ExpressVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 6.67
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • Android

  • iOS

  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • Linux
 • unblocks:


  • Netflix

  • iPlayer

  • Amazon Prime

  • Hulu

ExpressVPN, bu yıl Las Vegas'ta düzenlenen ProPrivacy.com Ödülleri'nde Editörün Seçimi Ödülü'ne layık görüldü. Yaklaşık on yıldır, bu sağlayıcı pazara önderlik ederek müşterilerin bir VPN hizmetinden bekleyebileceklerinin sınırlarını zorladı. Çevrimiçi gizliliğin kararlı bir koruyucusu, ayrıntılara ve profesyonelliklere dikkat ederek kullanıcıları ve endüstri takipçilerini yenilik yapmaya ve etkilemeye devam ediyorlar.

ExpressVPN için toplam puanımız:

ProPrivacy.com Puan
9.1 10 üzerinden

özet

Çok yönlü sağlam. Alandaki diğerlerinin kendi avantajları için kullanmak istedikleri fiyat noktaları olan tek gerçek zorluk ile tüm doğru kutuları işaretliyorlar. Buna rağmen, Express VPN, premium fiyata layık birinci sınıf bir ürün olma vaadine dayanıyor ... aşağıda daha yakından baktığımız bir şey!


Hızlı İstatistikler

 • yargı
  İngiliz Virgin Adaları
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  94
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  82,77 Mbps

Video İncelemesi

Kullanışlı ExpressVPN video incelememizde, bazı artılarını ve eksilerini inceliyoruz.

Daha fazla ayrıntı için NordVPN vs ExpressVPN yan yana karşılaştırmamıza veya CyberGhost vs ExpressVPN karşılaştırmamıza göz atın.

Fiyat

Para iade garantisi

Onaylanan tüm VPN'lerimiz sorunsuz bir para iade garantisi ile gelir. ProPrivacy.com üzerinden önerilen VPN'lerden birini satın alır ve geri ödeme almak için mücadele ederseniz, bizimle iletişime geçin ve paranızı geri almanıza yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız..

ExpressVPN'in maliyeti nedir??

ExpressVPN’in tam paket yelpazesi, 12 aylık planlarında bulunan ve 3 aylık ücretsiz (15 aylık abonelik haline getirme) aylık makul bir şekilde 6,67 $ (önceden 99,95 $ ödenmiş) olan en büyük değerle listelenmiştir. ExpressVPN ücretsiz deneme * sunmaz, ancak 30 günlük çok cömert para iade garantisi sunar. Ve bazı şirketlerden farklı olarak, dikkat edilmesi gereken bir şey yok. 30 gün içinde istediğiniz zaman iptal edin ve paranızı geri alacaksınız. Açıklama gerekmiyor.

12 ay

Yıl için ödeme & % 49 tasarruf edin

% 48 İndirim

$ 6.67
her ay

6 ay

$ 9.99
her ay

1 ay

$ 12.95
her ay

* Mobil kullanıcılar için ücretsiz deneme sürümü - iOS VPN kullanıcıları için yedi gün ve Android VPN uygulaması için bir gün - standart Apple Store ve Google Play Store politikalarına göre.

ExpressVPN'in oldukça hoş bir tavsiye programı sunduğunu da belirtmek gerekir. Bir arkadaşınızı kaydolmaya ikna edin ve ikiniz de 30 gün ücretsiz kazanın.

Desteklenen Ödeme Platformları


Visa / MasterCard


Amex


Kripto para

ExpressVPN, kredi / banka kartı, PayPal ve Bitcoin ile ödeme kabul etmektedir. Ayrıca, daha belirsiz uluslararası ödeme seçeneklerini kabul etmek için Paymentwall ile ortaklık kurdu..

Hız ve Performans

Bilimsel hız testi sistemimize genel bakış için lütfen VPN Hız Testi Doğru Yapıldı sayfasına göz atın. Yazma sırasında, ExpresVPN ağırlıklı ortalama test hızı grafiğimizi fantastik ortalama indirme hızı performansı ve sağlam maksimum patlama hızı sonuçları ile bir araya getirir.

DNS arama süresi, kullanıcıların bağlantılarını ne kadar hızlı algıladıklarının iyi bir ölçüsüdür. Daha hızlı arama süresi = daha hızlı web sayfası yükleme. ExpressVPN rekorları kırmaz, ancak bu testte mükemmel puanlar verir. ExpressVPN'in bağlantı süreleri de aynı şekilde dikkate değer değildir.

Sonuç olarak, ExpressVPN şu anda kitaplarımızdaki en hızlı VPN hizmeti. Çok iyi şov.

Sızıntı Testleri

ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama) 82,77
IPv6 sızıntısı algılandı?
WebRTC sızıntısı tespit edildi?
IPv4 sızıntısı tespit edildi?
Veri sınırları
Bant genişliği sınırları
ProPrivacy.com SpeedTest (maks / seri çekim) 284,91

Normal DNS sızıntılarını tespit etmedik, ancak IPv6 adresimiz hem Windows hem de macOS'ta WebRTC aracılığıyla sızdırıldı. IPv6 bağlantısı sunan bir ISS kullanmak için yeterince şanslıysanız, sisteminizde IPv6'yı devre dışı bırakmalısınız (DNS Ayarlarınızı Nasıl Değiştirilir bölümünde listelenen her işletim sistemi için isteğe bağlı bölüme bakın) veya tarayıcınızda WebRTC'yi devre dışı bırakmalısınız. Alternatif olarak, Chrome ve Firefox için ExpressVPN tarayıcı eklentileri de sorunu çözer.

Özel Kullanım RFC IP'lerinin yalnızca yerel IP'ler olduğunu lütfen unutmayın. Bireyi tanımlamak için kullanılamazlar ve bu nedenle bir IP sızıntısı oluşturmazlar.

Expressvpn Sızıntısı

ExpressVPN Netflix'in engellemesini kaldırıyor mu??

Netflix
iPlayer
Amazon Prime
Hulu

Kısacası, evet. ExpressVPN'in Akıllı DNS özelliğinin akış için bir VPN kullanmaya göre birçok avantajı vardır ve ayrıca normal VPN IP'leri servisler tarafından engellenirse mükemmel bir yedekleme yapar. Çoğu insan için, bunun için normal VPN'yi açmak çok daha kolaydır. Bu nedenle, Express VPN'in birçok büyük akış platformunun engelini kaldıracağını bilmek iyidir. Böylece, ABD Netflix'in engellemesini kaldırabilir ve BBC iPlayer'ı yurtdışında kolayca izleyebilirsiniz. Bu VPN ayrıca Youtube engellemesini kaldırmanıza ve bölgenizde kısıtlanmış videolara erişmenize olanak tanır.

Bu tür hizmetlerin engelini kaldırmak her zaman bir kedi ve fare oyunudur ve okuyucular bazen ExpressVPN kullanarak bunlara erişemediğini bildirir. Bu durumda, Akıllı DNS hizmeti büyük bir geri dönüş sağlar ve ExpressVPN sorunu her zaman en fazla bir veya iki gün içinde çözer. Sorun yaşıyorsanız (aşağıdaki yorumlarda bize söylemenin yanı sıra - lütfen!), 7/24 canlı sohbet desteği genellikle çalışan belirli bir sunucuyu önerebilecektir..

Kullanım kolaylığı

Özel VPN uygulamaları Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Özel bir Linux uygulaması da mevcuttur. Bu yalnızca terminal komut satırıdır, ancak DNS sızıntı korumasını içerir.

Web sitesi, çok çeşitli cihazlar ve platformlar için bir ton kurulum kılavuzuna sahiptir. Buna ek olarak, önceden yapılandırılmış ExpressVPN yönlendiricileri FlashRouters'dan edinilebilir. Bunlar, ExpressVPN tarafından geliştirilen özel bellenimi kullanır ve bağlı cihazlar için DNS sızıntı koruması ve bölünmüş tünel özelliğine sahiptir.

ExpressVPN uygulama serisine yeni eklenenler, Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileridir (yalnızca Windows ve macOS).

Kayıt olmak

ExpressVPN'e kaydolmak yeterince kolaydır. Ödeme bilgileri dışında, yalnızca sizden istenen bilgi geçerli bir e-posta adresidir. Tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanmanızı engelleyecek hiçbir şey yoktur. ExpressVPN, bitcoin ile ödeme kabul ettiğinden, dikkat edilirse, anonim olarak kaydolmak mümkündür. Bununla birlikte, lütfen kayıt ve ödeme yaptığınız halde ExpressVPN'in gerçek IP adresinizi bileceğini unutmayın..

Kaydolduktan sonra, hizmeti kurmak için bir dizi yararlı bağlantı içeren bir hoş geldiniz e-postası alacaksınız.

ExpressVPN Windows İstemcisi

ExpressVPN, hizmetini kullanımı kolay ve mümkün olduğunca layman dostu yapma konusunda uzmanlaşmıştır. Bir kırışıklık, benzersiz bir aktivasyon kodu girmeniz gerektiğidir. Buna ExpressVPN web sitesindeki abonelik sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

Kurulduktan sonra, tek yapmanız gereken bir konum seçmek ve büyük dostu Bağlan düğmesine basmak!

Bununla birlikte, daha derine inmek istiyorsanız, ExpressVPN istemcisi bazı güçlü özellikler içerir. Bu, güvenlik duvarı tabanlı bir öldürme anahtarı ve DNS sızıntı korumasını içerir. Ancak temel istemci IPv6 WebRTC sızıntılarına karşı koruma sağlamaz.

Çeşitli VPN protokolleri mevcuttur. Ne kadar güvensiz olduğu göz önüne alındığında, PPTP'nin bile teklif edilmediğini, ancak en azından ExpressVPN'in sizi sorun hakkında açıkça uyardığını umuyorum.

Bu nedenle Windows istemcisinin kullanımı çok kolaydır, ancak aslında kullanışlı olan güçlü özelliklerle doludur..

Mac OS X / Mac OS istemcisi

Windows istemcisinde yapılan son değişiklikler, artık Mac istemcisinin görünüşüyle ​​eşleştiği anlamına geliyor.

Her iki istemci de aynı işlevselliği sunar. Bu harika, çünkü Mac kullanıcıları genellikle özellikler konusunda çubuğun kısa ucunu alıyor.

Android Uygulaması

Bu VPN, Android 4.2 ve sonraki sürümleri için kullanılabilir ve Google Play Store'dan yüklenebilir veya doğrudan bir .apk dosyası olarak indirilebilir. Bu, Google karşıtı gizlilik kafaları için harika bir haber.

Uygulama, masaüstü kardeşleriyle aynı estetiğe sahiptir ve benzer şekilde kullanımı kolaydır.

Bu inceleme iOS kullanmıyor, ancak uygulama Android ile neredeyse aynı görünüyor. Ve birçok özel iOS VPN uygulamasının aksine, OpenVPN tamamen desteklenir.

Tarayıcı Uzantıları

Bu tür uzantıların çoğundan farklı olarak, bunlar yalnızca tarayıcı proxy'leri değildir. Bunun yerine, tam masaüstü yazılımının da bir ön ucudur ve bunlar da yüklenmelidir.

Bu, VPN tarayıcı uzantısıyla açıldığında, tüm bilgisayarınızın VPN tarafından korunduğu anlamına gelir. Tarayıcı uzantılarını yalnızca tam VPN istemcisini kullanmaya göre birincil avantajları kolaylık ve tam WebRTC koruması sağlamalarıdır.

Müşteri servisi

Para iade garantisi uzunluğu 30
Ücretsiz deneme Hayır
Para iade garantisi
24 saat destek
Canlı sohbet

Destek

ExpressVPN büyük ölçüde itibarını müşterilere sağladığı destek seviyesine dayandırdı. Anında 24/7/365 desteği canlı sohbet veya biletli bir e-posta sistemi aracılığıyla edinilebilir.

Bekleneceği gibi, cephe personeli tüm teknik whiz-çocuklar değildir. Ancak, daha zor sorularla bile, her zaman beni ilgili kaynaklara yönlendirmeyi veya sorularımı diğer personelle hızlı bir görüşmeden sonra bilgili bir şekilde cevaplamayı başardılar.

Gizlilik ve güvenlik

Kendi kendine barındırılan / Proxied DNS Evet
Öldürme Anahtarı
Gizleme (gizli)
IPv4 sızıntı koruması
IPv6 sızıntı koruması
WebRTC sızıntı koruması

yargı

ExpressVPN, bir İngiliz denizaşırı bölgesi olan İngiliz Virgin Adaları'nda (BVI) bulunmaktadır. BVI kendi iç işlerini düzenler ve zorunlu veri saklama yasaları yoktur.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık hükümetinin yetki ve egemenliği altında olduğundan, İngiltere'nin BVI hükümeti ve işletmeleri üzerinde baskı oluşturabileceğini varsaymak makul görünmektedir. Bu yüzden (ve bu, yasal durum çok bulanık olduğu için tahmin edilen bir şeydir), BVI'de bulunmak muhtemelen On Dört Göz ülkesinde olmaktan daha güvenlidir, ancak ideal değildir..

Günlük İlkesi

ExpressVPN kullanım günlüğü tutmaz; ancak, bazı (oldukça az) bağlantı günlüklerini tutar:

“Ağ kaynağı tahsisini iyileştirmek amacıyla, ikisi de bir araştırmanın parçası olarak belirli bir kullanıcıyı tanımlayabilen veri noktaları olan toplam veri aktarım miktarlarını ve sunucu konumu seçimini kaydediyoruz. Aşağıdaki bilgileri toplayabiliriz: hizmetimize bağlandığında tarihler (saatler değil), sunucu konumu seçimi ve günlük aktarılan toplam veri miktarı. ”

ayrıca,

“Yazılımımız, bağlantı hatalarını ve uygulamamızdaki olası hataları tanımlamak amacıyla üçüncü taraf bir analiz sağlayıcısına tanılama verileri gönderebilir. Toplanan bilgiler genel niteliktedir ve kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler içermez. ”

Bu son kısım önemlidir. ExpressVPN günlükleri yalnızca toplu halde tutar. Bu, sorun giderme amacıyla toplanan minimum bilgi miktarının, bireysel müşterilerin IP adresleriyle ilişkili olmadığı anlamına gelir.

TrustedServer teknolojisi

Son derece yenilikçi bir hareketle ExpressVPN'in sunucuları, bir sunucu yeniden başlatıldığında verilerin sabit disklerde kalmamasını sağlamak için tamamen RAM'de çalışır. Bu aynı zamanda olası davetsiz misafirlerin makinede ısrar etmesini önler. Bir sunucu her başlatıldığında, kullanılan yazılımın tek bir blok olarak yüklenen statik görüntüsünü içeren salt okunur bir sabit diskten önyükleme yapar. Bu, her türlü veri sızıntısına veya kurcalamaya karşı hafifletir ve her makine her zaman tam olarak aynı yazılımı çalıştırdığından ağ genelinde tutarlılık sağlar.

ExpressVPN, tüm sunucularının açıldığında en güncel yazılımı çalıştırdığından emin olabileceğinden bu tutarlılık güvenliği artırır, böylece güvenlik açıkları veya yanlış yapılandırma riskini en aza indirir.

Protokoller ve Şifreleme

L2TP / IPsec
SSTP
IKEs2
OpenVPN
PPTP

ExpressVPN, OpenVPN (TCP ve UDP), SSTP, L2TP / IPsec ve PPTP dahil olmak üzere çoğu VPN protokolünü destekler. OpenVPN (önerilen protokolümüz) için aşağıdaki şifreleme ayarlarını kullanır:

Veri kanalı: HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-CBC şifre.

Kontrol kanalı: RSA-384 el sıkışma şifrelemesi ve HMAC SHA-256 veri kimlik doğrulamasına sahip bir AES-256-GCM şifresi. Perfect Forward gizliliği, DH-2048 Diffie-Hellman anahtar değişimi tarafından sağlanır..

Bu çok güçlü bir OpenVPN kurulumu.

Ya da sadece şifrelemelerini kırmanın ne kadar süreceğini açıklayan Compareitech.com'daki ExpressVPN incelemesindeki bu ilginç grafiğe bir göz atın..

Güvenlik özellikleri

Hem Windows hem de macOS ve istemciler IPv4 ve IPv6 sızıntı korumasına sahiptir, ancak gördüğümüz gibi, IPv6 kullanıcıları IPv6 WebRTC sızıntılarını önlemek için ek adımlar atmalıdır. ExpessVPN'in tarayıcı eklentilerini kurmak gibi. DNS istekleri, maksimum gizlilik için ExpressVPN'in kendi kendine barındırdığı sunucular tarafından işlenir. Masaüstü istemcileri ayrıca, VPN bırakma durumunda IP adresinizin gösterilmemesini sağlamak için güvenlik duvarı tabanlı bir kill anahtarı içerir..

ExpressVPN teklifleri "gizli-sunucuları" Hong Kong'da bulunmaktadır. Bunlar, Çin anakarasındaki sansürü yenmek için özel olarak tasarlanmıştır, ancak VPN'lerin engellendiği yerlerde yararlı olmalıdır. ExpressVPN, bu sunucuların gerçekte nasıl çalıştığı konusunda anlaşılır bir şekilde cagey. Ancak aldığımız raporlardan iyi çalışıyorlar. Güçlü bir hükümet böyle teknolojilere karşı aktif olarak çalışırken hiçbir şeyin% 100 garanti edilemeyeceğini unutmayın..

Özellikleri

Bu prim fiyatı için gerçekte ne alıyorsunuz (piyasadaki diğerlerine kıyasla)?

Müşterilerin artık aynı anda en fazla beş cihaza bağlanmasına izin veriliyor. ExpressVPN, sektördeki 7/24 uzman müşteri desteği konseptine öncülük etmiş ve bu konuda yol göstermeye devam etmektedir. Hızlı indiriciler VPN NAT güvenlik duvarı üzerinden ileriye doğru bağlantı kurma yeteneğini kaçırabilse de, Express'e sahip tüm VPN sunucularında torrent kullanımına izin verilir.

Çok sayıda sunucu konumu sunan daha büyük sağlayıcılarda olduğu gibi, ExpressVPN çıplak metal ve sanal sunucuların bir karışımını kullanır. Kullanıcıların büyük çoğunluğu için sanal sunucular sorun değil, ancak ExpressVPN hangi sunucuların hangileri olduğunu açıkça etiketlese bunu tercih ederiz. Bu, müşterilerin gizlilik konusunda ciddi olmasını sağlayacak ve hangi sunucuları kullanacakları hakkında bilinçli bir karar verebilecek..

Çok çeşitli yönlendiriciler için çevrimiçi desteğe ek olarak ExpressVPN, FlashRouters aracılığıyla önceden yapılandırılmış bir dizi ExpressVPN yönlendirici sunar. Bunlar, ExpressVPN tarafından geliştirilen özel bellenimi kullanır ve bağlı cihazlar için DNS sızıntı koruması ve bölünmüş tünel özelliğine sahiptir.

Yukarıdaki standart özelliklere ek olarak, ExpressVPN zaten tam özellikli paketine büyük değer katan harika standart dışı özellikler sunar...

Akıllı DNS

Akıllı DNS, konumunuzu coğrafi bilgi sızdırmada kullanılan bir teknolojidir. Bu, coğrafi olarak engellenen US Netflix ve BBC iPlayer gibi akış hizmetlerine erişmek için çok yararlıdır. DNS isteklerinizi belirli bir konumda çözerek çalışır ve VPN kullanmaya göre aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Şifreleme / şifre çözme gerekmediğinden daha hızlı olmalıdır. Bu, daha az arabelleğe alma sorunu anlamına gelir.
 • VPN yazılımını çalıştıramayanlar da dahil olmak üzere herhangi bir internet özellikli cihazla kullanılabilir. Örneğin, akıllı TV'ler, oyun konsolları ve Roku cihazları.
 • VPN kullanıcılarını yasaklamaya çalışan servisler tarafından engellenme olasılığı daha düşüktür (bu garanti edilemese de).

Kapak tarafında, Akıllı DNS gizliliğinizi veya güvenliğinizi artırmak için hiçbir şey yapmaz.

Tüm ExpressVPN müşterileri hem VPN'ye hem de Akıllı DNS hizmetlerine tam erişim elde eder.

ExpressVPN Smart DNS, bu incelemeyi yaparken hem ABD Netflix'in hem de BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırdı.

A .onion Tor Web Adresi

Bazen bir VPN ile sansürü yenmenin en zor yanı aslında bir VPN sağlayıcının web sitesine girmektir, böylece hizmete kaydolabilir ve yazılımını indirebilirsiniz. ExpressVPN bunun için bir çözüme sahiptir!

ExpressVPN web sitesinin Tor Hidden Services karanlık web aynasını ziyaret etmek için Tor Tarayıcı'nın URL çubuğuna http://expressobutiolem.onion yazmanız yeterlidir. Bir .onion adresi kullanmak web sitesini sansürlemeyi neredeyse imkansız hale getirir.

Port seçimi
Port yönlendirme
Eşzamanlı bağlantılar 5
Toplam sunucu 2000
Ülkeler 94
Yönlendirici Desteği
Desteklenen Yönlendiriciler Asus RT-AC56R, Asus RT-AC56S, Asus RT-AC56U, Asus RT-AC68U, Asus RT-AC87U, Linksys EA6200, Linksys WRT1200AC, Linksys WRT1900AC 13J1, Linksys WRT1900AC 13J2, Linksys WRT1900ACS, Linksys WRgear00 RG3200 R7000
Çıplak metal veya sanal sunucular Kombinasyon
torrenting

HP dizüstü bilgisayarlarla birlikte verilir

Eylül 2019'dan itibaren ExpressVPN, 30 günlük ücretsiz deneme sürümü olan amiral gemisi Spectre x360 13 dahil olmak üzere yeni HP dizüstü bilgisayar alıcıları sunmak için HP ile bir anlaşma yaptığını duyurmaktan çok memnun..

ExpressVPN, anlaşmanın içerdiğini belirtmekten özellikle memnun "derin ürün entegrasyonu," Bu da belirleyebildiğimiz kadarıyla uygulamanın Görev Çubuğuna sabitlendiği anlamına gelir.

Bu şüphesiz ExpressVPN için bir pazarlama darbesi ve belki de bazı yeni HP müşterileri için VPN dünyasına hoş bir giriş. Ancak diğerleri, başka bir istenmeyen yazılımın kaldırılması gereğini takdir etmeyebilir.

Dynabook PC'lerle birlikte verilir

Toshiba Müşteri Çözümleri'nden yeniden marka açıldığından bir yıl sonra, Dynabook Ocak 2020'de PC üreticisi için bir ilk olan ExpressVPN ile ortak olduğunu duyurdu.

Dynabook ürünleri şimdi yeni Satellite Pro L50'den başlayıp gelecekteki tüm modellere genişleme umuduyla gizlilik ana akımını yapma umuduyla VPN hizmetine 30 günlük ücretsiz bir deneme ile gönderilecek.

ExpressVPN’in HP ile olan ortaklığı gibi, bu da iki ucu keskin bir kılıçtır. Girişimsizleri VPN dünyasına tanıtacak olsa da, ilgilenmeyenler için bloatware olma yolunda ilerliyor. Ayrıca, şirket zaten 30 günlük para iade garantisi sunuyor, yani bu teklifin hizmetin zaten farkında olanlara dikkat çekmesini sağlayan çok az şey var.

Son düşünceler

ExpressVPN, profesyonellikten uzaklaşan tam özellikli ve son derece parlak bir hizmet sunar. Üstün müşteri hizmetleri, kullanımı kolay yazılımı ve 30 günlük cömert para iade garantisi her zaman büyük çekimler olmuştur.

ExpressVPN’in teknik güvenliğinin artık hizmeti mümkün olduğunca kullanıcı dostu hale getirmede gösterdiği profesyonellik ile eşleştiğini söylemekten memnuniyet duyuyorum. Şifreleme gerçekten mükemmel, bu da ExpressVPN’in yüksek hız performansını daha da dikkat çekici kılıyor.

ExpressVPN tarafından tutulan minimum birleştirilmiş bağlantı günlükleri gizlilik meraklıları ile ilgili olabilir, ancak gizliliğiniz için çok az tehdit oluşturuyorlar.

Mükemmel bir Akıllı DNS hizmeti, sansür karşıtı gizlilik sunucuları ve çok cömert bir tavsiye programı atın ve ExpressVPN'in oyununun en başında yer alan pazar lideri bir VPN hizmeti olduğunu söylemenin adil olduğunu düşünüyorum..

Yani, premium fiyata layık birinci sınıf bir ürün? Biz öyle düşünüyoruz - evet! Gizliliğinizi ciddiye alırsanız ve dünya çapındaki web'e ücretsiz olarak erişmek istiyorsanız (amaçlandığı gibi!) Ayda 7 dolardan daha az bir ücret karşılığında Express VPN'in parasına değer olduğuna inanıyoruz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me