NordVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.49
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • Mac os işletim sistemi

  • Android

  • iOS

  • pencereler
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

NordVPN Panama merkezli log olmayan bir VPN sağlayıcısıdır. Bu yıl NordVPN en çok beğenilen ödülü aldı - En İyi Genel VPN ödülümüz. ProPrivacy.com Ödülleri hızla tüm endüstri altın standardı haline geldi ve tüm sağlayıcılar en üst sırada yer alıyor. NordVPN'in bu yıl neden Bunch'ın en iyisi olduğunu öğrenmek için NordVPN incelememizi okumaya devam edin.

ProPrivacy.com Puan
10 10 üzerinden

özet

NordVPN günlük kaydı politikası, fantasitc güvenlik özellikleri ve içeriğin engelini kaldırma yeteneğine sahiptir. Hepsi onu en iyi VPN seçeneklerinden biri haline getiriyor. Çok uygun fiyatlı paketin bir parçası olan çift VPN, Tor üzerinden VPN, DNS tabanlı kötü amaçlı yazılım koruması, Akıllı DNS ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir..

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Panama
 • Eşzamanlı bağlantılar
  6
 • Ülkeler
  62
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  70,28 Mbps

İlk kez televizyon reklamları ve Liverpool Football Club gibi global markalarla sponsorluk anlaşmalarıyla NordVPN, bugünlerde tartışmasız sektördeki en tanınmış isim ve ana akım bilince ilk giren isim. NordVPN kesinlikle konuşmayı konuşuyor, ancak yürüyüşe çıkabilirler mi? Hadi bulalım...


Fiyat

NordVPN, hepsi bir arada hesap planına sahiptir, ancak toplu alımlarda indirim “planları” mevcuttur. Uzun bir süre için kayıt yaptırırsanız, bu VPN daha uygun hale gelir ve bu ucuz bir VPN olmasına rağmen piyasadaki en iyilerden biridir. NordVPN 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Ayrıca masaüstü kullanıcıları için 3 günlük ücretsiz deneme ve mobil uygulamaları için 7 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

36 ay

3 yılda bir faturalandırılan 125,64 ABD doları

70 indirim

$ 3.49
her ay

24 ay

2 yılda bir $ 119.76 fatura

% 58 İndirim

$ 4.99
her ay

12 ay

Her yıl 83,88 ABD doları fatura

41% İndirim

$ 6.99
her ay

1 ay

$ 11.95
her ay

Kredi / banka kartı ile ödeme kabul eder. Ayrıca, potansiyel olarak anonim ödemeye izin veren Bitcoin'i de kabul eder. Ancak, her zaman olduğu gibi, NordVPN'in ne olursa olsun gerçek IP adresinizi bileceğini lütfen unutmayın.

Desteklenen Ödeme Platformları


Visa / MasterCard


Amex


Kripto para

NordVPN Netflix'in engellemesini kaldırıyor mu??

Akıllı Oynatma özelliği sayesinde olsun veya olmasın, Netflix ve BBC iPlayer dahil olmak üzere çok çeşitli akış hizmetleri Windows'a bağlı VPN ve eski Mac OSX OpenVPN istemcisini kullanarak kusursuz bir şekilde çalışır.

Ancak, NordVPN Smart Play'in tüm uygulamalarında etkinleştirildiğini söylese de, yeni macOS IKEv2 uygulamasını veya Firefox eklentisini kullanarak ABD Netflix'in engellemesini kaldıramıyorduk. Bu VPN, bölgenizde kısıtlanmış olan Youtube videolarının engelini de kaldıracak.

hız

Şimdi, yazılımı, kullanıcıları için geliştirilmiş hızlar sunmak için en iyi sunucuyu seçen NordVPN gibi VPN hizmetlerini hesaba katmak için hız testi algoritmamızı geliştirdik. Bu, bu tür kurulum ve belirli bir konumdaki birkaç sunucu arasında yük dengelemesi yapan hizmetler arasında daha adil bir karşılaştırma sağlar.

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 227,03 284,91 556,2
IPv6 sızıntısı algılandı?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 70,28 82,77 63.92
IPv4 sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları

OpenVPN bağlantısına biraz daha test yapmaya karar verdik ve sonuçların sunucuya çok bağlı olduğunu gördük ve birçok Avrupa sunucusu yerel İngiltere'den daha hızlıydı. Ancak bazen bazı sunuculara bağlanmakta sorun yaşadık (özellikle Hollanda'da olanlar). Güvenilirlik söz konusu olduğunda, test süremiz boyunca herhangi bir bağlantı kopukluğu olmadı.

Ayrıca Windows'da IP sızıntılarını test ettik ve yeni macOS IKE2 istemcisini kullanarak hiçbir IP sızıntısı tespit etmedik. Ancak eski OSX OpenVPN istemcisini kullanarak bir IPv6 WebRTC sızıntısı tespit ettik. IPv6 bağlantısı olan bir Mac kullanıcısıysanız, IKE2 istemcisini kullanmalı, sisteminizde IPv6'yı devre dışı bırakmalı veya tarayıcınızda WebRTC'yi devre dışı bırakmalısınız.

Özellikler ve Performans

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Mac os işletim sistemi
Android
iOS
pencereler
Linux
Windows Phone

NordVPN, Windows, macOS, iOS ve Android için özel uygulamalar sunar. Ayrıca bu platformlar için manuel kurulum kılavuzlarının yanı sıra Linux (Ubuntu ve Raspberry Pi), Blackberry 10, Chromium ve çeşitli yönlendiriciler ve NAS sistemleri de sağlar. Bu kılavuzlar çıplak kemikler tarafında biraz görünüyor, ancak yeterince iyi çalışmalı.

Flashrouters'tan önceden yapılandırılmış bir NordVPN yönlendirici satın almak da mümkündür
. Ayrıca, NordVPN, Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri sunar.

Hizmete kaydolmak kolay bir iştir. Geçerli bir e-posta adresi gerekli, ancak bunun tek kullanımlık bir adres olmamasının bir nedeni yoktur. Bitcoin'de ödeme yapmadıkça, elbette NordVPN ödeme ayrıntılarınızı zaten bilecek.

Kaydolduktan sonra, NordVPN’in yazılımını hemen indirebilir ve bazı faydalı bağlantılar içeren bir onay e-postası alırsınız.

Kullanım kolaylığı

Kayıt olmak

Hizmete kaydolmak kolay bir iştir. Geçerli bir e-posta adresi gerekli, ancak bunun tek kullanımlık bir adres olmamasının bir nedeni yoktur. Bitcoins'te ödeme yapmadıkça, elbette NordVPN ödeme ayrıntılarınızı zaten bilecek.

Kaydolduktan sonra, NordVPN’in yazılımını hemen indirebilir ve bazı faydalı bağlantılar içeren bir onay e-postası alırsınız.

NordVPN, Windows, macOS, Mac OSX, iOS ve Android için özel GUI uygulamaları sağlar. Artık Linux için bir komut satırı OpenVPN istemcisi bile sunuyor. Ayrıca tüm bu platformlar için manuel kurulum kılavuzlarının yanı sıra Blackberry 10, Chromium ve çeşitli yönlendiriciler ve NAS da sağlar. Bu kılavuzlar çıplak kemikler tarafında biraz görünüyor, ancak yeterince iyi çalışmalı.

Flashrouters'tan önceden yapılandırılmış bir NordVPN yönlendirici satın almak da mümkündür.

NordVPN Windows istemcisi

nordvpn windows istemcisi

Harita güzel. VPN yeni başlayanlar Bağlantı Sihirbazı'nı (sol altta) kullanışlı bulabilir

nordvpn sunucu seçimi

Daha önce de gördüğümüz gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu var. Bunlara birçok özel sunucu dahildir

nordvpn özel sunucuları

Uygulama başına öldürme anahtarı var. Bir VPN bağlantısının kesilmesi durumunda hangi uygulamaların kapatılacağını seçebilirsiniz. Bu çok kullanışlıdır, ancak güvenlik duvarı tabanlı bir kill anahtarı olmadığını unutmayın. Dolayısıyla, NordVPN istemcisinin kendisi çökerse, belirtilen uygulamalar kapanmaz ve internete erişmeye devam edebilir

nordvpn özellikleri

DNS sızıntı koruması varsayılan olarak etkindir

NordVPN Windows istemcisi, tam özellikli, iyi görünüyor ve kullanımı kolay.

Mac istemcileri

NordVPN iki Mac istemcisi sunar: Mac OSX için eski OpenVPN istemcisi ve macOS için daha yeni IKEv2 istemcisi. Yeni uygulama App Store'dan indirilebilir.

Eski istemcide, daha yenisinin yapmadığı bir öldürme anahtarı bulunur, ancak eski uygulamada daha yeni olmayan bir WebRTC IPv6 sızıntısı tespit ettik. Eski uygulama ayrıca mütevazı VPN bloklarını yenmek için yararlı olabilecek OpenVPN UDP ve TCP arasında geçiş yapmanızı sağlar..

Bunun dışında, hiçbir uygulama bahsetmeye değer herhangi bir özellik sunmaz, bu da onları yazılımın Windows sürümünden çok daha az özellikli yapar.

Mobil uygulamalar

NordVPN Android ve iOS uygulamaları çok benzer.

nordvpn mobil uygulaması

Uygulamalar, masaüstü istemcilerine oldukça benziyor. Hangisi iyi bir şey

nordvpn ülke seçimi mobil

Her iki uygulamayı da kullanırken IPv4 veya WebRTC sızıntısı tespit etmedim, ancak şu anda mobil platformlarda IPv6 sızıntılarını test edemediğimi unutmayın..

Tarayıcı eklentileri

Chrome ve Firefox uygulamaları bir NordVPN'in HTTPS proxy sunucularına bağlanır. Gerçek bir VPN'nin birçok avantajını sağlarlar, ancak yalnızca tarayıcıyla sınırlıdırlar. Bunlar arasında gerçek konumunuzu aldatmak ve casusluk yapmamak için internet bağlantınızı şifrelemek yer alır. Hangisi çok kullanışlı olabilir!

Tarayıcı eklentilerini kullanmak için tam bir NordVPN hesabınızın olması gerekir. İlginç bir şekilde, Firefox eklentisi benim için BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırabildi, ancak ABD Netflix'i kaldıramadı.

Müşteri servisi

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Ücretsiz deneme Evet - 3 Gün Hayır Hayır
Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 30 30 45

7/24 müşteri desteği bir bilet sistemi (web formu), Facebook, Twitter veya e-posta yoluyla sağlanır. Canlı sohbet seçeneği de mevcuttur. Canlı sohbet yoluyla desteğe başvurduğumda, genellikle anında veya çok hızlı bir yanıt aldım.

Geçmişte, desteğinin kalitesinin biraz dengesiz olduğunu gördüm, ancak NordVPN geç oyununu yükseltmiş gibi görünüyor. O kadar ki, aslında, kazandı "En İyi Müşteri Hizmeti" 2018 ProPrivacy.com Ödülleri'nde ödül. NordVPN müşteri hizmetleri testleri pilimize hızlı, ayrıntılı ve bilgili yanıtlar verdi, bu yüzden onlara şapka çıkartın.

Küçük bir bilgi tabanı ve çeşitli kurulum eğitimleri de mevcuttur. Düzenli olarak güncellenen bir blog, genel olarak internet güvenliği sorunlarını ve NordVPN'e özgü konuları tartışır.

Gizlilik ve güvenlik

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet Evet Evet
Öldürme Anahtarı
Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması

Günlük İlkesi

Merkezi Panama'da olan NordVPN hiçbir kayıt tutmama sözü veriyor:

“NordVPN hiçbir VPN kullanıcısı için günlükleri izlemez, saklamaz veya kaydetmez. Bağlantı zaman damgalarını, kullanılan bant genişliğini, trafik günlüklerini, IP adreslerini depolamıyoruz. ”

Panama tamamen sansürsüz bir internete ve sıfır devlet gözetimine sahiptir. Aynı zamanda, NSA ve GCHQ'nun doğrudan etkisi dışında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Gerçekten de, bu günlüksiz VPN sağlayıcısının Panama'da yerleşik olduğu basit gerçeği, gizlilik fanatikleri için mevcut en iyi seçeneklerden biri olmasını sağlıyor.

Litvanya altyapı sağlayıcısı Tesonet ile NordVPN ilişkilerinin son dönemlerinin interneti konusunda büyük miktarda spekülasyon yapıldı.

ProPrivacy.com, her tarafta çok fazla görünmeyen çamur sapanıyla, şu anda tartışmaya girmemeyi tercih ediyor. Ama biz onu izliyor ve kendi araştırmalarımızı yapıyoruz. Bu nedenle bu incelemeyi gerektiği gibi güncelleyeceğiz.

Web sitesi izleme

NordVPN web sitesi bir dizi izleyici kullanıyor, ancak bunlar oldukça iyi huylu ve non-invaziv görünüyor. Daha da önemlisi, Google Analytics veya Facebook izleyici yok.

Web sitesi izleme hakkında bir tartışma için lütfen ProPrivacy.com’un VPN İnceleme Sürecine Genel Bakış sayfasına göz atın.

Ödeme İşlemcileri

Tüm ödemeler United Staes merkezli CloudVPN adlı bir şirket tarafından gerçekleştirilmektedir. NordVPN durumu bize açıkladı:

"Panama merkezli olmanın bir dezavantajı var. Uygulamalarımızı imzalama, mağazalara yerleştirme ve ödemelerimizi işleme yeteneğimizi zorlaştırıyor. Bu nedenle, ABD'de, kısaca sadece ödeme işlemcimiz gibi davranan ve gerçek hizmetle ilgisi olmayan bir proxy kurduk ... Bu üçüncü taraf bir şirket değil, kontrolümüz altında ve biz ödemelerimizi işlemek için kullanın. Kısacası - ödemeleri sadece başka bir şirket aracılığıyla yapıyoruz."

VPN Protokolleri ve Şifreleme

NordVPN
ExpressVPN
CyberGhost VPN

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEs2
OpenVPN

NordVPN en yaygın VPN protokolleri kullanılarak yapılandırılabilir. OpenVPN, Windows ve daha eski OSX istemcilerinde varsayılan olarak kullanılır, ancak iOS ve yeni macOS uygulaması bunun yerine IKEv2 kullanır.

Her ikisi de katı protokollerdir: OpenVPN, güvenlik açısından IKEv2'den çok daha fazla savaş testinden geçmiştir, ancak IKE2'nin de çok güvenli olduğu ve OpenVPN'den daha hızlı olduğu düşünülmektedir. NordVPN, OpenVPN bağlantıları için aşağıdaki şifreleme ayarlarını kullanır:

Veri kanalı: HMAC SHA256 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifre.

Kontrol kanalı: RSA-2048 el sıkışma ve HMAC SHA256 veri kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifre. Mükemmel İletme Gizliliği (PFS), DHE-4096 anahtar değişimi tarafından sağlanır.

Bu çok güçlü bir kurulum.

NordVPN’in iOS VPN uygulaması, AES-256-GCM şifresi ve HMAC SHA2-384 veri kimlik doğrulaması ile IKEv2 kullanır. PFS, bir DHE-3072 borsası tarafından sağlanır. Mac App Store yazılımı, Cisco’nun NGE (Yeni Nesil Şifreleme) protokolüyle IKv2 kullanıyor.

Güvenlik özellikleri

NordVPN masaüstü uygulamalarında bir sistem kill anahtarı bulunur. Bu Windows VPN uygulamasında ayrıca uygulama başına kill anahtarı bulunur. İOS uygulamasında bir öldürme anahtarı bulunur. Hepsi IPv4 ve IPv6 DNS sızıntısı korumasının yanı sıra WebRTC sızıntısı koruması da sağlar. Gördüğümüz gibi, testlerimizde bu özelliklerin hepsi iyi performans gösterdi (OSX OpenVPN istemcisinde IPv6 WebRTC sızıntısı hariç).

Çift VPN

Bu özellik, VPN sunucularını “zincirlemenize” izin verir, böylece verileriniz sizinle internet arasında seyahat ederken iki VPN sunucusu arasında yönlendirilir.

Çift VPN

NordVPN birkaç çift VPN kombinasyonu sunuyor.

Bu tür zincirleme bazı güvenlik avantajları sağlayabilir, ancak her zaman büyük bir hız kaybıyla sonuçlanır. “Çift sekmeli” VPN sunucularının gizlilik / güvenlik avantajlarının oldukça sınırlı olduğunu düşünüyorum. Ancak bunun herkes tarafından paylaşılan bir görüş olmadığını anlıyorum. Özelliğe değer verenler için, NordVPN bunu sunan birkaç sağlayıcıdan biridir.

VPN üzerinden Tor

VPN üzerinden Tor'u (veya NordVPN'in ifade ettiği gibi VPN üzerinden Soğan) kullanmanın artıları ve eksileri hakkında tam bir tartışma için. Bu yapılandırmada, internete erişmeden önce önce bir NordVPN sunucusuna sonra da Tor ağına bağlanırsınız:

VPN üzerinden Tor

NordVPN bunu, verilerinizi şeffaf bir şekilde VPN tünelinden Tor ağına yönlendiren bir OpenVPN yapılandırma dosyası kullanarak başarır. Bu, tüm internet bağlantınızın Tor üzerinden VPN'den yararlandığı anlamına gelir.

Bu kurulum bazı gizlilik ve güvenlik avantajları sunar, ancak benzer bir efekt VPN'ye bağlıyken Tor Tarayıcı kullanılarak kolayca elde edilebilir. Çok önemlidir, böyle bir kurulum NordVPN tarafından sunulan yöntemden çok daha güvenlidir.

VPN üzerinden Tor (ancak bunu yaparsanız), hem Tor ağını (çok yavaş olan) hem de VPN'i bir araya getirdiğinizde internet hızlarınızı ciddi şekilde yavaşlatır..

XOR Gizli Sunucuları

NordVPN, birkaç ülkede gizli sunucu çalıştırır: ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Hong Kong, Singapur, Türkiye, BAE ve Mısır. Bunlar, otoriter hükümetler tarafından uygulanan VPN sansür bloklarının üstesinden gelmek için XOR şifreleme algoritmasını kullanıyor.

XOR genellikle kötü amaçlı yazılımlar tarafından tespit edilmekten saklanmak için kullanılır, ancak VPN şifrelerini gizlemek için de işe yarar! Bu, Çin ve Mısır gibi yerlerdeki kullanıcıların bir NordVPN’in gizlenmiş XOR sunucusuna bağlanarak açık internete erişebilmesi gerektiği anlamına gelir.

CyberSec

CyberSec yeni bir özelliktir. Kötü amaçlı yazılım barındırabilecek zararlı web sitelerinin gerçek zamanlı engelleme listesine dayanarak DNS isteklerini engeller. Bu nedenle, sizi kötü amaçlı yazılımlara karşı korumalı, botnet kontrolünü önlemeye yardımcı olmalı ve birçok müdahaleci web reklamını engellemelidir.

Etkinliği hakkında doğrudan yorum yapamam, ancak ilke sağlam ve reklamı yapılan gibi çalışmadığına inanmak için bir neden yok.

WiFiSec

Bu yeni özellik, bir Wi-Fi ağına her katıldığında otomatik olarak bir VPN bağlantısı başlatır. Hem güvenli hem de güvenli olmayan Wi-Fi ağlarında Nord'a otomatik olarak bağlanacak şekilde ayarlanabilir.

VPN pazarı giderek daha rekabetçi hale geliyor ve sonuçta birçok sağlayıcı aynı anda bağlanmasına izin verdikleri cihaz sayısı ile çok cömert hale geliyor. Altı eşzamanlı bağlantıya izin veren NordVPN bu eğilime katıldı.

Aygıtları aynı sunucuya bağlarsanız, VPN bağlantıları için farklı protokoller seçmelisiniz. OpenVPN TCP ve UDP farklı protokoller olarak sayılır, böylece bir cihazı TCP kullanarak ve diğerini UDP kullanarak bağlayabilirsiniz. Bunun büyük bir sınırlama olduğunu düşünmüyoruz,

Bazı sağlayıcıların aksine, bu VPN bağlantı noktası yönlendirmeyi desteklemese de, tüm sunucularında torrent kullanımına izin verir. Bağlantı noktası seçimini de desteklemediğinden, VPN sansürünü atlamak için OpenVPN'in TCP bağlantı noktası 443 üzerinde çalışmasını belirleyemezsiniz. Ancak bu gerekli olmamalı, çünkü NordVPN Xor yerine gizleme sunuyor.

NordVPN'in karışık çıplak metal ve sanal sunucu kullanımı bizim için büyük bir sorun değil, ancak diğer VPN hizmetlerinde olduğu gibi, kullanıcıların hangi bağlandıkları sunucular hakkında bilinçli bir karar verebilmeleri için açıkça etiketlenmesini istiyoruz..

Akıllı DNS (“Akıllı Oynatma”)

Akıllı DNS, belirtilen bir konumdaki DNS isteklerini çözerek başka bir yerdeymiş gibi yapmanızı sağlayan bir teknolojidir. Bu, coğrafi olarak engellenen içerik akışı için idealdir.

NordVPN'e göre, kullanıcılar NordVPN Smart Play'i kullanarak 150'den fazla akış hizmetine erişebilir. Bunlar arasında Hulu, Amazon Prime, ABC Go, Zattoo, Cartoon Network, Shudder, WeTV.com, Telemundo, VH1, Vevo, TNT Drama, Sundance.tv, StarTrek, Spike, PBS, Slacker, NBC Sports, FoodNetwork, DramaFever, Discovery , Crackle ve daha fazlası.

NordVPN’in Akıllı DNS uygulaması oldukça sıra dışı. Başlangıç ​​olarak, şifreli bir proxy bağlantısı kullanır. Akıllı DNS gerçekten güvenlik veya gizlilikle ilgili olmadığından, bunun şifrelenmemiş bir bağlantıdan ne gibi bir avantaj sağladığından emin değiliz. Öte yandan, herhangi bir zarar veremez.

Bir saniye için ek yapılandırma gerektirmez. Tüm NordVPN’lerin uygulamalarında çalışır (bize söylenir) ve bir VPN sunucusuna bağlandığınızda, akış hizmetinin ek DNS yönlendirmesi gerektirip gerektirmediğini algılar. Pratikte bu, ABD dışındaki bir sunucuya bağlı olsa bile ABD Netflix'i izleyebileceğimiz anlamına geliyordu. Test etmedik, ancak NordVPN tüm İngiltere sunucularının artık BBC iPlayer için çalıştığını söylüyor (hem mobil hem de masaüstü için).

Bu kurulumun bir dezavantajı, NordVPN’in Akıllı DNS'sini VPN istemcisi çalışamayan cihazlarda çalışacak şekilde yapılandıramazsınız: akıllı TV'niz, oyun konsolunuz veya Roku.

Sonuç

NordVPN çok özellikli bir hizmet sunuyor. Panama'da yerleşik olması ve n1o günlüklerini tutması da gizliliği önemseyenler için büyük bir çekicidir. Yazılımı iyi görünüyor ve iyi çalışıyor.

Hız performansı, NordVPN'i başlangıcından beri rahatsız eden bir konudur. Yeni test algoritmamızı uygulamak, oldukça iyi ortalama ve maksimum patlama hızları ile daha iyi sonuçlar verdi.

30 günlük para iade garantisi, her şeyin sizin için gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için bolca fırsat sunar. NordVPN ile elde ettiğiniz, iyi hızlara ve Netflix gibi büyük akış platformlarında kısıtlı içeriğe erişme yeteneğine sahip, tam özellikli, gizlilik dostu bir VPN hizmetidir..

Genel olarak, NordVPN'i öneriyoruz! Ancak, hala emin değilseniz - neden NordVPN ve ExpressVPN'i yan yana karşılaştırmıyorsunuz??

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me