ibVPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.08
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Android

  • iOS
 • unblocks:


  • iPlayer

ibVPN, üçüncü Müşteri Hizmetleri için En İyi VPN ibVPN'in müşterilerine yardım etmede neden üçüncü en iyi VPN olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin! Ve bu ortalamanın üzerinde hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

ibVPN, günlük kaydı olmayan bir Rumen VPN sağlayıcısıdır. Bu ibVPN incelemesinde göreceğimiz gibi, bu düşük maliyetli hizmet hakkında hayran kalacak çok şey var. Yazılımı tamamen tam özellikli ve üst düzey müşteriler ücretsiz olarak etkileyici bir Akıllı DNS hizmeti alıyorlar. Ancak, hayal kırıklığı yaratan hız performansı çoğu kullanıcıyı ilgilendirir.

Hızlı İstatistikler

 • Ülkeler
  57
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • yargı
  Romanya
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  50,27 Mbps

Özellikleri

torrenting
Toplam sunucu 180
Ülkeler 57
Eşzamanlı bağlantılar 5
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
Desteklenen Yönlendiriciler ASUS, SABAI, DDWRT
Çıplak metal veya sanal sunucular Kombinasyon

Ultimate VPN planı aşağıdaki özellikleri sunar:

 • 47 ülkede sunucu
 • P2P: evet
 • Üç eşzamanlı bağlantı
 • Tüm konumlardaki proxy sunucuları
 • Çorap5 vekil
 • OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, SoftEther ve IPsec VPN protokolleri desteği
 • Akıllı DNS hizmetine tam erişim (bunun hakkında daha fazla bilgi)
 • DoubleVPN
 • VPN üzerinden Tor

Daha ucuz VPN planları bir seferde yalnızca bir bağlantıyla sınırlıdır ve tüm sunuculara (Standart VPN planı için 44 ülke ve Torrent VPN planı için dokuz ülke) erişimi yoktur. Akıllı DNS veya normal proxy sunucularına da erişimi yoktur, ancak Torrent VPN kullanıcıları çorap5 proxy kullanabilir.

Standart planda P2P'e izin verilmez, ancak Torrent VPN planında izin verilir (elbette!).

Çift VPN

Bu temel olarak VPN sunucularını “zincirlemenize” izin verir, böylece verileriniz sizinle internet arasında dolaşırken iki veya daha fazla VPN sunucusu arasında yönlendirilir.

Bilgisayarınız / cihazınız -> VPN sunucusu 1 -> VPN sunucusu 2 -> Internet

Bu tür zincirleme bazı güvenlik avantajları sağlayabilir, ancak her zaman büyük bir hız kaybıyla sonuçlanır. “Çift sekmeli” VPN'nin gizlilik / güvenlik avantajları oldukça sınırlıdır. Ancak bunun herkes tarafından paylaşılan bir görüş olmadığını anlıyorum. Bu incelemede biraz sonra görebileceğimiz gibi, bir dizi Çift VPN sunucu seçeneği mevcut.

VPN üzerinden Tor

Diğer bir yeni özellik ise VPN üzerinden Tor. Bu yapılandırmada, internete erişmeden önce önce bir ibVPN sunucusuna, ardından Tor ağına bağlanırsınız:

Senin bilgisayarın -> VPN -> dik ve kayalık tepe -> Internet

ibVPN bunu, verilerinizi şeffaf bir şekilde VPN tünelinden Tor ağına yönlendirerek gerçekleştirir. Bu, tüm internet bağlantınızın Tor üzerinden VPN'den yararlandığı anlamına gelir.

Bu kurulum bazı gizlilik ve güvenlik avantajları sunar, ancak benzer bir efekt VPN'ye bağlıyken Tor Tarayıcı kullanılarak kolayca elde edilebilir. En önemlisi, böyle bir kurulum ibVPN tarafından sunulan yöntemden çok daha güvenlidir.

Tor üzerinden VPN (ancak bunu yaparsanız), hem Tor ağını (çok yavaş olan) hem de VPN'i bir araya getirdiğiniz için internet hızlarınızı ciddi şekilde yavaşlatır. ibVPN şu anda Hollanda, Singapur ve ABD'de VPN üzerinden Tor sunucuları sunmaktadır.

İbVPN'i ziyaret edin »

Hız ve performans

Tüm testler Virgin UK 50 Mbps / 3 Mbps fiber bağlantım kullanılarak yapıldı. OpenVPN-UPD protokolünü kullandım.

% 100 ücretsiz olarak listelenen bazı VPN sunucularına bağlandığımda hiçbir internet bağlantım yok. Bu nedenle internete bağlanabilmem için sunucuları yük altında (her konum için en düşük) test ettim.

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

İndirme sonuçları oldukça zayıf. Hizmeti test ederken olağandışı çok sayıda VPN bağlantısının kesildiğini de belirtmek gerekir. *

Sızıntı testleri

IPv4 sızıntısı tespit edildi?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 87,38
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 50,27

IPv4, DNS veya WebRTC sızıntısı tespit etmedim (istemcide DNS koruması etkinleştirilmişse). Bu iyi.

Ne yazık ki, benim ISS (Virgin Media) IPv6 bağlantılarını desteklemediğinden, şu anda IPv6 sızıntılarını test edemiyorum. Bu, ProPrivacy.com'un çözüm bulmak için çalıştığı bir konudur..

İyi haber, hem ABD Netflix hem de BBC iPlayer'ın uygun sunuculara bağlandığında çalışması.

Fiyat

12 ay

$ 3.08
her ay

6 ay

$ 3.32
her ay

1 ay

$ 4.95
her ay

ibVPN üç VPN planı ve yalnızca Akıllı DNS planı sunar. Ultimate VPN planı aylık 10.95 $ veya yıllık abonelik satın alınırsa aylık 4.83 $ 'dır. Diğer tüm planlar aylık 4,95 ABD doları veya yıllık olarak satın alınırsa 3,08 ABD dolarıdır.

Bir Business VPN planı da mevcuttur. Bu temelde Ultimate VPN planı ama daha eşzamanlı bağlantılar. Eşzamanlı beş bağlantı için fiyatlar aylık 13,95 $ 'dan (yıllık 8,32 $) başlıyor ve 20 eşzamanlı bağlantı için ayda 44,95 $' a (yıllık ödeme yapıldığında 33,32 $) kadar çıkıyor..

Ayrıca 24 saat ücretsiz deneme sürümü de mevcuttur. Bu, Ultimate planının süresi boyunca tüm avantajlarını sağlar. Buna ek olarak ibVPN 15 günlük para iade garantisi sunuyor.

Aşağıdaki ödeme yöntemleri kabul edilir: Avangate (yinelenen ve bir kerelik ödemeler - Alipay, WebMoney, iDeal ve kredi kartı), PayPro (yinelenen ve bir kerelik ödemeler - kredi kartı ve PayPal), Payza, WebMoney, AstroPay, Western Union ve Mükemmel Para.

ibVPN ayrıca gizliliği artırmaya yardımcı olabilecek Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde (Litecoin, Blackcoin, Dogecoin ve Ripple) ödeme kabul eder..

Müşteri servisi

Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 15
Ücretsiz deneme Evet - 24 saat

ibVPN, bilgili ve yardımcı bulduğum “7/24” canlı sohbet desteği sunuyor. Biletli e-posta desteği de mevcuttur. Ek yardıma ihtiyacınız olursa, destek ekibinden uzaktan yardım almak için bir randevu ayarlamak mümkündür. Bunu test etmedim, ama harika bir teklif.

Kullanım kolaylığı

pencereler
Mac os işletim sistemi
Android
Linux
iOS
Windows Phone

İnternet sitesi

Web sitesi tasarımı akıllı görünüyor ve birçok sağlayıcı sayfasında bulunan daha bombardıman (ve yanlış) iddialardan bazılarını yapmaktan kaçınıyor. Teknik detaylar biraz daha hafif olmasına rağmen, SSS, bir bilgi tabanı ve bir forum, ana kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgilerin çoğunu sağlar.

Bu sunucu listesi sadece oldukça iyi değil, aynı zamanda kullanışlı. Tüm IP'ler paylaşılır, ancak statik veya dinamik bir IP alıp almamanız, bağlandığınız sunucuya bağlıdır.

Hizmet şartlarının ve gizlilik politikasının açık olduğunu ve basit İngilizce yazıldığını da unutmamak gerekir. İbVPN hizmetiyle ilgili özellikleri ve promosyonları vurgulayan bir blog mevcuttur.

IBVPN Windows İstemcisi

Windows VPN istemcisi oldukça akıllı görünüyor ve özelliklerle doludur. Bununla birlikte, sunucuları değiştirmenin genellikle programın çökmesine neden olduğunu fark ettim, bu nedenle başka bir sunucuya yeniden bağlanmadan önce bağlantıyı kesmek daha iyidir. * Ayrıca, Çift VPN sunucularının listesine de dikkat edin.

Varsayılan olarak, protokol seçimi “otomatiktir”. Günlük dosyalarından, bunun çok güvenli olmayan PPTP protokolünün varsayılan olarak kullanıldığı, ardından başarısız olması durumunda L2TP / IPsec'in (benim durumumda olduğu gibi) kullanıldığı açıktır. Hemen OpenVPN'e geçmenizi öneririm!

DNS sızıntısı seçeneklerinin neden varsayılan olarak devre dışı bırakıldığı hakkında hiçbir fikrim yok, ancak bunları hemen açmalısınız. Bununla birlikte, var olmaları iyidir.

İbVPN istemcisinin en önemli özelliği uygulama başına ve işlem başına kill anahtarıdır. Bu biraz kurulum gerektirir, ancak moe ortak tüm sistem öldürme anahtarlarından daha karmaşıktır.

Bununla birlikte, kill anahtarının VPN hatası durumunda belirtilen programları kapatarak çalıştığını unutmayın. Bu, VPN tüneli dışındaki bağlantıları önleyen güvenlik duvarı tabanlı bir çözüm kadar güvenli değildir..

Genel olarak, bu tam özellikli bir müşteri. Bununla birlikte, zayıf VPN protokollerini varsayılan olarak kullanması ve DNS sızıntısı koruması olmaması nedeniyle biraz endişeliyim. Bunlar değiştirilebilir / açılabilir, ancak daha az teknisyen kullanıcısının bunu yapması olası değildir.

Diğer Platformlar

ibVPN'in Windows, Mac OS, iOS ve Android için özel uygulamaları vardır. Standart “hepsi bir arada” uygulamasına ek olarak, Mac VPN kullanıcıları yeni bir “hızlı bağlantı uygulaması” da kullanabilirler. Bu, hepsi bir arada uygulamadan daha az özelliklidir, ancak kullanımı çok kolaydır.

Manuel kurulum talimatları, çok çeşitli platformlar ve cihazlar için de mevcuttur.

Android Uygulaması

Android VPN uygulamaları, garip olan fotoğraflarıma / medyama / dosyalara erişmek için izin istiyor.

Uygulama iyi OpenVPN kullanır. Port seçimi hoş bir özellik olsa da, kill anahtarı yok.

Android uygulamasını kullanarak IP sızıntısı tespit etmedim.

Akıllı DNS

ibVPN, Ultimate VPN planıyla birlikte gelen bir Akıllı DNS hizmeti sunar. Bu, güvenliğinizi veya gizliliğinizi artırmak için hiçbir şey yapmaz, ancak DNS isteklerinizi belirli bir konumda çözerek coğrafi bilgi sahtekarlığını sağlar. Bu, coğrafi olarak engellenen içerik akışı için idealdir.

Hiçbir şifreleme / şifre çözme söz konusu değildir ve DNS çevirisi hemen hemen anlıktır. Bu, Akıllı DNS hizmetlerinin akış için bir VPN kullanmaktan daha az arabellek sorunu yaşadıkları anlamına gelir (mesafe yine de sorunlara neden olabilir).

Akıllı DNS'nin bir diğer avantajı, yalnızca VPN yazılımını çalıştırabilenler değil, herhangi bir internet özellikli cihazda yapılandırılabilmesidir. Bu, akıllı TV'nizde, oyun konsolunuzda ve Roku'da (diğerleri arasında) Akıllı DNS kullanabileceğiniz anlamına gelir.

ibVPN’in Akıllı DNS'si denediğimde hem ABD Netflix'in hem de BBC iPlayer'ın kilidini açtı.

Tarayıcı Uzantıları

ibVPN kullanıcıları ayrıca tarayıcı bağlantısını proxy yapan Chrome, Firefox ve Opera için tarayıcı uzantıları yükleyebilir.

Uzantıyı kullanırken DNS sızıntısı tespit etmedim, ancak bir WebRTC sızıntısı gördüm. US Netflix mevcut değildi, ancak BBC iPlayer'ın.

Gizlilik ve güvenlik

Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması
Öldürme Anahtarı
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet

“İbVPN Sanal Özel Ağ hizmetinin herhangi bir trafiğini veya kullanımını toplamaz veya günlüğe kaydetmez. Belirli bir etkinliği belirli bir kullanıcıyla ilişkilendiremeyiz. Herhangi bir yasal bildirim hukuk departmanımıza iletilirse, bu bildirime uyacağız. Ancak elimizde olmayan bilgileri teslim etmeye zorlanamayız. ”

Bu harika. ibVPN, Avrupa Adalet Divanı tarafından vurulmadan önce bile AB Veri Tutma Direktifini reddeden Romanya'da bulunuyor. Romanya aynı zamanda hem NSA'nın hem de GCHQ'nun doğrudan etki alanının dışında rahatça bulunuyor.

Bu yüzden gizlilik cephesinde, ibVPN çok iyi.

Şifreleme Protokolleri

IKEs2
OpenVPN
PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
Diğer protokoller Yumuşatıcı, Gizli VPN

OpenVPN bağlantıları, bir AES-256 şifre ve HMAC SHA384 karma kimlik doğrulaması ile güvenceye alınmıştır. Bu incelemeyi ilk kez yayınladığımızdan beri ibVPN, RSA-2048 için el sıkışma şifrelemesini ve AES-256 için veri kanalı şifrelemesini güncelledi.

Bu benim önceki eleştirilerimi ele alıyor. Mükemmel ileri gizlilik, Diffie-Hellman Exchange (DHE) anahtarlarının izniyle sağlanmıştır. İbVPN'in artık çok güçlü bir şifreleme paketi kullandığını söylemekten memnuniyet duyuyorum.

Bu VPN'yi iOS için kullanmayı planlıyorsanız ve OpenVPN şifrelemesini kullanmak istiyorsanız, üçüncü taraf bir OpenVPN uygulaması kullanarak manuel olarak yapılandırmanız gerekir. Bunun nasıl yapılacağı hakkında kılavuz için ibVPN'in web sitesine bakın.

Burada kullanılan şartlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen VPN Şifreleme Şartları'nın Açıklaması'na bakın..

Son düşünceler

Beğendim:

 • Kayıt yok (hiç)
 • Mütevazi fiyatlı
 • İyi Akıllı DNS hizmeti
 • 47 ülkede sunucu
 • 7/24 destek
 • Uygulama başına kill anahtarıyla tam özellikli yazılım
 • P2P: evet
 • Üç eşzamanlı bağlantı
 • Çorap5 vekil
 • ABD Netflix ve BBC iPlayer kullanılabilir
 • İyi mobil uygulamalar
 • Çift VPN

Aşağıdakilerden emin değildim:

 • Varsayılan olarak zayıf VPN protokolleri vardır ve DNS sızıntı koruması yoktur
 • VPN üzerinden Tor (VPN üzerinden Tor Tarayıcı'yı kullanmak daha güvenlidir)

Nefret ettim:

 • Zayıf performans
 • Windows istemcisinin bağlantısı kesildi ve çok çöktü *

İbVPN hakkında sevilecek çok şey var. Makul bir fiyatla, tam özellikli bir hizmet elde edersiniz (Akıllı DNS ile Ultimate VPN planı ile ücretsiz olarak atılır). Hizmeti kullanırken IP sızıntısı tespit etmedim ve güvenlik duvarı tabanlı olmamasına rağmen, uygulama başına ve işlem başına kill anahtarını seviyorum.

Windows istemcisinin biraz daha kararlı olmasını diliyorum *, Netflix için bir VPN arıyorsanız, bu VPN dikkate almaya değer. Hem VPN hem de Akıllı DNS hizmeti her iki hizmetin de engelini kaldırdığı için BBC iPlayer için bir VPN isteyen herkes için iyi bir seçenektir..

Tek gerçek sorun ibVPN’in hız performansı sonuçlarıdır. Çok az kullanıcının internet bağlantılarının bu kadar yavaşlamasından memnun olması muhtemeldir.

* Bu makale, gelişmiş şifreleme ve hizmet kullanıcıları tarafından sunulan yeni özellikler hakkında bilgiler içerecek şekilde güncellenmiştir. ibVPN ayrıca, güncellenmiş All-in-One Windows istemcisinin karşılaştığım kararlılık sorunlarını giderdiğini garanti ediyor, ancak henüz test etmedim.

İbVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me