IronSocket


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 6.99
  / ay

ProPrivacy.com Puan
8.5 10 üzerinden

özet

IronSocket, Hong Kong tabanlı bir Sanal Özel Ağ (VPN) hizmetidir. Ayrıca, müşterilerine ek bir ücret ödemeden Akıllı Alan Adı Sistemi (DNS) ve proxy hizmetleri sunmaktadır. Hizmet 2005 yılında HideMyNet adı altında başladı. Marka 2013'te IronSocket olarak değişti.

Şirket, hizmet sağlayıcılara öncelik verir ve eşler arası (P2P) indirmeye izin verdiği çeşitli sunuculara sahiptir. IronSocket aboneleri kimliklerini gizlemek için kullanabilecekleri protokoller arasından seçim yapabilir.

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  15 Mbps
 • yargı
  Hong Kong
 • Eşzamanlı bağlantılar
  3
 • Ülkeler
  40

Özellikleri

Şirketin paketinin özellikleri:

 • 40 ülkede sunucu
 • Çok dilli web sitesi ve uygulama
 • P2P indirmeleri için popüler
 • Günlük yok politikası
 • Akıllı DNS hizmeti
 • SOCKS5 ve HTTP proxy'leri
 • OpenVPN, L2TP ve PPTP protokolleri
 • Windows, Mac OS X, macOS, iOS ve Android için OpenVPN Connect uygulamasını kullanır
 • Yönlendiriciler, alıcı kutuları, oyun konsolları ve Linux makineleri için manuel yükleme

IronSocket sunucu ağı 40 ülkedeki konumları içerir. Listelenen ülkelerin çoğunda birden fazla sunucu konumu vardır. ABD'de 11 sunucu sitesi var.

IronSocket'i ziyaret edin »

Hız ve Performans

UDP üzerinden OpenVPN kullanarak IronSocket için hız testleri yaptım. Her durumda, Karayipler'deki bir yerden testmy.net ile beş test çalışması yaptım. ABD testleri Miami'deki bir sunucuya yapıldı ve İngiltere testleri Londra'daki bir sunucuya gitti.

IPLocation.net'i, eriştiğim IronSocket VPN sunucularının gerçek konumunu test etmek için kullandım. IPLocation'ın New York'ta olduğu bildirilen IronSocket US East Coast sunucusunu kullandım. Kanada'daki IronSocket sunucusunun konumuna ilişkin rapor biraz kafa karıştırıcıydı.

IPLocation beş farklı kaynak tarafından tespit edilen konumları bildirir. Bunlardan biri sunucu konumunu İtalya'nın Milano şehrinde tanımladı. Bir diğeri ise sunucunun ABD'nin Georgia'daki Moultrie bölgesinde olduğunu düşündü. Diğer üçü sunucunun yerini Vancouver, Kanada olarak tanımladı. IPLocation, IronSocket UK VPN sunucusunun yerini sürekli olarak Londra'nın Canary Wharf'ta bulduğunu bildiriyor.

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

IronSocket hızları

Yerel internet servisim harika değil. 3 Mbps ortalama indirme hızı bu gün ve yaşta berbat. Ev bağlantınız muhtemelen çok daha hızlı. Ancak tatile gittiğinizde bu kadar düşük hızlarla karşılaşabilirsiniz. 3 Mbps hızı önemlidir, çünkü HBO, HD akış videosunu rahat bir şekilde izlemek için en az 3 Mbps bağlantı hızı önermektedir. Ayrıca SD akış videosunu izlemek için en az 2 Mbps'ye ihtiyacınız olduğunu belirtir.

VPN olmasaydı, yerel hizmetim ABD gösterilerini internet üzerinden izlemek için yeterince iyi olurdu. Tek sorun, video sunucularının içeriğine yurtdışından erişmesine izin vermemesidir. IronSocket ABD Doğu Kıyısı ve Kanada sunucuları, aktarım hızlarını HD video oynatmanın kesileceği ve arabelleğe alma için duraklayacağı noktaya sürükledi. Ancak, bu hızlar SD akış videosunu izlemek için yeterince iyidir.

IronSocket London sunucusu, testten teste temeldeki bağlantıdaki hızları aşan ve düşüren çok değişken bir performansa sahipti. İngiltere VPN testlerinin ortalama hızı, VPN açılmadan Londra'ya yapılan beş test bağlantısında karşılaşılan en düşük hızdan daha düşüktü.

Teste devam etmek için IronSocket East Coast konumuna yeniden bağlandım. Bu kez IPLocation raporları bu sunucuyu Miami'ye yerleştirdi. Testler IP sızıntısı, DNS sızıntısı veya Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) bildirimi bulamadı. Testler tutarlı bir şekilde ABD'deki Miami olarak konumumu gösterdi, aynı konumda bir DNS sunucusu kullanarak (aslında Dominik Cumhuriyeti'ndeydim). DNS sızıntılarını ve WebRTC hatasını kontrol etmek için ipleak.net ile testleri gerçekleştirdim. Site garip bir şekilde İngiltere'de olduğumu gösteren WebRTC sızıntılarını bildirdi.

Test sitesi doileak.net özellikle WebRTC sızıntılarına meraklı, ancak bu site gerçek konumumu algılayamadı. Ancak bulunduğum yer Hollanda'da olduğu tespit edildi. ABD akış hizmetleri, bu VPN sunucusuna bağlıyken bu bilgileri aldıysa, videoları izlememi engellerlerdi. Buna rağmen, oturumu sonlandırmadan önce çok güçlü VPN algılama sistemlerine sahip ABC.com'u kontrol ettim ve bir video izlememe izin verdi.

İSS'm IPv6 adreslerini kullanmıyor, bu nedenle IPv6 sızıntılarını test edemedim.

Fiyatlandırma ve Planlar

IronSocket, farklı dönemler için abone olabileceğiniz tek bir paket sunar. Daha uzun bir abonelik alırsanız hizmetin aylık maliyeti daha ucuz olur. Ancak, tüm abonelik için ön ödeme yapmanız gerekir.

IronSocket fiyatlandırması

IronSocket için kredi kartı, PayPal, Bitcoin ile ödeme yapabilir veya hediye kartları saklayabilirsiniz.

Gizlilik ve güvenlik

IronSocket, Hong Kong merkezli. Torrentleri korumakla ünlüdür ve etkinlik günlüğü tutmaz. Ancak, bağlantı günlüklerini tutar. Buradaki sorun, ziyaret ettiğiniz sitelerin ve katıldığınız sistemlerin VPN şirketinin size ayırdığı IP adresini görebilmesidir..

VPN şirketinin hizmeti ne zaman kullandığınıza dair bir kaydı varsa ve gerçek IP adresinizi kaydederse, avukatlar ve kolluk kuvvetleri bu bilgileri ele geçirmek için mahkeme emri alabilir. Gerçek IP adresinize sahip olduktan sonra, sizi etkinliklerinizin günlüklerini tutan İnternet Servis Sağlayıcınız (İSS) aracılığıyla kapınıza kadar takip edebilirler. Bağlantı günlüklerinin tutulması IronSocket'in gizlilik prosedürlerinde zayıf bir noktadır.

Şirket, bazı sunucularını P2P indirmeye uygun olarak işaretliyor. Kullanıcıları başkalarıyla torrentlerle indirmemeleri konusunda uyarır.

Şifreleme

IronSocket, Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) veya İletim Kontrol Protokolü (TCP), L2TP / İnternet Protokolü Güvenliği (IPSec) ve PPTP üzerinden Açık VPN sunar.

OpenVPN uygulaması, oturum oluşturmak için SHA256 ileti kimlik doğrulaması ve 4096 bit RSA şifrelemesi ile Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) 256 bit şifreleme kullanır.

IronSocket'ın L2TP seçeneği ayrıca 256 bit anahtarlı AES şifrelemesi kullanır. Bu, L2TP sistemi için son derece güçlü bir şifrelemedir. Genellikle, L2TP 128 bit şifreleme kullanır ve mobil cihazlar için daha iyi bir seçenektir (AES şifrelemenin pili tüketebileceği yerlerde), Android veya iPhone VPN hizmeti için VPN isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir.

Kullanım kolaylığı

IronSocket web sitesi, büyük rakiplerinin web sitesi kadar kaygan değil. Yeniden tasarımla yapabilirdi. İstemci alanına erişim, ekranın sağ üst köşesindeki bir düğme ile sağlanır. Sitenin diğer gezinme alanları üstteki menü çubuğu üzerinden yapılır. Bu menü sabit değildir, bu nedenle sayfayı aşağı kaydırdıkça kaybedersiniz.

Sitenin mükemmel bir özelliği, dili uzun bir alternatif listesine dönüştürme yeteneğidir. Web sitesinin altbilgisinde daha fazla gezinme seçeneği vardır. Bu bağlantılar, şirketin gizlilik politikası sayfasına erişim ve geri ödeme politikasını içerir. IronSocket bloguna altbilgiden de bağlanabilirsiniz.

Destek

IronSocket'in destek sayfaları çok karmaşık değil. Çok yararlı bilgiler içeren bir SSS sayfası var. Yardım Merkezi'nin diğer bölümleri arasında kurulum kılavuzları ve bir sunucu listesine bağlantı.

Bu sayfadaki basit web formu, destek ekibine erişmenin ana yoludur.

Süreç

Kayıt olmak

IronSocket'a abone olmak için, menü çubuğundaki veya "Başlamak" sitenin ana sayfasına dağılmış düğmeler. Tıklamak "Şimdi sipariş ver" tercih ettiğiniz abonelik döneminizin açıklamasının altında.

Bir hesap almak için sadece bir e-posta adresi girmeniz ve kendi şifrenizi oluşturmanız gerekir. E-posta adresi gerçek bir adres olmalıdır, çünkü burası IronSocket giriş bilgilerinizi gönderecektir. IronSocket'in normal adresinizi bilmesini istemiyorsanız, ücretsiz bir web posta hesabı oluşturun ve kullanın.

Sizinle VPN arasında gerçekten herhangi bir e-posta bağlantısı istemiyorsanız, hesabınız için bir kez ödeme yapıldığında, giriş ayrıntılarınızı sitenin müşteri alanından alabilirsiniz. Hizmet için ödeme yaptığınızda aldığınız e-posta aslında kimlik bilgilerini içermiyor. Bunun yerine, istemci alanındaki bu ayrıntıları görüntüleyen sayfaya bir bağlantı içerir.

Temel paket size üç eşzamanlı bağlantı izni verir. Ek ücret karşılığında bunu sekize kadar artırabilirsiniz.

Ödeme yönteminizi seçtikten sonra, bir yer paylaşımı size seçtiğiniz ödeme dönemi için bir kez kaydolma veya aboneliğin yenilenmesini sağlamak için bir tekrar ödeme ayarlama seçeneği sunar.

IronSocket ödemenizi işleme koyduktan sonra sizi müşteri alanına yönlendirecektir. Otomatik olarak oturum açacaktır. Bu sayfada, şirketin VPN, HTTP proxy'si ve Akıllı DNS hizmetleri için indirme ve yükleme yönergelerine bağlantılar bulunur.

Gelen kutunuzda, IronSocket'tan iki e-posta bulmalısınız. Bunlardan ikincisinin konu satırı var "IronSocket VPN Giriş Bilgileri - Önemli." Bu e-postanın içeriğini tahmin etmek için ödül yok.

Hesabınızı açtığınızda ayarladığınız şifre, e-posta adresinizle birlikte sizi web sitesinin müşteri alanına yönlendirir. VPN'de oturum açmak için e-postada oluşturulan kullanıcı adına ve şifreye ihtiyacınız olacak.

Windows VPN İstemcisi

IronSocket'ın kendi Windows VPN uygulaması yok. Bunun yerine kullanıcıları OpenVPN Connect uygulamasını indirmeye yönlendirir. OpenVPN protokolünü yöneten kuruluş bunu üretir. Bu mutlaka kötü bir şey değil. OpenVPN Connect, kesin OpenVPN hizmetine doğrudan erişmenizi sağlar. Birçok VPN şirketi bu arabirimi kullanır, bu nedenle IronSocket benzersiz bir şekilde özensiz değildir. Ancak, büyük bir markalaşma fırsatını kaçırdı. Bilgisayarınızda OpenVPN istemcisine sahip olduğunuzda, bir VPN servisinden diğerine kolayca (aboneliklerle) atlayabilirsiniz. Bu nedenle IronSocket müşterilerini aşinalıkla bağlamıyor.

Uygulamayı yükledikten sonra başlayacaktır. Ekranınızda hiçbir şey görmezsiniz. Bunun yerine, etkin programların simgelerine bakmak için sistem tepsinizdeki yukarı oku tıklayın. Anahtar deliğine benzeyen sembol OpenVPN Connect uygulamasıdır.

OpenVPN simgesine tıklamak bir uygulama açmaz. Simge uygulamasıdır. Üzerine tıkladığınızda bir açılır menüye sahip olursunuz. Bu, VPN istemcisinin kontrollerini detaylandırır.

Bağlanılacak sunucu olmadığını fark edeceksiniz. Bu genel arayüzü kullanmanın dezavantajı, özellikle IronSocket için ayarlanmamış olmasıdır. Bağlanmak isteyebileceğiniz her sunucu için bir bağlantı tanımı indirmek için sunucu listesine geri dönmeniz gerekir. Bu çok zahmetli bir iş. En iyi VPN sağlayıcılarının OpenVPN arayüzüne güvenmemesinin, ancak kendi uygulamalarına yatırım yapmasının nedenlerinden biridir..

Tıkla "Profili Al" düğmesine tıklayarak belirli bir sunucuya bağlanmanız gerekir. IronSocket'in tüm bu profilleri tek bir indirme dosyasında bir araya getirmemesi utanç vericidir. Bu tesisi organize edebilselerdi hizmeti kurmak çok daha kolay olurdu. Her şey olduğu gibi, tüm VPN sunucularına erişiminizi etkinleştirmek istiyorsanız, yapacak çok işiniz var..

Gerçekten vaktiniz yoksa, kullanacağınızdan emin olduğunuz bildiğiniz konumların profillerini yükleyin. Bu inceleme için kesinlikle Miami, Kanada ve İngiltere sunucularını çalıştırmam gerekiyordu, bu yüzden sadece.

Bir profil indirme dosyasına tıkladıktan sonra bir açılır mesaj alırsınız. Tıkla "Şimdi İndirin" düğmesini tıklayın. Yapılandırma dosyası bilgisayarınıza geldikten sonra taşımanız gerekir. Sistem tepsinizdeki OpenVPN simgesini tıklayın ve beliren menüden İçe Aktar'ı seçin. seçmek "Yerel dosyadan" ve varsayılan indirme dizininizdeki config dosyasını bulun. Tanımı yüklemek için dosya arayüzünde Aç'a tıklayın.

Sunucu tanımlarında yükleme talimatlarını uyguladığınızda bağlantı seçeneklerinizi görürsünüz. Sunucu listesini görmek için OpenVPN Connect simgesine tekrar tıklayın.

Artık bağlanabilirsiniz. Ayrıca, kullanıcı adınızı ve şifrenizi web sitesinin istemci alanındaki daha unutulmaz kılmak için değiştirebilirsiniz. Bir sunucuya ilk kez eriştiğinizde, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Giriş ekranları sonraki ziyaretleriniz için kullanıcı adınızı hatırlar. Ancak, bir sunucuda her oturum açışınızda şifrenizi girmeniz gerekir.

Her sunucuya ilk kez eriştiğinizde bir uyarı mesajı alırsınız. Bu uyarı, o sunucuya sonraki bağlantılarda görünmüyor.

Bağlantıyı kurduktan sonra, bir sistem mesajı sizi uyaracaktır. Ayrıca, OpenVPN Connect simgesi bir onay işareti göstermek için değişir.

En iyi VPN şirketleri kendi uygulamalarını oluşturduklarında, bir kill switch veya otomatik WiFi koruması gibi ekstra güvenlik özellikleri geliştirirler. IronSocket kendi kontrol yazılımına yatırım yapmadığı için bu hizmetleri sunamaz.

Akış Hizmetleri

East Coast ABD sunucusuna bağlandım ve Netflix USA, ABC.com ve NBC.com'a erişimi test ettim ve hepsine girdim. Daha sonra İngiltere VPN'sine bağlandım ve Netflix UK, BBC iPlayer, ITV Hub ve Channel 4 web sitesini denedim. Her durumda, IronSocket beni içeri aldı ve video izleyebildim.

IronSocket'in giremeyeceği bir siteye erişmek isteyebileceğinden endişe ediyorsanız, sitede şirketin girebileceğinden emin olduğu kanalları gösteren bir listeye göz atabilirsiniz. Abone olmadan bu sayfaya erişemezsiniz. Ancak, favori video hizmetlerinizin dahil edilip edilmediğini görmek için buradaki sayfanın ekran görüntüsüne bakabilirsiniz..

Diğer Platformlar

IronSocket VPN, Windows, Mac (hem OS hem de OSX için Mac VPN desteği), Android, iOS ve Blackberry işletim sistemlerini destekler. VPN'yi yönlendiricilere, oyun konsollarına, set üstü kutulara ve akıllı TV'lere de yükleyebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, IronSocket'in kendi özel VPN istemcisi yok, bu yüzden kurmak için üçüncü bölüm OpenVPN uygulamasını indirmek için ısladınız. Tüm popüler cihazlar için kurulum kılavuzları sağlayıcıların web sitesinde bulunmaktadır.

Son düşünceler

IronSocket, sunucuları bulunan ülkelerdeki herhangi bir video akışı hizmetine girme konusunda harika bir yeteneğe sahiptir. SOCKS5 proxy, Akıllı DNS ve HTTP proxy hizmetleri, VPN hizmetine abone olduktan sonra ücretsiz olarak oynayabileceğiniz ilginç ekstralardır.

Sadece üç eşzamanlı bağlantıya izin vermeyi kısıtlayıcı bulabilirsiniz. Bununla birlikte, IronSocket, eşzamanlı bağlantı sayınızı sekiz adede kadar artırarak ekstra bir izin satın almanıza izin verir, bu da bir aile için fazlasıyla yeterli olmalıdır.

IronSocket web sitesini yeniden tasarladığında ve kendi kendini yükleyen uygulamasını yaptıysa, bunu dünyanın en iyi beş VPN'sinden biri olarak sıralardım. Olduğu gibi, servisin teknik yetenekleri tarafından puanlanan puanlar, uygulamayı yükleme zorluğu nedeniyle aşağı sürüklenir.

IronSocket'i ziyaret edin »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me