Şifre Güvenli

ProPrivacy.com Puan
7 10 üzerinden

özet

Password Safe ücretsiz ve açık kaynaklıdır şifre yöneticisi başlangıçta crypto-legend tarafından geliştirilmiştir Bruce Schneier. Bağlantı noktaları diğer platformlar için mevcut olmasına rağmen, bir Windows programıdır. Bu Şifre Güvenli incelemesinde, zaman ve para değerinde Şifre Güvenli sorusuna cevap vermek için bu şifre yöneticisine derinlemesine bakıyoruz?

Hızlı İstatistikler

 • ülke
  n / a

Fiyatlandırma

Gönüllü tarafından geliştirilen açık kaynaklı yazılım olarak, Password Safe'in temel Windows sürümü kelimenin tam anlamıyla ücretsizdir.

Bununla birlikte, birden fazla cihazda kolay taşınabilirlik için uygulamayı bir USB çubuğa yüklemenizi sağlayan PasswordSafe2Go adlı bir anahtar üstünde disk versiyonu mevcuttur. PasswordSafe2Go, üçüncü taraf bir şirket tarafından yüklenmek üzere tasarlanmıştır ve bir yıllık ücretsiz güncellemelerle yaklaşık 11 USD tutarındadır..


Şifre güvenli logo

Password Safe'in Android bağlantı noktası PasswdSafe ücretsizdir, ancak iOS ve iPadOS için pwSafe 2'nin App Store'dan maliyeti 2.99 $ 'dır. MacOS için pwSafe, Mac App Store'dan 14,99 $ maliyeti.

Şunlar için Şifreyi Koru:

Özellikleri

 • İstemci tarafı şifreleme (e2ee)
 • Parolaları sürükleyip bırakın
 • Ototopi
 • Cihazlar arası ve platformlar arası senkronizasyon
 • Şifre yönetimi
 • İthalat ve ihracat
 • Dosya şifreleme
 • Şifre üreticisi
 • Komut satırı aracı
 • 2 Faktörlü kimlik doğrulama

Cihazlar arası ve platformlar arası senkronizasyon

Şifrelenmiş Parola Güvenli PSAFE dosyaları çevrimiçi güvenli bir şekilde saklanabilir, örneğin Dropbox hesabınızda, diğer Password Safe uyumlu uygulamalar kullanılarak erişilebildiği yerlerde.

PSAFE dosyaları buluta yüklenmeden önce Password Safe ile güvenli bir şekilde şifrelenir, bu nedenle güvenli olmayan bir platformda (Dropbox gibi) saklansa bile, şifreler güvenli kalır.

Sürükle ve bırak şifre kullanımı

“Dragbar” (Görüntüle -> Sürükleme çubuğu görünür), forma girmek için ilgili simgeyi sürükleyerek formları doldurmanıza olanak tanır. Bir kullanıcı adı girmek için Kullanıcı Adı simgesini doğru giriş alanına sürüklemeniz yeterlidir.

Parola Güvenli sürükle ve bırak parolaları

Parolaları, kullanıcı adlarını, notları, URL'leri, kutucukları ve e-postaları sürükleyebilirsiniz. Ayrıca bir Otomatik Tür simgesini de sürükleyebilirsiniz…

Ototopi

Bir web sayfasını (veya daha iyi bir giriş alanını) tıklarsanız, Otomatik Tür özelliği sizin için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeye çalışır. Sonuçlar biraz karışık olabilir, ancak işe yaradığında sonuç oldukça etkileyici.

İthalat ve ihracat

Teorik olarak, düz metin, XML ve KeePass v1 CSV veya TXT dosyalarından şifreleri içe aktarabilirsiniz. Uygulamada, KeePass 2'den XML ve CSV (v1 formatında) olarak dışa aktarılan dosyaları içe aktarma girişimlerinin tümü başarısız oldu.

Parolalar düz metin olarak dışa aktarılabilir. XML veya Password Safe’in kendi (PSAFE) biçiminin çeşitli sürümleri.

Şifre üreticisi

Varsayılan algoritmayı kullanarak gerçekten güvenli bir şifre oluşturabilir veya kendi kurallarınızı belirleyebilirsiniz. Bu, belirli minimum şifre gereksinimlerine sahip siteler için şifre oluşturmak için çok yararlıdır.

Şifre Güvenli Şifre üreticisi

2 faktörlü kimlik doğrulama (2FA)

Password Safe, YubiKey 4, YubiKey 4 Nano veya YubiKey NEO kullanarak 2FA için destek sağlar.

Şifre Güvenli

Password Safe, uçtan uca şifreleme sağlayan topluluk tarafından geliştirilmiş açık kaynaklı bir yazılımdır. Dolayısıyla yargı yetkisi gerçekten önemli bir konu değil.

Çoğu açık kaynaklı yazılımda olduğu gibi, kodu güvenlik sorunları için bağımsız olarak denetlenmemiştir, ancak herhangi birinin yapmak istediği takdirde serbestçe kullanılabilir.

Bununla birlikte, Password Safe (V3) tarafından kullanılan veritabanı formatı, geçirilen az sayıdaki programdan biridir birkaç güvenlik yorumlar.

Teknik güvenlik

Orijinal Password Safe, Bruce Schneier’in kendi Blowfish algoritmasını kullandı, ancak bunun yerine çok daha güvenli Twofish (Bay Schneier tarafından da icat edildi!).

Bu yaygın olarak çok güvenli olarak kabul edilir ve bazıları için avantajı vardır AES tamamen bağlı olmadığını NIST.

Password Safe, verilerin kendisini korumak için Twofish-256 kullanır. Anahtarlar, eşdeğer SHA-256 kimlik doğrulaması ve 2048 yinelemeli PBKDF2 (daha fazlası için yapılandırılabilir).

Kullanılan tüm kriptografik temel öğeler sağlamdır, ancak yalnızca tam bir denetim bunların ne kadar iyi uygulandığını söyleyebilir. Password Safe'in başlangıçta Bruce Schneier tarafından geliştirildiğine rağmen, bu konuda büyük bir güven kaynağı.

Destek

Web sitesi, Password Safe kullanımı için kapsamlı belgeler sunmaktadır. Ayrıca yararlı bir SSS ve aktif bir tartışma forumu da var. Bu forum muhtemelen soru sormak için en iyi yerdir, ancak “makul bir süre içinde size geri dönmek için elimizden gelenin en iyisini yapacak olan” doğrudan geliştiricilere e-posta göndermek de mümkündür.

Kullanım kolaylığı

Uygulamayı birkaç ayna sitesinden indirebilirsiniz. Tüm açık yazılımlarda olduğu gibi indirilen dosyanın şifreleme karması özgünlüğünü sağlamak için. Uygulama bir ile imzalanmadı PGP imzası, ancak.

Gerçekten sevdiğimiz bir şey, Password Safe'in İngilizce dışında 13 dile çevrilmesi ve birçok kişi için çok daha erişilebilir olması..

(Windows) uygulaması

Password Safe, işlevselliği hoş bir görünüm üzerinde meydan okurcasına sallar, ancak kullanımı kolaydır ve iyi çalışır.

Şifre Güvenli Windows Uygulaması

Varsayılan olarak Parola Kasası beş dakika sonra kilitlenir, bu süreden sonra ana parolayı tekrar girmeniz gerekir. Burada ana şifreyi unutursanız veya kaybederseniz oyun biter. Şifre kurtarma özelliği yoktur, bu nedenle şifreleriniz sonsuza kadar kaybolur.

Şifre Kasasına giriş ekle

Her giriş bir şifre, kullanıcı adı, ilişkilendirilmiş URL, e-posta adresi ve notlar içerebilir. Parolalarda bir son kullanma tarihi belirleyebilirsiniz.

Kilitleme süresi ve diğer birçok seçenek, seçenek ayarlarından manuel olarak yapılandırılabilir.

şifre güvenli kilit zaman değiştirme

Password Safe’in ana avantajının sadeliği olması tartışmalıdır, ancak Dragbar ve Autotype özelliklerinin aslında oldukça harika olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, genellikle olduğu gibi kullanmak için ayrı bir tarayıcı eklentisi yüklemenize gerek kalmaması avantajına sahiptir..

Diğer platformlar için bağlantı noktaları

Bu bağlantı noktaları açık kaynak kodlu Windows uygulamasının kodu üzerine kuruludur, ancak kendileri zorunlu olarak açık kaynak değildir. Ancak hepsi birlikte çalışabilir, bu nedenle bulut depolama hesapları kullanılarak güvenli bir şekilde senkronize edilebilen PSAFE 3 dosyalarını açabilir ve düzenleyebilirler.

Şifre Güvenli Android Uygulaması

Password Safe'in Android uygulaması resmen PasswdSafe olarak adlandırılıyor. PasswdSafe, Password Safe'in ücretsiz ve açık kaynaklı bir bağlantı noktasıdır. Android uygulamalarında Dropbox veya Google Drive'a yüklenen PSAFE 3 dosyalarını açarsanız, veritabanı PasswdSafe'e otomatik olarak yüklenir.

Diğer bulut depolama sağlayıcıları için, OI Dosya Yöneticisi PSAFE dosyalarını PasswdSafe'de otomatik olarak açmalıdır. Ayrıca, bir dizi popüler bulut hizmetinden senkronizasyonu daha da kolaylaştıran tamamlayıcı bir uygulama olan PasswdSafe Sync de var.

Elbette yerel depolama alanından PSAFE dosyaları oluşturabilir ve açabilirsiniz.

Şifre Güvenli Android Uygulaması

PasswdSafe parmak izi kilidini açma, parola oluşturma ve parola kullanım süresinin dolmasını destekler (parolalar için bir zaman sınırı belirleme). 2FA YubiKey NEO jetonları ile kullanılabilir.

Parolalar ve benzerleri formlara yapıştırılmak üzere panoya kopyalanabilir, ancak panoya depolanan öğeler belirsiz bir süre bellekte kalabilir ve bu nedenle diğer uygulamalar tarafından parola koklamaya karşı savunmasız olduğundan bu çok güvenli değildir..

Olduğu gibi KeePass2Android, PasswdSafe, açık bir PSAFE veritabanına doğrudan erişebilen ve Android'in panosunda veri depolamaya gerek kalmadan kullanıcı adlarını ve şifreleri formlara girebilen kendi klavyesini sağlayarak bu sorunu çözer..

Şifre Güvenli klavye

PasswdSafe'nin Android 8 + 'nın yeni Otomatik Doldurma Hizmeti ile çalışmaması utanç verici olsa da bu iyi çalışıyor.

MacOS için Şifre Güvenli

Password Safe Mac istemcisine pwsafe adı verilir. Passwd Safe, Android platformu için oldukça güvenli bir Password Safe limanı olsa da, macOS ve iOS için pwSafe uygulamaları ticari ürünlerdir. Onlar kapalı kaynak ve ABD şirketi App77 tarafından geliştirilen.

Parolalar hala e2e şifreli, ancak oldukça çok meta veri ve cihaz bilgilerinin bir kısmı App77 tarafından toplanır ve Microsoft’un Azure sunucularında depolanır. Bu veriler istek üzerine silinir, ancak bu App77'ye güven gerektirir.

MacOS için PwSafe bir Mac uygulamasına benziyor, yani eski moda Windows ana uygulamasından çok daha iyi görünüyor. Ayrıca karanlık mod özelliği de var.

Mac Os için Şifre Güvenli

Genel olarak, işlevsellik Windows uygulamasına benzer, ancak pwSafe'de bu uygulama hakkında en sevdiğimiz iki özellik eksik: sürükle ve bırak şifre girişi ve Otomatik Tür özelliği.

Bunun yerine her bir giriş alanını kopyalayıp yapıştırabilir veya şifreyi (yalnızca) macOS panosuna kaydetmek ve ilişkili URL'yi açmak için her bir şifre girişinin altındaki bir simgeyi tıklayabilirsiniz..

Geriye doğru görünen bu adım, web formlarına kolay şifre girişi için bir Safari tarayıcı uzantısı ile hafifletilmelidir. Ne yazık ki, Safari 13 artık web uzantılarını desteklemiyor, yani tarayıcı uzantısının şu anda çalışmadığı.

Bu, Windows, kullanıcılar için ücretsiz olan bir uygulama için yalnızca 15 ABD doları ödedikten sonra oldukça hayal kırıklığı yaratıyor, ancak "uygulamanın gelecekteki bir sürümünün, eşdeğer işlevselliğe sahip bir Safari Uygulama Uzantısı sağlayacağına" söz veriyoruz.

App77'ye göre, tasarım notları eski Safari 11 ve 12 tarayıcı uzantısının güvenli olduğundan emin olmak için çok özen gösterildiğini ve tarayıcının kendisine hiçbir zaman şifre göstermediğini açıkça ortaya koyuyor. Ayrıca, kodunun inceleme için mevcut olduğu gerçeğini de takdir ediyoruz (ancak değişiklik değil).

İsteğe bağlı abonelik tabanlı bir özellik iCloud Yedeklemeleri'dir. Varsayılan olarak, iCloud bir dosyanın yalnızca son iki sürümünü kaydeder. İCloud Yedekleme ile PSAFE dosyalarınızın sınırsız sayıda geçmiş sürümü iCloud'a kaydedilir.

Password Safe 2 veya iOS ve iPadOS

İOS için PwSafe, iCloud'da depolanan SFAFE kasalarını senkronize edebilir. Ayrıca, Dropbox'ta depolanan kasaları senkronize edebilir, ancak bu, 2,99 ABD doları ek bir uygulama içi satın alma gerektirir. Yerel olarak depolanan kasalar da oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Uygulamanın Mac sürümünde olduğu gibi, iCloud Backups abonelik hizmetini kullanarak sınırsız sayıda kasayı iCloud'a kaydedebilirsiniz.

İOS ve iPad için PWSafe

Bir girişi tıkladığınızda hem şifre hem de kullanıcı adı iOS panosuna kaydedilir. Çok güzel bir özellik, iDevice'inizi ters çevirirseniz, kullanıcı adı parola yerine yapıştırılacaktır. Bu manevrayı bir iPad'de gerçekleştirmek kuşkusuz biraz sakar, ama yine de oldukça havalı.

PwSafe 2 ayrıca iOS’un yerleşik Otomatik Doldur özelliğini de destekleyerek çoğu tarayıcıda ve uygulamada şifreleri girmeyi sağlar.

iOS otomatik doldurma özelliği

PwSafe tüm standart Password Safe özelliklerini destekler, parmak izi kilidinin açılmasına izin verir ve karanlık bir mod sunar.

İsteğe bağlı abonelik tabanlı bir özellik Cloud Memory'dir. Bu temelde, iOS bellek yönetimi işlevi kullanılmadığında uygulamayı otomatik olarak kapatma sorununu çözer ve bu nedenle kilit zaman aşımı işlevini ne kadar süre ayarlarsanız ayarlayın, her seferinde tekrar açmanızı gerektirir.

Diğer platformlar

Çeşitli projeler Password Safe tabanlı çok çeşitli diğer platformlarda kullanılabilir, ancak bunların çoğu çok eski ve bitmemiş veya terk edilmiş gibi görünüyor.

En önemlisi, şu anda desteklenen Linux için Password Safe sürümünün olmadığı görülmektedir..

Son düşünceler

Password Safe, olgun, ücretsiz ve açık kaynaklı bir şifre yöneticisidir. Bu çok iyi bir başlangıç. Estetik, form üzerinde durgun işlevselliktir, ancak Dragbar ve AutoType özellikleri şaşırtıcı derecede sofistike.

Password Safe biçimi (PWSAFE), çoğu büyük platformdaki bağlantı noktaları tarafından da iyi desteklenir ve bu da Password Safe'i platformlar arası senkronizasyon için iyi bir seçim haline getirir. Android için PasswdSafe bu konuda sağlam bir bağlantı noktası.

Açık kaynaklı hayranlar muhtemelen pwSafe'nin kapalı kaynaklı olduğunu hayal kırıklığına uğratırlar, ancak iOS uygulamasının oldukça iyi olduğu söylenmelidir. MacOS uygulaması çok daha zor bir satıştır, ancak başka bir yerde bir şeyler yapmanın Password Safe yolunu taahhüt eden bir Mac kullanıcısıysanız, masaüstü işletim sisteminizde şifrelerinize erişmek için tek gerçek seçeneğiniz budur.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me