NortonWiFiPrivacy


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 4.16
  / ay

ProPrivacy.com Puan
5.5 10 üzerinden

özet

Norton WiFi Privacy, dünyaca ünlü antivirüs şirketi Symantec'in yeni Norton Sanal Özel Ağı (VPN) hizmetidir. Firmanın büyüklüğü ve kapsamı (ve BT güvenliği içindeki deneyimi) nedeniyle en üst düzeyde olması gereken ucuz bir VPN hizmetidir. Bu görüntüye kadar yaşayacak mı??

Etrafa bir göz attım ama Norton WiFi Privacy çok yeni olduğu için devam edecek çok az şey var. Bu nedenle, bu yeni başlayan VPN'den ne bekleyeceğini gerçekten bilmiyorum. Böyle büyük bir isimle yapıldığı düşünülürse, güvenlik ve gizlilik söz konusu olduğunda su geçirmez olmasını bekleyebiliriz. Bu VPN'yi adım adım atmaktan heyecan duyuyorum, bu yüzden hemen.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  ABD (Amerika) veya İngiltere (başka her yerde)
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  29

Özellikleri

Toplam sunucu 1500
Eşzamanlı bağlantılar 5
Ülkeler 29
Çıplak metal veya sanal sunucular Sunucuların 1200'ü sanal

Norton WiFi Privacy VPN, küresel BT güvenlik firması Symantec'in yeni bir hizmetidir. Windows, Android, Mac ve iOS için özel istemcilere sahiptir. Şu anda özel bir Linux VPN istemcisi yok. Bu kadar yeni olmasına rağmen, Norton VPN, kullanıcılara 26 ülkedeki bir sunucu ağına erişim sağlar (her konumda en az iki sunucu bulunur). Kuşkusuz, bu teklif edilen fiyatlar için şimdiye kadar gördüğümüz en çok yer değil. Yine de, nispeten yeni bir hizmet için etkileyici.

Windows VPN ve Android VPN uygulamalarının (test ettiğim uygulamaların) Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) sızıntı koruması, bir öldürme anahtarı ve otomatik bağlanma gibi pro özellikleri vardır.

Norton WiFi Gizlilik »

Hız ve Performans

VPN'yi 50 Mbps fiber internet bağlantısında test ettim. İngiltere'deki test sunucularından İngiltere ve Hollanda sunucularını test ettim (testmy.net adresinde). ABD VPN sunucusu New York'taki bir test sunucusundan (testmy.net'te de) test edildi. Oldukça büyük ve diğer değerlendirmeleri iddia çok daha iyi hızları buldum (ki diğer yorumcular hizmet test beri Norton sunucularını yükseltilmiş demektir). Ancak, temel test sonuçlarıma kıyasla hızlar biraz yukarı ve aşağı idi ve ABD sunucusu kesinlikle test ettiğim hızlardan en yavaşıydı. Daha iyi olabilirdi, ama uzun zamandır test ettiğim en kötü şey değil.

Nortonvpn YüklemeleriNortonvpn Yüklemeleri

Gördüğünüz gibi, hızlarda bir düşüş olmasına rağmen, Norton WiFi Privacy HD yayınlamak için yeterince hızlı. Genel olarak Norton VPN'in sağladığı hızlardan çok etkilendim.

Sızıntı testleri

Norton WiFi Privacy kullanarak hiçbir Internet Protokolü (IP) sızıntısı olmadığını gördüm. Buna ek olarak, ipleak.net'in yaklaşık 40 DNS adresi tespit etmesine rağmen, iyi haber şu ki Norton'un bu sonuçları temsil ettiğini tespit edebildim. Bu nedenle, Norton WiFi Privacy'nin DNS isteklerini işlemek için kendi sunucularını kullanmamasına rağmen, proksiye olduklarından bir güvenlik sorunu değildir.

Daha iyi haber, Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) sızıntıları veya Internet Protokolü sürüm 4 (IPv4) sızıntıları ile karşılaşmadım. Ne yazık ki, ISS'm IPv6 bağlantıları sağlamadığı için IPv6 sızıntılarını test edemedim.

Fiyat

1 ay

$ 4.16
her ay

Norton VPN, kesinlikle pahalı sayılamayacak çok makul fiyatlı bir hizmettir. Yazma sırasında satışa sunuldu, bu da makul fiyatları daha da aşağı çekiyor. Çoğu VPN gibi Norton WiFi Privacy de aylık veya yıllık olarak satın alınabilir. Dört plan vardır: bir cihaz planı, beş cihaz planı, on cihaz planı ve bir kombinasyon planı (VPN ve Norton Security Suite'e erişim sağlar).

Bu fiyatların tümü makul, bu nedenle Norton VPN bu gün ve yaşta premium bir VPN hizmetinden beklenen hizmet seviyesini sağladığı sürece dikkate değer olabilir.

Para iade garantisi

Norton VPN, abonelere 60 günlük para iade garantisi sunar. Bu, abonelerin Norton WiFi Security'yi son derece makul bir deneme süresi boyunca ayrıntılı olarak test edebilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, Google Play'i (Android sürümüne) kullanarak abone olan kişiler aslında yedi günlük ücretsiz deneme sürümü alırlar. Kullanıcılar kafa karıştırıcı bir şekilde, uygulamayı her zamanki gibi 'satın almak' için Google Play'i kullanmak zorundadır. Ancak, yedi gün sonrasına kadar hesabınızdan para kalmaz. Bundan önce iptal ederseniz, Play Store herhangi bir ücret talep etmez.

Ödeme seçenekleri

Norton VPN için kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz. Ne yazık ki Norton, bir utanç olan bitcoin ödemesini kabul etmiyor. Daha fazla anonimlik düzeyi kullanan bir VPN için ödeme yapmak endişe verici ise, Norton VPN muhtemelen sizin için değil.

Norton WiFi Gizliliği nedir?

Norton WiFi Privacy, Norton’un Sanal Özel Ağ hizmetinin adıdır. Diğer VPN'ler gibi, yukarıda belirtilen soruna mükemmel bir çözümdür. Norton WiFi Privacy, dizüstü veya mobil cihazınızdaki tüm verileri şifreleyerek diğer verilerinizi diğer WiFi kullanıcılarından korur.

Norton WiFi Privacy adına rağmen, sizi kandırmayın. Bu hizmet, konumunuzu gizleyecek, coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmenize ve verilerinizi İnternet Servis Sağlayıcılarının (İSS'ler), ev sahiplerinin, işverenlerin ve hükümetin meraklı gözlerinden koruyacak tam bir VPN'dir..

Kullanım kolaylığı

Norton WiFi Privacy VPN, Windows, Mac, iOS ve Android dahil olmak üzere en popüler tüm platformlarda kullanılabilir. Linux için mevcut değildir.

Android

Android uygulaması, Windows masaüstü uygulamasına çok benzer ve aynı özelliklere sahiptir. Norton WiFi Privacy ile ilgili harika bir şey, yerleşik bir reklam engelleyiciye sahip olmasıdır. Bu, reklamlardan kaçınmak isteyen Android kullanıcıları için harika bir özelliktir. Google Play Store'un Android için herhangi bir reklam engelleyicisine sahip olmaması nedeniyle, bu VPN mükemmel bir çözümdür. Ayrıca bu özelliğe sahip birkaç VPN'den biridir.

Sonuç olarak, Android yazılımı basit ve renkli tasarımı sayesinde kullanımı çok kolay ve keyifli. Ayrıca, güvenilmeyen bir genel WiFi ağına her katıldığınızda Norton VPN otomatik olarak bağlanır. Bu nedenle, Norton WiFi Privacy özellikle iyi bir WiFi güvenlik seçeneği olarak tasarlanmıştır.

Diğer / Ücretsiz Hizmetler

Norton WiFi Privacy'ye ek olarak, Norton çevrimiçi yedeklemeli bir virüsten koruma ve güvenlik paketi satıyor. Bu, üç farklı pakette satın alınabilir (standart, lüks ve premium). Ayrıca VPN hizmeti ile birlikte paketlenebilir (bir cihaz için).

Müşteri servisi

Norton WiFi gizliliği desteği çeşitli şekillerde sağlanır. Norton web sitesinde 7/24 canlı sohbet desteği bulunmaktadır. Ancak, bu canlı sohbet yalnızca VPN hizmeti için değil, tüm Norton ürünleri içindir. Bu nedenle, canlı sohbet desteği gerçekten çok sınırlıdır. Çoğu VPN'deki bu özellik, insanların VPN ile ilgili sorunlara hızlı yanıtlar almasını sağlar. Bu, destek personeli VPN hakkında hiçbir şey bilmeyen Norton WiFi Privacy için geçerli değildir..

Canlı sohbet temsilcisinden aşağıdaki gibi gizlilik politikası hakkında basit ayrıntıları söylemesini istedim: Norton WiFi gizliliği herhangi bir bağlantı günlüğü tutuyor mu? İyi haber, Norton'un telefon numaranızı alması ve sizi ayrıntılarla geri aramasıdır. Ancak, meşgul bir kişi iseniz bu oldukça rahatsız edici, çünkü aramayı ne zaman alacağınızı bilmiyorsunuz.

E-posta desteği

Neyse ki, e-posta yoluyla iletişim kurmak mümkündür. Ancak, size bir e-posta göndermelerini istemek için canlı sohbete devam etmeniz gerekir. Bu e-postayı kullanarak yanıtlayabilir ve bir destek görüşmesi başlatabilirsiniz. Pek ideal değil, ama en azından mümkün. Genel olarak, Norton ile hantal, yorucu ve aşırı zor bir destek buldum.

Evet, geri arama yapabilmek iyidir. Ancak, diğer VPN'lerde aşağıdaki gibi bir şey sormak mümkündür: "Açık Tenis turnuvasının engellemesini nasıl kaldırabilirim??" ve yerinde bir yanıt alın (etkinliğe adanmış bir akış sunucusunun adresi verilmesi dahil). Bu, Norton ile elde ettiğiniz hizmet düzeyi değil.

Aslında, farklı bir ajanın daha fazlasını bilip bilmeyeceğini görmek için Norton'a geri döndüm. Tekrar tekrar hiçbir şey bilmediklerini buldum.

Norton hakkındaki bloglarından birinde Norton şunları söylüyor:

“Şüphe duyduğunuzda, müşteri hizmetlerine e-posta göndermekten ve soru sormaya başlamaktan korkmayın. Daha itibarlı şirketlerin sorularınızı hemen yanıtlamaları daha olasıdır. ”

Ne yazık ki, Norton'un aslında VPN hizmeti için uygulamayı unuttuğu bir şey oldukça açıktır..

Gizlilik ve güvenlik

Norton, genel olarak veri saklama yasaları için oldukça sorunlu olan İrlanda'da bulunmaktadır. Geleneksel olarak, İrlanda elektronik iletişimin kayıtlarını bir seferde yedi yıl boyunca saklayan çok ciddi bir veri saklama yeri olmuştur. 2007'den itibaren, İrlanda'da veri saklama AB'nin tam rızasıyla uygulandı. Norton gizlilik politikası için açılış sayfasında,

"Avrupa Ekonomik Bölgesinde yaşıyorsanız, Bilgilerinizin Kontrolörü, temel iş yeri Ballycoolin Business Park, Blanchardstown, Dublin 15, İrlanda'da bulunan Symantec Limited, İrlanda'dır.."

Ancak, Norton kullanıcı lisans sözleşmesinde ABD ve Latin Amerikalı kullanıcıların ABD yasalarına tabi olacağını açıkça belirtmektedir. Oysa dünyanın geri kalanı İngiltere yasalarına tabi olacaktır. Bu, nerede olursanız olun, Norton WiFi Privacy VPN aboneliğinin çok invaziv yargı bölgelerine tabi olduğu anlamına gelir; ya ABD'den (varant ve tıkaç emriyle) ya da Birleşik Krallık'tan (Snooper Tüzüğü ve zorunlu veri saklama ile).

Buna ek olarak (görebileceğiniz gibi) açılış sayfasının verilerin İrlanda'dan kontrol edildiği iddiası (AB üyeleri için) kullanıcı sözleşmesinde söyledikleriyle çelişiyor.

Şifreleme Protokolleri

Norton WiFi Privacy hem Android hem de Windows'ta standart olarak OpenVPN ile birlikte gelir. Kullanıcılar başka herhangi bir protokol kullanma seçeneğine sahip değildir. Norton'un şifrelemesini öğrenmek bir taştan kan almak gibiydi. Müşteri destek temsilcileri sadece bunun AES-256 olduğunu söyleyebilirdi. Firma e-postalarını gönderdim ve dört gün sonra istediğim cevapları almayı başardım.

Ne yazık ki, nihayet OpenVPN uygulaması hakkında ayrıntılar aldığımda, zayıf bir el sıkışma nedeniyle eksik olduğunu keşfettim (RSA 1024). Bu el sıkışmasının yaklaşık yedi yıldır zayıf olduğu biliniyor ve Norton WiFi Privacy'deki şifrelemenin güvenli olduğu düşünülemiyor. Kesinlikle açık olmak gerekirse: ProPrivacy.com'da, RSA 2048'in bir el sıkışmasının bir VPN'in güvenli sayılması için minimum bir özellik olduğunu düşünüyoruz.

Gizlilik Politikası

Norton WiFi Privacy, sıfır günlük VPN olduğunu iddia ediyor. Web sitesinde günlük olmayan bir Sanal Özel Ağ olduğunu açıkça söylüyor. Ancak, lisans sözleşmesinde Norton WiFI Privacy kullanıcılarının diğer Norton ürün kullanıcıları ile aynı gizlilik politikasına tabi olduğunu keşfettim. Bu gizlilik politikasını indirdim ve Norton'un aşağıdakileri sakladığını görünce üzüldüm:

"İnternet bağlantınızla ilgili tarayıcı türü ve ayarları, IP adresi ve trafik verileri dahil bilgisayarınız veya cihazınız hakkında bilgiler."

Bu nedenle, Norton VPN'nin gerçekten sıfır günlüklü bir VPN olup olmadığını söylemek mümkün değildir. Gizlilik politikasının nominal değere alınması, sıfır günlük olmadığını ortaya koymaktadır. Bu büyük bir sorundur ve muhtemelen Norton'un NortonVPN'in aksine bunu Norton WiFi Privacy olarak tanıtır. Genel olarak, şifreleme ve gizlilik politikası, bu VPN'nin genel WiFi'de güvenli kalmaktan başka hiçbir şey için gerçekten iyi bir seçenek olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle, uygun şekilde adlandırılmıştır.

Buna ek olarak, lisans sözleşmesinde Norton kullanıcılardan VPN'yi aşağıdaki yöntemlerden hiçbiriyle kullanmamalarını ister:

"Geçerli yasaları veya düzenlemeleri ihlal etmek veya geçerli yasaları veya düzenlemeleri ihlal etmek için.

Herhangi bir tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal etme hakkına sahip olmadığınız veya başka türlü fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek içeriği yüklemek, yayınlamak veya başka bir şekilde iletmek.

Herhangi bir mahremiyeti, fikri mülkiyeti, gizliliği veya sözleşmeden doğan hakları veya diğer hakları ihlal edecek veya ihlal edecek şekilde."

Bunu göz önünde bulundurarak, bu VPN eşler arası (P2P) veya torrent için kullanılmamalıdır. Birincisi, Norton WiFi Privacy gizliliğinizi garanti edecek kadar güvenli değildir ve ikincisi, gizlilik politikası hizmet üzerinde büyük bir soru işareti bırakır.

Son düşünceler

Norton WiFi Privacy asgari olan bir VPN'dir. HD hızında yayın yapmak için yeterince hızlı olmasına rağmen (özellikle ABD sunucusunda) OK hızları sağlar. Ancak, hem gizlilik politikası hem de platformdaki şifreleme beni soğuk bırakıyor. Tümleşik Norton gizlilik politikasının VPN hizmet adaletini yerine getirmemesi mümkündür. Bununla birlikte, gizlilik politikası, kullanıcıları büyük risk altında bırakır. Ayrıca Norton WiFI Privacy VPN için müşteri desteğinin eksik olduğunu gördüm. Müşteri desteği VPN endüstrisinde çok önemlidir ve bir hizmetin yararlılığını yapabilir veya bozabilir.

Sonuç olarak, bu bir WiFi gizlilik çözümü olarak pazarlanan bir VPN'dir ve haklı olarak. Norton'un VPN'si, herhangi bir genel WiFi etkin noktasına giriş yaptığınızda bilgisayar korsanlarının trafiğinizi 'koklamasını' engelleyecektir. Yıllık olarak satın alınırsa, halka açık WiFi'ye bağlıyken sizi güvende tutacak çok ucuz bir VPN'dir. Norton gizlilik politikasını belirler, RSA 2048'e yükseltirse ve kullanıcılarına verimli bir şekilde yardımcı olmanın bir yolunu bulursa, bu oldukça harika bir VPN olacaktır. Ancak şimdilik, yeni VPN hizmeti büyük bir soru işareti olmaya devam ediyor.

Norton WiFi Gizlilik »

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me