Openmailbox.org


OpenMailBox, hizmetlerinin hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerini sundu, Ne yazık ki OpenMailBox'ın şu anda insansız olduğu ve kayıt portalı şu anda çalışmıyor, yani yeni kullanıcılar hizmete kaydolamıyor. İyi haber şu ki, OpenMailBox'a birkaç alternatif var, en güvenli e-posta istemcilerimize ve bunların listesi için güvenli bulut depolama kılavuzlarına bakın.

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Openmailbox.org
Fransa merkezli SASU Initix şirketine ait güvenli bir e-posta sağlayıcısı ve dosya depolama hizmetidir. Fransa'da yerleşik olmak, ülkenin gözetimindeki aç hükümet ve istihbarat uygulamaları nedeniyle gizlilik nedenleriyle özellikle rahatlatıcı değildir..

Fransız hükümeti İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından zorunlu veri saklama direktifleri nedeniyle eleştirildi ve 2014 ve 2015'te kabul edilen Fransız gözetim yasaları hükümete şeffaflık veya adli gözetim olmadan hassas özel verilere aşırı erişim sağlıyor.

Güvenli bulut depolama ve e-posta almak isteyen tüketiciler için bu, hizmetten çıkarmak için yeterli olabilir. Ancak, OpenMailBox'ın güçlü bir gizlilik politikası vardır, bu nedenle Google Hesapları, Yahoo veya Microsoft gibi invaziv hizmetlere layık bir alternatif olarak kabul edilir..

Bu incelemenin geri kalanı politikalarının analizine dayanmaktadır ve zaten bir hesabı olan herkesi bilgilendirmek için tasarlanmıştır ve mevcut aboneliklerini yenilemeye devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

OpenMailBox.org'un fiyatı ne kadar?

OpenMailBox, verilerini yalnız bırakarak kullanıcılarına gizlilik sağlamayı vaat eden bir bulut hizmetleri sağlayıcısıdır. Kullanıcılar, 5 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir hesap ya da aylık 4,99 Euro karşılığında 500 GB depolama alanına sahip premium ücretli bir hesap almayı seçebilir (5,80 ABD doları karşılığı).

5 GB depolama alanının ücretsiz olarak son derece cömert olduğundan şüphe yoktur. Bununla birlikte, OpenMailBox geliştiricileri firmayı kar amacı gütmeyen bir kuruluştan Limited bir şirkete değiştirmeye karar verdiğinden - ücretsiz hizmette mevcut özelliklerin sayısının azaldığını belirtmek gerekir..

Bu nedenle, IMAP / POP / SMTP, özel alan adı barındırma ve sınırsız kişi gibi özelliklere erişmek isteyen herkesin tam sürüm için ödeme yapması gerekecektir. Öte yandan, e-postalarınıza firmanın web postası istemcisi aracılığıyla erişmekten mutluluk duyuyorsanız - bu hizmet dikkate alınmaya değer olabilir.

Özellikleri

Aşağıda ücretli bir hesapla kullanılabilen özelliklerin tam listesini bulacaksınız. Ancak, ücretsiz hizmetin sadece çıplak temelleri olan büyük bir sıyrılmış arka sürüm olduğunu belirtmek gerekir..

  • Bulut depolama
  • IMAP / POP / SMTP
  • Sınırsız kişi
  • Sınırsız takvim etkinliği
  • Özel alanlar
  • Reklamsız
  • Web posta platformu
  • İki faktörlü kimlik doğrulama

Gizlilik

OpenMailBox.org, Fransa'da yerleşiktir ve gizlilik söz konusu olduğunda bazı endişeler doğurur. Ulus, daha büyük Nine Eyes gözetim anlaşmasının bir parçası ve devlet gözetmenlerinin arama emrine gerek duymadan iletişim verilerine erişmesine izin veren bir dizi gözetim kanunu geçirdi..

OpenMailBox web sitesi, tüm müşteri verilerinin “gizliliğe saygılı ülkelerdeki” sunucularda depolandığını iddia etmektedir. Ancak, bu sunucuların nerede olduğu konusunda özellikle şeffaf değildir. Hizmet ayrıca müşteri verilerinin nasıl korunduğuna dair gerçek teknik bilgilerden yoksundur.

Hizmet Koşullarını (ToS) kontrol etmeye karar verdik, çünkü web sitesinde hiçbir yerde gizlilik politikası belgesi yoktu. ToS, OpenMailBox hizmetlerinin gerçekten Fransız yasalarına tabi olduğunu açıkça ortaya koymaktadır; bu, ana sayfasında yapılan talepleri bir şekilde sorgulamaktadır. Fransa'nın bir gizlilik hizmetinin dayandırılması için istilacı bir yargı alanı olduğunu düşünüyoruz; Avrupa'nın en kötülerinden biri (ve ABD ve İngiltere için kötü gözetim alışkanlıkları açısından karşılaştırılabilir).

Son derece minimal ToS belgesi, tüketiciler hakkında hangi verilerin toplanıp toplanamayacağını ayrıntılandırmaz. Bu nedenle ana sayfasındayken şu iddiada bulunur: “Gizliliğinize saygı duyulur ve kişisel verileriniz ticari amaçlarla kullanılmaz. Hakkınız, bizim görevimiz, ”şeffaf bir yasal gizlilik politikasının bulunmaması nedeniyle bunu doğrulamak çok zor.

Web sitesinde herhangi bir GDPR uyumlu gizlilik politikası yoktur ve firmanın kullanıcılardan herhangi bir veri toplayıp toplayamadığını belirlemek zordur; ödeme işleme bilgileri de dahil. Bu, gizlilik hizmeti olarak pazarlanan bir hizmet için bir hayal kırıklığıdır.

Koşullar altında firmaya güvenmeye bırakılırsınız ve ana sayfasındaki biraz aldatıcı ifadeler göz önüne alındığında, ona güvenmek için gerçek bir neden görmüyoruz.

Hizmet Şartları, kullanıcıların, hizmeti, “yasadışı faaliyetleri teşvik etmek amacıyla veya zararlı veya yıkıcı olması amaçlanan, gizlilik veya fikri mülkiyet haklarını ihlal etmek veya küfürlü, hileli içeren, istenmeyen, toplu veya iftira niteliğinde mesajlar veya mesajlar göndermek için kullanmasını açıkça yasaklar, ya da yasalarca yasaklanmış herhangi bir içerik türü. ” bir abone tarafından. Aslında, firma kullanıcılara sorumlu olabileceklerini hatırlatır:

“Hizmetlerimiz aracılığıyla gönderdiğiniz veya aldığınız içeriği filtrelemiyoruz veya sansürlemiyoruz ve bu nedenle bunların dağıtımından sorumlu tutulamayız. Size verilen hesap size aittir ve bundan tamamen siz sorumlusunuz; hiçbir koşulda paylaşılmamalı, satılmamalı veya üçüncü şahıslara sunulmamalıdır; aksi takdirde yükümlü tutulabilirsiniz. ”

Güvenlik

OpenMailBox.org tamamen açık kaynaklı (freemium) bir yazılımda çalıştığını iddia ediyor ve RoundCube ile uygulanan bir çeşit Unix sanal posta çözümü gibi görünüyor.

Bununla birlikte, çevrimiçi yayınlanan OpenMailBox kodunun herhangi bir kanıtını bulamadık (Github'da bile bulamadık) ve gerçekten güvenli olup olmadığını kontrol etmek için denetlenmiş gibi görünmüyor.

Bu nedenle, geliştiricisi Pierre Barre tarafından yapılan herhangi bir iddia bir tutam tuz ile alınmalıdır. Şu anda bildiğimiz herkes için tamamen güvensiz olabilir veya arka odalarla dolu olabilir.

Tarayıcınızdan web posta portalına geçen tüm veriler HTTPS şifrelemesi ile korunur ve TLS güvenliğini Qualys SSL Labs kullanarak kontrol ettik. İyi haber şu ki, hizmet bir A + puanı aldı, bu hizmetin tarayıcınızdan sunucularına aktarılırken verilerinizi koruyacağını gösteren çok yüksek bir puan.

Ancak maalesef, verilerin sunucularında nasıl saklandığını tam olarak doğrulayamadık ve istirahatte olan e-postalar için şifreleme kullanarak veya bu şifrelemenin anında yapılıp yapılmadığından web sitesinden bahsedilmiyor..

PGP işlevselliği web posta istemcisinde kullanılabilir, böylece kullanıcılar uçtan uca şifrelemeyle e-posta gönderebilir. Bu, gönderenin ve alıcının elindeki e-postaların içeriği üzerinde tam kontrol sağlayarak e-postaların nasıl saklandığına dair korkuları ortadan kaldıracaktır..

Web postası istemcisi tarayıcı tabanlı olduğundan, JavaScript kodunun tarayıcınızla etkileşim kurma biçiminden kaynaklanan güvenlik açıklarından muzdarip olduğunu belirtmek gerekir. Bu, kullanıcıların orta saldırıdaki anahtarları zorlayan bir adama kurban gitmesinin mümkün olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, e-posta hizmetini güvenli bir şekilde kullanmak için bu e-posta hizmetini Thunderbird gibi bağımsız bir üçüncü taraf e-posta istemcisi ile kullanmak gerekecektir..

Ne yazık ki IMAP ve POP yalnızca ücretli hesapta kullanılabilir, yani ödeme yapmak istemiyorsanız web istemcisine bağlı kalmanız gerekir.

Kurmak

OpenMailBox.org ile bir hesap almak kolay olmalıdır. Bununla birlikte, hizmetin nasıl çalıştığını anlamak için ücretsiz bir hesap oluşturmaya çalıştık ve bir hesap alamıyorduk. Hem ücretsiz hem de ücretli kayıt portalları sizi aynı sayfaya götürür ve ikisi de şu anda bir hesap almanıza izin vermez.

hizmetin ücretsiz ve ücretli sürümleri

Bu kafa karıştırıcı çünkü Twitter'da hizmetin kapanmasıyla ilgili hiçbir haber yok. Aslında, hizmetten son birkaç mesaj çalıştığını iddia etti, ancak kısa süre içinde geri dönecek:

openmailbox tweet

Kuşkusuz, bu on ay önceydi, ancak web sitesi güncel ve güncel görünüyor…

Openmailbox web sitesi altbilgisi

Ne yazık ki, kayıt işlemi şu anda tamamen bozuldu ve bir hesap başlatamadık. Bunun geçici olup olmadığı veya hizmetin artık yeni kullanıcılar tarafından kullanılamıyor olup olmadığı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Ve firma ile iletişime geçerek bulamadık.

Müşteri desteği

OpenMailBox.org'un kayıt portalında geçici bir sorun olup olmadığını öğrenmek için müşteri desteğiyle iletişime geçmeye çalıştık. Ayrıca, mevcut müşterilerin hizmeti başarıyla kullanmaya devam edip edemeyeceklerini bilmek istedik.

Ne yazık ki, sitenin geliştiricilerinden herhangi bir yanıt alamadık (üç kez denedik). Bu nedenle, bu hizmetin artık görevlendirilmediğini ve kaçınılması gerektiğini varsaymalıyız.

Sonuç

OpenMailBox yıllar içinde hem eleştiri hem de övgü alan bir e-posta hizmetidir. Birçok tüketici bu e-posta hizmetiyle performans ve güvenilirlikten şikayet etti ve mevcut sorunları kesinlikle alarm zilleri çalıyor.

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda, bu hizmete güvenmek zordur. Açık kaynak olduğu söyleniyor, ancak kodun yayınlandığına dair kanıt bulamadık ve denetlenmiş gibi görünmüyor.

Dahası, uygun bir GDPR uyumlu gizlilik politikasının bulunmaması, geliştiricilerin iddia ettiği e-postalara güvenmek zorunda kalmanızı sağlar. Fransa'daki üssü ideal olmaktan uzak, özellikle de kullanıcı e-postalarını burada saklıyorsa.

Artık yeni hesapların bulunmaması mümkündür, ancak mevcut hesap yine de kullanılabilir. Ancak, şartlar altında, mevcut müşterilerin gemiyi daha güvenilir ve güvenilir bir hizmete atlamasını öneriyoruz (piyasada çok daha şeffaf olan daha ucuz hizmetler var).

Bu hizmetin müşteri desteği yoktur ve mevcut aboneliğinizi yenilemek için ödeme yaparsanız, hizmet aniden çevrimdışı olabilir ve paranızı kaybedebilirsiniz..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me