myki


ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Myki, Google Play Store'dan 100.000'den fazla kez indirilen kapalı kaynaklı bir şifre yöneticisi uygulamasıdır. Tüketicilerin birden fazla hesabı sağlam parolalarla korumasına olanak tanıyan bir yazılım çözümüdür; onları hatırlamaya gerek kalmadan. Myki, Play Store'da 4.4 puan ve Apple app store'da 4.6 puan alan tüketicilerle büyük bir üne sahip gibi görünüyor. Peki, bu şifre yöneticisi tüm kırık mı? Ve paranızı harcamaya değer mi?

Fiyatlandırma

Diğer şifre yöneticilerinde olduğu gibi, Myki tüketicilere merkezi olarak şifrelenmiş bir depoda sınırsız sayıda şifreyi koruma olanağı sağlar. Bu, kullanıcıların herhangi bir sayıda çevrimiçi hizmete ve hesaba giriş yapmak için sadece bir ana pimi hatırlamasına (veya biyometri kullanmasına) olanak tanır.

Myki tüm platformlarda kullanılabilir, bu harika. Hatta Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Opera için kullanışlı uzantılar da sağlar. Linux uygulamaları da bu şifre yöneticisi için benzersiz bir satış noktasıdır.

Myki ana sayfası

Fiyat söz konusu olduğunda, kullanıcılar bu şifre yöneticisinin keyfini ücretsiz olarak çıkarabilirler. Ancak, kullanıcılar bir kerelik 9,95 ABD doları ödeyerek prime yükseltebilir. Bu ekstra özellikler:

  • Parolaları, kartları, kimlikleri vb. Düzenlemek için özel etiketler.
  • Galerinizdeki fotoğrafları kullanan hesaplar için özel hesap resimleri
  • Ayrı bir iş ve kişisel profil yapmak için özel profiller, örneğin
  • Öğelerinize uygulamak için özel alanlar.

İş gücü boyunca şifre yöneticisine erişim için sadece ekiplerin ödeme yapması gerekir. Ve ayda 3.99 $ ve yılda 35.88 $ (ayda 2.99 $ 'a eşdeğer) bir maliyetle bunun, bir tane gerektiren kuruluşlar için çok pahalı bir şifre yöneticisi olmadığı söylenmelidir..

Myki fiyatlandırması

Kurmak

Myki kurulumu kolaydır, uygulamaya web sitesindeki masaüstü veya mobil cihazlar için erişilebilir. Mobil kullanıcılar ayrıca normal uygulama mağazalarından indirme seçeneğine de sahiptir. Windows, Android ve iOS için en son sürümleri indirdik.

Masaüstü kurulumu sırasında kullanıcılar hizmet şartlarını kabul etmelidir. Kullanıcılar, tüm Windows PC kullanıcıları veya yalnızca kendi giriş bilgileri (mypc) için çalışmak üzere yazılımı yüklemeyi seçebilir.

kurulum seç

Myki kurulduktan sonra otomatik olarak çalışır. Uygulamayı mobil cihazlara yüklemek, hizmetin çalışması için bir dizi izin verilmesini içerir.

Kullanım kolaylığı

Myki alışması son derece kolay bir şifre yöneticisidir, cilalı işlevselliğin tanımıdır. Parola yöneticisi göze zarar vermez ve her ayarı bulmak karmaşık veya zor değildir (diğer parola yöneticilerinde olduğu gibi). Bu şifre yöneticisi hakkında benzersiz olan şey, öncelikle bir mobil cihazdan bir tarayıcı uzantısına (bir masaüstünden bir mobil cihaza değil, başka bir yerde norm) çalışmak üzere tasarlanmasıdır..

Mobil sürümü yüklerken, kullanıcılardan bir raptiye girmeleri istenir. Bu, uygulamanın şifreleri kilitlemesini ve erişimi geri çekmesini sağlar (örneğin, telefonunuzu gözetimsiz bırakırsanız). Kullanıcılar ayrıca, uygulamanın kilidini açmak için cihazlarının parmak izi tarayıcısını kullanmayı seçebilir. Bu, şifrelerin güvenliğini artırmanın kolay ve etkili bir yoludur, yani bir bilgisayar korsanı bir truva atı kursa bile şifrelerinize uzaktan giremezler (PIN'i cep telefonları için bir keylogger ile bir trojan kullanarak teorik olarak alabilirler) senin kodun).

Mobil uygulama yüklendikten sonra, her giriş sayfası algılandığında Myki logosuyla sizi uyarır. Yerel cihazın depolama alanına bir şifre başarıyla girildikten sonra, otomatik giriş, şifrenizi hatırlamanıza veya girmenize gerek kalmadan hizmetlere girmenizi sağlar. Bu özelliği kullanabilmek için yer paylaşımını etkinleştir ve erişilebilirliği etkinleştir.

Önceki bir şifre yöneticisinden şifreleri içe aktarmak CSV, XLS veya XLSX dosyası kullanılarak yapılabilir. Bunları doğrudan Chrome, Dashlane, LastPass ve diğer çeşitli sağlayıcılardan içe aktarmak da mümkündür. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak işlemi kolay bulduk.

şifreleri Myki'ye aktar

Herhangi bir sorun yaşarsanız, firma size yardımcı olacak kılavuzlar sağlar. Parola yöneticisinden veya Chrome'dan bir cep telefonuna aktarmak istiyorsanız, bunu Firefox veya Chrome'daki uzantı aracılığıyla yapmanız gerekir; onları cep telefonunuza getirmenin tek yolu bu.

Dosyalarınızı önceki şifre yöneticinizden içe aktardıktan sonra, cihazlar arasında senkronize etmeye hazır olursunuz. Yine, bu uygulamalar içinde sağlanır ve herhangi bir mobil cihazdan uzantıya veya masaüstü uygulamasına senkronizasyon son derece kolaydır. Ancak, mobil uygulamanın önceden kurulmuş olmasını gerektirir, bu da olağandışı bir durumdur..

Chrome ve Firefox uzantılarını denedik ve her ikisi de kurmak ve kullanmak için bir doddle. Bunları başlattıktan sonra, mobil cihazınızla QR kodunu otomatik olarak senkronize etmelerini sağlayan tarama yapmanız istenir.

Mobilde Myki'yi kullanma

Bu işlem şifrenizi geçer ve mobil cihazınızın şifrelenmiş şifrelerinizi bilgisayarınıza otomatik olarak yedeklemeye başlamasına izin verir (yani telefonunuzu kaybederseniz, bir sonraki cihazınıza alabileceğiniz anlamına gelir; aynı telefon numarası).

Uzantıdaki kodu telefonunuzla taradıktan sonra, uygulama uzantınızı ekranda yeşil renkli bir kalkan simgesiyle kaydedecektir. İki uygulamanın bağlantısını herhangi bir noktada kesmek için; mobil cihazdaki uzantıya dokunmanız ve büyük kırmızı bağlantı kesme düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Tabii ki, daha önce hiç bir şifre yöneticisi kullanmadıysanız, ilerledikçe şifreleri ekleyebilirsiniz..

Tüm uygulamalarda ve uzantılarda bir şifre üreticisi işlevi mevcuttur, bu da hesaplarınızı korumak için sağlam şifreler oluşturmanıza olanak tanır. Bunlar 200 karakter uzunluğunda olacak şekilde ayarlanabilir ve sayılar ve özel karakterler içerebilir.

Myki'de şifre oluştur

Hem Windows sürümü hem de mobil meslektaşları da bazı güzel ekstra işlevler sağlar; ödeme bilgilerini ve kart ayrıntılarını kaydedebilmek, şifreli notlar oluşturmak için güvenli notlar özelliği, pasaport veya ehliyet bilgileri gibi şeyleri kaydetmek için kimlik kartları özelliği ve adınızı, cinsiyetinizi, adresinizi ve diğerlerini kaydetmek için kimlik özellikleri gibi kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler. Bu özellikler, interneti kullanmaya devam ederken formları otomatik olarak doldurmak için kullanılabilir.

Hizmet, şifreleri otomatik olarak doldurma özelliğiyle tam donanımlıdır ve şifre formlarını otomatik olarak algılayabilir. Bu, şifrelerinizi girerken ve girerken öğrenmenizi sağlar. Bu Myki'yi kullanmak için bir esinti yapar ve sadece şifre yöneticileri dünyasına giren yeni başlayanlar için kesinlikle iyi kabul edilebilir. Ancak, Myki daha uzun formları kimlik bilgileriniz gibi verilerle otomatik olarak doldurmaz - bu nedenle bunların manuel olarak kopyalanması gerekir.

Myki ile ilgili en güzel şeylerden birinin, tüm cihazlarda ve uzantıda neredeyse aynı olduğu söylenmelidir. Bu, hangi sürümde olursanız olun nasıl çalıştığına aşina olduğunuz anlamına gelir.

Ayrıca belirtmek gerekir: hesabınızı bir mobil cihazdan bir PC'ye senkronize etmek, şifrelerinizin şifrelenmiş bir yedeğini oluşturabilir. Mobil cihazınızı kaybederseniz buna erişilebilir. Myki Mobil Uygulamanız Myki Tarayıcı Uzantınızla eşleştirilmişse, şu yedekleri oluşturabilirsiniz - bunlar şu adlı bir klasörde saklanır: "Myki Yedek Dosyaları" senin içinde "İndirilenler" Klasör.

Myki'nin merkezinde güçlü Kullanıcı Deneyimi olan çok yönlü bir şifre yöneticisi oluşturduğuna şüphe yoktur. Bu özellik zengindir ve ücretsiz olduğu göz önüne alındığında, ciddi bir tehdit modeli olmayan teknik olmayan kullanıcılar için mükemmel bir seçenektir. Diğer önemli özellikler, şifreleri diğer Myki kullanıcılarıyla güvenli bir şekilde paylaşabilmeyi içerir. Birisine şifreyi çevrimiçi olarak düz metin olarak yazmadan geçirmek istiyorsanız kullanışlı.

Son olarak, Myki, ekip kullanıcılarının kaç kullanıcı olduğunu, en son giriş yapanları, en çok ve en az kullanılan girişleri ve hatta hesap ve tarayıcı kullanımını öğrenmek için analitik verileri kontrol etmelerini sağlayan ayrıntılı bir raporlama özelliği sunar. Bu tür veriler, yönetici amaçları için ve bir işletme veya kuruluşta şifre kullanımını izlemek için son derece yararlı olabilir.

Gizlilik ve güvenlik

Myki, trafiğinizin cihazlarınız ve sunucuları arasında her zaman şifrelenmesini sağlar. Şifrelerinizi istemciden tarayıcı uzantısına geçirdiğinde de şifreler. Myki sunucularına giden tüm trafik SSL / TLS (HTTPS) ile korunur. Hizmeti Qualys SSL Labs kullanarak kontrol ettik ve A + puanını aldığını öğrendik, bu da aktarım sırasında verilerin güvenli olduğu anlamına geliyor.

İstemci ve tarayıcı uzantısı arasında gönderilen şifreler de güçlü AES 256 şifrelemesi ile korunur. Bu, form doldurmak için tarayıcınıza gönderildiklerinden kimsenin bu şifreleri ele geçirememesini sağlar. Paylaşılan şifreler, RSA-2048 ile askeri sınıf AES-256 kullanılarak şifrelenir.

Gizlilikle ilgili nedenlerden ötürü, Myki şifrelerinizi asla sunucularında saklamayacağını söylüyor. Parolalar her zaman yerel olarak bilgisayarınızda veya mobil aygıtınızda depolanır. Kullanıcılar şifreleme anahtarları ve ana PIN kodları üzerinde tam kontrol sahibi olurlar ve PIN'iniz kaybolursa, artık şifrelerinize erişemezsiniz. Myki hesap PIN'inizi asla kurtaramaz, bu nedenle unutulmaz olduğundan emin olmak için çok dikkatli olmalısınız.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, cihazların firmanın geliştirdiği özel bir algoritma kullanarak senkronize olmasıdır. Daha fazla ayrıntı için müşteri desteğini zorladık, ancak bize yalnızca daha fazla şey söyleyemeyeceklerini söyleyebilirler, çünkü tescilli. Cihazlar arasında uçtan uca şifreleme kullanarak verilerin her zaman güvence altına alındığından ve Myki sunucusunun yalnızca “şifrelenmiş verileri cihazlar arasında ileten sıfır bilgili bir röle” görevi gördüğünden emin oldular..

Ancak, tescilli olduğu için, şifrelemenin tamamen sağlam olup olmadığını doğrulamak imkansızdır. Aynı şey müşteriler için de geçerlidir. Myki kapalı kaynak, yani platformlar tarafından sağlanan güvenliği ve gizliliği açıklarken firmayı sözüne götürmeniz gerektiği anlamına gelir. Tescilli yazılımda her zaman olduğu gibi, bu iddiaları doğrulamak imkansızdır çünkü kimse yazılımı denetleyemez. Tehdit modelinize bağlı olarak bu sizi hizmetten çıkarmak için yeterli olabilir.

Myki'nin mobil sürümüne kaydolmak için bir telefon numarası vermeniz gerekir. Firmaya göre “telefonunuza bir şey olması durumunda hesabınızı kurtarmak için telefon numaranızı doğrulamaları gerekiyor”. İlk başta bu çok mantıklı görünmüyor (şifrelerin yalnızca yerel olarak saklandığı ve ana PIN'inizi kaybederseniz firma hesabınızı kurtaramayacağı düşünüldüğünde).

Bir telefon numarası sağlamanız son derece rahatsız edici ve belki de başka bir yere bakmak istemeniz için yeterli. Mobil istemcileri denemek adına, telefon numaramızı istendiği gibi teslim etmeye karar verdik. Ayrıca telefon numaramıza neden ihtiyaç duyduklarını öğrenmek için destek ile iletişime geçtik, bize söylediler:

“Yedeklemeler, geri yüklemeniz gerektiğinde bu özel yedekleme dosyasının varlığıyla birlikte kaydolduğunuz telefon numarasının sahipliğini kanıtlamanızı sağlayacak şekilde sunucularımızda depolanan rastgele oluşturulmuş bir anahtar kullanılarak oluşturulur..

“Geri yüklemek istediğinizde, uygulamanızın iki şeye ihtiyacı vardır: 1) telefon numaranızla ilişkili özel anahtar ve 2) ilişkilendirilmiş yedekleme kimliğine sahip şifreli yedekleme dosyası. Bu, telefon numarasıyla ilişkili özel anahtar olmadan bir yedekleme dosyasına sahip olmanın ve fiziksel yedekleme dosyası olmadan telefon numarasına erişmenin yeterli olmamasını sağlar. ”

Diğer firmaların telefon numarası olmayan cihazlarda şifre yönetimi sağladığı göz önüne alındığında, bu gereksiz görünüyor. Yukarıdakilerin kodunu çözmek için; telefon numaranızla kayıt olur ve PC'nizde şifrelenmiş verilerinizin yedeğini alırsınız. Bu noktadan sonra, telefonunuzu kaybederseniz, daha önce olduğu gibi aynı numaraya sahip yeni bir telefondan giriş yapabilir ve kaydolabilirsiniz..

Yedekleme daha sonra güvenlik nedeniyle eski telefonunuzdan silinir ve daha önce yaptığınız PC yedeklemesinden yeni cihazınızı kullanarak verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Tabii ki, bunların hepsi, telefon numaranızı avlamalarına gerek kalmadan, kolayca bir ana parola ile ele alınabilir. Ayrıca, verilerinizi Myki'nin Windows, Mac veya iOS sürümünden QR koduyla (birden çok cihazda kullanıyorsanız) yeniden senkronize etmek yerine neden bu yedeklemeden kurtarmanız gerektiğini tam olarak anlayamayız. yine de kullanmanıza izin verilen bir özellik.

Son olarak, firma meta verileri sakladığını itiraf ediyor. Tam olarak ne topladığını öğrenmek için gizlilik politikasını araştırdık. Politika GDPR uyumlu gibi görünse de, hangi meta verilerin toplandığını tam olarak açıklamaz. Ancak, kullanıcının IP adreslerini topladığını varsayıyoruz. Ayrıca firmanın cihaz sürümünüzü, cihaz türünüzü ve yerel WiFi SSID'nizi (mobil uygulama içindeki ayarlara bakarak) topladığını tespit edebildik.

Müşteri desteği

Myki ile ilgili güzel şeylerden biri, web sitesinde canlı sohbet desteğinin olmasıdır. Biz ajanlar test ve son derece bilgili ve yararlı bulundu. Bu nedenle, bu abone olmayanlar için bile mevcut olan son derece yararlı bir kaynaktır. Dahası, gerçekten mükemmel olan 7/24 kullanılabilir.

Aslında, Myki'den daha iyi müşteri desteğine sahip bir şifre yöneticisini hiç gözden geçirmedik, gerçekten kendi liginde. Bir dizi rastgele soru sorduk ve her zaman ihtiyaçlarımızı karşılayan yararlı rehberlere ve bilgilere yönlendirildik. Ayrıca, ayrıntılara meydan okunduklarında son derece sakin ve rasyonel kaldılar. Bu müşteri hizmetleri ekibini yeterince değerlendiremiyoruz.

Rehberler söz konusu olduğunda, Myki'nin bol miktarda var ve hepsi mükemmel bir kaliteye sahip. Bu, kurmak için mücadele eden yeni başlayanlar için harika. Buna ek olarak, firma ihtiyaç duyduğunuzda ve ihtiyaç duyduğunuzda bilgileri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir blog ve SSS bölümü sunar.

Sonuç

Myki, alışması kolay ve platformlar arasında harika işlevsellik sağlayan ilginç ve benzersiz bir ücretsiz şifre yöneticisidir. Ayarlamak ve uygulamaları kullanmak, bu şifre yöneticisini yeni başlayanlar için mükemmel kılan basit bir işlemdir.

Yerel parola depolaması, parolaların hiçbir zaman çevrimiçi depolanmadığı ve ana PIN üzerinde tam denetimin, yalnızca kullanıcıların parolalarına erişim üzerinde kontrol sahibi olduğu anlamına gelir. Otomatik şifreli yedeklemeler hoş bir dokunuştur ve cihazlar arasında senkronize ettiğiniz sürece kimlik doğrulamak ve şifrelerinizi yeni cihazınıza geri yüklemek için telefon numaranızı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Öte yandan, bu hizmet kapalı kaynaktır ve kullanıcıların bir telefon numarası vermelerini gerektirir. Myki, temsilcisi Luna Chawa'ya göre New York'ta yaşıyor. Bu, gizlilik için özellikle harika bir yer değildir, çünkü firmaya bir gag siparişi verilebilir ve emri verilebilir. Firmanın ayrıca Beyrut, Lübnan'da ofisleri bulunmaktadır. Artı tarafta, Myki'nin sunucuları, mevcut en iyi veri koruma yasalarından bazılarına sahip olduğu bilinen İrlanda'da.

Bu faktörlerden bazıları bazılarını (yüksek tehdit modeliyle) hizmetten çıkarabilirken, insanların büyük çoğunluğu için bu işi takdirle yerine getiren sağlam bir şifre yöneticisi olduğunu düşünüyoruz. Sıfır karışıklık ve 7/24 canlı sohbeti olan ve gerçekten ilgilenen temsilciler tarafından yönetilen bir şifre yöneticisi istiyorsanız; Bu hizmet harika bir seçenektir. PC veya dizüstü bilgisayarı olan mobil kullanıcılar için en uygun.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me