Mükemmel Gizlilik

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 8.95
  / ay

ProPrivacy.com Puan
9.2 10 üzerinden

özet

Mükemmel Gizlilik
, ilk olarak 2008 yılında başlatılan İsviçre merkezli no-log'lu bir VPN sağlayıcısıdır. VPN, çok az gizlilik ve güvenlik özelliği sağladığından, nadiren de dahil olmak üzere çok sayıda gizlilik ve güvenlik özelliği sağladığı için adlandırılmıştır..

Perfect Privacy, tüm platformlar için kullanıcıların içeriğin engelini kaldırmak için gerçek IP adreslerini kolayca gizlemelerine izin veren uygulamalara sahiptir. Ayrıca, OpenVPN şifrelemesinin sağlam uygulaması sayesinde su geçirmez gizlilik sağlar. Çok sayıda üst düzey özelliğe sahip olmasına rağmen, Perfect Privacy benzer rakiplerle karşılaştırıldığında biraz pahalı olarak kabul edilebilir.

Dahası, hizmet Netflix ABD gibi bazı önemli hizmetlerin engelini kaldıramıyor. Buna rağmen, Perfect Privacy belirli internet kullanıcılarına hitap edebilecek yüksek kaliteli bir VPN'dir.


Hızlı İstatistikler

 • yargı
  İsviçre
 • Eşzamanlı bağlantılar
  1000
 • Ülkeler
  26
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  14.95 Mbps

Fiyat

2 yıl

$ 8.95
her ay

1 yıl

$ 9.99
her ay

1 ay

$ 12.99
her ay

Mükemmel Gizlilik, bir abonelik planı seçme konusunda abonelerine üç seçenek sunar. Bu planların tümü özellikler açısından özdeştir ve yalnızca daha uzun süre abone olduğunuzda daha ucuz olmaları bakımından farklılık gösterir. Bu, tüketicileri daha uzun süre taahhütte bulunmaya teşvik eden premium VPN'ler için standart ücrettir.

Bununla birlikte, fiyatı önemli ölçüde düşürme eğilimindeki çoğu VPN'den farklı olarak, Perfect Privacy sadece küçük bir indirim sunar. Bir ay sizi 12,99 $ geri alır ve bir yıl taahhüt ederseniz bu fiyat ayda sadece% 23 ila 9,99 $ arasında azalır. Mümkün olan en büyük% 31 indirim için kullanıcıların iki yıl abone olmaları gerekir. Ancak, o zaman bile sadece fiyatı ayda 8,95 dolara düşürüyor.

Bu hayal kırıklığı yaratıyor ve Perfect Privacy'nin kesinlikle piyasadaki daha pahalı premium VPN'lerden biri olarak kabul edilebileceği anlamına geliyor. Bu VPN için daha fazla ödeme yapmaya değip değmeyeceği büyük ölçüde kişisel gereksinimlere ve seçime gidiyor.

Mükemmel Gizlilik ödeme seçenekleri

Desteklenen Ödeme Platformları

Abonelikle ilgilenen herkes için seçenek, 7 günlük VPN para iade garantisi sayesinde hizmeti test etmek için orada. Bu garanti yararlıdır ve hizmetle ilgilenenlerin, istedikleri takdirde bir test çalıştırması yapabileceği anlamına gelir..

Aboneler kredi kartı veya banka kartı, Amex, PayPal veya PaymentWall hizmeti tarafından sağlanan 60 yöntemden birini kullanarak ödeme yapmayı tercih edebilir. Firma ayrıca, tanınmış hizmet BitPay aracılığıyla yapılan Bitcoin ve Bitcoin Cash ödemelerini de kabul eder. Bu, kullanıcıların istedikleri takdirde hizmet için nispeten anonim olarak ödeme yapmayı seçebilecekleri anlamına gelir.

Perfect Privacy Netflix üzerindeki engellemeyi kaldır?

Netflix için bir VPN arıyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Bu VPN'nin yüksek fiyatına rağmen, popüler akışların engelini kaldırma konusunda maalesef iyi bir hizmet değildir. Testlerimiz sırasında bu VPN, ABD veya İngiltere Netflix kataloglarına erişim sağlayamadı. Ayrıca, Hulu veya BBC iPlayer'a bağlanamadık. Bu talihsiz bir durumdur ve muhtemelen bu VPN'nin, bu popüler hizmetler tarafından engellenmeyen temiz IP adresleri arama girişimlerinde aktif olmadığı anlamına gelir..

Bu nedenle, bu hizmet gizlilik ve güvenlik özellikleri açısından gelişmiş olarak kabul edilebilirken, akışların engelini kaldırmak için basit bir hizmet isteyenler için başka bir yere bakmak daha iyidir.

Özellikleri

Mükemmel Gizlilik, gelişmiş güvenlik özellikleri söz konusu olduğunda son derece kapsamlı bir hizmettir. Bu nedenle, bazı VPN kullanıcılarını ilgilendirebilecek ilginç bir VPN seçimidir. Aşağıda, bu VPN tarafından sağlanan özelliklerin, daha benzersiz özelliklerinin açıklamalarının yanı sıra kapsamlı bir listesini görebilirsiniz..

 • 26 ülkede sunucu
 • Tüm platformlar için uygulamalar
 • OpenVPN veya IPsec şifreleme seçeneği
 • Killswitch
 • DNS sızıntı koruması
 • Multi-hop VPN zinciri (manuel olarak 4 sunucuya kadar seçilebilir)
 • Sınırsız sayıda eşzamanlı bağlantı
 • ISS güvenlik duvarlarını atlamak ve VPN kullanımını gizlemek için gizlenmiş sunucular
 • HTTP veya SOCKS5 proxy bağlantıları kurmak için SSH Yöneticisi
 • VPN üzerinden Tor
 • Port-yönlendirme
 • Ağ genelinde özel çıplak metal sunucular
 • Tam IPv6 desteği
 • TrackStop filtresi reklam engelleme, izleme ve kötü amaçlı yazılımdan koruma (sunucu tarafı) sağlar.

NeuroRouting özelliği. Bu benzersiz sunucu tarafı çoklu atlama özelliği, daha fazla gizlilik için verilerinizi bir dizi Perfect Privacy sunucusu aracılığıyla otomatik olarak zıplar.

Gördüğünüz gibi, Perfect Privacy TrackStop ve NeuroRouting özellikleri gibi çok sayıda ilginç özelliğe sahiptir; her ikisi de kurulum sunucusu tarafı olabilir. Aşağıda, size tam olarak nasıl fayda sağlayabileceklerini açıklamak için bu nadir özelliklerden bazılarını özetleyeceğiz.

TrackStop

TrackStop ile ilgili güzel bir şey, kullanıcıların makinenize istenmeyen verileri filtrelemek için ayarlayabilmeleridir. Bu, sayfa yükleme sürelerini azaltarak ve CPU'nuzdaki yükü azaltarak internet tarama deneyiminizin hızını artırabilir. Kullanıcılar, web sitelerini ve verileri kendi özel ihtiyaçlarına göre engellemek için filtreyi manuel olarak ayarlamayı seçebilir.

Bu, ebeveynlerin VPN içinden ebeveyn blokları kurma yeteneğini de içerir; ebeveynlere çocuklarını yetişkin içeriklerinden koruma olanağı sunarken, VPN tarafından sağlanan dijital gizliliği kazanmalarını sağlayan benzersiz bir özellik. Ve bu özellik sunucu tarafı olarak ayarlanabildiğinden, VPN ağındaki tüm cihazlar için geçerlidir, yani tüm ev için bir tümünü yakalama ebeveyn bloğu olarak işlev görecek şekilde bir yönlendirici aracılığıyla kurulabilir..

Aşağıda TrackStop kullanılarak gerçekleştirilebilecek tüm farklı filtreleme türlerini listeledik:

 • İzleme ve Reklam Engelleme, 30.000'den fazla izleme ve reklam etki alanını kara listeye alır
 • Sahtekarlık filtresi, bilinen 45.000'den fazla kötü amaçlı yazılım alanını ve 20.000 kimlik avı alanını engelliyor
 • Tüm web sitelerindeki Facebook alan adlarını ve Facebook izleyicilerini engelleyin
 • Tüm Google alan adlarını engelle (400'den fazla)
 • Sosyal Medya filtresi: tüm büyük sosyal medya alanlarını engelle
 • Yetişkinlere uygun içeriği, kumar sitelerini, şiddet içeren web sitelerini ve çocuklar için uygun olmayan reklamları engelleyen ebeveyn filtresi
 • Sahte haber sitesi web sitelerinin bilinen bir listesini engelleyen sahte haber filtresi (GitHub'da yayınlanan ve güncellenen bir liste aracılığıyla)

NeuroRouting

Bu özellik, mümkün olan en iyi sunucu konumundan çıkmadan önce trafiğinizi Perfect Privacy’in ağında otomatik olarak sektirmek için açık kaynaklı makine öğrenimini (TensorFlow) kullanır. Bu dinamik çok sekmeli yönlendirme, bir abone tarafından kullanılan çıkış düğümünün, trafiğinin bağlı olduğu hizmete bağlı olarak farklılık göstermesini sağlar. Sonuç olarak, kullandıkları her internet hizmeti tarafından görülebilen VPN IP adresi farklıdır.

NeuroRouting, OpenVPN veya IPsec ile çalışacak şekilde ayarlanabilir ve sunucu tarafında ayarlanmalıdır. Bu, NeuroRouting'in VPN'nin her örneği için çalışacak şekilde ayarlanabileceği ve Perfect Privacy VPN'yi doğrudan WiFi yönlendiricinize yüklerseniz varsayılan olarak tüm trafiğiniz için çalışacağı anlamına gelir.

Bu özellik daha önce bazı yorumcular tarafından Tor ile karşılaştırılmış olsa da (bir kullanıcının trafiğini çeşitli düğümler üzerinden zıplatmak için dinamik ve otomatik olarak çalışma şekli nedeniyle), bu özelliğin ek gizlilik sağlamaya yardımcı olduğuna dikkat edilmelidir; ama anonimlik değil. Bunun nedeni, Tor'dan farklı olarak, Perfect Privacy'nin kontrolünde çıplak metal sunuculara giden tüm yönlendirmeleri yapmasıdır. Ve kullanıcılarının sunucularına bağlıyken yaptıklarıyla ilgili herhangi bir günlük depolamasa da, firmanın ağından geçerken trafiği gerçek zamanlı olarak izlemesi mümkündür..

Peki, bu özellik neden ilginç? NeuroRouting ile, bu ülkelerde coğrafi kısıtlamalı hizmetleri kullanmak için sürekli olarak farklı sunucu konumlarının bağlantısını kesmenize ve bu sunuculara bağlanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine (Perfect Privacy'in bu konumda bir sunucusu olduğu sürece) otomatik olarak hizmetin bulunduğu ülkede görünmenizi sağlayan yerel bir IP alırsınız. Bu tür otomatik çoklu atölye Perfect Privacy'e özgüdür ve abonelerin kullanım kolaylığı açısından harika.

Hız ve Performans

ProPrivacy.com'da VPN bağlantı hızlarını gerçek zamanlı olarak izlemek için özel, sunucu tabanlı bir hız kontrol sistemi kullanıyoruz. Benzersiz sunucu tabanlı çözümümüz, VPN'leri dört sunucu konumunda (günde dört kez) maksimum (seri çekim) hızları ve ortalama indirme hızları için kontrol eder.

Bu bağlantı hızları, en hızlı VPN'ler sayfamızdaki en hızlı hizmetlerin ne olduğunu değerlendirmek için gerçek zamanlı olarak güncellenir. Özel hız test sistemimiz, VPN'leri OpenVPN şifreleme etkinken test eder ve Hong Kong, İngiltere, ABD ve Hollanda'da bulunan test sunucularından hem yerel hem de uluslararası bağlantı hızlarını test eder.

Maalesef DevOps'umuz hız test sistemine Mükemmel Gizlilik eklediğinde, sunucularının tümü zaman aşımına uğradı. İndirmeler o kadar yavaştı ki, test koşucusu uygulaması 2600 saniye sonra testleri öldürdü. Herhangi bir veri alamamanın bir sonucu olarak, speedtest.net online hız testi kaynağını kullanarak VPN'yi manuel olarak test etmeye başvurmak zorunda kaldık.

İngiltere'de 50Mbps BT internet bağlantısında Perfect Privacy'yi test ettik. VPN bağlantısı olmadan temel sonuçlar almak için bağlantıyı test ettik ve 49 Mbps civarında indirme hızları elde ettiğini bulduk. Ardından, bir İngiltere VPN sunucusuna bağlandık ve üç kez test ettik. İndirme hızlarının yarı yarıya düşerek 27 Mbps'ye düştüğünü gördük. VPN olmadan 17 Mbps'den 14 Mbps'ye kadar yükleme hızları. Bu sonuçlar oldukça iyi ve VPN'in HD akış için iyi performans göstermesi gerektiği anlamına geliyor.

Uluslararası sunucusunu kontrol etmek için Hollanda'daki Amsterdam sunucusunu hızlı bir şekilde test etmeye karar verdik. Hollanda sunucusu, İngiltere sunucusundan daha hızlı bir dokunuş gerçekleştirdi, bu da verilerin daha fazla seyahat etmesi gerektiğini düşünüyor. 29 Mbps indirme hızları, yine bu sunucunun akış için iyi performans göstereceği anlamına gelir. Son olarak, ABD'de bir East Coast sunucusunun bağlantı hızlarını kontrol etmeye karar verdik. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, New York'taki mesafeler göz önüne alındığında, biraz daha yavaş performans gösterdi. Ortalama 18 Mbps indirme hızında, yine de sorunsuz bir şekilde HD olarak yayınlamama izin verdik.

Genel olarak, bu VPN tarafından sağlanan hızlardan oldukça etkilendik ve dünyadaki en hızlı VPN olmasa da, VPN'ye bağlıyken kesinlikle veri yoğun görevleri yayınlamanız ve yapmanız gereken şeylere sahip.

IP sızıntıları, DNS sızıntıları ve WebRTC sızıntıları

Bir VPN'in düzgün çalıştığını ve iddia ettiği gizliliği doğru bir şekilde sağladığını tespit etmek için, sızıntılara karşı test edilmesi gerekir. Sızıntılar, VPN tarafından sağlanan gizliliği potansiyel olarak bozabilir ve işe yaramaz hale getirebilir.

Hem IPv4 hem de IPv6 bağlantısında sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için iyi bilinen ipleak.net aracını kullandık. Hem Mac hem de Windows'da adil ve katkısız sonuçlar elde etmek için testleri Sanal Makinede gizli olarak yaptık. Testlerimiz, VPN'in sızıntı olmadığını, yani Perfect Privacy'nin gizlilik amaçları için güvenilir olduğunu ve konumunuzu gizlediğini ortaya koydu..

VPN'yi test ettik ve IPv4 veya IPv6 sızıntısı, DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı olmadığını tespit ettik. Bu mükemmel ve VPN'in amaçlandığı gibi çalıştığı anlamına gelir. Tam IPv6 uyumluluğu nadirdir, çoğu VPN sadece IPv6 bağlantılarını engeller ve IPv4'e geri döner. Ancak, Perfect Privacy ile tünel IPv6 üzerinden sorunsuz çalışır.

Kendi Mükemmel Gizlilik bağlantınızı sızıntılara karşı test etmek için ipleak.net, test-ipv6.com veya doileak.net gibi web sitelerini ziyaret edin..

Gizlilik ve güvenlik

Mükemmel Gizlilik İsviçre merkezli bir VPN hizmetidir; genellikle dijital gizlilik için harika olduğu kabul edilen bir yer. İsviçre'de hükümet ağırlığını atmama eğilimindedir ve firmaları zorla tüketiciler hakkındaki verilerle birleştirmek için varantları kullanması çok nadirdir. Bu nedenle, İsviçre'nin gizlilik hizmetlerinin temel alınması için iyi bir yer olduğu düşünülmektedir ve Proton Mail, Proton VPN ve VyprVPN gibi gizlilik hizmetlerinin de neden orada bulunduğu.

Genel olarak, bu sıfır günlüklü VPN'in adına doğru olduğunu düşünüyoruz. Gizlilik politikası GDPR uyumludur ve herhangi bir bağlantı günlüğünün toplandığına dair bir işaret vermez. Ve bu VPN, üst düzey gizlilik özellikleri ve güçlü şifreleme sağladığı için (aşağıya bakın) bu VPN, aboneleri için gizlilik sağlama konusunda özellikle güçlü kabul edilebilir.

Şifreleme Protokolleri

Perfect Privacy, iki VPN şifreleme protokolü sağlamaya odaklanır; OpenVPN ve IPsec / IKEv2. Bu protokollerin her ikisi de güvenli kabul edilir, yani abonelerin her ikisinin de.

Özel VPN istemcilerinde her zaman olduğu gibi, iOS istemcisi yalnızca son bahsedilen IPsec / IKEv2 protokolüne erişim sağlar. Sonuç olarak, OpenVPN kullanmak isteyen herkesin üçüncü taraf OpenVPN bağlantı uygulamasını kullanması gerekecektir (bu tüm VPN'ler için geçerlidir ve bu belirli sağlayıcının olumsuz bir yönü değildir).

IPsec / IKEv2 güvenli kabul edilirken, burada ProPrivacy.com'da OpenVPN şifrelemesini öneriyoruz. Bunun nedeni, en yüksek düzeyde gizlilik ve güvenlik sağlamayı kabul eden yüksek denetimli ve güvenli bir VPN protokolü olmasıdır. Bu amaçlar için, burada ProPrivacy.com'da her VPN’in protokolü uygulamasını minimum standartlarımızı karşıladığından emin olmak için her zaman analiz ediyoruz. Perfect Privacy VPN'den bize bu uygulama standartlarını sağlamasını istedik ve VPN bize şunları söyledi:

 • Kontrol kanalı: HMAC SHA384 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256 şifre. TLA anlaşmasını güvence altına almak için RSA kullanılır, ancak kullanılan varsayılan anahtar uzunluğunu belirleyemiyoruz. DHE anahtar değişimi kullanılarak mükemmel ileri gizlilik elde edilir.
 • Veri kanalı: HMAC SHA-512 ile bir AES-128-CBC şifre

Bu uygulama standartları güvenlidir ve tls: crypt, kontrol kanalında ek bir güvenlik katmanıdır. Bu şifreleme standartlarını tamamen değerlendirmemizi engelleyen tek şey, TLS el sıkışma anahtar uzunluğu hakkında bilgi sahibi olmamamızdır. Bununla birlikte, OpenVPN minimum varsayılan standartlarını (RSA-2048) kullandığını varsaymak makul görünmektedir..

Gördüğünüz gibi, bu VPN aynı zamanda protokolün genel güvenliğini artıran Diffie Hellman Geçici (DHE) tuşlarını kullanarak Mükemmel İletme Gizliliği sağlar. Sonuç olarak, bu VPN'e su geçirmez gizlilik sağlaması için güvenilebilir ve VPN tünelinin geleceğe uzun süre çatlaması konusunda endişelenmenize gerek yoktur..

Kullanıcı deneyimi

Perfect Privacy, tüm platformlar için iyi tasarlanmış ve uygulanmış uygulamalarda çalışan bir VPN sağlayıcısıdır. Amazon Fire Stick, Raspberry Pi, Synology ve çok sayıda yönlendirici (AsusWRT, AsusWRT Merlin, pfSense, DDWRT, Domates, eBlocker) ile bile uyumludur.

Web sitesi genellikle iyi düzenlenmiştir ve VPN'nin neler sunabileceği hakkında iyi miktarda bilgi sağlar. Öte yandan, web sitesinin önemli teknik veriler (yukarıda belirtilen OpenVPN uygulama ayrıntıları gibi) açısından biraz eksik olduğunu belirtmek gerekir. Ancak, bu küçük bir kelime oyunudur ve gerekirse bilgi için müşteri desteğiyle iletişime geçmek mümkündür..

Mükemmel Gizlilik hesabı

Fark ettiğimiz bir şey, NeuroRouting özellik sayfasının aşırı derecede övünç duyması ve “En iyi durumda, trafik internete hiç maruz kalmıyor” gibi bazı sahte iddialarda bulunuyor. VPN sunucularına ulaşmak için ISS'nizin sunucuları üzerinden şifrelenmiş olarak, sunucu atlamaları arasında internet üzerinden geçmeli ve ziyaret ettiğiniz web sitesine ulaşmak için internet üzerinden geçmelidir. satış yapmanın), özelliğin kendisinin benzersiz olduğunu ve potansiyel olarak ihtiyacı olan veya isteyen kullanıcılar için potansiyel olarak çekici olduğunu düşünerek biraz gereksizdir..

Web sitesinin sızıntı testi sayfası, VPN'nin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilen kullanışlı bir özelliktir, ancak bu testleri çalıştırmak için güvenilir bir üçüncü taraf hizmeti kullanmaya devam etmeyi öneriyoruz.

Windows istemcisi

Perfect Privacy Windows istemcisini, nasıl çalıştığı hakkında iyi bir fikir edinmek için kapsamlı bir şekilde test ettik. Kurulumu ve kullanımı kolay olduğunu gördük ve beklediğiniz tüm önemli VPN özelliklerine sahip.

Müşteri kesinlikle bakılması en heyecan verici uygulama olmasa da, birçok mükemmel bilgi sağlar. Kullanılabilir bant genişliği size bir sunucunun ne kadar yüke maruz kaldığı hakkında bir fikir verir, böylece size daha iyi performans sağlayacak bir sunucu seçebilirsiniz.

Fark ettiğimiz bir şey, Perfect Privacy'nin bağlantı kurmak için çok uzun zaman almasıdır. Ancak bağlantı kurulduktan sonra sabit kalır. Bu, çıplak metal sunucu ağının kararlılığının bir kanıtıdır.

Ayarlara tıklamak IPsec ve OpenVPN arasında seçim yapmanıza izin verir. OpenVPN bağlantısı varsayılan olarak UDP'de gelir, ancak Program Ayarları isterseniz TCP'ye geçmenize izin verir. Bu pencere, çeşitli şifreleme varyasyonlarını seçerek şifrelemeyi yapılandırmanıza da olanak tanır. Biraz daha iyi hız arayan tüketiciler, gizlilikle ilgili endişeleri olmadan AES-128'e geri dönebilir.

Windows İstemci kurulumu

Küçük bir değişiklik, uygulamanın VPN'in L2TP / IPsec veya IKEv2 / IPsec uygulayıp uygulamadığını netleştirmemesi. Genellikle akış için daha iyi hızlar sağladığından UDP üzerinden çalışacak şekilde ayarlandığını düşündüğümüz OpenVPN'e bağlı kalmanızı öneririz.

Dikkate değer diğer bazı özellikler tam IPv6 DNS sızıntı koruması, bağlantı noktası yönlendirme, özelleştirilebilir çoklu alışveriş, otomatik bağlantı ve özelleştirilebilir güvenlik duvarı ayarlarıdır (VPN killswitch).

Windows istemci ayarları

Tıklama IP ve Bağlantı Noktaları sekmesini ve ardından Rastgele çıkış IP'si kullan bağlandığınız sunucuda rastgele bir IP adresi seçmenizi sağlar. Bu, seçtiğiniz VPN sunucusunda birden çok IP varsa, her seferinde farklı bir IP alacağınız anlamına gelir. Dürüst olmak gerekirse, çoğu VPN'in otomatik olarak yaptığı şey göz önünde bulundurularak bunu bir özellik olarak düşünmek zordur ve Perfect Privacy tarafından açık bırakmanız önerilir.

Otomatik basamaklı çoklu atölye başlığı için Basamaklı ve Gizli sekmesini ve ardından basamaklandırmayı etkinleştir; kullanıcılar en fazla 4 atlama seçebilir. Bunu etkinleştirdik, ancak çıkış sunucusu IPLeak.net'te hala aynı kayıtlı olduğu için bir şey olup olmadığını anlayamadık, bunun nedeni büyük olasılıkla seçtiğiniz bitiş noktasına gelmeden önce size üç rastgele atlama vermesidir..

NeuroRouting özelliğini üye alanında etkinleştirerek test ettik. Bu, trafiğimizin çeşitli sunucular etrafında sektiği ve son hedefin bulunduğu yere yakın olduğu anlamına gelir..

Windows istemcisi NeuroRouting ayarları

Ardından, sunucu tarafı özelliklerinin farklı çıkış noktalarına neden olup olmadığını görmek için iki farklı IP aracına yöneldik. İyi haber şu ki, DNS adresleri el ile seçtiğiniz konumda hala çözümlenirken, IP adresinin IPleak.net için Hollanda ve IPleak.org için Kanada olarak değişmesi. Böylece, özelliğin reklamı yapılan gibi çalıştığı anlaşılıyor.

Stealth, büyük miktarda seçim olan Stunnel, Obfsproxy3 veya SSH kullanılarak kullanılabilir. Ayrıca, istemci DNS isteklerinizi hangi Perfect Privacy sunucusunun ele alacağını elle seçmenize bile izin verir.

Genel olarak, bu istemcinin özellik dolu olduğunu gördük. VPN istemcisini yeniden başlattığınız sürece filtreleri test ettik ve iyi çalıştıklarını gördük. Google filtresi, Google aramasına ve Youtube'a erişmemizi engelledi. Sosyal medya filtresi Facebook ve Twitter'a erişmemizi engelledi. Çok fazla reklam yayınladığı için kötü şöhretli bir sitede reklamların başarıyla engellendiği görülüyordu. Ayrıca, çocuk koruma filtresi PornHub'ın yüklenmesini durdurdu. Bu nedenle, üye alanında ayarlanabilen bu özelliklerin hepsi mükemmel çalışıyor.

Diğer müşteriler

Mükemmel bir şekilde test ettiğimiz Windows istemcisine ek olarak, Perfect Privacy'nin Android ve test için aldığımız Mac uygulamaları da var.

Mac

Mac VPN istemcisi, Windows istemcisi ile aynı özelliklere sahiptir ve Windows'ta yaptığımız gibi derinlemesine bir test çalışması yapmasak da, yalnızca ayarların tamamen aynı şekilde çalıştığını varsayabiliriz. Bununla birlikte, Mac istemcisinin WIndows muadili için tamamen farklı bir görünüme sahip olduğunu ve genellikle bakmak için çok daha temiz olduğunu belirtmek gerekir..

Windows istemcisi UDP veya TCP seçimi

Windows'ta olduğu gibi, kullanıcılar OpenVPN UDP veya TCP'yi seçebilir. Bununla birlikte, kullanıcılar şifreyi Camelia olarak değiştiremez veya AES şifrelemesinin gücünü Windows'ta olduğu gibi değiştiremez.

İstemciyi sızıntı açısından test ettik ve hiçbirinden muzdarip olmadığını gördük. Bu istemcide IPv6 bağlantıları otomatik olarak devre dışı bırakılır, bu da VPN bağlantısının IPv4 üzerinden kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Dikkate değer diğer özellikler arasında “uzman” modunda açılması gereken Killswitch bulunmaktadır. Ancak, bu istemcide Windows'ta olduğu gibi bağlantı noktası yönlendirme, çoklu atölye, basamaklı veya gizli mod yoktur. Bu nedenle, bu Mac istemcisi gizliliğinizi korumak için temel gerekliliklere sahip çok daha standart bir VPN istemcisidir.

İyi haber şu ki, Mac kullanıcıları üye engelleme özelliğinin yanı sıra reklam engelleme ve diğer filtreleri de etkinleştirebiliyorlar..

iOS

Ne yazık ki, Perfect Privacy'nin özel bir iOS VPN uygulaması yok. Bu VN'yi bir iPad veya iPhone'da kullanmak için, üçüncü taraf OpenVPN bağlantı istemcisini kullanarak bağlanmak için .ovpn yapılandırma dosyalarını indirmeniz gerekir..

Bu hafif bir dezavantajdır, ancak firma bu şekilde kurmak için bir adım atmaktadır. Connect istemcisi mükemmel, yani bu VPN'i çok fazla sorun yaşamadan kullanabileceksiniz. Bununla birlikte, iOS için OpenVPN bağlantısının Windows'ta mevcut gelişmiş özelliklerin hiçbirini sunmayan temel bir istemci olduğunu belirtmek gerekir..

Android

Android VPN istemcisini indirdik ve hangi özelliklerin mevcut olduğunu kontrol etmek için hızlı bir test çalışması yaptık. Bu müşterinin bakması en iyi olduğunu gördük.

Sunucu listesi

Ancak, gelişmiş özelliklerde tamamen eksiktir. İstemci bağlanmanıza ve bağlantıyı kesmenize izin verir ve hepsi bu. Hiçbir öldürme düğmesi yoktur ve Windows ile elde ettiğiniz gelişmiş özelliklerden hiçbirini kullanamazsınız.

Müşteri desteği

Bu VPN'nin maliyeti göz önüne alındığında, desteğin ciddi şekilde eksik olduğu bir alan olduğunu söylemek doğrudur. Canlı sohbet desteği mevcut değildir; bu, soru sormak için SSS veya bilet sistemini kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Kılavuzları ve SSS'leri faydalı bulduk ve kesinlikle insanların sorması gereken önemli soruların çoğuna cevap veriyorlar..

Bir istekle bilet göndermek zor değildir ve sorunun alındığını bildirmek için otomatik bir yanıt alırsınız. O andan itibaren bir bekleme oyunu. Ancak, firmanın son derece hızlı bir şekilde yanıt vermesini bulduk ve gerekli cevapları verdiler.

Bu VPN'nin üye alanına canlı sohbet özelliği eklemesini tercih ediyoruz. Bununla birlikte, bir VPN'de yolunuzu bildiğiniz ve e-posta bilet sistemleri aracılığıyla iletişim kurmanın sakıncası yoksa, bu size çok fazla keder vermemelidir.

Son düşünceler

Mükemmel Gizlilik, Windows hariç tüm platformlarda oldukça ortalama olarak kabul edilebilecek bir VPN'dir. Bir Windows VPN olarak, piyasadaki birçok sağlayıcı tarafından kullanılamayan çok sayıda özellik sağlayarak kendi başına gelir. Sıfır günlük politikası bir kazanan ve İsviçre merkezli olmak kesinlikle ABD ve İngiltere gibi istilacı hükümetlerin erişimini engelliyor.

Bu VPN, hisselere göre premium olmasa da ve piyasadaki diğer birçok VPN'e benzese de, işi kesinlikle yapabilir. Ve bir öldürme anahtarının eksikliğini önemsemediğiniz sürece - Android istemcisi Tamam.

Bu VPN'nin hesabınızı sınırsız sayıda cihazda kullanmanıza izin vermesi iyidir. Bununla birlikte, VPN bunun sadece bir kişinin kullanımı için olduğunu hatırlatır. Bununla birlikte, VPN günlük tutmaz ve eşzamanlı bağlantıları izlemez - yani adil kullanım için insanların dürüstlüğüne güvenmesi gerekir.

Bu VPN'nin maliyeti nedeniyle, genel olarak bu VPN'den biraz etkilenmedik. Uzman özelliklere sahip bir Windows VPN arıyorsanız, bu VPN dikkate almaya değer. NeuroRouting özelliği size hitap ediyorsa, bu VPN bir test çalıştırmasına değer.

Ancak, bu VPN'yi Windows dışında bir şeyde kullanma deneyimi oldukça ortalamadır ve para için iyi bir değer olduğunu düşünmek zordur. Belki de bu VPN daha ucuz olsaydı, Windows dışında herhangi bir şey için daha fazla tavsiye edilebilirdi.

Öte yandan, bu VPN 7 günlük para iade garantisi sunuyor - bu nedenle benzersiz VPN özelliklerinden herhangi biri ilginizi çekiyorsa test etmemek için hiçbir nedeniniz yok. Windows VPN arıyorsanız kesinlikle bir test çalıştırmasına değer.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me