RememBear


RememBear, VPN TunnelBear'ın geliştiricileri tarafından size getirilen bir şifre yöneticisidir. Çevrimiçi hesaplarınızı güvence altına alma işini daha yönetilebilir hale getirmeyi vaat eden Kanada merkezli bir şifre yöneticisidir. Daha önce geliştirilen TunnelBear VPN uygulamaları gibi, RememBear’ın ana görevi güvenli şifre yönetimini yeni başlayanlar için yeterince kolay hale getirmektir.

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Sonuç olarak, RememBear, tüketicilerin bazen mevcut şifre yöneticileriyle ilişkili baş ağrısı olmadan çevrimiçi hesapları güvence altına alması için tasarlanmıştır. Peki, bu hizmet olması gerektiği kadar kolay mı? Para için değer sağlıyor mu? Parolaları korumak söz konusu olduğunda ana rakipleri kadar güvenli midir??

RememBear

Hızlı İstatistikler

  • ülke
    Kanada

RememBear Genel Bakış

Sadece betadan yeni çıkmış yeni bir hizmet olmasına rağmen, RememBear zaten Mac, Windows, iOS ve Android için kullanılabilir. Ayrıca, zaten Chrome, Firefox ve Safari için entegre uzantılar yayınladı (itiraf etmek gerekirse Opera ve Edge şu anda temsil edilmiyor).

RememBear, şifreleri tamamen güvenli ve özel bir şekilde koruduğunu iddia ediyor. Ve hizmet, uçtan uca şifrelemenin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlamak için üçüncü taraf bir güvenlik firması (Cure53) tarafından zaten kapsamlı bir şekilde denetlenmiştir..

Birden fazla hesap için hala aynı şifreyi kullanıyorsanız, RememBear gibi bir şifre yöneticisi muhtemelen iyi bir seçenektir çünkü hepsini hatırlamak zorunda kalmadan tüm hesaplarınız için güçlü benzersiz şifreler ayarlamanıza izin verecektir..

Fiyatlandırma

İyi haber şu ki - rakiplerinin çoğu gibi - RememberBear tek kullanımlık olarak ücretsiz olarak kullanılabilir. Ücretsiz plan, bir cihazda bir abone tarafından kullanılabilir ve kullanıcının sınırsız sayıda şifreyi kaydetmesine ve hatırlamasına olanak tanır. Ancak, ücretsiz kullanıcılar şifrelerini buluta yedekleyemezler. Bunun yerine, şifreleri yerel olarak şifrelenir ve saklanır - yani cihazlarını kaybederse veya bozulursa veya bozulursa, potansiyel olarak tüm şifrelerini kaybedeceklerdir. Yedekleme eksikliğine ek olarak, ücretsiz RememBear kullanıcıları şifrelerini cihazlar arasında senkronize etmeyebilir.

İyi haber şu ki, tüm kullanıcılar ilk kaydolduklarında 30 günlük ücretsiz prim alıyorlar, bu da ödeme yapmak zorunda kalmadan tam sürüm hakkında bir fikir edinebileceğiniz anlamına geliyor. RememBear'ın ücretsiz kullanıcıları tek bir cihazla sınırlı olduğundan, ikincil bir cihaza senkronize edilen şifrelerin 30 günlük deneme süresi dolduğunda çalışmanın sona ereceğini hatırlamakta fayda var. Neyse ki, ayda sadece 3 dolarlık premium abonelik planına yükseltmek inanılmaz derecede ucuz, daha sonra şifrelerini yedekleyebilecek ve tüm cihazlarında güvenli bir şekilde senkronize edebilecekler.

RememBear fiyatlandırması

Premium kullanıcılar ayrıca öncelikli müşteri hizmeti de alırlar, ancak kuşkusuz, parola yöneticileri genellikle el ele tutuşmayı gerektiren bir hizmet türü değildir. Öte yandan, bu yeni başlayanlara ve teknik olmayanlara yönelik olduğundan, şifreleri anında yedeklemeyi, senkronize etmeyi, otomatik doldurmayı ve otomatik kaydetmeyi öğrenmek isteyen insanlar için yararlı olabilir..

Genel olarak, yılda 36 $ aşırı pahalı görünmüyor. Örneğin, popüler şifre yöneticisi LastPass ile tam olarak aynı fiyattır. Fiyat, bu hizmetin denetlendiğini ve üst düzey bir şifre yöneticisinden bekleyebileceğiniz tüm önemli özelliklere sahip olduğunu göz önünde bulundurarak adil. Ayrıca, tonlarca cihaza sahip bir güç kullanıcı olmadığınız sürece, süresiz olarak ücretsiz kullanma seçeneğiniz var.

Öte yandan, sık sık yükseltme yapan veya cihazlarını kaybetmeye ve zarar vermeye eğilimli bir mobil veya tablet kullanıcısıysanız, ücretsiz sürümün uzun süreli kullanımı oldukça kötü bir baş ağrısına neden olabilir. Ve ücretsiz sürümde herhangi bir yedeklemenin olmaması cimri olarak kabul edilebilir - çünkü NordPass ve Myki gibi rakipler ücretsiz, tek cihazlı sürümlerinde bile yedekler sağlar.

Buna ek olarak, RememBear ücretsiz kullanıcılara ücretli bir abonelikten 6 $ kazanacak şekilde kullanılabilecek bir ödül şeması sunar. Bu indirim, RememBear'ın sosyal medyada paylaşılması da dahil olmak üzere 5 başarının ve arkadaşlarınızı şifre yöneticisine davet etme gibi diğer olumlu etkinliklerin kilidini açarak elde edilebilir..

Son olarak, kullanıcılar Mastercard, Visa veya AMEX ile ödeme yapmayı tercih edebilir. Ancak, Paypal ve Bitcoin, bazı insanları engelleyebilecek ödeme yöntemleri değildir..

Özellikleri

Kurmak

RememBear'da bir hesap almak, web sitesine gitmek ve istediğiniz sürümü indirmek kadar kolaydır. Otomatik doldurma ve otomatik kaydetme şifre özelliklerini test etmek için Windows sürümünü seçtik ve Chrome uzantısını yükledik.

RememBear krom uzantısı

Bağımsız Windows istemcisi birkaç saniye içinde indirildi ve oldukça standart bir Hizmet Şartları'nı kabul ettikten sonra sorunsuz bir şekilde kuruldu. TunnelBear ürünlerinde her zaman olduğu gibi, kuruluma eğlenceli ayı ile ilgili punklar eşlik etti.

Yüklemenin ardından kullanıcılardan bir hesap oluşturmaları istenir. Bunu yapmak için bir e-posta adresi ve ana şifre sağlamanız gerekir.

hesap oluştur

Sıfır bilgili şifre yöneticilerinde her zaman olduğu gibi, RememBear, ana şifrenizi hatırlamadığınızdan emin olmanızı hatırlatır, çünkü kayıp veya unutulma durumunda onu kurtaramazsınız. Ayrıca, ana parolaya ek olarak hesaba eklenmiş bir yedek kod da sağlar. Bu, ana şifrenizi unutursanız şifrelerinizi kurtarmanıza olanak tanır.

yedekleme kiti hazırla

Birisi bu kurtarma koduna erişirse, hesabınızı kolayca sıfırlayabileceğini ve tüm şifrelerinize erişebileceğini unutmayın. Bu nedenle, bu kodu nerede ve nasıl sakladığınız şifrelerinizin güvenliği için önemli olacaktır ve genellikle kodu yazmanızı veya yazdırmanızı ve gizli bir yerde çevrimdışı saklamanızı öneririz..

Ardından, RememBear size oturum açma bilgilerini bilgisayarınızdan içe aktarma seçeneği sunar. Bu, zamandan kazanmak ve önceki tüm şifrelerinizi hareket halindeyken RememBear'a kilitlemenizi sağlamak için iyi bir yoldur. Kullanıcılar, tarayıcılarından içe aktarma veya CSV dosyası kullanarak önceki bir şifre yöneticisinden içe aktarma seçeneğine sahiptir. CSV yoluyla içe aktarmayı seçtik.

csv dosyasını sürükleyip bırakın

Bu sürecin bir kısmının, bu şifre yöneticisinin yeni başlayanlara odaklanmasının bir kanıtı olan CSV dosyalarının nasıl dışa aktarılacağına dair bir rehber içermesini sevdik. Parolalar başarıyla içe aktarıldığında (ve başka bir komik ayı şakası kucaklaştı), şifre yöneticisi bizden tarayıcı uzantısını yüklememizi istedi. Bu yüzden devam ettik ve Chrome uzantısını yükledik.

Chrome uzantısı yüklüyken, iki kodun (biri uygulama penceresinde, diğeri tarayıcı penceresinde) eşleştiğini onaylamanız istenir. Bu, uygulamanın dış etkiler olmadan eşleşmesini sağlamak için tasarlanmış bir güvenlik özelliğidir. Bunu yaptıktan sonra yükleme işlemi tamamlanır ve hesaplarınızı güvence altına almak için RememBear'ı kullanmaya hazırsınız.

Kullanım kolaylığı

RememBear istemcisi iyi tasarlanmış ve bakması kolaydır. Sağ taraftaki "girişler" i tıklamak, kurulum aşamasında içe aktarılan tüm girişleri görmenizi sağlar. Ardından, RememBear'ın kasaya otomatik olarak şifre kaydetmede ne kadar başarılı olduğunu görünce ilerlemeye karar verdik. Bunu yapmak için Facebook'a yöneldik ve uzantının işini yaptığını bulmaktan mutluluk duyduk (giriş formlarında bir ayı simgesi göründüğü için görünür). E-postamızı ve şifremizi girerek uzantımızın şifremizi kasaya kaydetmemizi istemesi sağlandı.

facebook girişi

Parola kaydedildiğinde, otomatik doldurma özelliğini test etmek için Facebook'a geri döndük ve giriş formuna tıklamanın bize anında kasamızdan parolaya erişim sağladığını görmekten mutluluk duyuyoruz.

facebook'a giriş yap

RememBear ayrıca, parola oluşturucusunu kullanarak yeni güvenli parolalar oluşturma seçeneği sunar. Test etmek için Facebook şifremizi kasadan silmeye karar verdik.

Bu şifreler karakterlerden veya kelimelerden oluşturulabilir ve kullanıcılar istedikleri kadar büyük ve küçük karakter, sembol ve sayı eklemeyi tercih edebilirler - 50 karakter uzunluğundaki şifreler. Bu, hesaplar için yeni güvenli şifreler oluşturmayı kesinlikle kolaylaştıracak harika bir özelliktir.

şifre üreticisi

Beğendiğimiz bir diğer özellik de kasanızdaki şifrelerin gücünü kontrol etme yeteneğiydi. Aşağıda görebileceğiniz gibi, tamamen dört karakter uzunluğunda küçük harflerden oluşan bir şifre, bu şifrenin acil olarak iyileştirilmesi gerektiğini gösteren kırmızı bir çubukla gösterilir..

şifre test cihazı

İhtiyaç duyanlar için bir şifre paylaşım özelliği de mevcuttur. Ancak, ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, Ayı Paylaş sadece bir ayı GIF'ini paylaşmanıza izin verir. Şifreleri paylaşmak için premium plana geçmeniz gerekecek. Ayrıca, şifreleri yalnızca diğer RememBear kullanıcılarıyla paylaşabilirsiniz, bu nedenle ücretli hesabınızdan bir şifre almak için ücretsiz sürümü indirip yüklemeleri gerekir..

Diğer şifre yöneticilerinde olduğu gibi, güvenli notlar özelliği de notları kasanızın içinde saklamanızı sağlar. Bu özellik sorunsuz çalışır ve tanımlanmamış bir uzunlukta notlar almanıza olanak tanır.

güvenli notlar

Kredi kartları özellik (hemen altında Güvenli Notlar), kart bilgilerinizi çevrimiçi kullanım için kaydetmenize olanak tanır ve her çevrimiçi alışveriş formuyla karşılaştığınızda kart bilgilerinizi girme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir..

Son olarak, Yeni Cihaz Ekleme hesabınızı başka bir makineyle senkronize etmenize olanak tanır. Bu senkronizasyon özelliğini test etmek için iOS sürümünü yüklemeye karar verdik. Mutlu bir şekilde, şifreleri şifrelenmiş bir biçimde senkronize etmek için Windows istemcisinden QR kodunu kolayca kullanabildik - iPad'imizde kullanıma hazır.

hesap ayrıntılarını tara

Ayarlarda bir dışa aktarma özelliği bulunmasına rağmen, ücretsiz kullanıcılar bu özelliği kullanarak şifrelerini yedekleyemezler, bu nedenle abonelik için ödeme yapmadığınız sürece bulut yedeklemeleri ve CSV dosyası dışa aktarımları tamamen kullanılamaz hale gelir. Ayrıca, dışa aktarma özelliğinin 30 günlük prim denemesinde bile mevcut olmadığını belirtmek gerekir..

anma primi

Genel olarak, RememBear'ın yeni başlayanlar için uygun bir şifre yöneticisi olma vaadini kolayca yerine getiren bir yazılım olduğunu gördük.

En önemli özelliklerin tümü anında kullanılabilir ve uzantı ile bağımsız istemci arasındaki sorunsuz entegrasyon sayesinde kullanıcılar, şifrelerini çaba harcamadan formlara kaydetmeye ve geri çağırmaya başlayabilirler..

Ücretsiz kullanıcılar için şifre paylaşımı ve bulut yedekleme eksikliği biraz acıdır. Ancak, bu ücretsiz şifre yöneticileri için anlaşılabilir ve oldukça standarttır, yani bu şifre yöneticisini eleştirmek haksızlık olur. Yine de, bu özelliklere ihtiyaç duyan (ve RememBear'ı kullanmak gibi) ücretli bir abonelik almaya teşvik ediyoruz.

Gizlilik ve güvenlik

E2EE

RememBear uçtan uca şifreleme (e2ee) ile sıfır bilgi hizmetidir

RememBear, uçtan uca şifreleme ile sıfır bilgi hizmetidir. Parolalar, kullanıcının yerel makinesinde veya RememBear tarafından denetlenen bulut sunucularında şifreli bir biçimde saklanır. Ücretsiz kullanıcılar çevrimiçi yedeklemeler almaz, bu da şifrelerin yalnızca yerel olarak güvenli bir şekilde saklandığı anlamına gelir. Bu şifreler güçlü AES-256 şifrelemesi kullanılarak şifrelenir.

Parola yöneticisi için bir ana parola ayarlamaya ek olarak, kullanıcılara otomatik olarak Yeni Aygıt Anahtarı (NDK) atanır. Bu karmaşık kod, kullanıcıların ana şifrelerini unutmaları durumunda şifrelerini kurtarmasını sağlar. Ek güvenlik için, kullanıcılar hesaplarına giriş yapabilir ve yeni bir NDK talep edebilir. Bu, kullanıcının yedek kodunun bir şekilde ele geçirilmiş olabileceğine inanması durumunda yararlıdır.

Güçlü taşıma katmanı güvenliği

Şifreleri korumak ve senkronize etmek için kullanılan güçlü uçtan uca şifrelemeye ek olarak, RememBear güçlü Aktarım Katmanı Güvenliği'ni (https) kullanır. RememBear'ı Qualy SSL Labs kullanarak test ettik ve A + puanını aldığını öğrendik. Bu, firmanın verilerinizi yedeklenirken veya senkronize edilirken RememBear’ın sunucularına aktarıldığında daha da güvenli tutmaya yardımcı olacak sağlam SSL şifrelemesi uyguladığı anlamına gelir.

Kapalı kaynak ama profesyonel denetimli

Kuşkusuz, RememBear kapalı bir kaynak platformudur, yani özgürce veya sürekli olarak denetlenemez. Şirket, kapalı kaynaklı yazılımdan kaynaklanan sonuçlardan kaçınmak için Almanya'dan Cure53 adlı profesyonel bir denetim firması ile çalıştı. Bu güvenlik firması, uygulamalarının, altyapısının, sunucularının ve şifrelemesinin uygulanmasını kontrol etmek için RememBear’ın platformunu denetledi - hepsinin olması gerektiği gibi çalışmasını sağladı.

Cure53’ün web sitesinde bulunan rapora göre, denetim sırasında yalnızca bir kritik kusur tespit edildi. Bu kusur, bir saldırganın otomatik doldurma özelliğinden yararlanmasına izin verebilirdi. Bununla birlikte, RememBear ile konuştuk ve bize bu güvenlik açığının o zamandan beri Cure53 tarafından üstlenilen çalışmalar sayesinde yamandığını bildirdi..

Cure53 gibi uzmanlar tarafından yapılan özel bir sızma testi çok daha kapsamlı, hızlı ve isteğe bağlıdır.

RememBear

Bu denetimin bir sonucu olarak, kullanıcıların kapalı kaynak olmasına rağmen, bu platformun gerçek bir denetim firmasından düzgün bir şekilde incelendiğinden emin olabileceğini söylemek adil görünmektedir. RememBear'ın “Cure53 gibi uzmanlar tarafından özel bir penetrasyon testinin açık kaynak testinden çok daha kapsamlı, acil ve talep üzerine olduğunu” belirttiği gibi - güvenlik açıklarını belirlemek için daha uzun sürebilir (çünkü aslında hiç kimsenin platformu).

Tabii ki, bazı insanlar hala tamamen açık kaynaklı bir platform kullanmayı tercih edebilir. Bununla birlikte, bu platform tarafından sağlanan gizlilik ve güvenliğin çoğu insanın ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli olduğu sonucuna varmak adil görünmektedir..

Gizlilik Politikası

Ardından, yer dışında görünen hiçbir şey içermediğinden emin olmak için gizlilik politikasını kontrol ettik. İlk olarak, TunnelBear'ın (RememBear’ın ana şirketi) Kanada'da bulunduğunu ve bu nedenle bu ülkenin yasalarına uyması gerektiğini belirtmek gerekir. Bu, gizlilik odaklı bir şirket için ideal bir yer değil, ancak sıfır bilgi konumu sayesinde RememBear için bu çok az endişe kaynağı.

Bu politika, RememBear kullanıcılarının hem RememBear web sitesini kullandıklarında hem de RememBear hizmetini kullandıklarında IP adreslerinin günlüğe kaydedileceğini belirtir. Bu mutlaka sorunlu değildir, ancak aynı zamanda bir TunnelBear kullanıcısıysanız (VPN kullanıcısı olarak IP'nizi hiç kaydetmemelerini tercih edebilirsiniz) akılda tutulması gerekir. Bununla birlikte, genel olarak, IP'ler doğrudan VPN bağlantı günlüklerinize bağlı olmadığı sürece - herhangi bir sorun olmamalıdır.

Kilitleme özelliği

Son olarak, RememBear için şifre yöneticisinin uzun süre oturumda açık kalmamasını sağlayan bir kilit özelliği mevcuttur. Kullanıcılar parola yöneticisini manuel olarak kilitleyebilir veya bilgisayarlarının kilitleme, uyku veya kapatma gibi durumlarını değiştirdiğinde kilitlemesini tercih edebilir.

Ayrıca, kullanıcılar belirli bir süre sonra RememBear kilidine sahip olmayı seçebilir. Bu test için mümkün olan en yüksek güvenliği elde etmek için 5 dakikaya ayarladık. Benzer şekilde, tarayıcı uzantıları 5 dakika sonra otomatik olarak ana şifreyi gerektirecek şekilde ayarlanmıştır ve tarayıcınızı her yeniden başlattığınızda ana şifreyi gerektirir..

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Yok

Ne yazık ki RememBear, kullanıcıların şu anda çift faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamasına izin vermiyor. Bu, kullanıcıların hesaplarına güçlü bir ekstra güvenlik katmanı eklemesine izin veren harika bir özelliktir.

Müşteri desteği

Kullanımı kolay bir şifre yöneticisi için müşteri desteğine ihtiyaç duyulduğunda, gerçek şu ki, yanlış gidebilecek çok az şey var. RememBear, şifreleri kasaya aktarma ve kaydetme sürecinde size yol göstermek için tasarlanmıştır ve web sitesinde, daha teknik ayrıntıların bazılarını ve hizmeti kullanmak için temel bilgileri açıklayan çok sayıda blog bulunmaktadır..

destek

Bu, çoğu kullanıcının hizmetin sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterli kaynak olmalıdır. Ancak, ihtiyaç duyanlar için, web sitesi üzerinden e-posta desteği (ücretli kullanıcılar için öncelikli destek ile) mevcuttur. Bir soru sorduk ve ücretsiz paketi kullanarak 14 saatlik bir süre içinde bir yanıt aldık.

Sonuç

RememBear, şifrelerin saklanmasını ve geri çağrılmasını hem güvenli hem de kolay hale getiren bir şifre yöneticisidir. Bu şifre yöneticisinin tasarımı kesinlikle yeni başlayanlar ve web'de gezinirken sorunsuz ve otomatik olarak doldurulmuş bir şifre deneyimi arayan herkes için iyi bir seçenek haline getiriyor.

En popüler platformlar için uzantıların ve bağımsız istemcilerin kullanılabilirliği, bunu çoğu tüketici için iyi bir seçenek haline getirir. RememBear ücretsiz olarak kullanılabildiğinden, çoğu kişi şifreleri hemen sıralamaya başlayabilir. Ancak, bunu uzun bir süre boyunca ücretsiz olarak kullanırsanız, yalnızca yerel olarak kaydedildikleri ve asla yedeklenmedikleri için şifrelerinizi kaybetme riskine kendinizi açabileceğinizi unutmayın..

Bu şifre yöneticisinin kapalı kaynak olması bazı insanları engelleyebilir. Kapalı kaynak kodu serbestçe analiz edilemez, bu da RememBear'ın Cure53 denetimi sırasında bulunan güvenlik açıklarını düzeltip düzeltmediğini doğrulamanın zor olduğu anlamına gelir. Bu, firmaya iddia ettiği şeyi yapması için güvenmeniz gerektiği anlamına gelir (daha önce keşfedilen bu sorunları düzeltmek için). Ancak, RememBear'ın bu sorunları düzelttiğini söylediğinde sözünü tutuyoruz çünkü onları düzeltmemek için verimsiz görünecektir. Kabul edip etmediğiniz tamamen size bağlıdır.

Genel olarak, bunu güçlü bir uçtan uca şifreleme ile işi yapan ve ücretsiz bir hesap kullanarak test etmeye değer mükemmel bir şifre yöneticisi olarak bulduk.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me