OneVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 4.99
  / ay

ProPrivacy.com Puan
4 10 üzerinden

özet

OneVPN, gelecek için bazı umut vaatleri gösteren son derece temel bir hizmettir. Akış için yeterince hızlı bağlantılar sağlayan Hong Kong tabanlı kayıt tutmayan bir VPN'dir. Bu, üzerine inşa edilecek sağlam bir tabana sahip olduğu anlamına gelir - ancak mevcut durumunda önermek için ne yazık ki biraz pahalı. Ne yazık ki, şifrelemesinin uygulanmasını doğrulayamadım. Buna ek olarak, DNS sızıntılarından muzdaripti, yani bu VPN'yi gizlilik için iyi olarak göremiyorum.

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  42 Mbps
 • yargı
  Hong Kong
 • Eşzamanlı bağlantılar
  3
 • Ülkeler
  6

Özellikleri

OneVPN web sitesinde kötü amaçlı yazılım koruması, reklam engelleme ve bir NAT Güvenlik Duvarı sunma konusunda büyük bir anlaşma yapıyor. Ancak, söyleyebildiğim kadarıyla hizmeti kullanırken hiçbir reklam engellendi. Bunun dışında VPN'in çok az özelliği var:

 • 59 ülkede sunucu
 • Akış için yüksek hızlar
 • 3 eşzamanlı bağlantı
 • Port seçimi
 • 7/24 destek (canlı sohbet desteği ve bilet sistemi dahil)

OneVPN, ABD merkezli 2 "Netflix sunucusu" sunuyor, ancak bunların ikisi de testlerimde Netflix tarafından engellendi. Ancak BBC iPlayer'a OneVPN’in İngiltere sunucuları kullanılarak erişilebilir.


Hız ve Performans

Testler 50 Mbs / 3 Mbps UK fiber bağlantıda (AC1200 güç hattı adaptörü kullanılarak) gerçekleştirildi. OpenVPN testleri UDP (TCP'den daha hızlı ancak daha az güvenilir) kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Temel testlerim yaklaşık 52 Mbps civarında sonuçlar üretti. Birleşik Krallık sunucusu bana ortalama 45 Mbps hız vererek çok iyi sonuç verdi. ABD sunucusu aynı derecede etkileyici bir performans sergiledi ve hızlarımı 5 ila 10 Mbps düşürdü (fazladan mesafelere rağmen). Yükleme hızları da etkileyiciydi ve VPN bağlı ve VPN bağlı olmadan zar zor değişti.

Özel istemci DNS sızıntılarını veya WebRTC sızıntılarını önlemek için hiçbir şey yapmaz. Ancak, "DNS sızıntılarını önleme" başlıklı Bilgi Bankası makalesinde listelenen adımları izledim. IPv6'yı devre dışı bırakmak elbette işe yarıyor, ancak aksi takdirde istemci tarafından talimat verildiği şekilde kullanılan OpenVPN yapılandırma dosyasını değiştirdikten sonra DNS sızıntılarını görmeye devam ettim. Bu, VPN'i gizlilik için hemen hemen terk eder.

Fiyat ve Planlar

1 ay

$ 4.99
her ay

OneVPN, daha uzun vadeli planlar için indirimlerle aylık 7,95 dolar alıyor. Fiyat 4 yıllık bir plan için ayda sadece 1 $ 'a kadar düşüyor. Neredeyse kuşkuyla ucuz bir seçenek. Tüm abonelik planları tüm VPN özelliklerine erişim sağlar.

7 günlük para iade garantisi mevcuttur, ancak küçük baskıyı kontrol etmeye değer. Geri ödeme alabilmek için geri ödeme talebinin bir nedenini belirtmeniz gerekir. Daha da kötüsü, 3 GB'den fazla veri kullandıysanız geri ödeme yapılamaz.

Tüketiciler VPN'ye tüm büyük kredi kartları, Bitcoin (BitPay aracılığıyla), PayPal, Paymentwall, AliPay ve hediye kartları ile ödeme yapabilir.

Gizlilik ve güvenlik

Hong Kong'da yerleşik olmak, zorunlu veri saklama yasaları olmadığı için gizlilik açısından iyidir. Tabii ki, Çin'in orada bir tür gizli gözetim gerçekleştirmeyi başardığı endişesi her zaman vardır. Gizlilik politikasına göre OneVPN sıfır günlük tutmayı iddia ediyor, bu da mükemmel. Bu, VPN'in gizlilik için iyi kabul edilebileceği anlamına gelir.

OneVPN aboneleri birkaç protokol kullanır: OpenVPN, L2TP ve PPTP VPN protokolleri. OneVPN ayrıca açık kaynaklı Cisco OpenConnect (CSTP) protokolünü de destekler. Bu SSL / TLS tabanlı bir VPN protokolüdür.

Her zaman olduğu gibi OpenVPN'in uygulama standartlarını kontrol ettik: RSA-2048 el sıkışması ve SHA 256 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256 şifreleme. Bu oldukça iyi. Ancak, OneVPN'in Perfect Forward Gizlilik (geçici anahtarlar) da uygulayıp uygulamadığını tespit edemedim. Bu “ayrıntı” önemlidir çünkü PFS kullanılmıyorsa, VPN sunucusuna her bağlandığınızda aynı anahtar kullanılır. Bu, bağlantıyı kesmek için çok daha kolay hale getirir.

Ne yazık ki, OpenVPN'in OneVPN ile kesinlikle güvenli olup olmadığını bilmem mümkün değil. Bunu testlerimde bulunan DNS sızıntılarına ekle ve gizlilik için bu VPN'yi önermek neredeyse imkansız.

Son düşünceler

Bu OneVPN incelemesinin gösterdiği gibi, OneVPN yaklaşık bir VPN hizmeti kadar çıplak kemiklidir. Basit bir VPN bağlantısı elde edersiniz ve hepsi bu kadar. DNS sızıntısı koruması ve kılavuzlarında bir kill switch gibi önemli özellikler sunduğunu iddia ediyor, ancak bunlar işe yaramıyor.

Mevcut durumunda, OneVPN'yi tavsiye etmek zordur. Bununla birlikte, hepsi kötü değil. OneVPN, Hong-tabanlı bir kayıt sağlayıcısıdır ve performansı mükemmeldir. Bu aslında OneVPN'in gelecekte servisini oluşturmak ve geliştirmek için güçlü bir tabana sahip olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bir göz atmaya değer olabilir.

OneVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me