Kepard

  • Fiyatlandırma

    itibaren $ 7.00
    / ay

ProPrivacy.com Puan
7.2 10 üzerinden

özet

Kepard mütevazı bir fiyata mütevazı bir hizmet sunan oldukça küçük bir Moldovalı VPN şirketidir. Şık uygulama ve bazı harika özel yazılımlar sayesinde dikkat çekiyor. Mac ve iPad / iPhone kullanıcılarının heyecan duyması daha az olacak, ancak Windows ve Android kullanıcıları henüz karşılaştığımız en kullanıcı dostu VPN yazılımlarından bazılarını takdir edecekler. Buna ek olarak, günde yarım saat ücretsiz deneme teklif etmeleri kötü olmasa da, 15 günlük ücretsiz deneme kadar iyi değil, nedense Kepard'ın sessiz kalması.

Fiyatlandırma ve Özellikler

Kepard'ın ayda 7 $ (veya 12 ay için 35 $) değerinde sadece bir (Premium) fiyatlandırma planı vardır. Bunun için OpenVPN, L2TP veya PPTP protokollerini kullanarak bağlanan ABD, İngiltere, Almanya, Kanada ve Hollanda'daki VPN sunucularına erişebilirsiniz. Trafik hızlarında veya veri kullanımında sınır yoktur ve aynı anda en fazla iki cihaz bağlanabilir. Hollanda'daki bir sunucuya bağlı olduğunuz sürece P2P torrent kullanımına izin verilir ve Kepard aynı anda iki cihaza bağlı olduğunuz için mutludur.


Buna ek olarak, Kepard, VPN sunucularına her gün yarım saat boyunca bağlanmanıza izin veren bir deneme hizmeti sunuyor. Web sitesinde hiçbir yerde gerçekten bahsedilmeyen ve yalnızca Windows veya Android istemcilerini yüklediğinizde belirgin olan şey, sunulan Premium hizmetin 15 günlük ücretsiz deneme sürümünün de mevcut olmasıdır..

İnternet sitesi & Müşteri desteği

Web sitesi harika görünüyor ve gezinmesi kolaydır. Kepard, Android VPN uygulamasından gurur duyuyor, çünkü küçük yeşil robot Ana sayfada yer almanın gururunu yaşıyor. Aksi takdirde web sitesi, sadece kısa bir SSS şeklinde, sadece sınırlı miktarda bilgi mevcuttur, ancak hizmetin hiçbir fırfırlar doğası göz önüne alındığında, bu bilgi eksikliği bize çok fazla sorun değil. Kepard, satış kanalında% 40 ile% 100 arasında komisyon sunan Affiliate programının tanıtımını yapmak istiyor. Ayrıca Kepard’ın kendi işleriyle ilgilenen bir Blog sayfası da var, ancak bu yalnızca her ay veya üç ayda bir güncelleniyor.

Müşteri desteği yalnızca biletli bir e-posta sistemi üzerinden yapılır, ancak bir sorgulama yaptığımızda dakikalar içinde yanıtlandık, bu yüzden temel olmasına rağmen oldukça verimli görünüyor.

Gizlilik ve güvenlik

Kepard günlükleri 3 gün saklar. Bunlar gerçek IP adresinizi, oturum başlangıç ​​ve bitiş zamanınızı ve kaydettiğiniz e-posta adresini (3 gün sonra dosyada tutulan tek bilgi) kaydeder. Hüküm ve Koşullarında Kepard, mahkeme celbi durumunda Moldova makamlarıyla işbirliği yapacaklarını belirtiyor, ancak 3 gün boyunca bile çok az bilgi tutulduğu için bunun önemli bir sorun olduğunu düşünmüyoruz.

Şifreleme söz konusu olduğunda, web sitesi 265 bit şifrelemeden "en fazla" bahsederken, 128 bit blowfish OpenVPN'in varsayılan olduğu söylendi. Daha önce de söylediğimiz gibi, standart olarak en az 256 bit şifrelemeyi görmeyi tercih ediyoruz, ancak çoğu kullanıcı için 128 bit iyi.

Süreç

Kayıt olmak

Biz herhangi bir readies bırakmadan önce ücretsiz yarım saat hizmet denemek iyi bir fikir olacağını karar verdi. Bunu yapmak için, istemciyi indirip yüklememiz ve daha sonra yalnızca bize sorulan bir e-posta adresi ve şifre ile kaydolmamız gerekiyordu..

Bir kez kayıt olduktan sonra hoş bir sürpriz içindeydik, çünkü herhangi bir hayran olmadan 15 günlük ücretsiz Premium VPN hizmeti verildiği görülüyor. Yaşasın!

Deneme süresi sona erdiğinde Premium hizmet için ödeme yapmak istiyorsanız, daha fazla kişisel bilgi istenecektir..

Ödeme seçenekleri biraz sınırlıdır, ancak çoğu insan için iyi olmalıdır. Yine de Bitcoin ödeme seçeneği yok, bu bir utanç.

Windows VPN istemcisi

Windows VPN istemcisi, bağlantıyı açıp kapatmak için ortada büyük bir 'güç düğmesi' ile temiz bir şekilde düzenlenmiş ve oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ülkeleri değiştirmek basitçe bayrağı tıklayıp seçiminizi yapmakla ilgilidir.

Diğer temel parametrelere ek olarak hangi protokolü bağlamak istediğinizi seçmek de basitliktir.

OpenVPN protokolünün TCP ve UDP sürümleri arasında seçim yapabilmek hoş bir dokunuş. İkisi arasındaki fark çok teknik, ancak teoride TCP UDP'den daha yavaş, ancak daha güvenilir.

Hollanda'ya bağlantı önemlidir, çünkü torrent P2P yalnızca bunu yaparken kullanılabilir. Daha yüksek hızlarda görüldüğü söylenmelidir, ancak öte yandan bunları kabul edilebilir buluyoruz.

Diğer Platformlar

Kepard, Windows ve Android için özel VPN istemcileri ve çeşitli protokoller için Windows, Linux ve OSX'i yapılandırmak için ayrıntılı talimatlar sağlar (Linux için L2TP yok). Android'i kurmak için PPTP ve L2tP / IP Sec kullanarak manuel olarak da talimatlar verilmiştir. İOS için bir VPN veya özel bir istemciye sahip Mac için bir VPN arıyorsanız, başka bir hizmet düşünmeniz gerekir.

Sonuç

Kepard'ı çok sevdik. Android uygulaması dışında çok özel bir şey yapmaz, ancak şık, verimli ve mütevazı bir fiyat noktasında yapar. Windows VPN istemcisi, harika bir Android uygulaması tarafından tamamlanan harika bir yazılım parçasıdır. Daha önce OpenVPN kullanarak bir VPN sunucusuna bir telefon bağlamayı hiç bu kadar kolay bulamadık ve masaüstü ve telefon arayüzleri arasındaki tutarlılığı seviyoruz. 15 günlük ücretsiz bir denemenin dahil edilmesi de dikkat çekicidir ve hizmeti denememek için çok az neden olduğu anlamına gelir..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me