DEĞERLENDİRMELERİ NASIL PUANLIYORUZ!
ProPrivacy.com'daki tüm incelemeler için puanlama sürecimizi yakın zamanda güncelledik. Yeni puanlama kriterlerimizin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz


Mullvad

 • Fiyatlandırma

  itibaren 5,50 $
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Linux
 • unblocks:


  • iPlayer

ProPrivacy.com Ödülleri artık VPN sektöründeki başarıyı tanımak için endüstri altın standardı olarak kabul ediliyor. Bu yılki özel Las Vegas etkinliğinde Mullvad VPN açgözlülüğümüzde ikinci oldu Gizlilik için En İyi VPN ve Hız için En İyi VPN ödülleri. Mullvad VPN'in neden 2020'de Gizlilik ve bağlantı hızları için ikinci En İyi VPN olarak kabul edildiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

ProPrivacy.com Puan
9.1 10 üzerinden

özet

Mullvad, postayla gönderilen nakit ödeme kabul eden tek Sanal Özel Ağ (VPN) sağlayıcısı olarak bilinir. Bu Mullvad incelemesinde göreceğimiz gibi, bu İsveç VPN sağlayıcısı bunun önerdiği şöhretten daha fazlasını yaşıyor.

Hızlı İstatistikler

 • Ülkeler
  32
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • yargı
  İsveç

Mullvad, piyasadaki en gizlilik odaklı VPN hizmetlerinden biridir. Aynı zamanda teknik olarak en gelişmiş olanlardan biridir ve bir dizi gelişmiş sansür önleme teknolojisi sunar.

Tüm bunlar için, yazılımının kullanımı basittir. Bu, daha yavaş VPN kullanıcılarının da hizmetten memnun olacağı anlamına gelir, ancak biraz yavaş destek bir sorundur.

Özellikleri

Mullvad, hizmetinin tüm kullanıcılarına aşağıdaki özellikleri sunar:

 • Aynı anda beş bağlantı
 • SOCKS5 proxy bağlantıları
 • Port yönlendirme
 • Port seçimi
 • OpenVPN protokolü
 • P2P torrentine izin verilir
 • Obfsproxy ve Shadowsock köprüleri (sansür önleme teknolojileri)
 • Güvenli Kabuk (SSH) ve Güvenli Yuva Katmanı (SSL) (stunnel) tüneli (sansür önleme teknolojileri)
 • Çok sekmeli VPN
 • Tam İnternet Protokolü sürüm 6 (IPv6) yönlendirme
 • 22 ülkede sunucu

Çoğu sunucu Avrupa'dadır, ancak Mullvad'ın Kuzey Amerika, Avustralya ve İngiltere'de de sunucuları vardır. Diğer, daha ticari hizmetlerle karşılaştırıldığında, bu biraz sınırlıdır ve Mullvad’ın Asya gibi yerlerdeki kullanıcılar için kullanışlılığını kısıtlayabilir.

Artı tarafta, tüm Mullvad sunucuları, Mullvad'ın yakın kontrolü altında çıplak metal sunuculardır (Sanal Özel Sunucu örnekleri değil). Mullvad'a aynı anda en fazla beş cihaz bağlayabilirsiniz, bu da cömerttir.

IPv6 bağlantılarını VPN tüneli üzerinden düzgün bir şekilde yönlendirmek için bildiğim tek VPN hizmeti olan Mullvad'ın da olduğunu vurgulamakta fayda var. Diğer iyi VPN hizmetlerinin çoğu, IP sızıntılarını önlemek için IPv6'yı devre dışı bırakır. Bu şu anda büyük bir sorun değil, burada geleceğe baktığı için Mullvad'a kudos.

Port Seçimi ve Port Yönlendirme

VPN'lerin engellenmesi nadirdir, ancak Çin ve İran gibi yerlerde olur (bu genellikle sadece kısmen etkilidir). Mullvad, VPN'yi neredeyse tüm bağlantı noktalarında çalıştırarak bu tür önlemlere karşı koymanıza izin verir (spam ve güvenlik sorunlarını gidermek için birkaç bağlantı noktası engellenir).

Bunun en yaygın kullanımı İletim Denetimi Protokolü (TCP) 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden OpenVPN trafiğini çalıştırmaktır. Bu, web sitelerini güvence altına alan şifrelenmiş protokol olan HTTPS tarafından kullanılan bağlantı noktasıdır. HTTPS olmasaydı, alışveriş ya da bankacılık gibi hiçbir çevrimiçi ticaret mümkün olmazdı. Bu nedenle bu portun engellenmesi çok nadirdir.

Ek bir avantaj olarak, 443 numaralı TCP bağlantı noktasındaki VPN trafiği, HTTPS tarafından kullanılan Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) şifrelemesine yönlendirilir. Bu, derin paket denetimi (DPI) kullanarak fark edilmeyi çok daha zorlaştırır. Bu nedenle TCP bağlantı noktası 443, VPN bloklarından kaçınmak için tercih edilen bağlantı noktasıdır.

SSL ve SSH Tüneli

443 numaralı TCP bağlantı noktasına geçmek sansürden kurtulmak veya VPN kullandığınız gerçeğini başka şekilde gizlemek için yeterli değilse, Mullvad SSH ve SSL (stunnel) tüneli sunar. Bu, VPN verilerinizi ek bir SSH veya TLS / SSL şifreleme katmanına sarar.

DPI teknikleri bu “dış” şifreleme katmanına nüfuz edemediğinden, “içeride” OpenVPN şifrelemesini algılayamazlar. Bu teknik hakkında daha fazla bilgi için, lütfen VPN Bloklarını Atlama kılavuzuna bakın..

Shadowsocks

Mullvad ayrıca Shadowsocks'u da destekler. Bu, Çin'de anakarada internet sansürünü atlatmak için yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı bir proxy uygulamasıdır. ”Çinli bir geliştirici tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir Anti-Büyük Güvenlik Duvarı aracı / protokolü / sunucusudur. Temel olarak, özel bir Socket Secure (SOCKS5) proxy'si.

Ayrıca, köprüleme sunucularından birine bağlanarak Mullvad kullanıcılarının VPN bağlantılarını çoklu atlayabileceğini belirtmek gerekir. Bu öncelikle trafik analizi saldırılarını karmaşıklaştırmak için yararlıdır.

Yine, daha fazla bilgi için lütfen VPN Bloklarını Atlama hakkındaki kılavuzuma bakın.

SOCKS5 proxy'si

Lütfen Proxy Sunucusu Nedir? SOCKS5 proxy'sinin ne olduğu hakkında tam bir tartışma için. P2P Bitterleri için özellikle kullanışlıdır, çünkü yalnızca BitTorrent istemcinizi korunacak şekilde yapılandırabilir (tam bir VPN bağlantısı kullanmak yerine) veya torrent kullanırken “çift koruma” için hem SOCKS5 hem de VPN'yi birlikte kullanabilirsiniz.

Mullvad ayrıca, stunnel bağlantılarını etkinleştirme ve bölünmüş tünel açma gibi bazı düzgün hileleri çıkarmak için SOCKS5'i kullanır (kurulum kılavuzu mevcuttur).

Hız ve Performans

Tüm testler Virgin Media UK fiber bağlantımda OpenVPN Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) kullanılarak yapıldı.

İndirme hızı

Mullvad Yükleme hızı

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

Transatlantik hızlar biraz sönük, ancak bağlantımda, herhangi bir arabellek sorunu olmadan içeriği aktaracak kadar hızlı olmalıdır. Avrupa'daki hızlar mükemmel. Mullvad, kendi ülkesi olan İsveç'te birçok sunucu çalıştırmaktadır. Gördüğümüz gibi, bunlar aslında coğrafi olarak bana daha yakın olan sunuculardan daha iyi performans gösterdi.

Mullvad Ip Sızıntı Testleri

IP kaçağı tespit etmedim

Özel Kullanım RFC IP'lerinin yalnızca yerel IP'ler olduğunu lütfen unutmayın. Bir kişiyi tanımlamak için kullanılamazlar ve bu nedenle bir IP sızıntısı oluşturmazlar. Ne yazık ki, İnternet Servis Sağlayıcım (Virgin Media UK) IPv6 bağlantılarını desteklemediğinden, şu anda IPv6 sızıntılarını test edemiyorum. Bu yakın gelecekte değişmesi gereken bir durum.

Mullvad, denediğim her ABD sunucusunda Netflix tarafından engellendi, ancak bir İngiltere sunucusundaki BBC iPlayer için iyi çalıştı.

Fiyat

1 ay

5,50 $
her ay

12 ay

$ 5.60
her ay

Mullvad'ın fiyatı daha kolay olamazdı. Aylık 5 € (yazı yazılırken yaklaşık 5,75 USD) maliyeti var ve hepsi bu. Çoğu VPN hizmetinden farklı olarak, daha uzun abonelik satın almak için indirim yapılmaz. Tek sıkıntı, Bitcoin'deki ödemenin “daha ​​düşük ücretler ve daha az yönetim nedeniyle”% 10 indirim almasıdır.

Mullvad Ödeme

Oldukça kısa, üç saatlik ücretsiz deneme, hizmetin gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi sağlar. Buna ek olarak, Mullvad 30 günlük para iade garantisi sunmaktadır (kara para aklama karşıtı düzenlemeler nedeniyle nakit olarak gönderilen ödemeler hariç).

Mullvad, kredi / banka kartı (PayPal ile), Swish, banka havalesi ve Bitcoin ile ödeme kabul eder. Ayrıca, posta yoluyla gönderilen parayı kabul ettiği için VPN sağlayıcıları arasında da benzersizdir. Buna ek olarak, Mullvad nakit olarak ödenebilen belirli mağazalardan satın alınabilecek kuponları kabul eder. Bu, Mullvad'ın alıcı ile doğrudan teması olmadığı anlamına gelir.

Bu neredeyse benzersiz ödeme seçenekleri tek başına Mullvad'a en gizlilik odaklı VPN hizmeti olduğu için iyi bir iddia veriyor.

Kullanım kolaylığı

İnternet sitesi

Mullvad web sitesinin estetiğini işlevsel olarak tarif ederdim. Düzen temiz ve bilgiler net ve kolay erişilebilir bir şekilde sunuluyor. Bilginin kendisi bilgilendirici, iyi yazılmış ve hizmetle ilgili sorularımın çoğunu kapsıyor.

Özellikle çeşitli kılavuzlar çok faydalıdır. Bu, hem kurulum kılavuzlarını hem de bölünmüş tünel oluşturma, pfSense'i yapılandırma ve BitTorrent istemcinizden en iyi performansı nasıl alacağınız gibi daha genel kılavuzları içerir.

Mullvad ayrıca aylık olarak ilginç blog makaleleri yayınlıyor.

Mullvad Destek

Mükemmel kurulum kılavuzları dışında, destek bir e-posta adresiyle sınırlıdır. Mullvad ile temasa geçtiğimde bir cevap için üç gün beklemek zorunda kaldım. Bununla birlikte, sonunda geldiğinde, cevabın mükemmel olduğu söylenmelidir. Birçok VPN hizmeti son derece belirsizdir veya kullandıkları şifrelemenin ayrıntılarına basıldığında tamamen yanıt veremez. Mullvad ise, sorularıma çok detaylı ve bilgili bir cevap verdi.

Mullvad'a kaydolma

Mullvad kayıt işlemi çok sıra dışıdır, çünkü bir e-posta adresi veya şifre girmenize gerek yoktur.

Mullvad Hesap Numarası

Tek yapmanız gereken bir CAPTCHA ile insan olduğunuzu kanıtlamak ve size bir hesap numarası verilecek.

Mullvad Hesabı

Bu sayı, Mullvad'ın hesabınızı tanımlamanın tek yoludur. İstemcide oturum açmak, hesap ödemelerini yönetmek vb. İçin kullanılır..

Windows İstemcisi

Bir hesap numarası oluşturduktan sonra Mullvad’ın Windows VPN yazılımını indirebilirsiniz.

Mullvad Müşteri 1

Yazılımı kullanmaya başlar başlamaz, üç saatlik ücretsiz deneme zamanlayıcınız işaretlenmeye başlar. Gördüğünüz gibi IPv6 bağlantım yok.

Mullvad Müşteri 2

Güvenlik duvarı tabanlı DNS sızıntı korumasını ve kill anahtarını not edin (“Bağlantı hatası durumunda interneti engelle”). IPv6 bağlantılarını VPN üzerinden de tünelleyebilirsiniz. Bu seçenek etkinleştirilmezse, IPv6 basitçe devre dışı bırakılır.

Mullvad İstemci 3

Ne yaptığınızı biliyorsanız, kalbinizin içeriğine gelişmiş bağlantı ayarlarıyla el ile müdahale edebilirsiniz.

İstemci tamamen soyulmuş olsa da, kusursuz çalışıyor ve gerçekten ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip.

Diğer Platformlar

Mullvad, Windows, Mac OS ve Linux için temel olarak aynı olan istemcilere sahiptir. Linux VPN istemcisi özellikle dikkat çekicidir, çünkü tam özellikli grafik kullanıcı arayüzü (GUI) Linux istemcileri hala oldukça nadirdir.

Mullvad Linux Nane

Mullvad Linux Mint istemcisi

Linux istemcisi için tüm kurulum talimatları Ubuntu / Debian, Fedora 23/24, Fedora 25/26, Mint / Debian ve Temel Freya için kullanılabilir.

Windows, Mac OS, Linux, iOS, Android, Qubes OS ve çeşitli yönlendiriciler (DD-WRT ve Domates dahil) için ayrıntılı manuel kurulum kılavuzları (çoğunlukla OpenVPN) sağlanır.

Mullvad, deneysel WireGuard VPN protokolünün büyük bir hayranı.

"WireGuard, OpenVPN'den önemli ölçüde daha hızlı çalışır, küçük tüketici yönlendiricilerinde genellikle 5-20x daha hızlıdır ve dolaşımı daha iyi işler."

Bu, daha önce karşılaştığım bir şey değil, ancak sert çekirdekli teknikler ilginizi çekebilir. Mullvad, Linux ve yönlendiriciler için WireGuard kurulum talimatlarını sağlar (yönlendiricinize yeni bellenim yüklemenizi gerektirir).

Gizlilik ve güvenlik

Gizlilik, Mullvad'ın gerçekten parladığı bir alandır. Temelde hiçbir günlük tutmaz ve günlük kaydı veri politikası, şimdiye kadar karşılaştığım en açık ve kapsamlı belgedir. En önemlisi, aşağıdakilerin günlüğe kaydedilmesi yoktur:

 • trafik
 • Alan Adı Sistemi (DNS) istekleri
 • bağlantılar, ne zaman yapıldığını, bağlantıyı kestiğinde, ne kadar süreyle veya herhangi bir zaman damgası dahil
 • IP adresleri
 • kullanıcı bant genişliği
 • toplam eşzamanlı bağlantı ve politikada ayrıntıları verilen ödeme bilgileri hariç hesap etkinliği

Web sitesi ayrıca herhangi bir izleme veya analiz komut dosyası içermiyor.

Mullvad İsveç merkezli. İsveç bazı devlet gözetimi sorunlarından muzdarip olduğu için bu, gizlilik açısından ideal değildir. Ancak, kritik önemde, İsveç'teki VPN sağlayıcılarının yasalarca herhangi bir günlük tutması gerekmez.

Daha önce de belirttiğim gibi, Mullvad Bitcoins veya posta yoluyla gönderilen nakit yoluyla anonim ödeme kabul ediyor. Bir andan itibaren göreceğimiz gibi, Mullvad da bildiğim tek şirkettir, bu da hiç bir e-posta adresi gerektirmez!

Bu harika ve Mullvad’ın gizliliğe olan bağlılığı hakkında çok şey anlatıyor. Yine de, herhangi bir VPN hizmetinde olduğu gibi, Mullvad'ın hala gerçek IP adresinizi bileceğini unutmayın..

Bahsetmeye değer olduğunu düşündüğüm son bir nokta Mullvad kimin sahibi ve hizmet çalışır hakkında çok açık olmasıdır. Ana şirketinin (Amagicom AB) fiziksel adresi, sahiplerinin ve ekip üyelerinin gerçek isimleri gibi web sitesinde belirgin bir şekilde görüntülenir..

Bu şeffaflık seviyesi, VPN şirketi sahiplerinin ve operatörlerinin gölgeleri korumaktan hoşlandığı bir sektörde çok ferahlatıcı. Ayrıca Mullvad'a çok güven duymaya yardımcı olur.

Mullvad Sitesini Ziyaret Edin »

Bir VPN sağlayıcısının teknik güvenliğinin gerçek testi, kullandığı OpenVPN şifrelemesinin ayrıntılarındadır. Varsayılan olarak Mullvad aşağıdaki ayarları kullanır:

Kontrol kanalı: RSA-4096 el sıkışma şifrelemesi ve HMAC SHA-1 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-GCM şifresi. Mükemmel ileri gizlilik, her 60 dakikada bir yeniden anahtarlanan bir DHE-4096 Diffie Hellman anahtar değişimi tarafından sağlanır..

Veri kanalı: bir AES-256-GCM şifresi. HMAC karma kimlik doğrulaması gerekli değildir çünkü GCM hem gizlilik hem de bütünlük sağlar. GCM, HMAC karması yerine kimlik doğrulama etiketi ekler.

Kontrol kanalındaki karma kimlik doğrulama, konfigürasyon dosyaları manuel olarak düzenlenerek SHA-384'e yükseltilebilir. Bununla birlikte, varsayılan seviyelerde bile, bu son derece güvenli bir kurulumdur

Tüm özel yazılımlar tamamen açık kaynaklıdır ve dijital olarak imzalanmıştır, bu harika.

Daha fazla bilmek ister misiniz? Lütfen 2017 için VPN şifreleme kılavuzuma ve en güvenli 5 VPN'e göz atın (muhtemelen bir dahaki sefer güncellediğimde Mullvad'ı içerecek).

Son düşünce

Sonuçta, Mullvad'ın çok büyük bir hayranıyım. Varsa, birkaç VPN hizmeti gizliliğe olan bağlılığını eşleştirebilir. Mullvad bunu dökme demir teknik güvenlik ve zengin sansürle mücadele teknolojileri ile destekliyor.

Ancak daha sıradan bir kullanıcıysanız, bunların hiçbirinin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Mullvad’ın yazılımının kullanımı çok kolaydır ve kusursuz çalışır. Üç saatlik bir deneme çok fazla olmayabilir, ancak hizmetin sizin için çalışmasını sağlamak yeterlidir. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, 30 günlük para iade garantisi sizi kapsamalıdır.

Destek de oldukça yavaş göründüğü için bu da aynı şekilde. Hız testi sonuçları ve sunucu konumları göz önüne alındığında, Mullvad'ın Avrupalı ​​kullanıcılar için en uygun olduğunu da belirtmek gerekir..

Bu sınırlamalarla yaşayabiliyorsanız, Mullvad'ın en iyi VPN hizmetlerinden biri olduğunu düşünüyorum..

Mullvad Sitesini Ziyaret Edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me