OpenVPN GUI

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

VPN Şifreleme: Tam Kılavuz'da tam olarak ele alındığı gibi, OpenVPN go-to Virtual Private Network (VPN) protokolüdür (en azından ticari VPN hizmetleri için). Ve haklı olarak. OpenVPN, öncelikle OpenVPN Technologies, Inc tarafından geliştirilen topluluk destekli, açık kaynaklı bir yazılımdır.

VPN Şifreleme: Tam Kılavuz'da tam olarak ele alındığı gibi, OpenVPN go-to VPN protokolüdür (en azından ticari VPN hizmetleri için). Ve haklı olarak. OpenVPN, öncelikle OpenVPN Technologies, Inc tarafından geliştirilen, topluluk destekli bir açık kaynak yazılımdır.

Artıları:


 • Herhangi bir OpenVPN hizmetiyle kullanılabilir
 • Tam DNS sızıntı koruması (hem IPv4 hem de IPv6)
 • Tam IPv6 yönlendirme
 • WebRTC koruması
 • Açık kaynak

Eksileri:

 • Kill switch yok
 • Biraz daha zor kurulum

OpenVPN protokolünün kendisine (arka uç) ek olarak, topluluk bağımsız bir açık kaynak grafik kullanıcı arayüzü (GUI) ön ucu –OpenVPN GUI geliştirmiştir..

Günümüzde çoğu VPN hizmeti özel OpenVPN istemcileri sunmaktadır. Bunlar her zaman açık kaynak OpenVPN arka ucunu (protokolün kendisi) kullanır ve neredeyse her zaman açık kaynak OpenVPN GUI istemcisinin değiştirilmiş bir versiyonunu temel alır. Bazen çok tenli (değiştirilmiş), bazen sadece biraz.

Fiyat

Özgür ve açık kaynaklı yazılım (FOSS) olarak, OpenVPN GUI kelimenin her anlamında ücretsizdir. Bununla birlikte, bunu kullanabilmek için ticari bir VPN hizmetine abone olmanız veya kendi özel OpenVPN sunucumuzu kurmanız gerektiğini lütfen unutmayın..

OpenVPN GUI, yalnızca Windows için kullanılabilir. MacOS kullanıcıları bunun yerine açık kaynak Tunnelblick'i kullanabilirken, Android kullanıcıları Arne Schwabe (ayrıca açık kaynak) tarafından Android için OpenVPN'e sahip. Linux için GUI olmayan açık kaynaklı bir OpenVPN istemcisi mevcuttur (sudo apt-get install openvpn).

OpenVPN 2.4 GUI Özellikleri

Geçmişte, Açık GUI, özellikleri eksik olan çok temel bir yazılım parçasıydı. Seni bağladı, ve bununla ilgiliydi.

Bununla birlikte, OpenVPN GUI'nin son sürümleri (2.4x) önemli özellikler açısından önemli ölçüde iyileşmiştir.

 • Tam DNS sızıntı koruması (hem IPv4 hem de IPv6)
 • Tam IPv6 yönlendirme
 • WebRTC sızıntı koruması

OpenVPN yapılandırma (.ovpn) dosyasında yapılan basit düzenlemeler, yüksek düzeyde kişiselleştirme yapılmasını sağlar (sağlayıcınız tarafından destekleniyorsa). Bu, bağlantı noktası seçimi, şifre ve şifre bit uzunluğu seçimini ve UDP veya TCP üzerinden OpenVPN çalıştırma seçeneğini içerir.

Bu sonuncusu, sansür bloklarını yenmek için harika bir yol olan 443 numaralı TCP bağlantı noktası üzerinden OpenVPN çalıştırmanıza izin verir (teknik açıdan korkunç bir şekilde yetersiz olsa da).

Hemen hemen her VPN hizmeti, OpenVPN GUI tarafından kullanılabilecek OpenVPN yapılandırma dosyaları sağlar. Bu, sağlayıcının özel yazılımı yerine (varsa) OpenVPN GUI kullanma seçeneğinizin olduğu anlamına gelir.

OpenVPN GUI ve özel OpenVPN istemcileri

Özel OpenVPN istemcileri OpenVPN GUI'ye göre iki ana avantaj sunar:

 1. OpenVPN yapılandırma (.ovpn) dosyalarını ayrı olarak indirmeniz ve içe aktarmanız gerekmediğinden kurulumu biraz daha kolaydır..
 2. Genellikle OpenVPN GUI'de bulunmayan ek özellikler sağlarlar.

Bununla birlikte, OpenVPN 2.4.3 GUI'nin artık bir zamanlar sadece özel yazılım aracılığıyla kullanılabilen en önemli özellikleri içerdiğine dikkat edilmelidir - DNS ve WebRTC sızıntı koruması. Gerçekten de, OpenVPN GUI, henüz özel bir müşterinin yapmadığı bir şey olan IPv6 yönlendirmesini tamamen destekler (Mullvad’lar hariç).

Özel istemciler tarafından sunulan ancak OpenVPN GUI'nin sunmadığı en yararlı özellik bir öldürme anahtarıdır. Diğer daha kullanışlı özellikler SSH / SSL tüneli oluşturma, obfsproxy desteği ve Tor üzerinden VPN'dir. Kolay bağlantı noktası seçimi de kullanışlıdır (göz korkutucu OpenVPN yapılandırma dosyalarını elle düzenlemek zorunda kalmak yerine).

Özel istemciler, arayüzü en hayırlı olarak işlevsel olarak tanımlanabilen OpenVPN GUI'den çok daha güzel ve kullanıcı dostu olabilir..

Özel istemci güncelleme sorunları

OpenVPN GUI'nin özel istemcilere göre en büyük avantajı, her zaman OpenVPN'in en güncel (ve dolayısıyla güvenli) sürümünü kullanmasıdır. Bu, tüm özel istemciler için söylenemez.

Buna ek olarak, birçok özel istemci OpenVPN GUI'nin eski sürümlerini temel alır. Özelleştirmenin bir parçası olarak eklenmedikçe, DNS ve WebRTC sızıntı koruması gibi daha yeni OpenVPN GUI özelliklerini desteklemeyebilecekleri anlamına gelir.

Sağlayıcılar yeni istemcilerini yeni açık kaynaklı OpenVPN GUI kodunu içerecek şekilde güncelledikçe, ileride bu özellikler (ve tam IPv6 yönlendirmesi) için daha iyi destek görmeliyiz,

Açık kaynak

OpenVPN GUI açık kaynak kodludur. AirVPN ve Mullvad istisnaları dikkate alındığında, çoğu sağlayıcıların özel OpenVPN müşterileri kapalı kaynaktır (açık kaynak OpenVPN koduna dayanmasına rağmen).

Genel olarak, her zaman açık kaynaklı yazılım kullanmanızı öneririm. Kusurlu olduğu gibi, açık kaynak kodlu yazılımın zararlı kod içermemesinin tek garantisidir.

Dürüst olmak gerekirse, VPN yazılımı söz konusu olduğunda bunun önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Bir VPN sağlayıcı, hizmetini her zaman kullanırken çevrimiçi olarak ne yaptığınızı her zaman izleyebilir, bu nedenle güvenliği ihlal edilmiş yazılımlardan endişe etmek, at bana cıvatalandıktan sonra ahır kapısını kapatmak gibi görünüyor. Kilometreniz değişebilir.

Bununla birlikte, açık kaynak kodlu yazılımı prensipte desteklemeye inanıyorum.

Windows için OpenVPN GUI nasıl kullanılır

 1. Windows yükleyici yazılımını indirin ve yükleyin.

  Siteden yükle

  Her zaman olduğu gibi açık kaynaklı yazılımlarda, indirme işleminin dijital imzasını doğrulamanız gerekir.

 2. VPN sağlayıcınızın web sitesini ziyaret edin ve OpenVPN yapılandırma dosyalarını indirin. Her .ovpn dosyası genellikle tek bir VPN sunucusuyla ilgilidir. Tek tek .ovpn dosyalarını indirmek veya toplu olarak zip dosyası olarak indirmek mümkündür (bu sağlayıcınıza bağlıdır).
 3. İndirilen .ovpn dosyalarını C: \ Kullanıcılar \ Kullanıcı \ OpenVPN \ config veya C: \ Program Dosyaları \ OpenVPN \ config klasörüne taşıyın veya sıkıştırmasını açın.

  Alternatif olarak, .ovpn dosyaları için Bildirim Çubuğu'ndaki simgeyi sağ tıklayabilirsiniz -> Önemli dosya...

  dosya sağ tıklama alma

 4. VPN'yi başlatmak için OpenVPN GUI'yi çalıştırın ve Bildirim Çubuğu'ndaki simgeye sağ tıklayın -> Bağlan -> sunucu seç -> Bağlan. Veya yalnızca tek bir .ovpn dosyasını içe aktardıysanız Bağlan'ı seçin.

  VPN'ye bağlan

 5. Bazı hizmetler, kullanıcı adınızı ve şifrenizi içeren kişiselleştirilmiş OpenVPN yapılandırma dosyaları sağlar. Değilse, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir.

  Artık OpenVPN sunucusuna bağlandınız. Kontrol etmek istiyorsanız, IP sızıntısı olmadığından emin olabileceğiniz ipleak.net adresini ziyaret edin..

  Openvpn çalışmasını gösteren Windows görev çubuğu

  OpenVPN GUI Bildirim Çubuğu simgesinin ekran alanı, bağlı olduğunuzu göstermek için yeşile döner

  VPN bağlantısını kesin Bildirim Çubuğu'ndaki simgeyi sağ tıklayın -> Bağlan -> sunucu seç -> Bağlan.

  VPN ile bağlantıyı kes

  Ayarlar penceresi bazı temel ayarlarla oynamanıza izin verir…

  Bununla birlikte, daha fazla ilerleme durumu ayarını değiştirmek için .ovpn yapılandırma dosyasını (Yapılandırmayı Düzenle) düzenlemeniz gerekir. Bu konuda VPN sağlayıcınıza danışmak en iyisidir.

Sonuç

Sevdim

 • Hafif
 • Bedava
 • Tam DNS sızıntı koruması (hem IPv4 hem de IPv6)
 • Tam IPv6 yönlendirme
 • WebRTC sızıntı koruması
 • Açık kaynak
 • Her zaman OpenVPN'in en güncel sürümünü kullanır
 • OpenVPN'i destekleyen herhangi bir VPN hizmetiyle kullanılabilir (neredeyse hepsi)

Hakkında o kadar emin değildim

 • Kurulum birkaç ek adım içerir
 • Oldukça basit görünüyor (bazı özel müşteriler çok daha güzel!)
 • Kill switch yok

Nefret ettim

 • Hiçbir şey değil

OpenVPN GUI harika bir küçük OpenVPN istemcisidir. Bazı daha küçük ve daha yeni VPN hizmetleri henüz kendi özel yazılımlarını geliştirmedi ve bunun yerine OpenVPN GUI'yi kullanın. Bu kesinlikle iyi - dediğim gibi, OpenVPN GUI harika bir küçük OpenVPN istemcisi

VPN hizmetiniz özel bir OpenVPN istemcisi sunuyorsa, onu mı yoksa OpenVPN GUI'yi mi kullanmalısınız? Özel yazılımın OpenVPN GUI'de bulunamayan, onsuz yaşayamayacağınız özellikler sunup sunmadığına bağlı olduğunu söyleyebilirim. Öldürme anahtarı gibi.

Her şey eşit olsa da, OpenVPN GUI, her zaman OpenVPN'in en güncel sürümünü kullanan yalın ve ortalama bir VPN istemcisidir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me