HMA

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 3.99
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Android

  • Linux

  • iOS
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

HMA (eski adıyla Hide My Ass) VPN, geniş bir müşteri tabanına sahip tanınmış bir VPN sağlayıcısıdır. Popülerliğine rağmen, VPN endüstrisinde biraz vasat bir üne sahiptir. ABD'de bulunan ve bazı bağlantı günlüklerini tutan (ancak kullanım günlükleri olmayan) uygun fiyatlı bir VPN hizmetidir. Ancak, yüz binlerce insanın içeriğin engelini kaldırmak için kullandığı bir hizmettir. Bu HMA incelemesinde, hız, gizlilik, fiyatlandırma ve daha fazlası dahil olmak üzere bu VPN'nin tüm yönlerine bir göz atıyoruz.

ProPrivacy.com Puan
7.8 10 üzerinden

özet

HMA (eski adıyla HideMyAss) VPN'in, dünyanın dört bir yanında 190 ülkede 890'dan fazla sunucusu var. Bu, onu yurtdışından içeriğe erişmek için kör edici bir seçenek haline getirir. HMA'nın tüm platformlar için yazılımı vardır ve bu yazılımın kullanımı son derece kolaydır. Bu, HMA VPN'i yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenek haline getirir. Yazılım aynı zamanda en fazla 5 eşzamanlı cihazda kullanılabilir; yani bu VPN, aileler veya çok sayıda cihazı olan kişiler için uygundur. Ve bu VPN güçlü OpenVPN şifrelemesi uyguladığından; verilerinizi İSS'den ve devlet gözetlemesinden koruyacaktır.

Hızlı İstatistikler

 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  190
 • yargı
  UK
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  63.26 Mbps

Fiyat


36 ay

3 yılda bir $ 143.64 fatura

% 66 İndirim

$ 3.99
her ay

24 ay

2 yılda bir $ 119.76 fatura

% 58 İndirim

$ 4.99
her ay

12 ay

Her yıl 71,88 ABD doları faturalandırılır

50 indirim

$ 5.99
her ay

HMA VPN, üç premium abonelik planı satıyor. Aylık plan biraz pahalı tarafında 11,99 $ olduğunu. Bununla birlikte, bir yıl taahhüt ettiğinizde (83.88 $ - aylık 6.99 dolar eşdeğeri) - veya iki yıl (119.76 $ - aylık 4.99 dolar eşdeğeri) fiyatları önemli ölçüde düşer. (Yazma sırasında HMA'nın VPN maliyetini ayda 2,99 dolara düşüren özel bir Sevgililer teklifi var).

HMA VPN için tüm abonelik planları aynı özelliklere sahiptir; sadece fiyat değişir. Müşterilere, 30 günlük para iade garantisi sayesinde hizmeti test etme fırsatı verilir.

Ancak, kullanıcıların geri ödeme talebinde bulunmadan önce 10 Gb indirme kullanımını aşmaması gerektiğini belirtmek gerekir, çünkü bu geçersiz kılar. Buna ek olarak, iTunes veya Google Play üzerinden ödeme yaparsanız geri ödeme alamazsınız; bu nedenle, fikrinizi değiştirme seçeneğiniz varsa VPN'yi doğrudan HMA'dan satın alın. Birçok kişi paralarını geri alamadığını bildiriyor, bu yüzden uygun olduğunuzu sağlamak için lütfen bunu hatırlayın.

Aboneliklerin otomatik yenilenmesi varsayılan olarak etkindir, bu nedenle yenilemek istemiyorsanız web sitesinde oturum açtıktan sonra üye alanının kontrol panelindeki alt bölümü iptal etmeniz gerekir..

Ödemeler kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilir. PayPal, iDEAL, banka / banka havalesi, UnionPay ve SOFORT bankacılığı da kabul edilmektedir. HMA, Bitcoin ödemelerini kabul etmiyor.

Engellemeyi kaldır Netflix?

Netflix
iPlayer

Akış söz konusu olduğunda, bu VPN altın standardını karşılayan bir hizmettir. Dünyanın her yerinden çok sayıda TV akışının engelini kaldırabilir ve BBC iPlayer ve Netflix US gibi çok aranan hizmetlerin engelini kaldırmayı başarır. Birçok kişi bu hizmeti almayı tercih ediyor çünkü akış için mükemmel bir seçenek olarak kabul ediliyor.

HMA VPN Özellikleri

torrenting
Eşzamanlı bağlantılar 5
Yönlendirici Desteği
Port yönlendirme
Port seçimi
Ülkeler 190
Toplam sunucu 930
Desteklenen Yönlendiriciler Asus yönlendiriciler, Domates, DD-WRT, Vilfo
Çıplak metal veya sanal sunucular Kombinasyon

Bir HMA aboneliği aşağıdaki önemli özelliklerle birlikte gelir:

 • 190+ ülkede 280'den fazla konumda 930 VPN sunucusu

 • Aynı anda beş bağlantı

 • OpenVPN, Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP) ve Katman 2 Tünel Protokolü (L2TP) VPN protokollerini destekler

 • Killswitch (yalnızca Mac ve Windows)

 • 7/24 canlı sohbet desteği

 • 30 günlük para iade garantisi (30 günlük süre içinde 10 Gb'den fazla veri indirmediğiniz ve VPN'yi doğrudan HMA web sitesinden satın almadığınız sürece)

Belki de bu VPN ile ilgili en iyi şey, tüm dünyadaki çok sayıda sunucudur. HMA'nın Falkland Adaları, Papua Yeni Gine, Malavi, Sırbistan ve daha pek çok yerde sunucuları var. Alışılmadık yerlerde engellemeyi kaldırmak sizin için önemliyse; bu hizmet ilginizi çekebilir.

Hız ve Performans

ProPrivacy.com'da VPN'leri bilimsel bir sunucu tabanlı sistem kullanarak test ediyoruz. Tescilli sistemimiz, VPN'leri günde üç kez OpenVPN protokolü aracılığıyla test eder (sağlayıcılar arasında adalet için). İngiltere sunucusunu yerel patlama (en yüksek) hızları açısından test ediyoruz. Ve indirme ortalamaları için Honk Kong, ABD, İngiltere ve Avustralya sunucuları.

hidemyass VPN hızının gözden geçirilmesi

Testlerimizde ortalama 36,6 Mbps indirme hızını ve 293,9 Mbps patlama hızı sonuçlarını keşfettik. Bunlar, bu VPN'nin akış veya oyun VPN'si olarak etkinliğinin altını çizen olağanüstü bağlantı hızı sonuçlarıdır. Bu VPN, sorunsuz bir şekilde HD akışlarının engellemesini kaldırabilir.

IP sızıntıları, WebRTC sızıntıları ve DNS sızıntıları

IPv4 sızıntısı tespit edildi?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 177,87
ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 63.26

IPl kaçakları ve ipleak.net kullanarak DNS kaçakları için VPN'yi iyice test ettik. IPv4 WebRTC, IP veya DNS sızıntısı tespit etmedik. Bu harika çünkü istemcilerde herhangi bir aktif DNS sızıntısı koruması görmeyeceğiz (yalnızca varsayılan olarak her zaman etkin olduğunu varsayabilirim).

HideMyAss IP sızıntılarını gözden geçirme

Ancak, hem Windows hem de Mac'te IPv6 WebRTC sızıntılarını keşfettik. Bu, masaüstü bilgisayarınızda IPv6'yı devre dışı bırakmanız, bir WebRTC blok uzantısı kullanmanız veya tarayıcınızın içindeki WebRTC bağlantılarını devre dışı bırakmanız gerektiği anlamına gelir.

Sana ait tüm yöntemler sızıntıyı düzeltir; yani şiddetli değildir (eğer onu tutar ve sızıntıyı düzeltirseniz).

Gizlilik ve güvenlik

Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması
Öldürme Anahtarı
Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS vekil

HMA geçen yıl Çek şirketi Avast Software tarafından satın alındı. Ancak, hala İngiltere'de yönetiliyor ve çalışıyor.

İngiltere'de yerleşik olmak, bazı kişileri bu VPN'den çıkarmak için yeterlidir. İngiltere, GCHQ'nun çok fazla güce sahip olduğu bir yer. İngiltere istihbarat teşkilatı çok fazla gözetim gerçekleştirmesiyle ünlüdür. Buna ek olarak, hükümet firmaları sunucularında bulunan tüm verileri teslim etmeye zorlayan varantlar verebilir..

Bu, HMS'nin bağlantı günlüklerini kullanıcının IP adreslerinin yanında saklanan zaman damgalarıyla tutması nedeniyle - ve daha da sorunlu hale geliyor. Bu günlükler bir zaman korelasyon saldırısı oluşturmak için yeterlidir; yani VPN'yi kullanırken insanları çabalarına bağlamak mümkün..

Yukarıdakiler bir gerçek olmasına rağmen, HMA VPN abonelerinin büyük çoğunluğunu pratikte etkilemediğini belirtmek gerekir. Zaman korelasyon saldırısı son derece hedefli bir saldırıdır ve hükümetin suçluların en sertliğinden başka bir şey yapması pek olası değildir..

Bu, ISS'lerinden (Torrenting veya akış veya başka bir şey için) gizlilik isteyen veya kamuya açık WiFi'deyken bilgisayar korsanlarından güvenlik elde etmek isteyen günlük kullanıcıların HMA'yı kullanma konusunda endişelenecek bir anlamı olmadığı anlamına gelir..

HMA, kullanıcıların çevrimiçi ortamda yaptıklarının kaydını tutmaz, bu kullanım günlükleri her zaman silinir. Buna ek olarak, HMA üç aya kadar IP adreslerinin yanında yalnızca bağlantı zaman damgalarını sakladığını iddia eder. (Bu alışılmadık bir iddia, çünkü tüm firmaların 12 ay boyunca kayıt tutması gerektiğini söyleyen İngiltere'nin Soruşturma Yetkileri Yasası ile doğrudan çelişki içerisindedir).

Son olarak, HMA'nın günlükleri polise teslim ettiği olayların olduğunu belirtmek gerekir. 2011 yılında HMA, Cody Kretsinger hakkındaki internet kayıtlarını ve kişisel bilgileri polislere teslim etti. Kretsinger, Sony Pictures web sitesini hacklemekle suçlanan bir LulzSec üyesiydi; saldırı suçlarından hapsedildi (kısmen HMA'nın yardımıyla kanıtlandı). 2017'de Teksas Galveston İlçesinden bir yargıç eski kız arkadaşını taciz ettiği için tutuklandı. Bağlantı adresi damgaları kullanılarak IP adresi ortaya çıkarılan bir HMA kullanıcısıydı.

Şifreleme Uygulaması

IKEs2
OpenVPN
SSTP
L2TP / IPsec
PPTP
Diğer protokoller UDP, TCP

HMA web sitesi şifrelemesini aşağıdaki gibi uyguladığını iddia ediyor:

“OpenVPN, OpenSSL'yi kontrol kanalı için 3DES, AES 256, RC5, 256 bit şifreleme (örn. Parola, kimlik doğrulama vb.) Algoritmalarıyla kullanıyor.”

Bununla birlikte, çok fazla kazmadan sonra, HMA'nın şifrelemesini aşağıdaki gibi uyguladığını anlayabildim:

 • Veri kanalı: HMC SHA-1 karma kimlik doğrulamalı Blowfish 128 bit şifre.

 • Kontrol kanalı: RSA-2048 el sıkışma şifrelemesi ve SHA-1 karma kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256 şifresi. Mükemmel ileri gizlilik, Diffie-Hellman anahtar değişiminin izniyle sağlanmıştır.

Bu şifreleme uygulaması aslında biraz zayıftır. Bir yandan - kontrol kanalı güçlü ve mükemmel ileri gizlilik uygulandı - bu harika. Bununla birlikte, 128 bit Blowfish şifresi nedeniyle veri kanalı (kontrol kanalına ayrı olarak hacklenebilen) zayıftır.

Blowfish 128, 256 bit AES şifresinin sağladığı korumaya yaklaşmıyor (bu, premium VPN'lerin büyük çoğunluğunun günümüzde sunduğu şey). Bu VPN'nin NSA ve GCHQ gibi devlet destekli istihbarat kuruluşlarından gelen saldırılara karşı savunmasız olabileceğini kabul etmeliyiz..

Ayrıca, HMA ile L2TP / IPsec bağlantısı, bağlantıların kimliğini doğrulamak için önceden paylaşılan bir anahtar kullanır. Genel olarak konuşursak, bu güvenlik için korkunç sayılır, ancak HMA bize bir sorun olmadığını garanti etti, çünkü kullanıcı adınız ve şifreniz ek kimlik doğrulama sağlıyor.

VPN şifrelemesi hakkında daha fazla bilgi için lütfen VPN Şifrelememizi okuyun: Tam Kılavuz.

WiFi güvenliği ve ISS'nizden web trafiğini gizleme gibi düşük düzey gizlilik gereksinimleri için bu VPN'yi kullanmaya devam etmenizi öneririz. Kesin gizlilik düzeylerine ihtiyaç duyan herkesin (avukatlar, gazeteciler, siyasi muhalifler vb.), Kayıt politikası yok ve daha güçlü şifreleme ile daha güvenli bir hizmet araması önerilir..

Müşteri servisi

Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet
Para iade garantisi uzunluğu 30
Ücretsiz deneme Hayır

HMA, müşteri desteği söz konusu olduğunda mükemmel seçeneklere sahiptir. Canlı sohbet 7/24 web sitesinde mevcuttur ve temsilcileri hem yararlı hem de bilgilidir. Bazen ajanın yanıt vermesi birkaç dakika sürdü, ancak genel olarak oldukça duyarlı ve hızlı olduğunu gördük. Sonuç olarak, içeriği kaldırma ve yükleme yardımı hakkında hızlı yanıtlar almak için oldukça iyi.

Kuşkusuz, sorduğumuz en basit sorulardan bazılarının daha üst düzey bir teknik personele yöneltilmesi gerekiyordu. Bu, bana e-posta yoluyla yanıt alacağımızı söyleyen müşteri destek temsilcisi tarafından yapıldı. Ne yazık ki, bu cevap gelmedi.

Kullanıcı deneyimi

pencereler
Mac os işletim sistemi
Android
Linux
iOS
Windows Phone

HMA web sitesi, kullanıcıları içeri çekmek ve onları VPN satın almaya ikna etmek için mükemmel bir iş çıkarır; onlara çok değerli bilgiler vermeden. Bu biraz sinir bozucu, ancak bazı yararlı kurulum kılavuzları (örneğin, VPN'yi bir yönlendiricide kurmak için) ve insanların belirli çevrimiçi hizmetlerin engelini nasıl kaldıracağını öğrenmelerine, genel WiFi'deyken gizlilik kazanmalarına yardımcı olan bir blog bölümüne ve diğer faydalı bilgiler. Bu blog sezonluk makalelerle düzenli olarak güncellenmektedir..

Windows İstemcisi

Windows uygulaması, kullanımı kolay kullanışlı bir istemcidir. İyi haber şu ki, VPN bağlantısı kesilirse IS'nize veri sızmasını durdurmak için bir killswitch ile geliyor. Bu, torrent kullanmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir (HMA gizlilik politikası kullanıcıları yasadışı torrent için kullanmamaları konusunda uyarsa bile).

Kullanıcılar OpenVPN veya L2TP / IPsec şifrelemesi arasından seçim yapabilir. Ne yazık ki, şifrelemenin askeri sınıf AES 256 olduğu iddialarına rağmen (web sitesinde) veri kanalı aslında 128-bit Blowfish kullanılarak korunmaktadır (bu kadar güvenli değildir). Kullanıcılar Windows'ta OpenVPN UDP ve OpenVPN TCP arasında seçim yapabilir.

Daha olumlu bir not, bu VPN hızlı ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda içeriğin engelini kaldırıyor. İtiraf etmeliyiz ki birçok insan için bu VPN işi yapacak.

Yine de, daha fazlasını sunan bir VPN için benzer bir fiyat ödeyebildiğinizde, sınırlı özelliklere sahip bir VPN için bu kadar ödediğinizden memnun olup olmadığınızı sormaya değer. Bu, büyük ölçüde HMA’nın daha egzotik sunucu konumlarından birine bağlanmanız gerekip gerekmediğine bağlı olabilir..

Mac istemcisi

Windows muadili gibi, HMA Mac istemcisi de özelliklerden yoksundur. Bununla birlikte, bir killswitch var, bu da isterseniz torrent atmaya hazır olacağınız anlamına gelir (HMA gizlilik politikasında hizmetini asla yasadışı torrent faaliyetleri için kullanmamalısınız).

Genel olarak, Mac OS X uygulamasının kullanımı kolaydır ve çökmeden çalıştığını gördüm. Çok çeşitli sunucu konumlarına sahip olmak yararlıdır ve bu VPN Netflix ve iPlayer'ın engellemesini kaldırmak için iyidir; akış yapmayı seven insanlar için değerli bir seçim olabilir.

OpenVPN şifrelemesi mevcuttur, ancak piyasadaki rakip VPN'lerde olduğu gibi güçlü bir şekilde uygulanmadığını belirtmek gerekir..

Mobil uygulamalar (iOS ve Android)

Android veya iOS için güvenli bir VPN için oturum açıyorsanız, HMA ile biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. VPN, istemcilerinde yerleşik DNS sızıntı korumasına sahip değildir ve mobil VPN uygulamalarının, öldürme anahtarı gibi ek özellikleri yoktur..

hidemyass Android istemcisi

Android VPN'de kullanıcılar OpenVPN şifrelemesi alır. İOS'ta, kullanıcıların L2TP / IPsec'e yerleşmesi gerekir. Çok çeşitli sunuculara sahip olmak kesinlikle yararlıdır ve güvenlik konusunda özellikle paranoyak olmayanlar için bu VPN uygun olabilir (Netflix ABD ve iPlayer'ın engelini kaldırır).

Bir mobil cihaz için VPN istemenin birincil nedeni verilerinizi herkese açık WiFi'de korumaksa - bu VPN işi iyi yapar - ve bilgisayar korsanlarının verilerinizi koklamasını engeller.

Son düşünceler

Gizlilik açısından büyük önem verilen bir VPN arıyorsanız, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. İngiltere'de yerleşik olmak ideal değildir ve bu VPN bağlantı günlüklerini (kullanılan zaman damgaları ve bant genişliği) kullanıcı IP adreslerinin yanında sakladığından: bu VPN su geçirmez değildir. Buna ek olarak, bu VPN'nin mobil uygulamalarında DNS sızıntı koruması veya bir öldürme anahtarı yoktur. Masaüstü sürümlerinde bir killswitch mevcuttur, ancak bunlar sistem düzeyinde değil reaktiftir; yani VPN çökerse veri sızdırırsınız.

HMA torrent kullanımına izin verse de, kullanıcılardan hizmeti kullanırken asla yasadışı indirme konusunda şımartmalarını istemez. Öncelikle torrent için bir VPN arıyorsanız başka bir yere bakmanızı öneririz.

Peki, neden HMA olsun? HMA pahalı olmayan bir hizmettir ve özellikle daha egzotik / nadir bir konumda (diğer VPN sağlayıcıları tarafından kapsanmayan) bir sunucuya ihtiyacınız varsa bu VPN sizin için olabilir.

Bu VPN akıllıca sizi halka açık WiFi üzerinden koruyabilir. Son derece yüksek düzeyde gizlilik gerektiren biri olmadığınızı varsayarsak, HMA tarafından sağlanan gizlilik muhtemelen fazlasıyla yeterlidir. Ancak, Windows ve Mac'te WebRTC sızıntılarının tespit edildiğini belirtmek gerekir - bu nedenle bunları manuel olarak (bir uzantıyla veya tarayıcınızda WebRTC'yi devre dışı bırakarak) düzeltmeniz gerekir.

Hız testi sonuçları mükemmeldi, yani bu VPN, HD veya oyun akışı gibi veri yoğun görevler yapmak için iyi. Ayrıca, bunun BBC iPlayer ve Netflix ABD'nin engellemesini kaldırabilecek birkaç VPN'den biri olduğunu unutmayın..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me