Merkezi'ne erişimi yoktur. Tabii ki, daha yeni Chromebook'ların sahipleri de Android uygulamasını kullanma seçeneğine sahip.

Tüm bunlara ek olarak, RoboForm hesabınızda saklanan parolalara, notlara, kişilere ve diğer her şeye, bir web tarayıcısını destekleyen herhangi bir platformdaki bir web konsolu üzerinden erişilebilir..

Tarayıcı entegrasyonu

Windows'ta, RoboForm tüm Firefox, Chrome ve Edge tarayıcılarıyla entegre olur ve tüm RoboForm işlevlerine erişmek için bir araç çubuğu sağlar.

broswer entegrasyonu

Pencereli modda bu araç çubuğu tarayıcı penceresinin altından rahatça oturur, ancak tam ekran modunda tarayıcının altında biraz yer kaplar.

Bu kişisel bir tercih meselesi, ama bunu biraz müdahaleci buluyoruz. Neyse ki, araç çubuğunu devre dışı bırakabilirsiniz ve normal tarayıcı eklentileri, kullanılmadığı zaman göze çarpmayan bir şekilde uzak dururken araç çubuğunun tüm işlevlerini sağlar.

MacOS'ta, RoboForm yalnızca Firefox ve Chrome için normal tarayıcı eklentilerini kullanır. Ayrıca, macOS menü çubuğunda gizlice oturan Safari için bir eklenti sunar.

Tarayıcıda çalışma

RoboForm’un temel işlevlerinin çoğu araç çubuğundan ve tarayıcı eklentilerinden edinilebilir. Bu, katı gereksinimleri olan siteler için şifre oluşturmak üzere uyarlanabilecek güvenli bir şifre üreticisi içerir.

Şifre üreticisi

Bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde mobil tarayıcı entegrasyonunu tartışacağız.

Çevrimiçi yedekleme

Ücretsiz müşteriler veritabanlarını yerel olarak yedekleyebilir, ancak Everywhere kullanıcıları da otomatik çevrimiçi yedekleme alır.

çevrimiçi yedekleme

Bununla birlikte, ücretsiz kullanıcıların RoboForm kapsayıcılarını Dropbox klasörlerine otomatik olarak yedeklemelerini durdurmak için hiçbir şey yoktur....

Girişleri güvenli bir şekilde paylaşın ve gönderin

Çok halka açık bir özellik, oturum açma bilgilerini diğer RoboForm kullanıcılarıyla kolayca ve güvenli bir şekilde paylaşma yeteneğidir. Alıcı bir RoboForm kullanıcısı değilse, onları katılmaya davet eden bir e-posta alacaktır (e-posta almak için ücretsiz bir hesap uygundur).

Bir giriş senkronize ederseniz, giriş yaparsanız giriş senkronize edilir ve erişim her zaman iptal edilebilir. Alternatif olarak, bir giriş göndermeyi seçebilirsiniz, bundan sonra artık kontrolünüz altında değildir.

Yer İşaretleri, Güvenli Notlar ve Kişiler

Oturum açma işlemlerine ek olarak, RoboForm yer imlerini, bağımsız "Güvenli Notlar" ı ve kişileri platformlar ve tarayıcılar arasında depolayabilir ve senkronize edebilir. Girişlere ve diğer birçok giriş türüne notlar da eklenebilir.

Kimlikler

Kimlikler, kişisel ayrıntılar, adres, banka bilgileri ve araba ayrıntıları gibi her türlü yararlı şablonu içeren bir web formu otomatik doldurma özelliğidir. Adından da anlaşılacağı gibi, formları farklı şekillerde otomatik olarak doldurmak için istediğiniz sayıda "kimlik" veya kişi oluşturabilirsiniz.

kimlik web formu

Gizlilik ve güvenlik

yargı

RoboForm, ABD şirketi Siber Systems tarafından geliştirilmiştir. ABD teknoloji şirketlerinin (ABD ve ABD vatandaşı olmayanlar gibi eski NSA ihbarcı Edward Snowden tarafından maruz bırakıldığı gibi) müşterileri üzerinde yapılan şok edici seviyeler sayesinde, gizlilik yüksek endişe duyuyorsa genellikle ABD şirketlerini kullanmanızı öneriyoruz..

ancak...

Uçtan uca şifreleme (e2ee)

Teoride, tüm parolalar ve diğer veriler yalnızca istemci tarafında şifrelenip şifresi çözüldüğünden yargı yetkisi çok önemli olmamalıdır. Başka bir deyişle, cihazlarınızı asla şifresiz bırakmaz. Yani şifreniz olmadan, NSA'nın eline geçse bile işe yaramaz.!

Kapalı kaynak

RoboForm yazılımı tescilli kapalı kaynak kodu kullanır.

Merhemdeki tek sinek, tüm RoboForm yazılımının tescilli kapalı kaynak kodu kullanmasıdır. Bu, Siber Systems'a yazılımının güvenli ve her şeyin düzlükte olduğuna güvenmemiz gerektiği anlamına gelir.

Buna güvenmemek için özel bir neden yoktur, ancak ABD (veya bu konuda) teknoloji şirketlerine karşı genel bir güvensizlik sağlıklıdır.

Kütükler

Daha önce belirtildiği gibi, RoboForm kapsayıcılarında saklanan şifreleriniz ve diğer verileriniz güvenli bir şekilde uçtan uca şifrelenir, böylece yalnızca siz (ve bunları paylaşmayı seçtiğinizler) bunlara erişebilirsiniz. Siber Systems sunucularında depolanabilirler, ancak Siber Systems bunlara erişemez.

Bununla birlikte, gönüllü müşteri verileri ve ödeme ayrıntıları ile ilgili çeşitli günlükleri tutar. Buna ek olarak, aşağıdakiler de tutulur:

“Benzersiz kimlik (GUID), Bilgisayar Kimliği (bazı bilgisayar özelliklerinden tek yönlü işlevle üretilir), Disk Kimliği (sistem diskinin Disk Kimliğinden tek yönlü işlevle üretilir) ve lisans etkinleştirme ve periyodik lisans denetimi için.”

Bu yüzden Siber Systems müşterileri hakkında kesinlikle çok şey biliyor. Anonim şifre yönetiminden sonraysanız, RoboForm sizin için değildir. Ancak şifrelerinizi gerçekten göremediği göz önüne alındığında, Siber Systems'ın kaydettiği verilerin çoğu insan için gerçekten bir gizlilik endişesi olduğunu düşünmüyoruz

Teknik güvenlik

KeePass .kbdx dosyaları gibi, RoboForm tüm verilerinizi bağımsız bir kapta tutar. Bu, kabın nereye yerleştirildiğine bakılmaksızın, güvenli bir şekilde şifreli kaldığı anlamına gelir.

Her kap AES-256 kullanılarak şifrelenir. Anahtarlar, SHA-256 karma işlevi ve uzun rasgele tuz (32 bayt) ile 4000 kez yinelenen PBKDF2 kullanılarak şifrelenir. RoboForm Sunucusuna yapılan aktarımlar HTTPS kullanılarak güvence altına alınmıştır.

Veriler, kullanıcıların ortak anahtarlarının RoboForm Sunucusunda saklandığı ve senkronize edildiği, açık anahtarlı şifreleme kullanılarak paylaşılır, böylece diğer kullanıcılar kendi özel anahtarlarını kullanarak oturum açma veya klasör gönderebilir.

Uzun boylu RoboForm’un şifreleme uygulamalarını açıklayan bir teknik incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)

Verilerinizi yalnızca bir ana paroladan daha fazlasını korumak istiyorsanız, RoboForm bir kerelik parola (OTP) ile iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekler. Bu, e-posta, SMS veya Google Authenticator ile gönderilebilir (açık kaynak veOTP gibi kimlik doğrulama alternatifleri de çalışmalıdır)..

Müşteri desteği

RoboForm web sitesi çok sayıda profesyonel olarak sunulan bilgi sağlar. Bunun merkezinde, tüm RoboForm'un özelliklerini ayrıntılarıyla açıklayan ve tam olarak desteklenen her platforma göre uyarlanmış kapsamlı bir çevrimiçi kılavuz bulunmaktadır..

Buna ek olarak, düşünebileceğimiz hemen hemen her konuyu kapsayan çok sayıda makale içeren kapsamlı bir Yardım Merkezi var..

Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, form tabanlı e-posta desteği tüm kullanıcılar için 7/24 kullanılabilir. Müşteriler her yerde EST çalışma saatlerinde öncelikli çevrimiçi destek ve Canlı Sohbet desteği alır.

Kullanım kolaylığı

Dışa aktarılan CSV dosyası aracılığıyla şifreleri Chrome, Firefox, iCloud anahtarlık ve çoğu şifre yöneticisinden içe aktarabilirsiniz. Yer işaretleri yalnızca Safari'den içe aktarılabilir. Parolalar bir CSV dosyası olarak dışa aktarılabilir.

pencereler & Mac os işletim sistemi

Daha önce gördüğümüz gibi, RoboForm işlevlerinin çoğuna tarayıcı araç çubuğundan ve / veya tarayıcı eklentilerinden erişilebilir. Ancak RoboForm'un masaüstünde atan kalbi (Linux makineleri hariç) Güvenlik Merkezi.

windows uygulaması

Buradan RoboForm'un tüm özelliklerine ve işlevlerine tam olarak erişebilirsiniz.

Android ve iOS / iPadOS

Android ve iPhone uygulamaları temel olarak birbiriyle aynıdır, iPad uygulaması daha büyük form faktörünü karşılamak için sadece küçük değişikliklere sahiptir. Uygulamalar bir PIN kodu ve / veya parmak izi kilidiyle korunabilir, hesabınıza bağlı diğer tüm cihazlarla senkronize edilebilir ve tüm RoboForm özelliklerine tam erişim sağlayabilir.

Uygulama içinden giriş seçerseniz, yerleşik tarayıcıda açılır (aşağıya bakın).

ios uygulaması

Mobil cihazlara özgü ilginç bir özellik, sık kullanılan öğeleri (girişler gibi) Başlangıç ​​sayfasına sabitleme özelliğidir.

uygulamada sabitlenmiş öğeler

Mobil tarayıcı ve işletim sistemi entegrasyonu

RoboForm, çoğu tarayıcıda ve birçok uygulamada daha yeni cihazlarda sorunsuz otomatik doldurma için Android 8+ Otomatik Doldurma Çerçevesi Hizmeti ve iOS 12+ Kimlik Doğrulama Hizmetleri çerçevesiyle entegre olur.

Alternatif olarak ve özellikle eski cihaz kullanıcıları için yararlı olan RoboForm uygulaması içindeki özel bir tarayıcı, yerleşik otomatik doldurma işlevselliği ile birlikte gelir.

Giriş Formu

Son düşünceler

RoboForm, her şeyi (mutfak lavabosu dahil) şifre yöneticisi tablosuna getiren kapsamlı, şık ve son derece parlak bir üründür..

Ayrıca güçlü uçtan uca şifreleme kullanır ve yazılımı ilk etapta kurmak dışında ek bir giriş gerektirmeyen tüm cihazlarınızda sorunsuz bir şekilde senkronize olur.

Ücretsiz değil, ama fiyatlandırma çok makul. Tek asıl endişemiz bunun kapalı kaynaklı bir ticari ürün olması, bu nedenle devlet düzeyindeki aktörler tehdit modelinizin bir parçasıysa, açık kaynak kodlu KeePass veya Bitwarden'e bakmak isteyebilirsiniz..

Ancak kapalı kaynak olmanız sizi endişelendirmiyorsa, RoboForm şiddetle tavsiye edilir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me