FlashRouters


FlashRouters, kendisi için benzersiz bir niş oluşturan ABD merkezli bir şirkettir. DD-WRT veya Tomato ürün yazılımı ile önceden yanıp sönen yönlendiriciler satıyorlar. Bu derlemede, hem flash yönlendiricilerini hem de kendi FlashRouters VPN uygulamalarını inceleyeceğiz.

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Birçok VPN sağlayıcısıyla yakın çalışırlar. Bu nedenle, muhtemelen VPN sağlayıcınızla çalışacaktır. Bu nedenle FlashRouters, kullanıma hazır tak ve kullan VPN yönlendirici çözümleri sunar.

Ayrıca, DD-WRT ürün yazılımına bir eklenti olarak çalışan kendi DD-WRT uygulamalarını da geliştirdiler. Uygulama, birçok popüler VPN hizmeti arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar, ayrıca VPN ile ilgili bazı yararlı özellikler ekler.

Fiyat

FlashRouters, önde gelen 3 üreticiden 15-20 farklı yönlendirici satmaktadır: Linksys, Netgear ve Asus. Sattıkları modeller, Netgear R6400 (150 $) gibi düşük kaliteli örneklerden ASUS RT-AC5300 (499.99 $) gibi tam güç merkezi yönlendiricilerine kadar çeşitlilik gösteriyor. Bu fiyatlar rakiplerinden daha benzer ve bazı durumlarda daha düşük.

Bu fiyat için, daha sonra bu yayında özetlediğimiz fantastik desteklerini de alıyorsunuz. Yönlendiriciyi kendi başına satın alıp daha sonra kendiniz parlatmanızdan daha pahalıdır, ancak bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

FlashRouters yönlendiricileri her zaman başarılı bir şekilde önceden yanıp söner. Geçersiz üreticinin garantisini FlashRouters tarafından verilen bir garantiyle değiştirir (90 günlük, ek ücret karşılığında iki yıla kadar uzatılabilir).

VPN uygulaması, desteklenen tüm FlashRouters yönlendiricileri için ücretsiz olarak gelir.

FlashRouters VPN uygulama özellikleri

FlashRouters VPN uygulaması bazı harika özelliklerle dolu:

 • Çeşitli VPN hizmetleri arasında kolayca geçiş yapın
 • Global öldürme anahtarı
 • Cihazlar için politika yönlendirmesi
 • Ana makineler (alan adları) için politika yönlendirmesi

Şu anda, 11 VPN hizmetini desteklemektedir: Black Box Unzoner (yalnızca engelleme kaldırma servisi), ExpressVPN, HMA, IPVanish, IVPN, NordVPN, Özel İnternet Erişimi (PIA), ProtonVPN, PureVPN, SaferVPN, VyprVPN ve Windscribe.

DD-WRT'nin kendisinin PPTP ve OpenVPN'i destekleyen hemen hemen her VPN servisi için manuel yapılandırmayı desteklediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, FlashRouters'dan bir yönlendirici satın alır ancak uygulamasının desteklediği VPN hizmetlerinden birini kullanmak istemiyorsanız yapabilirsiniz. Ancak, manuel olarak yapılandırmanız gerekir ve uygulama tarafından sunulan ek özelliklerden yararlanamazsınız.

Destek

FlashRouters kapsamlı destek mekanizmalarına sahiptir: e-posta, bilet, canlı sohbet, uzak masaüstü, bilgi tabanı ve telefon. Bunların hiçbiri 7/24 olmasa da, bu kadar önemli bir aralık görmek güzel.

Canlı sohbet, e-posta ve bilet sistemleri genellikle hızlı yanıt verebiliyordu. Sorunlu olan birçok konuda bize yardımcı oldular. Masaüstünüze erişmeleri gereken karmaşık sorunlar için büyük olasılıkla uzaktan desteğe ihtiyacınız olacaktır. Bunu da test ettik ve mükemmeldi.

Uygulama için, web sitelerinde kurulum talimatları da sağlarlar. Bu, desteklenen bazı VPN sağlayıcıları için kurulum talimatlarını içerir. Yine de, partinin en karmaşık kurulum gereksinimlerine sahip olan ExpressVPN için garip değil.

İlk kez baktığımızda uygulamayla ilgili bazı sorunlar yaşadık, ancak FlashRouters destek ekibinin yanıtından çok etkilendik. Sorunları tanımlamak için çok çalıştılar ve bir sorun onaylandıktan sonra ürün yazılımı güncellemelerini hızlıca yayınladılar.

Süreç

Flaşlı yönlendiricimizi Tomato ürün yazılımı üzerinde çalıştırarak aldık. Kutunun içinde, ayarlarımızın nasıl ayarlanacağı ve optimize edileceğine dair bir el kitabı da vardı. Siparişten kuruluma kadar tüm süreç hızlı ve kolaydı.

FlashRouters uygulamasını kullanmak için, uygulamanın desteklediği VPN hizmetlerinden biriyle aboneliğiniz olması gerekir. Zaten bir hesabınız yoksa, bir tane için kaydolmanız gerekir.

Uygulamaya erişmek için tarayıcınızdaki yönlendiricinin DD-WRT kontrol paneline giriş yapın -> Durum sekmesi -> Sayfam. Teorik olarak, URL çubuğuna kısayol olarak “flashroutersapp.com” da girebilirsiniz, ancak bu bizim için hiç işe yaramadı.

DD-WRT kontrol paneli

FlashRouters DD-WRT uygulaması

Ana Sayfa

Uygulamanın ana sayfası, desteklenen sağlayıcılar listesinden VPN hizmetinizi seçmenizi sağlar. Çoğu durumda, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz, bir sunucu konumu seçmeniz ve bağlanmanız yeterlidir..

Flashrouters VPN uygulaması

Karşılaştığımız bir sorun, sunucu konum adlarının sağlayıcıların OpenVPN yapılandırma (.ovpn) dosyalarına verdikleri isimlere dayanmasıdır. Aşağıdaki örnekte görebildiğimiz gibi, bazı durumlarda bu adlar oldukça şifreli olabilir ve deşifre etmek için VPN terminolojisinin belirli bir şekilde anlaşılmasını gerektirebilir!

Flashrouters VPN konum seçici

Neyse ki, uygulama VPN sunucularını seçilen bir ülkede size en yakın olana göre sıralamanızı sağlar. Alternatif olarak, belirli bir ülkede hangi sunucunun en az yüklü olduğuna bağlı olarak uygulamanın sizin için bir sunucu seçmesine izin verebilirsiniz.

Flashrouters VPN ülke seçici

FlashRouters, testlerinin en az yüklü sunucuyu seçmenin neredeyse her zaman en iyi performansla sonuçlandığını (size en yakın ülkede sunucu seçmekten daha fazlası) gösterdiğini bildirir..

Uygulamanın ana sayfası, yönlendirici başladığında VPN'yi otomatik olarak bağlamanızı ve genel kill anahtarını etkinleştirmenizi sağlar..

Çoğu VPN hizmetinin bağlanmak için yalnızca bir kullanıcı adı ve parola gerekir, ancak ExpressVPN ile kullanıcı sertifikanızı ve özel anahtarınızı da yapıştırmanız gerekir. FlashRouters web sitesindeki daha genel DD-WRT talimatlarından bilgi çıkarabilmemize rağmen, şu anda bunun nasıl yapılacağıyla ilgili talimatlar sağlanmamıştır..

Küçük bir sorun, VPN sağlayıcısını değiştirirseniz, oturum açma kimlik bilgilerinizin o sağlayıcıyı bir sonraki seçtiğinizde kaydedilmemesidir. Ancak bu sorun, normal VPN müşterilerinin çoğundan daha çok kendimiz gibi yorumcular için bir sıkıntıdır..

Killswitch

Uygulama, VPN bağlantısı başarısız olursa yönlendiricinin internet bağlantısını kesen bir kill anahtarı ile birlikte gelir. Bu, gerçekleştiğinde gerçek IP adresinizin açığa çıkmasını önleyen önemli bir güvenlik özelliğidir.

Pratikte, “kill switch” VPN arabirimi dışında internet bağlantısının mümkün olmadığından emin olmak için yönlendiricinin güvenlik duvarı duvarlarını kullandığından şaşırtıcı olmayan herhangi bir DNS sızıntısını da önler. Bu nedenle, IP anahtarlarının bir kill anahtarı yaptığı gibi önlenmesinde de iyi çalışır.

Bir öldürme anahtarı olarak işe yarıyor… ama biraz fazla iyi. İnternet bağlantımızı kaybetmeden önce kill switch etkin durumdayken birkaç dakikadan fazla devam edemedik. Uygulamanın VPN'yi otomatik olarak yeniden bağlaması bu kadar sinir bozucu olmayabilir. Ancak olduğu gibi, interneti tekrar kullanmak için her seferinde kill anahtarını manuel olarak devre dışı bırakmak zorunda kaldık.

Bu kadar rahatsız olmamız uzun sürmedi, sadece kill anahtarını devre dışı bıraktık, bu da DNS sızıntı korumamızı kaybettiğimiz anlamına geliyordu..

Seçenekler

Seçenekler sayfası, aygıtlar ve ana makineler için ilke yönlendirmesi ayarlamanıza olanak tanır. Bu genellikle başka bir yerde bölünmüş tünelleme olarak bilinir. Aygıtlar için ilke yönlendirmesi, yönlendiriciye bağlı her aygıtın VPN bağlantısıyla nasıl etkileşime gireceğini seçmenize olanak tanır. Üç seçenek vardır:

 • Varsayılan: VPN etkinleştirilmişse, cihaza giden ve cihazdan gelen trafik VPN tüneli üzerinden yönlendirilir. Kill switch varsayılan olarak açıksa, cihaz da onu kullanır.
 • Killswitch: varsayılanla aynı, ancak varsayılan olarak açık değilse genel kill anahtarı etkinken.
 • VPN- bypass: cihaza gelen ve giden trafik VPN tünelinden geçmeyecek.

Flashrouters VPN yönlendirme seçici

VPN bypass seçeneğini etkinleştirmek için, normal DD-WRT arayüzündeki bir ayarı değiştirmeniz ve yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekir. Bu yeterince kolaydır ve yalnızca bir kez yapılması gerekir. Test ettiğimizde ilan edildiği gibi çalıştı.

Ana bilgisayarlar için ilke yönlendirmesi, belirli alan adlarının, IP adreslerinin veya IP aralıklarının nasıl ele alınacağını belirtmenize olanak tanır. Belirtilen ana bilgisayarlara bağlantılar her zaman VPN'den geçmeye zorlanabilir (aksi halde etkin olsun ya da olmasın) veya VPN'den muaf tutulabilir.

Flashrouters VPN Ana Bilgisayarları

Bu çok güzel, ama büyük bir uyarı ile geliyor. Netflix, Amazon, BBC iPlayer ve diğer birçok popüler akış hizmetini içeren birden çok alana çözümlenen siteler veya hizmetler için çalışmaz.

Ülkenizde VPN bağlantılarını engelleyen akış hizmetlerinin muaf tutulmasının bu özelliği istemek için önemli bir neden olduğu düşünüldüğünde, bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Aslında, dokümantasyon broşüründe örnek olarak sunulan google.com için bile işe yaramadı.!

DNS sızıntıları

IPl4.net kullanarak IPv4 DNS ve WebRTC sızıntılarını çalıştırdık. İSS'miz IPipv6 bağlantılarını desteklemediğinden IPv6 sızıntılarını test edemedik.

Yönlendiriciye bağlı Windows ve Android cihazlarda DNS sızıntısı veya WebRTC sızıntısı tespit edilmedi, ancak kill anahtarı etkinleştirilmeden VPN kullanıldığında Macbook'umuzda düzenli IPv4 DNS sızıntıları yaşadık.

Önbelleğe alma sorunlarının sonucu kirletmesini önlemek için hem Firefox hem de Chrome'da Özel / Gizli modunu kullanarak test ettik. Bunların WebRTC üzerinden tarayıcı sızıntıları değil, düzenli DNS sızıntıları olduğunu vurguluyoruz..

Ancak, belirttiğimiz gibi, küresel öldürme anahtarını açmak sorunu çözdü. FlashRouters gerçekten küresel öldürme anahtarını “Global öldürme anahtarı ve DNS sızıntısı koruması” olarak yeniden adlandırmayı düşünmelidir. Ancak, belirttiğimiz gibi, öldürme anahtarı o kadar sinir bozucuydu ki onu kapatmak zorunda kaldık. Bize bir DNS sızıntısı bıraktı.

FlashRouters, insanları DNS sızıntısı koruması için kullanmaları konusunda uyarmalıdır. Aksi takdirde, birçok kullanıcı VPN'nin arkasında gizlendiğini düşündüklerinde gerçek IP'leri açıkta iken internette sörf yapabileceklerinin farkında değildir..

FlashRouters: Sonuç

Biz beğendik

 • Yönlendiricinizde bir VPN kurmanın en kolay yolu budur!
 • Desteklenen tüm FlashRouters yönlendiricileri için uygulama ücretsiz
 • Sağlam bir VPN hizmetleri yelpazesi desteklenir
 • Cihazlar için politika yönlendirmesi (bölünmüş tünelleme)
 • Ana bilgisayarlar için politika yönlendirmesi
 • Global kill switch (DNS sızıntı koruması olarak da çalışır)
 • Harika destek
 • Harika yönlendiriciler

Bundan emin değildik

 • Ana makineler için politika yönlendirmesi, en yararlı olacağı pek çok site için çalışmaz

Nefret ettik

 • DNS sızıntısı olmadığından emin olmak için kullanıcılar kill anahtarını etkinleştirmeleri konusunda uyarılmalıdır
 • Kill switch o kadar kararsızdı ki devre dışı bırakmak zorunda kaldık. Bu da DNS sızıntı korumasını kaybettiğimiz anlamına geliyordu.

FlashRouters DD-WRT uygulaması, bir yönlendiricide VPN kullanmanın en kolay yoludur. Dönemi. Ve küresel öldürme anahtarı muaf tutuldu, iyi çalışıyor. Ana bilgisayarlar için politika yönlendirmesi de prensipte harika - yalnızca üzerinde çalıştığımız bir web sitesi bulabilirsek!

Kill switch ile yaşadığımız sorunlar tam bir serseri. Kullanmak için çok kararsız bulduk, sadece kill switch etkinleştirilmediğinde DNS sızıntıları tespit ettiğimiz gerçeğiyle birleşen bir sorun.

Ancak yanıp sönen yönlendiricilerin kendileri harika ve genel olarak FlashRouters ile birçok hata bulamıyoruz! Bir DD-WRT veya Domates yönlendirici istiyorsanız ve kendiniz yapmaktan çok korkuyorsanız - bu sizin cevabınız! Önceden parlatılmış VPN yönlendiricilerinin harika dünyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için FlashRouters'a gidin. Veya müthiş değer olarak bilinen bir VPN yönlendiricisi için en çok satan Linksys WRT3200ACM'ye göz atın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me