Hola


 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android

  • Linux

ProPrivacy.com Puan
4 10 üzerinden

özet

Bu Hola İncelemesi öncelikle Hola’nın ücretsiz planına odaklanmıştır, çünkü Premium hizmetle ilgili olarak düpedüz yanlış, cüzdanınıza zarar verebilir veya daha da kötüsü, aşağıda daha ayrıntılı olarak incelenmiştir..

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  31 Mbps
 • yargı
  İsrail
 • Eşzamanlı bağlantılar
  10
 • Ülkeler
  50

Özellikleri

Çıplak metal veya sanal sunucular Gerçek
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
torrenting
Eşzamanlı bağlantılar 10
Ülkeler 50

Önceki kapsama alanımız, Hola'nın prensip olarak bir Ponzi şemasından çok farklı olmadığını, her kullanıcının bant genişliğinin yanı sıra (muhtemelen, ancak kesin olarak değil) verilerin en üstte olanlar için tüm hizmetten para kazanmak için kullanıldığını ortaya koydu. Hola, daha önce kullanıcı bant genişliğini paylaşma ve her kullanıcıyı bir Tor çıkış rölesi gibi çalıştığı benzer bir şekilde, bir kullanıcının bir çıkış düğümüne dönüştürme konusunda dürüst olduğunu iddia ederek iş modelini savunuyordu. Bununla birlikte, ProPrivacy ve EFF'ye bağlantımızdan geçen herhangi bir kötü amaçlı, yasadışı veya başka şekilde hoş olmayan trafikten sorumlu tutulabileceğiniz için şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir..

Hola İsrail'de yaşıyor ve Luminati Business vekiline (duvardaki başka bir dolandırıcı tuğla) kaydolanlar da dahil olmak üzere geniş bir abone tabanına sahip milyonlarca IP numarasına sahip. Şimdiye kadar hiçbir şey sizi korkutmadıysa, atlamadan sonra açık bir şekilde göze batmayan reklamlara göz atın veya Hola'nın daha iyi analizi ve iyi alternatif sağlayıcılar için bazı öneriler için okumaya devam edin.

Hola'yı ziyaret edin »

Hız ve Performans

Normalde hız testi sonuçlarını, bu paragrafın hemen altında, üst üste yığılmış olarak gösteren iki resim görürsünüz. Eh, bu incelemede ISP (bu testlerin Hola'nın hızıyla hiçbir ilgisi olmadığını nasıl görünce) için hız testi sonuçları atmak biraz aptalca hissettim, ancak İngiltere sunucularına ve 10- ABD New York test sunucularına göre ortalama 30 Mbps temel alınarak test edildiğinde 15 Mbps aşağı akış.

Hola kullanmak, gayri resmi olarak göz atarken veya akış yaparken veya testleri çalıştırırken belirgin bir fark yaratmadı, ancak bu en rahatsız edici sorun değil. Hola uzantısındaki seçimime göre bağlanmam gereken sunucuyu değil, her zaman test konumu ile döndürülen sonuçları görmek tamamen cesaret kırıcı..

Sızıntı testleri

Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 31

Hola'nın DNS sızıntı korumasını, Hollanda'nın benimle (yukarıda direğe atlandığı görülüyor) sel baskınını önleyen barajlarla ve dayklarla karşılaştırın. Güzel, şimdi Hollanda sualtı ile tuhaf bir dünya hayal edin, yani barajlar ya yükselen su seviyelerinin baskısı altında kırıldı ve süpürüldü - ya da bir şekilde orada olmadı - ve bu Hola'nın size verdiği anonimlik seviyesi. bir hiç olan kimse.

Çoğu DNS sızıntısı ve WebRTC Hatası için ipleak.net'i kontrol etmekten çekinmeyin. Test-ipv6.com size geniş bir IPv6 sızıntısı gösterecek ve doileak.net, gizlilik-mazoşizmin bir sonucu size çarptığında, her iki testten de biraz olacaktır. Şaka bir yana, zaman zaman sızıntıları kontrol etmek, kendinizi bir VPN'in koruması altında olduğuna inanırken farkında olmadığınızdan emin olmak için her zaman iyi bir uygulamadır..

Fiyat

1 ay

$ 0.00
her ay

Hola fiyatlandırması

Hola tamamen ücretsiz, ama nasıl? Aygıtınızı - yazılım yüklendikten sonra - bir bağlantı zincirinde uç nokta olarak kullanarak, normalde VPN sağlayıcınız tarafından halledilen bir işlev. Devre dışı bırakmayı seçerseniz, ücretsiz sürümde bulunan sorunlara dayanarak şiddetle tavsiye edeceğimiz premium bir Luminati aboneliği satın alabilirsiniz. Zararsız freemium modeli tarafından aldanmayın.

Ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, sizi ağda bir akran olarak kullanmamayı iddia eden bir Premium abonelik planı vardır (yine de geçmişte ve kesinlikle yaptığına inanmak için yeterli miktarda kanıt olmasına rağmen). Daha sonra, diğer insanların özgürce verilen bant genişliğini kullanmanın çift ortak duygusu ve etik düşüncesi var, ancak size somut bir fayda sağlarsanız çok az kar elde etmenizi sağlar. Risk altında olacağınızdan bahsetmemek gerekirse, Hola daha pahalı olacağı için üstlenmeyecek ve sunucuları kurmayı, güvenlik altına almayı ve çalıştırma.

Bu durumda, eski atasözü "Süt serbestçe akarsa kim inek alır??" kolayca akla geliyor.

Kullanım kolaylığı

Windows Phone
pencereler
Mac os işletim sistemi
iOS
Android
Linux

Hola'nın web sitesi iyi tasarlanmış ve minimum bilgilerden fazlasını vermiyor. Bağlantıları takip etmek kolaydır ve bilgi ararken tıklanacak bir duvar yoktur..

Mobil cihazlarda VPN kullanmak istiyorsanız, Android ve iOS cihazlar için bir VPN uygulaması sunarlar. Hem Android hem de iPhone VPN uygulamaları uygulama mağazalarında avialble ve kullanımı çok kolay. Ayrıca Windows, Mac ve Linux kullanıcıları için VPN'li bilgisayarlar için destek sunarlar. Mac VPN istemcisi Windows sürümüne benzer. Tam bir Linux VPN istemcisi önermezler, ancak kullanıcılar bunu firefox, chrome ve Opera'da bir tarayıcı eklentisi olarak kullanabilir.

Müşteri desteği

24 saat destek
Canlı sohbet

Ne yazık ki, Hola'nın destekleri düşük not alıyor. Bu çoğunlukla tepkisizlikten kaynaklanır. ProPrivacy ile olan ilişkimden bahsetmeden ilgisiz bir hesap kullanılarak gönderilen birkaç e-posta, bu yazı itibariyle beş gün boyunca cevapsız kaldı. Sadece Hola'nın tasarım veya satış ekiplerinin hizmetle ilgili sorularıma neden yanıt vermediğini merak ediyorum. LiveChat veya bilet tabanlı destek seçeneği olmadığından, oldukça seyrek nüfuslu bir SSS bölümü nedeniyle yapmanız gerekecek. Bu, ya da dua eden biri sonunda mesajlarınıza cevap verir.

Hola'nın blogunda, gizlilik endüstrisinden diğer ilgili ve ilginç haberlerin yanı sıra, gelirin çevrimiçi mallardan veya hizmetlerden nasıl elde edildiği ve para kazanıldığı konusunda bazı ilginç bilgiler var. Sorun şu ki, aşağıdaki yazı sağlam bir öncülle iyi bir şekilde başlıyor, sadece rastgele genişlemenin sonuçlarını tamamen ihmal ederek, bant genişliğinizin internet üzerinden trafik için bir köprü görevi görmesine izin vererek sizi hayal kırıklığına uğratmak. AirBnB, herhangi birini veri akışınızda ücretsiz olarak çömelmeye davet etmek kadar değil (veya daha iyisi, Hola'ya bunu yapma ayrıcalığı için ödeme yapın. Hayır, teşekkürler!).

Aşağıda, Hola'nın Facebook'taki en son yayın, Hola Sosyal Medya Ekibinin bir 'çalışma' yayınlamasına yanıt olarak Netflix şikayet temasıyla devam ediyor&her iki günde bir denge dengesi. Şu anda Facebook'ta Hola'dan en azını merak eden herhangi bir cevap yok.

Mayıs ayının başlarındaki bir yayın, son zamanlarda Hola kullanıcılarının ruh halini özetledi, bu da birçok insanın hizmeti genel olarak farkında olmadan veya çevrimiçi olarak genel kendini korumayı saygısız olarak kullandığını gösteriyor.

"Sizler Tanrı'nın kendisini çalıştırıyor olmanız umrumda değil, sadece lanet Netflix engellemesini düzeltin."

Süreç

Kayıt olmak

Kayıt ücretsiz plan için basittir. Bir e-posta adresi girin ve cihazınız veya platformunuz için ilgili istemciyi veya uzantıyı indirin. Unutmayın, bir abonelik için ödeme yapmak sizi hiçbir şekilde anonimleştirmez, hala bir akransınız.

Hola Windows VPN istemcisi (Chromium)

Hola'nın Windows VPN'si, üç Hola eklentisine sahip Google Chrome'un değiştirilmiş bir sürümüdür. Ana olan, sayfanın sağ üst tarafında, pencereyi kapat düğmesinin hemen altında bulunan Hola'nın yanan kafa logosu. Tıklandığında, sunucu seçimi ön ve orta ve sağ üstteki üç yatay çizgiden erişilen açılır menüdeki ayarlar sekmeleri ile oldukça standart ancak uygulanabilir bir kullanıcı arayüzü açılır. Hola VPN uygulaması doğru görünüyordu ve doğru hissediyordu, ancak bir sonraki bölüm biraz daha ayrıntılı olarak gösterileceği için testlerde yetersiz kaldı.

Daha parlak bir notta, Hola da oldukça iyi bir reklam engelleyiciyi (diğer popüler reklam engelleyicilere dayanıyor gibi görünüyor) ve akış hızlarımda somut bir etkisi olmayan bir video hızlandırıcısını paketler. Hola tarayıcısındaki tarih daha da rahatsız ediciydi, çünkü bilgisayarımda dahili olarak açtığım dosyaları, herhangi bir şekilde internet bağlantımla tamamen ilgisiz olduğunu görebiliyorsunuz. Arka uçtaki 'apps.skype.com' ile Skype çağrısına dikkat edin. Ürpertici ve gereksiz günlük kaydı herhangi bir senaryoda rahatsız edici. Bu özel durumda, en azından Hola'yı kuşatan şüphe bulutu ile tutarlıdır..

Diğer Platformlar

Hola'yı, aralarından seçim yapabileceğiniz cihazlar veya platformlarla ilgili tek boyutlu olduğu için hata yapmak zordur. Eksik olan tek büyük oyuncu Opera tarayıcısıdır. Eşzamanlı bir bağlantı sınırı yoktur, çünkü hey, daha fazla bant genişliği Hola için kâra eşittir.
Aynı notta, hızlı bir yolculukta olan kişiler veya bir çimdik içinde bir dosyayı indirmesi gerekenler artıları ve eksileri tartabilir ve Hola'yı kullanabilir. Söz konusu cihazda sıfır duyarlı malzeme varsa ve kısa ve orta vadede gizlilikle ilgili bir endişeniz yoksa, hiçbir şeyden daha iyi bir seçenek olabilir..

Diğer / Ücretsiz Hizmetler

Hola'nın içeriğinizi tuhaf bir nedenden dolayı barındırmasına güveniyorsanız, ücretli bir video CDN'si de sağlar.

Güvenlik ve Gizlilik

Hola'nın hizmetinin omurgası P2P mimarisine dayandığından, P2P dosya paylaşımı beyinsizdir. Hola'nın verilerinizden herhangi bir şekilde para kazanıp kazanmadığı belirsizdir, ancak bu konuda spekülasyonlar tam olarak garanti edilmez. Bununla birlikte, 'toplanmış' verilerden bahseten son cümle sizi atmak istese bile, kullanım ve bağlantı günlüklerinin tutulduğunu görmek açıktır - bu sadece yanlıştır. Çevrimiçi göz atarken hepimizin bıraktığı benzersiz IP adresi, zamanlar, tarihler ve tıklama izleri, bizim gibi insanların ilk etapta VPN teknolojisine gitmelerinin sebebidir. Aksi halde, neden bir?

Şifreleme Protokolleri

PPTP
L2TP / IPsec
SSTP
IKEs2
OpenVPN

Bununla birlikte, Hola uzun ölü ve gömülü mahremiyetinizin kanlı bir nehrinde kürek çekerken engellemeyi kaldırmak için mükemmel. Hangi tür şifrelemenin kullanıldığına dair bir bilgi (varsa) yoktur, ancak test sırasında ortaya çıkan ağır IP sızıntıları temel olarak şifrelemeyi geçersiz kılar.

Herhangi bir düşünceli güvenlik planı, bir arka kapının tüm güvenlik planını tehlikeye attığı sözde en zayıf bağlantı fikrine dayanır. Şifreleme genellikle VPN bağlantınızın en güçlü noktaları arasındadır - eğer isterseniz kaleye açılan kapı. Bir IP sızıntısı gizli bir geçit gibidir ve çoklu sızıntılar, güvenlik ve gizlilik kavramlarını gülünç olma noktasına kadar yansıtır.

Son düşünceler

Sağlıklı bir şüpheciliğe sahip değerli bir VPN hizmeti olarak Hola'nın herhangi bir açık tavsiyesini bulmak için temel mantık ve gerekçenin sınırları içinde olursunuz. Şifreleme, IP maskeleme veya bunlarla ilgili endişeler çok az veya hiç olmadan ve kısmi gerçeklerden açıkça ifşa edilmemeye kadar kanıtlanmış dürüst olmayan uygulamalarla Hola sadece en korkunç akış-bağımlısının ihtiyaç saatinde düşünülmelidir. Aksi takdirde, değerli VPN hizmetini nelerin oluşturduğunu görmek için En İyi VPN Hizmetlerimize veya Ultimate Gizlilik Kılavuzumuza göz atın..

Hola'yı ziyaret edin »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me