W10Privacy


ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

W10Privacy
Alman geliştirici Bernd Schuster tarafından tasarlanan Windows 10 için ücretsiz bir casusluk önleme aracıdır. Sezgisel uygulama, Windows 10'u kullanırken ortaya çıkan acıyı hafifletmek için tasarlanmış, kullanıcıların gizlilik ayarlarını değiştirmesine, reklamları engellemesine ve birkaç düğmeyi tıklayarak Windows Update özelliğini devre dışı bırakmasına izin veren tek bir yürütülebilir dosyadır..

Seviyor

  • Bedava
  • Kurulum yok
  • Kullanmadan önce sistem geri yükleme noktası istemi
  • 7 dil
  • Kategoriler
  • Trafik ışığı önerileri
  • Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde gezinmeyi kolaylaştırır
  • Geniş gizlilik seçenekleri

Beğenmeme

  • Seçenekleri daha hızlı bulmak için arama çubuğu yok
  • Kullanıcı Arabirimi karışıklığı önlemek için daha temiz olabilir

Özellikleri

Kurulum Yok

Bir kez indirildikten sonra, W10Privacy'nin çalışması için yüklenmesi bile gerekmez. Yürütülebilir dosyayı yönetici modunda önyükleyin ve tam işlevsellik kazanmak için Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ne erişmesine izin verin. Oradan, yazılım, birden fazla menüye dalmak veya değiştirilmemesi gereken bir şeyi değiştirme riski olmadan yukarıda belirtilen tüm ayarları özelleştirmek için tek elden bir mağaza gibi davranır..

Not

Windows Defender genellikle W10Privacy'i güvensiz olarak işaretler ve indirmeyi iptal etmenizi ister. W10Privacy tamamen zararsız olduğundan bu yanlış bir işarettir. Basitçe tıklayın "Daha fazla bilgi" yapmak "Çalıştırmak" düğmesi görünür.

Windows Protect PC

Geri Yükleme Noktası İstemi

Windows 10'da mümkün olsa da, Windows 10 Kayıt Defterini manuel olarak dolaşmak sıradan kullanıcılar için genellikle zor olabilir. Tercihler, genellikle bilinmeyen terminoloji içerebilen ve menülerde değişiklik yapılması bazen öngörülemeyen sonuçlar doğurabilecek bir dizi açılır menü içinde gizlidir.

Geri yükleme istemi

Neyse ki, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ne dokunduğunuzda önerildiği gibi, W10Privacy kullanıcıdan otomatik olarak kullanıcıdan herhangi bir sorun olduğunda değişiklikleri sıfırlamak için kullanılabilecek bir geri yükleme noktası oluşturmasını ister..

Renk Kodlu Gizlilik Seçenekleri

Microsoft’un veri koruma ve toplama konusundaki varsayılan duruşu en iyi ihtimalle son yıllarda tartışmaya açıktır ve kullanıcının kabul edilebilir bir gizlilik düzeyine ulaşmak için sonsuz menülerden ve karmaşık jargondan el ile geçmesine izin verir. W10Privacy, Gizlilik, Uygulamalar, Telemetri, Arama, Ağ, Gezgin, Hizmetler, Edge, Internet Explorer, OneDrive, Görevler, Tweaks, Güvenlik Duvarı, Arka Plan Uygulamaları, Kullanıcı Uygulamaları ve Sistem'den oluşan 16 kategoride toplam 316 seçenek sunar. Uygulamalar.

renk kodlu gizlilik seçenekleri

W10Privacy, sistem üzerindeki yan etkilerine dayanarak, tüm renk kodlaması önerilen eylemlerin erişilebilir olmasıyla gurur duyar. Trafik ışığı yapısı kullanan yeşil, kullanıcının ayarı seçeneğin doğrudan işlevselliğinin kaybının ötesinde neredeyse hiç farkedilmez serpintiyle değiştirebileceği anlamına gelir. Sarı veya sarı renk, koşullu olarak önerilir ve kullanıcının herhangi bir değişikliği onaylamadan önce değiştirmek üzere oldukları seçeneğe bakmasını gerektirir. Kısıtlı önerilen ayarlar kırmızı renkle vurgulanır ve varsayılan durumlarından değiştirilirse sistemi olumsuz etkileyebilir.

açıklamalar

Terminoloji, deneyimi olmayan kullanıcılara en uygun olanı değildir, ancak W10Privacy, imlecin seçeneğin üzerine geldiğinde ayrıntılı olarak açıklanır ve açıklar. Bu tercihler ayrıca Gizlilik, Uygulamalar, Telemetri, Arama, Ağ, Gezgin, Hizmetler, Edge, Internet Explorer, OneDrive, Görevler, Tweaks, Güvenlik Duvarı, Arka Plan Uygulamaları, Kullanıcı Uygulamaları ve Sistem Uygulamalarından oluşan kategorilere ayrılır. Bu, seçimin göz atmasını önemli ölçüde kolaylaştırır, ancak belirli seçenekleri daha hızlı bulmak için Arama işlevinin olmadığı bir kayıp gibi görünüyor.

Windows 10 Pro / Enterprise'da Windows Update'i Devre Dışı Bırakma

Microsoft, Windows 10'u güncellemeye yönelik güçlü yaklaşımından ötürü, yamalar genellikle uygunsuz zamanlarda yakalar. Son bellekte, Windows 10 güncellemeleri de kullanıcılar yayıncı tarafındaki hatalar nedeniyle önemli miktarda veri kaybettikleri için bir risk oluşturmuştur. Ne yazık ki, Windows 10 Home kullanıcıları yerleşik erteleme ile sıkışmış, ancak Pro ve Enterprise kullanıcıları W10Privacy kullanabilir ve menülere dalmadan Windows Update'i devre dışı bırakabilir.

Elbette, Microsoft artık bilinen güvenlik açıklarını düzeltemeyeceği için bu potansiyel güvenlik riskleri sunmaktadır. Bu seçeneği kullananların, güncellemeleri geride bırakmak yerine manuel olarak tutmaları önerilir.

Microsoft Uygulamalarını Devre Dışı Bırakma ve Kaldırma

Microsoft, Windows 10'u şaşırtıcı miktarda birinci taraf uygulamasıyla birlikte gönderir. Daha önce sağlanmamışsa, OneNote bulut hizmetleri, Xbox oyun uygulaması, Groove Müzik, Kamera ve Haritalar gibi, Microsoft size Office veya Windows App Store şeklinde satmaya çalışıyor. W10Privacy, kullanıcıların bir düğmeyi tıklatarak Windows 10 uygulamalarını devre dışı bırakmasına veya hatta kaldırmasına izin verir.

Windows 10'da gizlilik ayarlarını neden özelleştirmeniz gerekiyor??

Microsoft, Windows 10'u bir ürün yerine bir hizmete dönüştürmek için çok fazla eleştiri aldı ve varsayılan olarak topladığı veriler üzerinde çok az sınırlama getirdi. Bunu daha kişisel bir deneyim adına yapar, ancak bu, tek bir şirketin çok sayıda birey üzerindeki karmaşık profilleri derlemesini sağlar..

Bu çabaların bazıları, Windows Müşteri Deneyimini Geliştirme programı ve reklam kimlikleri gibi çıkışlarından bu yana olumsuz tanıtım aldı, ancak diğerleri çok daha az burnu var. "Uygulama telemetrisi" ve "etkinlik geçmişi", şirketin uygulama kullanımını, taranan web sitelerini ve hangi dosyalara erişildiğini izlemesini sağlar. Windows, yazılımını kullanarak sistemlerin konumunu her zaman gizlemiş olsa da, Windows 10, kullanıcıyı daha iyi tanımlamak için uygun olduğunda konuşma tanıma ve el yazısı kaydetme alışkanlığına sahiptir..

Windows 10 kullanıcılarının profillerini oluşturmaya yardımcı olan yararlı özellikler bile bilinmektedir. Hata raporları sorunları zamanında teşhis edip etkili bir şekilde düzeltmek için mühendis olsa da, donanım ve yazılımdan kullanıma kadar çeşitli kişisel verilere erişim sağlayabilir.

Son düşünceler

Windows 10'daki varsayılan ayarlar gizlilik bilinci için mutlak bir kabustur ve bu nedenle, kullanıcılar Microsoft'un bir profil oluşturmasını önlemek istiyorsa özelleştirilmelidir. W10Privacy, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde dolaşmayı sahneye yeni giren sıradan kullanıcılar için çok daha az bir iş ve önemli ölçüde daha az göz kamaştırıcı yapan harika bir anti-casus uygulamasıdır. Tek bir geliştirici tarafından oluşturulan uygulama, sağ alt köşedeki Schuster'a bağış yapma seçeneği ile tamamen ücretsizdir.

Trafik ışığı sistemi ve ek bilgileri özellikle hoş geldiniz, ancak W10Privacy'yi öne çıkaran benzeri görülmemiş kolay erişilebilir seçenekler. Ne yazık ki, bu, arama işlevselliğinin eksikliğini daha da belirgin hale getirdiğinden, iki ucu keskin bir kılıç görevi görür. Yine de, paranız için yeterince patlama yapmayan rakipleri kullanmaktan çok seçenek içeren bir uygulamada yolunuzu öğrenmek tercih edilir.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me