ExpressVPN Yönlendirici


 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 299.00
  / ay

Bir VPN Yönlendirici, tüm cihazlarınızın otomatik olarak korunduğundan emin olmanın harika bir yoludur. ExpressVPN, uygun bir şekilde ExpressVPN Router adını verdi. Onlardan beklediğiniz gibi, bu bir canavar.

ProPrivacy.com Puan
8.5 10 üzerinden

özet

Olumsuz tarafı olsa da, kullanımı çok kolaydır ve en iyi internet ve VPN hızlarını garanti eder. Daha fazla bilgi edinmek için bu ExpressVPN Yönlendirici incelemesini ve kılavuzunu okumaya devam edin.

ExpressVPN Yönlendirici nedir?

expressvpn wifi yönlendirici

Bu ExpressVPN yönlendirici incelemesinde (veya daha spesifik olarak ExpressVPN Linksys WRT1200AC Yönlendirici incelemesinde), güçlü donanımın harika bir VPN yönlendiricisi yaptığını görüyorum. Ancak stok birimi daha ucuz, daha tam özellikli ve yine de bir OpenVPN istemcisi içeriyor. Son ExpressVPN İncelememden de görebileceğiniz gibi, bu yüksek profilli VPN sağlayıcısından çok etkilendim.

Çoğu platform için kullanımı kolay özel yazılım uygulamaları sunmanın yanı sıra, ExpressVPN FlashRouters ile ortaklık kurmuştur
özelleştirilmiş ExpressVPN yönlendiricileri sunmak için. Bu yönlendiriciler, ExpressVPN’in özel OpenWRT ürün yazılımı uygulamasıyla önceden parlatılmış ve önceden yapılandırılmış olarak gönderilen stok Linksys WRT1200AC ve Linksys WRT1900ACS donanımını kullanır.

Bu derlemede, biraz daha ucuz ExpressVPN Linksys WRT1200AC'a derinlemesine bakıyorum.

ExpressVPN Linksys WRT1200AC Router Kurulumu

Kurulum temel olarak şunları içerir:

 1. WRT1200AC'ı geniş bant modeminize veya yönlendiricinize takın.
 2. Cihazlarınızı Wi-Fi veya bir Ethernet kablosu takarak bağlayın.
 3. Sağlanan bir kimlik doğrulama kodunu kullanarak ExpressVPN hesabınızın kimliğini doğrulayın.
 4. Bir VPN sunucusu seçin.

Ve bu kadar! Doğrudan bir kablo modeme bağlanırsanız fazladan bir adıma ihtiyacınız olabilir. Tüm talimatları burada bulabilirsiniz. Yönlendiriciyi VPN için kullanmak için ExpressVPN ile bir aboneliğiniz olmalıdır. Ancak, aboneliği olmayan basit bir VPN'siz yönlendirici olarak kullanabilirsiniz. Kullanışlı yeni bir özellik, bölünmüş tünel açmadır. Bu, diğer bazı cihazların VPN üzerinden yönlendirilebildiği, diğerlerinin ise VPN dışında internete erişebileceği anlamına gelir.

ExpressVPN Linksys WRT1200AC

ExpressVPN Yönlendirici Donanımı ve Özellikleri

 • 11ac 5.8 GHz Radyo Frekansı, 802.11 a / b / g / n
 • AC1200, 5Ghz bandında 867Mbps'ye, 2.4Ghz bandında 400Mbps'ye kadar hızlar
 • 3GHz çift çekirdekli ARM CPU
 • 128 MB flash bellek depolama ve 512 MB DDR3 RAM
 • "Tek ve çok katlı binalarda maksimum menzil ve performans sağlamak için 2 adet ayarlanabilir, çıkarılabilir anten"
 • 4x gigabit (1 GbE) Ethernet bağlantı noktası
 • 12V 1A güç kaynağı bir dizi uluslararası adaptörle birlikte gelir (benim için bir Brit kadar harika!)

Stok donanımı ayrıca 3Gbps'ye kadar veri aktarım hızlarıyla (USB 2.0 bağlantı noktası olarak da kullanılabilir) ve harici depolama için 1x USB 3.0 bağlantı noktasıyla ağ üzerinden dosya paylaşmak için 1x eSATA bağlantı noktasına sahiptir. Ne yazık ki, bu bağlantı noktaları ExpressVPN ürün yazılımı tarafından desteklenmez ve bu nedenle kullanılamaz.

1.3GHz çift çekirdekli ARM işlemci çok güçlü. Güçlü bir şekilde şifrelenmiş bir OpenVPN bağlantısının işlenmesi çok işlemci yoğun olduğundan, bu bir VPN yönlendiricisinde önemlidir. Bu, çoğu yönlendiricinin VPN için yapılandırıldığında mücadele ettiği ve yavaş internet bağlantılarına neden olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Wi-Fi performansı çok etkileyici değil.

WRT1200AC, daha hızlı üç akışlı (3x3) Wi-Fi standardı yerine çift akışı (2x2) destekler. 3x3'ün teorik maksimum hızı 5Ghz bandında 1.300Mbps ve 2.4Ghz bandında 60Mbps'dir. Bununla birlikte, 3x3'ün gerçek dünyadaki performans kazançları genellikle minimumdur ve çift akışlı aktarım, en hızlı internet bağlantısından bile çok daha hızlıdır. VPN için yönlendiriciyi kullanmaya gelince, WRT1200AC’ın güçlü işlemcisi açık ara en önemli faktördür. İki ayrılabilir antenin, üçüncü bir tarafça sağlanan yüksek kazançlı alternatiflerle değiştirilebileceğini de belirtmek gerekir. Bu, yönlendiricinin Wi-Fi aralığını artırabilir.

Bellenim Özellikleri

Burada gözden geçirdiğim WRT1200AC ünitesi, ExpressVPN tarafından özel bellenimle önceden parlatıldı. Bu, WRT1200AC için stok Linksys GUI'nin ExpressVPN uygulaması ile değiştirildiği anlamına gelir. Stok Linksys ürün yazılımında olduğu gibi, ExpressVPN ürün yazılımı uygulaması da açık kaynaklı Linux tabanlı OpenWRT'nin özel bir yapısını kullanır.

ExpressVPN Ürün Yazılımı Uygulaması

ExpressVPN Ürün Yazılımı Uygulaması

DD-WRT'den farklı olarak, OpenWRT'nin varsayılan GUI'si yoktur. Bunun yerine, başkalarının paketleri oluşturabileceği bir platformdur. Çılgınca genişletilebilir, ancak son kullanıcılar için yararlı olması için geliştiricilerin özelleştirilmesini gerektirir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ExpressVPN’in OpenWRT sürümü öncelikle sorunsuz ve sorunsuz bir VPN deneyimi sağlamakla ilgilidir. Sonuçta, kullanım kolaylığı ExpressVPN’in ayırt edici özelliğidir! Bu amaçla, yönlendirici uygulaması OpenVPN protokolünü (TCP veya UDP) ve sunucu konumunu (87 ülkede 136 şehir) seçmenize izin verir. Güvenlik duvarı, DNS sızıntısının mümkün olmamasını sağlar. Tüm internet trafiği VPN tünelinden ExpressVPN’in sunucularına geçtiğinden.

Kaçak Koruması

Güvenlik duvarı, DNS sızıntılarını önlemek ve bir öldürme anahtarı işlevi görmek üzere önceden yapılandırılmıştır. İsterseniz daha fazla tamir edebilirsiniz. İsterseniz statik bir IP adresi seçilebilir, bu da sisteminize uzaktan erişmek için yararlıdır. Güvenlik duvarını kullanarak ileriye doğru bağlantı yapmak da mümkündür.

Ağınızı Analiz Etme

Her zaman olduğu gibi, bir yönlendiricide VPN çalıştırmanın güzelliği, yönlendiriciye istediğiniz sayıda cihazı bağlayabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle VPN, ağı kullanan her cihazı korur. Bu, normalde bir VPN kullanmak üzere yapılandırılamayan Akıllı TV'ler ve oyun konsolları gibi cihazları içerir. Hangi coğrafi sızdırma için harika.

Uygulama, yerel ağınızı izlemenizi ve analiz etmenizi sağlayan çeşitli araçlar içerir.

Linksys'in orijinal ürün yazılımının, yönlendiricinin ExpressVPN sürümünde bulunmayan özellikler sunduğunu bilmek önemlidir. Bunlar arasında eSata ve USB 2.0 / 3.0 desteği (daha önce belirtildiği gibi) ve sinyal optimizasyonu bulunur. Linksys ayrıca gelişmiş uzaktan ağ yönetimi ve ebeveyn kontrollerine izin veren bir mobil uygulama sunar. Bunlar ExpressVPN yönlendirici ile kullanılamaz.

Sonuç

Stok Linksys WRT1200AC iyi bir orta-üst uç yönlendiricidir (üst düzey donanım, orta uç WiFi performansı). Çok güçlü bir işlemciye sahip olması, VPN yönlendiricisi olarak kullanıldığında gerçekten işe yarıyor, çünkü bir VPN bağlantısını kolayca şifrelemek ve şifresini çözmek için gereken ekstra işlemleri açıkça işliyor.

ExpressVPN ürün yazılımının, şirketlerin diğer ürünlerinde olduğu gibi kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Kusursuz çalışır ve mükemmel VPN performans sonuçları üretir. Bu yönlendiriciyi kullanarak, şu anda mevcut olan en iyi VPN bağlantı hızlarından bazılarının tadını çıkaracaksınız. Sorun Amazon'daki stok yönlendiricisinin ExpressVPN sürümünün yarısından daha azına mal olmasıdır. Bunun da ötesinde, çok daha fazla özelliğe (ve daha iyi Wi-Fi performansına) sahiptir. Bir OpenVPN istemcisinin stok ürün yazılımına dahil edilmesi, yönlendiriciyi ExpressVPN’in (mükemmel) hizmetini kullanacak şekilde kolayca yapılandırabileceğiniz ve yönlendiricinin üreticisinin amaçladığı tüm özelliklerin keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Bununla birlikte, FlashRouters'tan ExpressVPN Linksys WRT1200AC, orada en iyi VPN hizmetlerinden birini kullanıyor. Dahili DNS sızıntı koruması ve kill anahtarı sunar, WebRTC sızıntı koruması sağlar ve hangi cihazların VPN (bölünmüş tünelleme) kullanacağını seçmenize olanak tanır. Bire bir destek (isteğe bağlı TeamViewer desteğiyle) de büyük bir artı.

Tam bir tak ve çalıştır VPN çözümü olarak, kullanmak bir zevktir.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me