NordPass


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 2.49
  / ay

NordPass, NordVPN geliştiricileri tarafından piyasaya sürülen yepyeni bir şifre yöneticisidir. Güvenli ve özel olarak lanse edilen bir şifre yöneticisidir, bu da tonlarca şifreyi hatırlamaya gerek kalmadan çevrimiçi hesapları korumak isteyen herkes için teorik olarak mükemmel bir seçenek olduğu anlamına gelir..

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

NordPass yeni olabilir, ancak Android veya iOS cihazlar için tam istemcilerden bahsetmemek için zaten Chrome, Firefox, Opera ve Edge için uzantıları var. Dahası NordPass, piyasadaki en köklü hizmetlerle doğrudan rekabet eden tam özellikli bir şifre yöneticisidir. Bu, şifre yöneticisinin kutudan çıkar çıkmaz çoğu kullanıcı için uygun olduğu anlamına gelir.

Peki, bu şifre yöneticisi iddia ettiği her şey mi? Ücretsiz sürüm zaman ayırmaya değer mi? Kullanılabilirlik nasıl ve yeni başlayanlar için uygun mu? Şifrelerinizi birden fazla cihazda güvenli bir şekilde korumak için ödeme yapmaya değer bir hizmet mi?

NordPass Genel Bakış

NordPass insanların modern ihtiyaçlarına yönelik bir yazılım çözümüdür. Abonelerin şifrelerini güvenli bir şekilde saklamayı ve bunlara güvenli ve özel bir şekilde erişmeyi vaat ediyor. Diğer şifre yöneticilerinde olduğu gibi, NordPass kullanıcıların tüm çevrimiçi hesaplarına ve hizmetlerine güçlü benzersiz şifrelerle erişmelerine izin verirken, yalnızca bir ana şifreyi hatırlamanız gerekir.

NordPass web siteleri

NordPass, sunucularında depolanan şifreleri güvenli istemci tarafı şifreleme ile şifreler ve kullanıcılara kasalarındaki şifreler üzerinde tam kontrol sağlar. Bu uçtan uca şifrelemenin (e2ee) bir sonucu olarak, NordPass abonelerinin şifrelerinin Nord'un sunucularından düz metin olarak saldırıya uğradığı veya NordPass çalışanları tarafından erişildiği konusunda endişelenmesine gerek yoktur (yazılım kapalı kaynak olsa da - daha sonra bu konuda daha fazla bilgi ).

Şifre yöneticisi, tarayıcı tabanlı uzantıları sayesinde çoğu popüler platform için kullanılabilir. Bu, şifre yöneticisini hemen hemen her sistemde kullanmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Ancak, kuşkusuz, henüz Safari için mevcut değildir - bu yüzden bir Mac kullanıcısıysanız, bunun yerine Firefox'ta kullanmayı düşünmeniz gerekir. Yine de Safari üzerinden Firefox'u tercih ettiğimizi düşünen küçük bir kelime oyunu (çok daha hızlı).

Fiyatlandırma ve maliyetler

Çoğu şifre yöneticisi gibi NordPass da freemium modelinde kullanılabilir veya tam premium abonelikle satın alınabilir. Ücretsiz plan, kullanıcıların şifrelerini birden fazla cihazda senkronize edememesi nedeniyle premium sürümden farklıdır. Bunun yerine, şifreleri yalnızca kullandıkları ilk cihazda kullanılabilir. Ayrıca, ödeme yapmadığınız sürece güvenli şifre (ve not) paylaşım özelliği kullanılamaz..

Bu, freemium versiyonunun çok yönlülüğünü ve pratikliğini sınırlar. Bununla birlikte, tüketicilere hizmeti deneme ve süresiz olarak en az bir cihazda kullanma olanağı verir..

NordPass fiyatı

Tek bir ay için 4,99 $ maliyetle NordPass kesinlikle pahalı tarafta. Ancak, daha uzun bir süre taahhütte bulunduğunuzda bu maliyetler önemli ölçüde azalır. Bir yıl için 35,88 $, aylık sadece 2,99 $ 'a eşdeğerdir. Ve iki yıllık bir abonelik için 59,76 $ maliyetle (aylık 2,49 $ 'a eşdeğer), NordPass oldukça ucuz olarak kabul edilebilir.

Öte yandan, bu fiyatlar kişi başıdır ve NordPass'ın şu anda NordPass'ın premium sürümüne abone olmaya karar veren aileler için indirim sağlayan bir aile planı yoktur. Örneğin LastPass, altı kullanıcıya ayda sadece 4 ABD doları karşılığında şifre yöneticisinin keyfini çıkarma seçeneği sunar - ve umarım NordPass bu tür bir planı yakın gelecekte repertuarına eklemeyi düşünecektir..

Son olarak, kart ödemeleri üzerine NordPass'ın ek anonimlik ile ödeme yapmak isteyenler için Bitcoin ödemelerini kabul ettiğini belirtmek gerekir..

Özellikleri

Özelliklere gelince, NordPass, rakiplerinden herhangi birinde göreceğiniz en yaygın özelliklere sahiptir. Genel olarak, bu özellik seti etkileyici ve piyasadaki diğer gelişmiş şifre yöneticileriyle açıkça rekabet ediyor.

 • Chrome, Firefox, Edge ve Opera için uzantılar
 • Windows, Mac OS ve Linux için arka plan uygulamaları
 • Android ve iOS için tam istemciler
 • Yerel, istemci tarafı şifre saklama
 • Yedeklemeler ve senkronizasyon için uçtan uca şifreleme ile sıfır bilgi servisi
 • İsteğe bağlı iki faktörlü kimlik doğrulama
 • Şifreleri otomatik kaydet
 • Şifreleri otomatik doldur
 • Güvenli şifreler oluşturmak için şifre üreticisi
 • Şifre gücü denetleyicisi
 • Güvenli notlar ve form veri depolama (kredi kartı bilgileri, vb.)
 • Şifreleri içe aktarın (doğrudan şifre yöneticilerinden ve CSV aracılığıyla)
 • Parolaları dışa aktar (CSV)
 • Aynı anda 6 cihaza kadar senkronizasyon (yalnızca premium plan)
 • Aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla güvenli paylaşım (şifreler, kredi kartları ve notlar) (yalnızca premium plan)
 • Risksiz 30 günlük para iade garantisi
 • 7/24 müşteri desteği

Kurmak

Cihazınızda NordPass kurulumu yapmak, arka plan istemcisini ve istediğiniz uzantıyı kurmak kadar basittir. Bir Windows bilgisayarda Chrome sürümünü seçtik ve uzantıyı yükledikten sonra, ana Windows "arka plan" uygulamasını yüklememizi isteyen bir web sayfasına yönlendirildik.

Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Mac, Windows ve Linux makineleri için arka plan uygulamaları mevcuttur - yani bu şifre yöneticisi tüm platformlar için uygundur.

NordPass tarayıcı

Sağlanan bağlantıyı tıklayarak arka plan uygulamasını indirdik ve kurulum sihirbazı adımlarını takip ettik. NordPass'i yüklemek için lisans koşullarını kabul etmenizi gerektirir, ancak bu belgede özellikle sıra dışı bir şey yoktur.

NordPass Kurulumu

Herhangi birinin gerçekten bir hesap kaydetmeden bu şifre yöneticisini kullanabileceğini belirtmek gerekir. Ancak, bu kullanıcılar şifrelerini yalnızca kendi bilgisayarlarında yerel olarak saklayabilirler. Bu şifreler güvenli bir şekilde şifrelenmiş bir biçimde saklanır. Bununla birlikte, şifrelerinizi Nord’un sunucularında yedeklemek istiyorsanız (sadece cihazınız bozulur veya bozulursa) bir e-posta adresine kayıtlı bir hesap oluşturmanız gerekir..

NordPass arka plan uygulaması başarıyla yüklendiğinde, Chrome tarayıcımızdaki NordPass uzantısını tıkladık. Bu, hesabımız için bir e-posta adresi sağlamamıza neden oldu ve ardından altı haneli bir onay kodu aldık.

NordPass basamak kodu

Altı haneli kod girildiğinde, daha sonra ana şifrenizi girmeniz istenir. Bu şifreyi benzersiz ve sağlam hale getirmeniz önemlidir, çünkü şifre kasanızın anahtarı olacaktır. Ana parola, parolalarınızı yerel olarak şifreler ve ana parolayı unutursanız, NordPass kasanızın içeriğinin şifresini çözemez. Bu nedenle ana şifrenizi unutmamanız önemlidir.

NordPass ana parolayı ayarla

Ancak, size yardımcı olması için, firma güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz bir kurtarma anahtarı verir. Bu kod, unutmanız durumunda ana şifrenize ek olarak hesabınıza eklenir, hesabınıza erişmeye ve şifrelerinizin şifresini çözmenize yardımcı olur - kurtarma kodunu da kaybetmeyin. NordPass, kodu kaybetmenin şifrelenmiş parola kasanıza tam olarak erişememesine neden olacağı konusunda uyarıyor.

kurtarma kodunu kaydetme

Kurtarma kodu kaydedildiğinde, tarayıcınızdaki NordPass uygulamasında otomatik olarak oturum açmış olursunuz ve şifrelerinizi saklamaya başlayabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

NordPass için tarayıcı tabanlı uygulama, şifrelerinizi içe aktarmanızı isteyerek başlar. Bu, çeşitli şifre yöneticilerinden veya bir CSV dosyası aracılığıyla yapılabilir. Google hesabımızdan indirdiğimiz bir CSV dosyasını seçtik. Bunun nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için bu yararlı kılavuza göz atın.

Tüm sürecin son derece kolay olduğunu gördük ve tüm şifrelerin başarıyla içe aktarıldığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Aşağıda görebileceğiniz gibi, test şifrelerimizin üçü de başarıyla içe aktarıldı.

Nordpass'a 3 öğe eklendi

Ardından, Facebook hesabımıza gidip kimlik bilgilerimizi girerek otomatik kaydetme özelliğini test etmeye karar verdik. Oturum açma alanı artık şifre yöneticisinin arka planda çalıştığını bize bildiren NordPass logosunu içeriyordu. Kimlik bilgilerimizi ve şifremizi girdiğimizde, şifremizi şifrelenmiş kasaya kaydetmemiz istendi..

Tarayıcıda çalışan NordPass

Onay penceresinde Kaydet'i tıkladığınızda şifrenizin otomatik olarak başarıyla kaydedildiğini öğrenebilirsiniz. Bu kusursuz entegrasyon seviyesinin, şimdiye kadar kullandığımız herhangi bir şifre yöneticisiyle olduğu kadar iyi olduğu söylenmelidir. Bu kesinlikle NordPass'ı çevrimiçi olarak daha iyi şifre güvenliği kazanmak isteyen yeni başlayanlar için uygun hale getirir.

Şifrelerimiz artık NordPass'e kaydedildiğinde, otomatik doldurma (otomatik doldurma formları) özelliğini test etmeye karar verdik. Şifre yöneticisinin kimlik bilgilerimizi ve şifremizi içe aktarmayı başarabileceğini görmek için Facebook'a geri dönersek, kullanıcı adımızın ve şifremizin kasadan anında içe aktarıldığını giriş alanını tıklayarak görebiliriz.

NordPass ile giriş yapın

Yine, bu süreç gerçekten zahmetsizdir, bu da NordPass'ı kutudan çıkar çıkmaz zahmetsiz bir deneyim isteyen herkes için mükemmel hale getirir..

Son olarak, doğrudan uzantının tarayıcı arayüzüne şifre girmeyi test etmeye karar verdik. Başlamak için, Giriş Ekle düğmesini tıklayın. Sonra Netflix giriş bilgileri için gerekli olan kimlik bilgilerini, URL'yi ve diğer verileri girdik. Bu yapıldığında, giriş kasamızda belirdi.

uygulamadaki girişler

Genel olarak, bu size şifre girmek için üç seçenek sunar - içe aktarma, manuel giriş veya otomatik kaydetme yoluyla.

Şifre Üreticisi

Parola oluşturucu, kafanızı çizmeden ve parolanın uygun ve güçlü olup olmadığına karar vermeden otomatik olarak abone olduğunuz yeni hesaplar için sağlam parolalar oluşturmanıza olanak tanır.

#, $ Y 6r =) j8b.5e en yaygın şifreler olan "şifre" veya "12345" ten çok daha güçlüdür

Parola oluşturucuyu kullanmak için, tarayıcınızdaki NordPass uzantısı simgesini ve ardından sağ üstteki ayarlar simgesini tıklamanız yeterlidir. Şimdi şifre üreticiyi seçin. Uygulama, büyük ve küçük karakterler, sayılar ve sembollerden oluşan 60 karaktere kadar şifreler oluşturmanıza olanak tanır. Şifre üreticisi ayrıca belirsiz karakterleri (örneğin küçük harf l (L) ve büyük harf I (i)) kapatmanıza izin verir..

Şifre üretecinin yürütülmesi genellikle mükemmel görünüyor. Bununla ilgili sadece küçük kelime oyunumuz, oluşturulan şifrelerin varsayılan olarak düz metin olarak ekranda gösterilmesidir. Parola yöneticisinin bu parolaları kullanıcı adına kaydedip kaydedeceği göz önüne alındığında, kullanıcı özel olarak görmek istemedikçe bu parolaların gizli kalması daha iyi görünecektir. Bu şekilde, şifre yöneticisi şifreleri otomatik olarak ekran kayıt kötü amaçlı yazılımlarından koruyacaktır.

Şifre gücü denetleyicisi

Bu özellik oldukça açıklayıcıdır. Şifrelerinizin sağlığını hızlı bir şekilde analiz etmek ve güncelleme ihtiyacı olanları belirlemek için kullanışlı bir yoldur. Bu kesinlikle kasanızda zayıf bir parola olmamasını sağlamak için kullanmaya değer bir özelliktir.

Güvenli Parola Paylaşımı

Bir abonelik için ödeme yapan (veya 7 günlük ücretsiz premium deneme sürümünü kullanan) herkes için şifreleri güvenli bir şekilde paylaşmak mümkündür. Bunu yapmak için şifre kasanıza gidin ve paylaşmak istediğiniz şifrenin yanındaki üç noktayı tıklayın. Sonra tıklayın Paylaş.

NordPass girişleri

Ardından, şifrenizi paylaşmak istediğiniz e-posta adresini girmeniz istenecektir. Bunun altında, beklemede olan önceden paylaşılan şifreler de görüntülenir. Bu, halihazırda gönderilmiş olan devam eden hisseleri takip etmenizi sağlar. Ayrıca, fikrinizi değiştirmek istiyorsanız beklemede olan bir paylaşımı iptal etmenize olanak tanır (NordPass'ı geliştirmek için takdir ettiğimiz çok kullanışlı bir özellik).

e-posta, iletişim e-postası

Ardından, Netflix şifremizi paylaştığımız e-posta adresine yöneldik. Tabii ki, bize bir şifre paylaşım girişimi yapıldığını bildiren bir e-posta gönderdik. E-posta, şifreyi almak istiyorsak ücretsiz bir hesap açmamız gerektiğini söyledi. Bu nedenle, parola paylaşımının sadece NordPass hesaplarında kullanılabildiğini belirtmek gerekir - asla NordPass olmayan kullanıcılar için.

Bu biraz utanç verici. Ancak, genel olarak güvenli paylaşım özelliğinin, NordPass'in ücretsiz olarak kullanılabilir olduğu göz önüne alındığında, ödemeye gerek kalmadan herkes için büyük ve erişilebilir olduğunu gördük

Güvenli Notlar ve Veriler

Test edilmeye değer son özellik güvenli notlar ve veri özelliğidir. Kullanıcılar kendileri için değerli veriler ve bilgiler içeren güvenli notlar saklamayı seçebilirler. Ve hatta kredi veya banka kartı bilgilerini şifrelenmiş kasalarında saklamak için.

güvenli notlar sekmesi

Başlamak için şunu seçin: Güvenli Notlar menüde ardından Güvenli Not Ekle. Benzersiz bir başlığa sahip bir not oluşturmanıza olanak tanıyan yeni bir pencere açılır. Notlar herhangi bir uzunlukta yapılabilir, bu harika.

Benzer şekilde, kredi veya banka kartı verilerinizi kaydetmek için. Tıklamak Kredi kartları. Kredi kartı bilgilerinizi saklamanız için doldurulması kolay bir form sağlanacaktır.

kredi kartı bilgilerini güvenli bir şekilde kaydet

Bu ayrıntılar çevrimiçi alışveriş formlarına otomatik olarak doldurulabilir, yani her alışveriş yaptığınızda kredi kartı ayrıntılarınızı tekrar girmenize gerek yoktur..

İOS için NordPass ile senkronize etme

Şifreleri bir platformdan diğerine almanın ne kadar kolay olduğunu görmek için senkronizasyon özelliğini en iyi şekilde test ettiğimizi düşündük. İOS uygulamasını indirip yükledikten sonra e-posta adresimizden altı haneli başka bir kod girmemiz istendi. Kodu girdikten sonra, tek yapmamız gereken ana şifremizi girmek ve hesabın kilidi açıldı, tüm şifrelerimizle önceden senkronize edildi. Bu, senkronizasyonun elde ettiği kadar kolaydır.

iOS ile senkronize et

İOS uygulamasından bahsetmek için, diğer sürümde aldığınız tüm aynı özelliklerle, gezinmesi kolay bir formatta kullanımı kolaydır. Dahası, kullanıcılara NordPass'larının dokunmatik kimliğini açma seçeneği sunulur, bu da güzel bir güvenlik ekidir. Ve kullanıcılar doğrudan uygulamanın içinden yardım merkezine gidebilir, bu harika.

Gizlilik ve güvenlik

NordPass sıfır bilgi çerçevesi sağladığını iddia eden bir şifre yöneticisidir. Bu, kullanıcıların şifreleme anahtarları üzerinde tam kontrol sahibi oldukları anlamına gelir. Bu tür bir uçtan uca şifreleme (e2ee), şifre yöneticileri gibi gizlilik hizmetleri için altın standarttır çünkü bu, aboneden başka hiç kimsenin bulutta kaydettikleri verilere erişemeyeceği anlamına gelir.

NordPass’in e2ee'si, güçlü XrypCha20 şifreleme algoritması olmak üzere sağlam modern şifreleme kullanır. Bu, geleceğe yönelik doğası gereği popülaritesi artan bir şifreleme algoritmasıdır. NordPass, XChaCha20'yi 256-Bit anahtar uzunluğu ile bir Argon2 anahtar türevi işleviyle birleştirir. Bu, güçlü istemci tarafı şifreleme olarak kabul edilir.

Kapalı kaynak

Bununla birlikte, NordPass'in tamamen tescilli bir platform olduğunu belirtmek gerekir. Kapalı kaynaklı bir programdır, yani söylediği şeyleri denetleyip denetlemenin imkansız olduğu anlamına gelir. Bu, verilerin iddia edildiği gibi güvence altına alınmadığı anlamına gelebilir. Ve bu, firmanın parolalarınızı çalmasını sağlayan platforma arka odaya yerleştirdiği anlamına gelebilir. Bu olası görünmeyebilir ve muhtemelen öyledir. Ancak, bu mümkündür ve bu nedenle, bunun gerçekleşmediğini kesin olarak söyleyemeyiz.

Her zaman olduğu gibi, kapalı kaynak platformları kullanma kararı kendi tehdit modelinize aittir. Çoğu insan için NordPass, parola güvenliği gereksinimlerine yeterince sağlam bir çözüm sunacaktır. Ancak, güvence isteyen tüketiciler için - istemci tarafı e2ee sağlayan açık kaynaklı bir şifre yöneticisine bağlı kalmak her zaman daha iyi olacaktır.

TLS güvenliği

NordPass, şifreleri Nord sunucularına yüklemeden önce yerel olarak şifrelemeye ek olarak, güçlü TLS güvenliği (HTTPS) kullanarak tüm verileri sunucularına güvenli bir şekilde iletir. NordPass’in sunucularını Qualys SSL Labs kullanarak kontrol ettik ve bir A + puanı bulduk. Bu, taşıma katmanı güvenliğinin yüksek bir standarda uygulandığı ve verilerinizin geçişte güvenli olduğu anlamına gelir.

TLS güvenliği

Kurtarma kodu güvenliği

Bir kurtarma kodunun NordPass uygulaması yararlı bir ektir. Ve kullanıcıların eskisinin tehlikeye girmiş olabileceğinden korkmaları durumunda kullanıcıların yeni bir tane oluşturmayı seçebildiğini görmek bizi mutlu etti.

kurtarma kodu

Diğer güvenlik özellikleri

Girişte İki Faktörlü Kimlik Doğrulama'nın kullanılabilirliği de mükemmel bir ektir ve NordPass kullanmayı düşünüyorsa kullanıcıların bunu etkinleştirmelerini önemle tavsiye ederiz. Bunu yapmak için, kullanıcılar kurulum sırasında görüntülenen QR kodunu tarayarak NordPass'ı mobil kimlik doğrulayıcılarına (Google Kimlik Doğrulayıcı, Duo Mobil, Kimlik Doğrulama, vb.) Bağlayabilir..

iki faktörlü kimlik doğrulama

Ek parola güvenliği için NordPass istemcisinin hem manuel hem de otomatik kilitleme özelliği vardır. Manuel kilidi tıklattığınızda, ana parola olmadan parola kasasına erişimi devre dışı bırakmanıza olanak tanır - bu parola yöneticisini yoğun bir ofiste, kütüphanede veya başka bir yerde çalışan herkes için ideal hale getirir.

Kilit

Otomatik kilitleme özelliği çeşitli aralıklarla kilitlenecek şekilde ayarlanabilir, ancak ek güvenlik için bunu en kısa süreye (15 dakika) ayarladık. Kullanıcıların manuel kilitleme özelliğinden en iyi şekilde yararlanmalarını ve AFK olduklarında şifrelerini kilitlemelerini sağlamalarını öneririz..

Gizlilik Politikası

Son olarak, şüpheli veya ilgili bir şey olmadığından emin olmak için gizlilik politikasını kontrol ettik. Panama'da yerleşik olmak, bu şirketi istilacı yargı bölgelerinin erişiminden uzak tutuyor. Tüketici verilerine erişimi olmadığından (e2ee nedeniyle) çalışanların veya yetkililerin şifrelerinize veya hesap verilerinize erişme riski yoktur.

Ne yazık ki, NordPass pazarlama için bazı kişisel veriler topluyor

Bununla birlikte, politika, NordPass'in şifre yöneticisini kullanarak kişisel olarak tanımlanabilir bazı veriler toplayacağını ortaya koymaktadır. Buna IP adresiniz ve cihazınızın reklam kimliği de dahildir. Bu nedenle, NordPass, verilerinizin bir kısmını pazarlama amacıyla kullanmaya niyetli görünüyor; bazı insanları.

Müşteri desteği

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, NordPass mükemmeldir. Müşteri destek ekibine web sitesindeki iletişim formu veya e-posta yoluyla ulaşılabilir. Bu destek 7/24. Kuşkusuz, NordVPN'in yaptığı gibi canlı sohbet desteği sunması güzel olurdu.

Ancak, bu şifre yöneticisinin kullanımı son derece kolay olduğundan, muhtemelen canlı sohbet desteğine çok az ihtiyaç vardır. Bu nedenle, 7/24 e-posta desteğinin harika olduğunu düşünüyoruz.

Destek temsilcilerine hizmet hakkında birkaç soru sorduk ve her zaman net ve yardımcı yanıtlar aldık.

Sonuç

NordPass, çoğu insan için çok uygun bir şifre yöneticisidir. Uygulamalar tüm platformlar için kullanılabilir ve hangi platformu kullanmaya karar verirseniz verin, platformlar arasında şifreleri senkronize etmek son derece kolaydır.

NordPass'i ücretsiz olarak kullanabilmek mükemmel ve daha uzun abonelikler çok pahalı değil, cihazlar arasında senkronizasyona ve şifre paylaşım özelliklerine ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz.

Bu şifre yöneticisinin güçlü e2ee sağlamasını seviyoruz, bu da verilerinizin her zaman güvenli bir durumda yüklendiği anlamına gelir. Ancak, bazı insanlar tamamen açık kaynaklı bir platforma bağlı kalmayı tercih edebilir.

Genel olarak, bu şifre yönetimi niş içine şaşırtıcı derecede iyi bir giriş olarak kabul ediyoruz. Tarayıcı tabanlı uzantıların ve istemcilerin kullanımı son derece kolaydır ve yazılım platformlar arasında benzer görünür - platformlar arasında anlaşılmasını kolaylaştırır.

Bu kesinlikle yeni başlayanlar için uygun düşük bir öğrenme eğrisi ile sorunsuz bir şifre yöneticisidir. Bununla birlikte, parola yöneticisini hızla kaydeden ve otomatik olarak çevrimiçi formlara yükleyen bir parola yöneticisi için piyasadaki herkes için bir şey var..

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me