ElephantDrive

 • Fiyatlandırma

  itibaren 10,00 $
  / ay

Bir filin asla unutmadığı ve hizmetin “yer fıstığı için çalıştığı” deyimiyle adlandırılan ElephantDrive, başlangıçta daha büyük şirketler için ayrılmış kurumsal sınıf depolama ve yedekleme araçları sunmaktan gurur duyuyor.

ProPrivacy.com Puan
7 10 üzerinden

özet

Kendi şifrelemenizi seçme yeteneği kesinlikle ElephantDrive'ı izlemenizi sağlar, ancak aynı fiyata diğer premium bulut hizmetleriyle uğraşmak yeterli mi? Bu detaylı Fil sürüş incelemesinde öğrendik.

Seviyor

 • Aylık & indirimli yıllık fiyatlar
 • Alt hesaplar
 • Kullanıcı dostu
 • Platformlar arası destek
 • Dosya sürümlendirme
 • Alt hesaplar

Beğenmeme

 • Sıfır bilgi politikasının olmaması
 • Kapalı kaynak
 • ABD merkezli
 • Web'de 2 faktörlü kimlik doğrulama yok
 • Belgeleri görüntülemek veya düzenlemek için hiçbir şey yok

Fiyatlandırma & Kullanılabilirlik

ElephantDrive, her biri farklı bir pazarı hedefleyen dört pakete ayrılmıştır. 2 GB depolama alanına ve 100 MB yükleme sınırlarına ayarlanmış ücretsiz bir hesapla bir parmağınızı batırabilir veya bu sınırlamaları, istediğiniz zaman yükseltebileceğiniz, düşürebileceğiniz ve iptal edebileceğiniz sonraki katmanların 30 günlük ücretsiz deneme süresi ile uzatabilirsiniz..


Ev katmanı, en uygun maliyetli olanıdır ve 1 TB depolama alanı için aylık 10 ABD dolarıdır..

Ev paketi bireyler ve aileler için uygundur ve 1 TB depolama alanı için aylık 10 ABD dolarıdır. Eklenen her 1 TB için aylık en fazla 15 TB ek depolama alanı ve maksimum 15 TB'a kadar müşteriye uyacak esneklik düzeyi vardır. Yüklemelerin dosya başına 2 GB ile sınırlandığını ve daha büyük her şeyin reddedileceğini belirtmek gerekir. Ev hesapları aynı anda 10 cihazda kullanılabilir ve 3 ayrı alt hesaba hitap edebilir.

Küçük işletmeler, 1 TB taban depolama alanına sahip aylık 20 ABD doları İşletme paketi ile daha iyi durumdadır. Bu sefer eklenen 1 TB başına 20 $, şaşırtıcı 50 TB'a kadar maliyeti var ve tek yüklemeler dosya başına 15 GB'a kadar değişebilir. ElephantDrive İş 25 farklı cihaza kurulabilir ve 20 farklı alt hesaba izin verir.

Kurumsal seçeneği, 100'den fazla cihaz ve 100'den fazla alt hesap içeren daha büyük işletmeler için tasarlanmış gıda zincirinin en üstünde yer alır. Bir kez daha, temel depolama 1 TB'den başlar ve her biri 30 $ 'a daha fazla terabayt eklenir. Bir şirketin bu sefer ne kadar ekleyebileceğine dair bir sınır yoktur ve maksimum bireysel dosya boyutları her biri 200 GB'a kadar çıkabilir.

Not

Tüm bir yılı önceden satın almaya yönelik bir teşvik olarak, ElephantDrive yıllık paketlerinden iki ay önce tıraş olur. Önerilen toplu maliyeti anlamak için yukarıdaki fiyatlardan herhangi birini 10 ile çarpın.

Özellikleri

 • Dosya sürümlendirme & kurtarma
 • Dosya paylaşım desteği
 • Platformlar arası senkronizasyon
 • İşletim Sistemi entegrasyonu
 • Alt Hesaplar
 • Çevrimdışı erişim

Dosya sürümlendirme & kurtarma

ElephantDrive dosyalarınızı görüntülemek veya düzenlemek için hiçbir yol sunmasa da, sunucuya yüklenen her şeyin sürüm geçmişini takip eder. Bu, özellikle virüsler verilerinizi tehlikeye atıyorsa veya paylaşılan bir proje biraz fazla yoğun bir şekilde düzenlenmişse kullanışlıdır;.

Yedekleme klasörünüzün senkronize edilmesi şartıyla, başlangıçta bana bazı sorunlara neden oldu, dosyalarınızın Yedekleme Ayarları'ndan nasıl yedekleneceğini özelleştirebilirsiniz. Buradan, bir yedeklemeyi zamanlayabilir, kurala hariç tutmalar ayarlayabilir, arşivlemeyi ayarlayabilir ve hatta kaç dosya sürümünün tutulacağını ve ne kadar süreyle değiştirileceğini.

Dosya sürümlendirme seçenekleri kapsamlı, ancak test sırasında çalışmayı reddettikleri için son derece tutarsız.

Önceki yinelemeleri ne kadar süreyle saklayabileceğiniz konusunda kesin bir sınırlama yoktur, ancak eski sürümlerin aksi beklendiği gibi kaydedilmediğini fark edebileceğinizden, dosya sürümlemenin çökmeden önce çalıştığını test etmek zorunludur. ElephantDrive'a dosya sürümlerini süresiz olarak saklamasını söyledikten sonra bile, açıklama yapmadan bir gün sonra kaybolmaya devam ettiler.

Dosya sürümü, tüm platformlarda görünür; tarayıcıdaki, Windows Gezgini ve Mac’in Bulucu'daki dosyaları sağ tıklamanız veya mobil uygulamalardaki bilgi simgesini (i) tıklamanıza olanak tanır. Masaüstündeki belirli sürümlere paylaşım bağlantıları bile oluşturabilir ve değiştirilen veya silinen tüm klasörleri geri yükleyebilirsiniz.

Dosya paylaşım desteği

ElephantDrive, dosyaları masaüstünde sağ tıklama menüsüne ve mobil uygulamalarda bilgi menüsüne yerleştirerek dosya paylaşma konusunda kısa bir çalışma yapar. “Bağlantı Aç” düğmesiyle test edebileceğiniz ve bir şifre ekleyerek erişimi kısıtlayabileceğiniz uzun bir bağlantıyla karşılaşırsınız. Ne yazık ki, bağlantının ne kadar süredir kullanılabilir olduğuna dair bir zamanlayıcı ayarlamanın acil bir yolu yoktur..

Son kullanma tarihi varsayılan olarak iki ay olarak ayarlanmıştır, ancak bu bağlantılar Bağlantılar alt başlığında bulunan Paylaşılan Bağlantı Yönetimi listesinde manuel olarak ayarlanabilir. "İşlemler" e gittiğinizde, kendi tarihinizi ayarlama veya erişimi tamamen iptal etme seçeneği sunulur. Bağlantı yaparken bu seçenekler mevcut değildir, küçük bir rahatsızlıktır ve gelecekte güncellenmesini istediğim bir şeydir, ancak doğal özelleştirme seçenekleri burnunuzu açacak bir şey değildir.

Platformlar arası

ElephantDrive'da depolanan herhangi bir dosyaya tarayıcı aracılığıyla erişebilirsiniz, ancak şirket Windows, macOS, iOS 9.2 veya üstü, Android 2.3 veya üstü ve çeşitli Linux dağıtımları ve Ağa Bağlı Depolama (NAS) cihazlarında resmi olarak uygulama yayınladı. ElephantDrive, kurulum sırasında otomatik olarak bir “Everywhere” klasörü oluşturur ve tüm bağlı cihazları birbirine bağlar ve dosyaları hemen senkronize etmeyi vaat eder.

İşletim Sistemi Entegrasyonu

ElephantDrive, güvenlik sorunları nedeniyle kullanıcılarının tarayıcı aracılığıyla dosya yüklemelerini engeller ve uygulamaları hizmetten en iyi şekilde yararlanmak için zorunlu hale getirir. Neyse ki, her biri süreci kolaylaştırmak için kendi işletim sistemlerine katıldılar.

Adanmış klasörler, masaüstündeki Windows Gezgini ve Mac Finder'da görünür ve sürüklenen ve bırakılan dosyaları otomatik olarak yükler. Kullanıcıya, dosya paylaşımını ve eski sürümlere geri dönmeyi çok daha kolay hale getiren bir sağ tıklama seçeneği de verilir..

Mac OS entegrasyonu

Bulut arka planda sürekli olarak senkronize olurken, ElephantDrive'ın bildirim merkezi saatinizin yanındaki sistem tepsisinde bulunur. Bu, Mac'te, yazılımdan zaman içinde bir avuç görsel hata ve hata yaşadığım için Windows'dan çok daha kararlı görünüyor..

Mac Elephant sürüş tercihleri

Mobil kullanıcılar oynayacak kadar çok özellik alamazlar, ancak işletim sistemi entegrasyonu mevcuttur. Doğrudan buluta dosya göndermek için uygulamayı başlatmanıza gerek yoktur, bunun yerine "paylaş" ı tıklayıp ElephantDrive seçeneğini bulana kadar kaydırmanız yeterlidir.

Alt Hesaplar

Ev paketini satın alırken kullanıcılara otomatik olarak 3 Alt Hesap ve standart üst hesabın yanı sıra İşletme katmanıyla 20 Alt Hesap sağlanır. Bunlar, hassas bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmadan depolama alanınızı diğer güvenilir kullanıcılarla paylaşmanıza olanak tanır, bunun yerine kendi e-posta adresleri ve parolalarıyla erişmelerini sağlar.

Depolama alanını bir Çalışma Grubu Alt Hesabı ile paylaşabilir veya Bağımsız Alt Hesaplarla bölebilir ve fethedebilirsiniz.

ElephantDrive'ı nasıl paylaşmak istediğinize bağlı olarak iki farklı Alt Hesap türü vardır. Çalışma Grubu Alt Hesapları, tam depolama alanını tek tek parolalarla paylaşarak üst hesapla aynı erişime sahiptir. Bağımsız Alt Hesaplar, başkalarının kullanması için depolama alanınızdan bir alan açar ve kasıtlı olarak paylaşılmadığı sürece başkalarının klasörlerine ve dosyalarına erişmelerini önler.

Bir Alt Hesap oluşturmak, işletme sahibi tarafından yapılması ve alıcıya iletilmesi gerektiği için taraflar arasında bir dereceye kadar iletişim gerektirir. Hiçbir onay e-posta adresi gönderilmez, ancak davetliler ilk giriş yaptıktan sonra ayrılan şifrelerini değiştirebilir. Anahtarlar orijinal parolaya bağlı olduğu için, kullanıcı dosyaları kişisel olarak şifrelemeyi seçerse, şifrelerin değiştirilmesinin önceden yüklenmiş dosyaların erişilebilirliğini engelleyebileceğini lütfen unutmayın. Daha fazla bilgi için Gizlilik ve Güvenlik altındaki Teknik Güvenlik bölümüne bakın..

Gizlilik ve güvenlik

yargı

ABD'de bulunan ve AB-ABD Gizlilik Kalkanı Çerçevesi ile uyumlu olan ElephantDrive, FTC ve diğer hükümet organları tarafından yapılan soruşturmalara tabidir. Bu, ABD'nin gözetim ve mahremiyet konusundaki şüpheli duruşu için tekrar tekrar çağrıldığı için ideal değildir. Özellikle hassas bilgileri, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eline geçmesi için hiçbir önlem almayan bir şirkete vermek istemezsiniz..

Sıfır Bilgi

Bu sıkıntılar, bir sıfır bilgi politikası ile hafifletilir. ElephantDrive, e-posta adresleri, adlar ve hizmeti çalıştırmak için gereken ödeme ayrıntıları gibi minimum miktarda Kişisel Tanımlanabilir Bilgi (PII) toplama konusunda şeffaf olsa da, şifreleme anahtarlarınızın şirket tarafından mı yoksa kişisel olarak mı kullanılmasını istediğinizi size sunar. kendi şifren.

sıfır bilgi fil sürücü anahtarları

Hizmet, dosyalarınızın depolanmasını yöneten ekibin, anahtarlarınızı işleyenlerden ayrı olduğunu, böylece her şeyin “kötü adamlar tarafından tamamen okunamaz kalmasını” sağladığını, ancak bu, ABD'nin bildiği aynı hükümet müdahalesini ve gözetimini durdurmaz. için.

Her zaman bir şifre yöneticisiyle eşleştirilmiş kişisel şifreleme kullanmanızı öneririz.

Dosyalarınızı kişisel olarak şifrelemek, uçtan uca şifreleme ile devlet varantlarından gönül rahatlığı sağlar, ancak ElephantDrive, verilerinizi korumak için kullanıldığından şifrenizi saklamak için ellerini yıkar. Parolanızı kurtaramayacağınız ve parolanızı değiştirmek, dosyaların okunamaz hale gelme potansiyeli ile önemli ölçüde zorlaştığından, bu size fazladan sorumluluk yükler. Neyse ki, daha güçlü bir şifre bulmanıza yardımcı olacak en iyi şifre yöneticilerini listeledik.

Hiçbir şifreleme yapmadan üçüncü seçeneği seçebilirsiniz, ancak bu, tüm yüklemelerinizi savunmasız bırakacağından şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.

Teknik güvenlik

Hangi şifreleme yöntemini seçerseniz seçin, tüm dosyalar sistemden ayrılmadan önce istemci tarafında askeri sınıf AES-256 şifreleme ile korunur. Sağlam 128 bit SSL kanalı üzerinden aktarılan verileriniz, beklemede şifrelemeyi kullanmaya devam ettiği ElephantDrive’ın güvenli sunucularına ulaşıncaya kadar ortadaki adam saldırılarına karşı korunur.

Şirket, sistemlerine “Açık Tasarım” yaklaşımını kullanarak yetkili bağımsız güvenlik uzmanlarının ElephantDrive’ın teorik veya zaten mevcut olan potansiyel kusurlar ve güvenlik açıkları hakkındaki uygulamalarını ve geri bildirimlerini gözden geçirmesine olanak tanır. ElephantDrive henüz iki faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemiyor.

Sorunlar

Tarayıcı Şifrelemesi

ElephantDrive, yükleyicileri otomatik olarak tarayıcı sürümünden platformun ilgili programlarına yönlendirerek uygulamalarının çok daha güvenli olduğunu belirtir. Şirket, Javascript tabanlı dillerin güvenlik için en iyi olmadığını ve tarayıcı yüklemelerinin kullanıcı tabanına bir güven işareti olarak engellediğini kabul ediyor olabilir, ancak bu şu anda onaylanmamış bir varsayımdır..

Ayrıntılı olarak, bir uygulamanın güncellenmesi devam etmek için kullanıcıdan şeffaflık için yama notları ile birlikte onay gerektirir. Öte yandan tarayıcı şifrelemesi, yayıncının ittiği tüm kodları kabul eder ve kullanıcıların şirketin niyetlerine dolaylı olarak güvenmelerini gerektirir. Neyse ki, uygulamayı indirmek ve yönlendirmek işlemden biraz kolaylık çıkarsa bile, bu bir sorun gibi görünmüyor.

Kapalı kaynak

ElephantDrive, sistemleri hakkında benzeri görülmemiş şeffaflığa rağmen, mimarisini kapalı kaynakta tutuyor. Bu, hizmetin bulut pazarında rekabetçi kalmasına yardımcı olan tamamen standart bir uygulamadır, ancak kendimiz için neler olup bittiğini söyleyemeden, sadece her şeyin olduğu gibi olduğunu söyleyerek şirketi almalıyız..

Destek

ElephanDrive’ın desteği, Yardım Merkezi'ne ve yılda birkaç kez güncellenen bir bloga dayanarak rekabete kıyasla oldukça eksik. İstekleri e-posta yoluyla kabul eder, ancak yanıt süresi, gönderimin ve konunun zamanına bağlı olarak değişir. Ücretli üyeler için kademeli bir öncelik sistemi olup olmadığını söylemek mümkün değildir, ancak mevcut sistemin ayda 10 ABD doları ve üzeri bir hizmete sahip olmadığı açıktır.

Kullanım kolaylığı

Masaüstü

Uygulamalar ElephantDrive'dan tam olarak yararlanmak için bir gereklilik olduğu için, nasıl performans gösterdiklerine büyük önem verilmektedir. Entegrasyon, Windows Gezgini ve Mac Finder'da uzanır ve ilk öğreticiye dikkat edip etmemenize bakmaksızın dosyalarınıza erişmeyi inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Fil sürücü mac bulucu

Ne yazık ki, sistem tepsisi seçenekleri Tercihler, Yedeklemeler ve dosyalarınıza erişim alt başlıklar arasında birbirine bağlı olmak yerine bölünmüş durumda. Bu, kullanıcı arabirimi açıklanamaz bir şekilde başarısız olduğunda değişiklik yapmayı ve inanılmaz derecede sinir bozucu hale getirir. Masaüstü uygulamasında ayarladığım parametreler nadiren diğer sürümlere aktarıldığı için senkronizasyonun güvenilirliğini de soruyorum..

Sunum, şirketin 2006'ya kadar uzanması ve yavaş olması nedeniyle biraz tarihli, ancak beklediğiniz tüm özellikler mevcut ve açıklanmış. Yine de, ElephantDrive'ın gelecekte tekrar ziyaret edeceği masaüstü uygulamalarında istenen çok şey var.

seyyar

Android'de ElephantDrive'ı indirmek, Play Store'daki iki farklı uygulama ile biraz daha karmaşık hale getirildi. Biri artık şirket tarafından desteklenmeyen ElephantDrive Legacy olarak etiketlenirken, ElephantDrive başlıklı seçenek indirmeniz gereken geçerli uygulamadır.

Mobil uygulama

Deneyim, bir düğmeye tıklayarak daha temiz görseller ve seçenekler ile masaüstü muadillerinden daha hoş. Yalnızca birkaç dokunuşla mobil cihazınızdaki kişileri, fotoğrafları ve videoları yedeklemek kolaydır, ahizeyi yalnızca veri bilinçli ve dosya paylaşımınız neredeyse zahmetsizse Wi-Fi ile sınırlayabilirsiniz..

Mobil uygulamanın şifreleme türlerini değiştirme ve Alt Hesaplar ekleme gibi bazı özelliklerinin eksik olduğunu belirtmek gerekir, ancak ElephantDrive'ın daha tatmin edici bir versiyonu olmaya devam etmektedir. Hizmet ile zamanım boyunca birkaç hıçkırık fark ettim, ancak tüm bunlar akıllı telefonun yeniden başlatılmasıyla çözüldü.

Tarayıcı

Tarayıcı sürümleri için indirme gerekmez, ancak ElephantDrive'ın vurgulamak için elinden gelenin en iyisini yaptığı sınırlamalarla birlikte gelir. Arayüz modern ve gezinmek için eğlenceli, tüm dosyalarınıza erişmenize ve indirmenize izin veriyor, ancak yüklemenizi engelliyor. Bunun neden Sorunlar altındaki Tarayıcı Şifreleme bölümünde olabileceğini tartıştık, ancak bu, bir uygulama ile eşleştirilmeden tarayıcı sürümünü kullanılamaz hale getiren kritik bir özelliktir.

Fil sürücü tarayıcıda

Yine de, ElephantDrive’ın tarayıcı sürümü, hesabınızda değişiklik yapmak ve Alt Hesaplar eklemek için fiili bir yer olarak hareket eden en önemli merkez olmaya devam ediyor.

Son düşünceler

ElephantDrive’ın hedefi açıktır ve artan yedekleme depolama ihtiyacını hedeflemektedir. Bu, NAS pazarında özellikle iyi yaptığı bir şeydir, ancak belki de tüketici meslektaşları için de iyi değildir. Fiyatlandırma planları çok yönlüdür, ekstra bir ücret karşılığında bir heves depolama alanı ekleyerek çoğu müşteri ihtiyacını karşılar, ancak bu maliyetler, aylık bazda rakamlar.

Şirket, şeffaflık ve seçeneklerin uygulanmasına yönelik yaklaşımı ile beni etkilemeye devam ediyor ve kullanıcıların kendi verilerini nasıl şifrelemek istediklerini seçmelerine izin veriyor. Bu, rakiplerinin genellikle eksik olduğu benzersiz bir yaklaşımdır, ancak premium hizmet için doğal destek eksikliğinden uzaklaşmaz ve güvenlik merkezli bir platform için eksik iki faktörlü kimlik doğrulaması affedilemez.

ElephantDrive'ın pazarda en iyi yarışmacı olma vizyonuna sahip olduğuna inanıyorum, ancak uygulamalardaki eşitsizlik giderilene veya fiyatlandırma ayarlanana kadar, ElephantDrive'ı şu anda daha iyi alternatifler olduğu zaman önermek zor.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me