FrootVPN


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 2.99
  / ay

ProPrivacy.com Puan
7.5 10 üzerinden

özet

FrootVPN, 2014 yılında VPN sahnesine girdi ve Pirate Bay'deki bazı kaygan reklamlar sayesinde bir gecede büyük bir müşteri tabanı oluşturdu. Ücretsiz bir hizmet olarak başlayan şey şimdi belki de en uygun fiyatlı VPN'lerdir. Peki, FrootVPN sektördeki bazı yerleşik oyuncularla nasıl karşılaştırılır? Öğrenmek için FrootVPN incelememi okumaya devam et!

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  10 Mbps
 • yargı
  İsveç
 • Eşzamanlı bağlantılar
  3
 • Ülkeler
  19

Özellikleri

FrootVPN, İsveç'te yerleşik bir ülkedir. "Ondört Göz" ağ. Bu 14 ülke arasında istihbarat toplamak ve paylaşmak için çeşitli anlaşmalar var. Web'de tam bir gizlilik arıyorsanız, bu ideal değildir, ancak incelemede daha sonra bu konuya değineceğim..

Bu FrootVPN incelemesinde, sağlayıcının başlangıçta ücretsiz bir hizmet olarak başladığını, yalnızca işletme giderleri sırasında ücretli bir hizmete geçtiğini ve kullanıcı tabanının işlemek için çok fazla hale geldiğini de not edeceğim..

FrootVPN'in 19 ülkede 36 sunucusu vardır ve bunların 12 tanesi İsveç'te bulunmaktadır. Rusya, Brezilya ve İsrail dahil olmak üzere güzel yerlerin bir karışımı var.

Bir FrootVPN planı satın almak size hizmetle aynı anda en fazla üç bağlantı sağlar veya yönlendiricinizi FrootVPN için yapılandırabilir ve tüm cihazlarınızın korunduğundan asla endişelenmeyin.

FrootVPN'i ziyaret edin »

Fiyatlandırma ve Planlar

FrootVPN'in basit bir fiyatlandırma stratejisine sahip olduğunu söylemek yetersiz kalabilir. Aboneliğin uzunluğuna göre belirlenen fiyatla birlikte bir plan vardır. Bir ay FrootVPN'in maliyeti 4.99 $, üç ayın fiyatı 3.99 $ 'a (toplam 11.97 $) düşüyor. Tam yıllık abonelik size aylık 2,99 ABD dolarına (toplam 35,88 ABD doları) mal olacaktır. Bu FrootVPN incelemesi paranız için aldıklarınıza bakar.

FrootVPN incelemem sırasında, sağlayıcının en ucuz VPN'lerden biri olduğunu belirttim, çünkü fiyatın daha düşük olması muhtemelen size ücretsiz bir VPN verecektir! FrootVPN'in varsayılan olarak otomatik yenilemeye sahip olmadığını görmek de güzel, bu da çok fazla hayal kırıklığına neden olabilir.

FrootVPN fiyatlandırması

FrootVPN'e kaydolursanız, hizmetten memnun kalmazsanız 30 günlük para iade garantisinin güvenliğine sahip olursunuz.

FrootVPN, tüm büyük kredi kartlarını ve Paypal'ı kabul eder. Bitcoin ödemesi, BitPay aracılığıyla da mümkündür ve müşterilere ek bir anonimlik düzeyi sağlar.

Hız ve Performans

VPN hizmetlerini inceleme söz konusu olduğunda, hız belki de en önemli testtir. OpenVPN'in daha düşük hızlarla sonuçlanabileceğini, FrootVPN'i test ederken aklımda tuttuğum bir şey olduğunu belirtmek gerekir..

FrootVPN hızı

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın.

Maalesef, İngiltere veya Fransa'daki FrootVPN sunucularıyla bağlantı kuramadım. Ayrıca, OpenVPN'in daha düşük hızları dikkate alınsa bile, karttaki hızlar düşüktü.

Hız testlerimin bir parçası olarak, FrootVPN'in bu bilgilerden hizmet yoluyla sızıp sızmadığını görmek için bazı IP ve DNS sızıntı testleri de yaptım. FrootVPN ile herhangi bir sızıntı olmadığını görünce mutlu oldum, ancak ipleak.net veya benzer bir test kullanarak kendiniz kontrol etmenizi tavsiye ederim..

Güvenlik ve Gizlilik

FrootVPN tarafından desteklenen VPN protokolleri arasında OpenVPN, PPTP ve L2TP bulunur. Sonuç olarak performansta hafif bir düşüş olsa bile OpenVPN'in FrootVPN tarafından önerildiğini görmek beni mutlu etti.

Bu FrootVPN incelemesinde daha önce de belirttiğim gibi, İsveçli bir şirkettir ve Fourteen Eyes veri saklama ve paylaşma anlaşmalarına tabidir. İsveç, ABD veya İngiltere kadar gizlilik açısından korkunç değildir, ancak verilerinizin 14 ülke arasında paylaşılma olasılığı, tam bir gizlilik ararken ideal değildir. On Dört Göz grubu hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz..

FrootVPN, SHA-384 karma ve 2048 bit anahtarla birlikte AES-256-CBC şifrelemesini çalıştırır. Ayrıca, FrootVPN'in müşteri verilerini korumayı önemsediğini gösteren Perfect Forward Secrecy ile TLS 1.1+ desteği de bulunmaktadır..

FrootVPN sıkı bir kayıt tutmama politikası tuttuğunu iddia ediyor. FrootVPN'in buna sadık kalmak için mümkün olan her şeyi yaptığından eminim, ancak İsveç'te bulunmak onu çeşitli "Ondört Göz" anlaşmalar.

Tüm FrootVPN sunucularında P2P etkinliğine izin verilir. Ancak önce sunucu listesini kontrol etmenizi ve düşük sunucu yüküne sahip bir konum seçmenizi öneririm.

Kullanım kolaylığı

FrootVPN'in görsel açıdan hoş bir web sitesi vardır ve kolayca erişilebilir birçok yararlı bilgiye sahiptir. İstemci alanı ayrıca sunucu listesini görüntülemenizi ve hesap ayarlarını yönetmenizi sağlar. VPN haberleriyle ilgili endüstri haberleri ve ipuçlarıyla ilgili düzenli yayınlar içeren güzel bir blog da var.

Maalesef, web sitesine dağılmış (aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi) oldukça az miktarda kötü İngilizce var. Bunu daha önce diğer sağlayıcılarla yaşadım ve bir VPN hizmetinin küresel erişimi göz önüne alındığında görmek oldukça hayal kırıklığı yaratıyor.

FrootVPN en "Gizlilik Politikası" ve "Şartlar ve koşullar" sayfalar da istenecek çok şey bırakıyor. Metin zar zor görülebilir, bu sayfaların önemi göz önüne alındığında oldukça şüpheli.

Destek

Müşteri desteği söz konusu olduğunda, FrootVPN, platformunuza bağlı olarak SSS ve bazı sorun giderme kılavuzlarıyla desteklenen bir bilet sistemine sahiptir. Canlı bir sohbet servisi de var, ancak bu sadece FrootVPN'in normal çalışma saatlerinde kullanılabilir.

Yanıt kalitesini ve ne kadar hızlı yanıt alabileceğimi görmek için hafta içi sabahı bir test bileti gönderdim. 24 saatten kısa bir süre sonra tatmin edici bir cevap aldım.

FrootVPN ayrıca Facebook, Twitter ve Google Plus'ta da aktif profiller bulundurur. Bu platformları kullanmaktan çekiniyorsanız, bir tutamda cevaplara ihtiyacınız varsa bu profillere de mesaj gönderebilirsiniz.

Süreç

Kayıt olmak

FrootVPN'e kaydolmak tamamen ağrısızdır. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir e-posta adresi ve şifre. Web sitesi, kayıt işlemini on saniyeden daha kısa sürede tamamlayabileceğini bildiriyor.

Windows istemcisi

Bu FrootVPN incelemesinde daha önce belirttiğim gibi, sağlayıcı yazılım istemcisi yok, yani her şeyi cihazınızda manuel olarak ayarlamanız gerekecek.

Bu yöntem sıkıcıdır ve sunucu değiştirmeyi zaman alıcı bir olay haline getirir. Herhangi bir sorun ortaya çıktığında teknik altyapısı olmayanlar kendilerini belada bulabilir.

Gerekli yapılandırma dosyalarını indirdim ve FrootVPN'i kendim denedim. Bazı ilk sorunlara girdikten sonra, tüm sürecin ne kadar hızlı olduğunu görünce şaşırdım. FrootVPN kullanıcı alanından yapılandırma dosyalarını indirdikten sonra, dosyaları OpenVPN istemcisine eklemeniz, kimlik bilgilerinizi girmeniz yeterlidir.!

Diğer Platformlar

OpenVPN desteğinin bir sonucu olarak, FrootVPN akla gelebilecek hemen hemen her platform için kullanılabilir. Buradaki tek engel, tüm manuel yapılandırmayı kendiniz yapmak zorunda, bu da teknoloji meraklıları için sinir bozucu olabilir.

Bu FrootVPN incelemesi için iOS 9.3.5 ile iPhone'umda hizmeti kurmayı denedim. Kurulum, Windows'ta FrootVPN'yi kurmaktan bile daha hızlı olduğu için kolaydı. Tek yapmanız gereken OpenVPN yapılandırma dosyalarını kendinize e-postayla göndermek ve iPhone'unuzda açmaktır. FrootVPN kimlik bilgilerinizi girin ve hazırsınız!

Son düşünceler

Son derece uygun fiyatlı bir VPN arıyorsanız ve bir VPN'i manuel olarak nasıl kuracağınızı biliyorsanız, FrootVPN sizin için doğru hizmet olabilir. Sağlam şifreleme, birçok konum ve Bitcoin ödemesi ve Perfect Forward Gizliliği gibi özelliklerin tümü FrootVPN'in sağlam bir VPN olmasına katkıda bulunur.

Hız ve hizmet kullanılabilirliği ile ilgili bazı endişeler vardır, ancak bu inceleme yazılırken geçici bir sorun olabilir. FrootVPN'i kendiniz deneyin ve hizmetin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için 30 günlük para iade garantisinden yararlanın. Başlamak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın!

FrootVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me