OkayFreedom


 • Fiyatlandırma

  itibaren 2,50 $
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

ProPrivacy.com Puan
6.5 10 üzerinden

özet

OkayFreedom Alman teknoloji şirketi Steganos Software tarafından bir VPN'dir. VPN yalnızca Windows için kullanılabilir. Şirket, VPN'nin ücretsiz reklam destekli bir sürümünü sunuyor, ancak ücretli hizmet, gerçekten ucuz olan yıllık bir planla kullanılabilir. Android için bir VPN, bir iOS VPN, Mac için bir VPN veya bir Linux VPN istiyorsanız, başka bir VPN düşünmelisiniz.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Almanya
 • Eşzamanlı bağlantılar
  1
 • Ülkeler
  19

Özellikleri

Eşzamanlı bağlantılar 1
Ülkeler 19

Ücretli VPN hizmeti aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • 30-gün para iade garantisi
 • Ücretsiz sürüm
 • OpenVPN uygulaması
 • Etkinlik kaydı yok
 • Veri kullanım limiti yok
 • Bilet desteği

Ücretsiz VPN, ödemeli planla tamamen aynı hizmeti alır, ancak kullanıcılar her bağlandıklarında ve bağlantılarını kestiklerinde bir reklama bakmaları ve aylık 500 MB veri çıkış limitine sahip olmaları.

Sitenin satış sayfasında P2P indirmek için VPN kullanabileceğiniz belirtilse de, Hizmet Şartları telif hakkıyla korunan malzemelerin izinsiz indirilmesine izin verilmediğini belirtir. Bu nedenle, bu VPN ile Torrenting'e karşı önerme eğilimindeyiz. Daha fazla bilgi için Torrent için VPN kılavuzumuza bakın.

Hem ücretli hem de ücretsiz hizmet kullanıcıları, şirketin 19 sunucusuna erişebilir.

OkayFreedom'ı ziyaret edin

OKayFreedom Netflix ve diğer Akış Servislerinin engellemesini kaldırır?

ABD sunucusuna ve OkayFreedom'ın Büyük Britanya sunucusuna bağlıyken akış hizmetlerine erişimi test ettim. ABD'de Netflix'e tarayıcı veya Kodi aracılığıyla giremedim. Netflix UK ile aynı sonuçları aldım.

ABD'deki ABC web sitesinde video alamadım, ancak NBC ve CBS'yi izleyebildim. Test ettiğim İngiltere video sitelerinden hepsinden video izleyebildim. Bu siteler BBC, ITV ve Kanal 4'tü.

Hız ve Performans

Windows VPN uygulaması aracılığıyla OkayFreedom VPN hizmetinin hız testlerini yaptım. Test için erişilen sunucuların fiziksel konumunu tespit etmek için IPLocation.net'i kullandım. ABD sunucusu Wayne, Pennsylvania'da ve Kanada sunucusu Montreal'de bulundu. Bu sunucuların her ikisini de Miami bağlantısında test ettim ve hatta bir VPN etkin olmadan aynı bağlantıdaki hızlarla karşılaştırdım.

Transatlantik bir hız testi için, bağlantıyı yöneten OkayFreedom United Kingdom VPN sunucusu olan ve olmayan Londra'daki bir test sunucusuna yapılan bağlantıdaki hızları karşılaştırdım. IPLocation, İngiltere sunucusunun Gloucester'da olduğunu bildirdi.

Her test durumunda, Dominik Cumhuriyeti'nden testmy.net ile beş test çalışması yapıldı.

İndirme hızları

Ücretsiz yükleme hızları

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

VPN'in performansı o kadar da iyi değildi. ABD VPN sunucusu bir bağlantının ortalama hızını yüzde 26 oranında düşürdü. İngiltere sunucusu transatlantik bağlantıdaki ortalama hızları yüzde 19 düşürdü.

Sızıntı testleri

Test siteleri ipleak.net ve doileak.com bağlantımın algılanan IP adresi ve sistemin eriştiği DNS sunucuları hakkında bilgi verdi. IPLeak, konumumu İngiltere'de bulunduğunu gördü. Site, bilgisayarım tarafından kullanılan DNS sunucularını inceledi. Site, hepsi Belçika'da bulunan 57 DNS sunucusuna erişim tespit etti. DoILeak, her ikisi de Hollanda'da yalnızca iki DNS sunucusu buldu. Bununla birlikte, ne IPLeak ne de DoILeak, Dominik Cumhuriyeti'ndeki gerçek konumumu tespit etmedi. Yani, OkayFreedom gerçek konumumu başarıyla sakladı.

Fiyat

1 ay

2,50 $
her ay

OkayFreedom ile iki seçeneğiniz var - ücretsiz bir sürüm ve ücretli bir sürüm. Ücretsiz sürümün aylık 500 MB veri sınırı vardır ve reklam desteklenir. Ücretli sürüme yalnızca bir yıllık bir süre için abone olabilirsiniz.

Ücretsiz fiyatlandırma

Ödemeler Avira, Malwarebytes ve VPN hizmeti CyberGhost için ödemeleri de işleyen bir Alman şirketi olan Cleverbridge AG tarafından tahsil edilmektedir. Hesabınızda tekrarlanan bir faturalandırma anlaşması ile kereste almazsınız, kabul ettiğiniz bir yıllık hizmeti alırsınız. Hizmet için kredi kartları, PayPal, SOFORT Bankacılığı ve banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz..

AB içinde yaşıyorsanız, faturanıza KDV dahildir. Ancak, şirket bu ekstra maliyeti karlarına bir darbe olarak alır, böylece hizmet için daha fazla ödeme yapmazsınız.

Ücretsiz sürüm

Ücretsiz VPN'ye, Ana sayfanın üst kısmındaki büyük düğmeyi tıklayarak veya sayfanın aşağısındaki paket karşılaştırma bölümünden ücretsiz planı seçerek ulaşabilirsiniz. Her iki rota da sizi bir Cnet indirme sayfasına götürür.

Yükleme işlemi bir e-posta adresi girmenizi gerektirir. Normal e-posta adresinizi vermekten rahatsızlık duyarsanız, yeni bir web posta hesabı oluşturun.

Yükleme işlemi tarayıcınıza bir uzantı yüklüyor.

Uzantı aslında sizin için hiçbir şey yapmıyor.

Kullanım kolaylığı

pencereler

OkayFreedom yalnızca Windows için kullanılabilir.

İnternet sitesi

OkayFreedom web sitesini basit tutar. Sitenin tasarımı çok şık, ancak çok az sayfa ve VPN'nin nasıl çalıştığı hakkında neredeyse hiçbir bilgi yok. Sayfanın üstünde bir menü bile yok.

OkayFreedom ana sayfası

Alışılmadık şekilde, menü işlevi sitenin altbilgisi tarafından yerine getirilir.

Özgürlük altbilgisi

Sitede hesap alanı ve kurulum talimatları yoktur. Şirketin uygulamanın iyi çalışacağına dair büyük bir güveni var gibi görünüyor.

Kayıt olmak

OkayFreedom uygulamasındaki reklam pop-up'larından kurtulmak istiyorsanız, hizmet için ödeme yapmanız gerekir. Alıcılar ayrıca sınırsız bir hizmete sahip olmaları için veri çıkış limitini kaldırıyor.

Bu ekrana adınızı ve adresinizi girmelisiniz. Bu bilgiler Steganos Software tarafından saklanmaz, ancak Cleverbridge tarafından saklanır.

Satın alma işleminin bir sonraki aşaması faturadır. Avrupa'daysanız faturanıza eklenen KDV konusunda endişelenmeyin - hizmetin fiyatını artırmaz.

Windows VPN İstemcisi

Yükleme işlemi Masaüstünüzde bir kısayol oluşturur.

Yükleyici bittiğinde uygulama otomatik olarak açılır. Uygulamayı ilk kez ziyaret ettiğinizde, hizmetin özelliklerinden yararlanırsınız.

Windows için OkayFreedom

Uygulamada oturum açmanıza gerek yok. Aslında, gerçekten bir uygulama yok. VPN arayüzü küçültülmüş modda çalışır. Masaüstünün sistem tepsisinde bir göz simgesi göreceksiniz. Gizli simgelere kaydedilmişse yukarı oka tıklamanız gerekebilir.

Sistem tepsisindeki ücretsiz simgesi

Uygulamayı açmak için simgeyi tıklayın. Tek alacağınız bir menü açılır penceresi.

Özgürlüğü açma ve kapatma

Ayarlar menüsünde çok az işlev vardır. Ancak, arayüzün dilini değiştirmenizi sağlar.

Özgür dil seçicisi

VPN'yi açabilmek için bir sunucu konumu seçmeniz gerekir. Bunu farenizi Ülkeler menü öğesine taşıyarak yaparsınız. Bu, kullanılabilir tüm sunucu konumlarını listeleyen bir alt menü açar. Seçili olan sunucu kalın yazı tipiyle gösterilir.

OkayFreedom sunucu seçici

Ücretsiz VPN kullanıyorsanız, tuşuna bastığınızda ücretli hizmet için bir reklam gösterilir "üzerinde", ve ayrıca VPN'yi kapattığınızda.

Müşteri servisi

Tüm destek fonksiyonları sitenin bir sayfasında yoğunlaşmıştır. Bunun bir SSS bölümü ve bir iletişim formu var.

OkayFreedom çok ucuz bir hizmet ve sahip oldukları maliyetlerden biri Müşteri Destek departmanı için işletme bütçesi.

Sorgulara verilen yanıtlar üç gün içinde vaat edilir, bu da sorun yaşarsanız pek yardımcı olmaz. Sorguma 15 saat sonra bir yanıt aldım, bu da şirketin cevap vermesi için 72 saatten daha iyi, ancak sistemi çalıştırmak için acil yardıma ihtiyacınız varsa yine de uzun bir gecikme.

Destek masası yanıtlarında sık sık olduğu gibi, aldığım yanıt tam değildi ve bu yüzden başka bir e-posta alışverişi gerektirdi, bu nedenle bir sorgu için uzun bir yanıt süresi, birkaç gün süren bir işleme dönüşebilir ve sırayla bir dizi e-posta içerir bir sorunu düzeltmek.

Yardım masası ekibi muhtemelen dışarıdan temin edilir ve çözülen sorgu başına ödeme yapılır. VPN tarafından kullanılan şifreleme hakkındaki sorgum hiçbir zaman yanıtlanmadı, bu yüzden müşteri destek ekibinin size fazla yardımcı olmayacağını bilmelisiniz..

Gizlilik ve güvenlik

OkayFreedom VPN gibi daha küçük VPN şirketlerinin bazıları, web sitelerinde teknik ayrıntılar sunmaz. Belki de hedef pazarlarının genel halk olduğunu ve bu insanların karmaşık gerçeklerden vazgeçeceğini düşünüyorlar..

Bu bir satış konuşması için iyi bir strateji olsa da, VPN'ler bu korumayı sağlamak için kullandıkları gizlilik ve güvenlik sistemlerini sunar. Sağlayıcılar şifreleme uygulaması hakkında açık değilse, gizlenecek bir şeyleri olduğu izlenimini verir. Bazı VPN'ler aslında güçlü şifreleme kullanmaz ve bu nedenle hiçbir gizlilik koruması sunmazlar. Doğal olarak, şifrelemeleri hakkında sessiz kalma olasılığı en yüksek olan çöplerdir..

Şifreleme Protokolleri

OpenVPN

OkayFreedom VPN web sitesi, uygulamanın 256 bit anahtar kullanarak AES şifrelemeli OpenVPN kullandığını belirtir. Bu çok iyi bir güvenlik. Ancak, AES anahtarının dağıtılması gerekir ve VPN'nin oturum oluşturma aşamasını korumak için hangi şifreleme yönteminin kullanıldığını bilmek güzel olurdu.

Adil bir tahmin, OkayFreedom VPN'in oturum oluşturmak için RSA şifrelemesi kullanmasıdır. Ancak, destek personeli bu soruya cevap vermeyi reddettiği için, sadece OkayFreedom'ın çok zayıf RSA şifrelemesi kullandığı veya hiç şifreleme kullanmadığı varsayılabilir. RSA'nın 1024 bit, 2048 bit veya 4096 bitlik bir anahtarı olabilir. RSA şirketi 1024 bitlik bir anahtarın kırılabileceğini kabul ediyor. AES anahtarının dağıtımı düzgün şekilde korunmuyorsa, tüm oturumun şifresi çözücüler tarafından çözülebilir.

İnternet güvenliği söz konusu olduğunda, en kötüsünü planlamanız önerilir. Bu nedenle, diğer bilgilerin yokluğunda OkayFreedom'ın güvenli olmadığını varsaymak daha iyidir.

Cleverbridge, OkayFreedom VPN müşterileri için CyberGhost müşterileriyle aynı hesap anonimliklerini sunar. VPN şirketinin müşterileri için kayıtlı hesap bilgileri yoktur. Ancak, uygulamayı yükledikten sonra OkayFreedom e-posta adresinizi topluyor.

Yükleme, indirme dosyasına eriştiğiniz tarayıcı türüne bağlı olarak Chrome veya Firefox için bir tarayıcı uzantısı ekleyerek sona erer. Ancak, bu uzantı için belirgin bir işlev yoktur. Açılamaz ve bu nedenle izleme faaliyetleri olabilir. Şirketin bu uzantının amacından bahsetmesine gerek yok.

Ancak, sitedeki Gizlilik Politikası şunları beyan eder: "OkayFreedom hizmeti, kullanıcı tarafından erişilen adresleri veya içeriği, OkayFreedom'in kendilerine atadığı IP adresini kaydeder; ne de kullanıcının OkayFreedom kullandıkları kendi IP adresi." Harika bir haber. Herhangi bir tanımlayıcının bulunmaması, şirketin hangi bilgileri depoladığı önemli değil, size geri izlenemeyeceği anlamına gelir.

Son düşünceler

OkayFreedom'ın kullanımı çok kolaydır, bu nedenle ağ teknolojisi hakkında karışıklık istemeyen ve sadece işi yapan bir VPN isteyen insanlara uyacaktır. Şirket, torrent konusunda kendisiyle çelişiyor. Sitenin ana sayfası dosya paylaşımına izin verildiğini, ancak Hizmet Şartları'nın izin verilmediğini söylüyor. Dikkatli bir şekilde indirmek için koruma istiyorsanız, dikkatli olmanız ve farklı bir VPN seçmeniz daha iyi olur.

Minimize edilmiş uygulama, OpenVPN GUI adlı bir sistemin uyarlanması gibi görünüyor. Bu arayüz OpenVPN standardını yöneten kuruluş tarafından üretilir. Bu arayüz iyidir ve bağlantılar için koruma sağlar. Ancak, diğer VPN şirketlerinin özel uygulamalarında oluşturduğu ekstra güvenlik özelliklerinden yoksundur. OkayFreedom sistemindeki en büyük eksiklik bir kill anahtarıdır. Bir öldürme anahtarının olmaması, bu hizmetin baskıcı rejimler ve / veya düzensiz internet hizmeti olan ülkelerde yaşayanlar için uygun olmayacağı anlamına gelir. Bu koşullar altında, ziyaretçileri yetkililerle sorun yaşayan kısıtlı sitelere götürmek için kısa bir IP sızıntısı yeterli olabilir.

Tamam Özgürlük çok ucuz ve ücretsiz bir VPN ile karşılaşmak her zaman güzel. Ancak, dökme demir gizliliğine ihtiyaç duyanlar daha iyi bir VPN için başka bir yere bakmalıdır.

OkayFreedom adresini ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me