DotVPN


ProPrivacy.com Puan
6.8 10 üzerinden

özet

DotVPN, Chrome ve Firefox için ücretsiz bir tarayıcı uzantısı olarak büyük bir popülerliğe sahiptir. Kullanıcılar ayrıca, DotVPN’in tam sunucu listesine ve artan bağlantı hızlarına erişim sağlayan bir DotVPN Premium aboneliği satın alma olanağına sahiptir..

Hızlı İstatistikler

 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  40 Mbps
 • yargı
  Hong Kong
 • Eşzamanlı bağlantılar
  5
 • Ülkeler
  12

Özellikleri

DotVPN, Smart Security Ltd tarafından sağlanan bir hizmet olarak listelenmiştir. Smart Security, Hong Kong'da kayıtlı görünüyor, ancak bu şirketin gerçekte kim veya ne olduğu konusunda biraz kafam karıştı. Hiçbir iletişim bilgisi bulamadım ve Smart Security ile ilgili bir web sitesi veya başka bir şey yok gibi görünüyor. Bu büyük bir sorun olmasa da, DotVPN için ana şirket hakkında çok az listelenmiş görmek biraz endişe verici.

DotVPN 10 farklı ülkede 700'den fazla sunucuya sahip olduğunu duyuruyor. DotVPN aslında 12 farklı ülkede sunucu sunduğundan bu da kafa karıştırıcı. Ayrıca, ücretsiz kullanıcılara yalnızca toplam 12 sunucu arasından seçim yapma seçeneği sunulur ve hız kısıtlamaları ile uğraşmak zorundadır.

DotVPN Premium kullanıcılarının servise eşzamanlı olarak beşe kadar bağlantısına izin verilir, bu da hizmetin ne kadar uygun olduğunu düşünürken oldukça iyidir. Bu DotVPN incelemesinde, hizmetin ücretsiz kullanıcılarının alacağını da belirtmek gerekir. Netflix, Hulu veya diğer akış hizmetlerine erişemiyorum. Premium plana geçtiğinizde bu kısıtlamalar kaldırılacak.

DotVPN'i ziyaret edin »

Hız ve Performans

Ücretsiz bir servis için hız testleri neredeyse her zaman hayal kırıklığı yaratacaktır. DotVPN incelemem sırasında genel hızlar iyi olsa da, tarayıcı eklentisini kullanırken sık sık kesintilere ve bağlantı kesmelerine rastladım.

DotVPN hızı

Grafikler, her sunucu ve konum için en yüksek, en düşük ve ortalama hızları gösterir. Daha fazla ayrıntı için tam hız testi açıklamamıza bakın. Genel indirme hızları çok düşkün olmasa da, bu DotVPN incelemesi için yükleme hızı testlerini tamamlayamadım. Yükleme testi başlamadan önce dondu, bu da DotVPN'in ücretsiz hizmetinde yüklemenin kısıtlandığını düşündürüyor. Performans ve güvenilirlik söz konusu olduğunda DotVPN beni çok hayal kırıklığına uğrattı.

Fiyat

1 ay

$ 0.00
her ay

DotVPN, Chrome ve Firefox için ücretsiz bir tarayıcı uzantısı olarak büyük bir popülerliğe sahiptir. Kullanıcılar ayrıca DotVPN'in tam sunucu listesine ve artan bağlantı hızlarına erişim sağlayan bir DotVPN Premium aboneliği satın alma olanağına sahiptir. DotVPN Premium, aylık 4,99 dolarlık bir aylık fiyatla ya da yıllık olarak ayda sadece 2,99 dolara abone olarak satın alınabilir.

DotVPN fiyatlandırması

Bir DotVPN Premium aboneliği, incelediğim diğer VPN servisleriyle karşılaştırıldığında oldukça uygun görünüyor. Olduğu söyleniyor, kaydolmadan önce hizmet tereddüt yapmalısınız bazı sorunlar vardır. Bunlardan biraz daha bahsedeceğim.

DotVPN Premium tam bir geri ödeme için ilk 30 gün içinde iptal edilebilirken, 30 günlük süreden sonra orantılı bir geri ödeme yapılır. Bu DotVPN incelemesi sırasında hemen fark ettiğimiz önemli bir konu, Kredi kartları kabul edilmez! (Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterilen kredi kartı logolarının üzerine gelirseniz, bunlarla ödeme yapmanın bir seçenek olmadığı söylenir). Bu, anonimliğe değer verenler için hoş bir işaret olsa da, tipik VPN kullanıcısı hayal kırıklığına uğrayacaktır. DotVPN Premium'a kaydolmak istiyorsanız PayPal tek seçenektir.

Kullanım kolaylığı

Destek

DotVPN sadece bilete dayalı desteğe sahiptir, bu da özellikle DotVPN'in ücretli müşterileri için oldukça azdır. Acil yardıma ihtiyacınız varsa, bir yanıt için saatlerce (veya daha uzun süre) beklemek zorunda kalırsınız.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, aslında isteğime (bir saatten fazla) oldukça hızlı bir cevap aldım, ancak kullanılan İngilizce seviyesi oldukça şüpheliydi. Adı verilmiş biri için "Douglas Wells", bu oldukça şüpheliydi ve DotVPN ile ilgili bazı ilginç soruları gündeme getiriyor. DotVPN'den bir kez daha bahsedeceğim değil Twitter'da veya Facebook'ta varlığınız varsa, bir çimdikle yardıma ihtiyacınız olduğunda onlarla iletişim kurmanızı zorlaştırır. Bununla birlikte, bazı genel SSS'leri içeren küçük bir bilgi tabanına sahipler..

Kayıt olmak

DotVPN'e kaydolurken, hesabınızın devam edebilmesi için bir e-posta adresine ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. Herhangi bir e-posta onayı yoktur, yani DotVPN'i kullanmaya başlamak için sahte veya geçici bir e-posta adresi bile kullanabilirsiniz.

Kayıttan sonra DotVPN size uygulamalarına bağlantılar içeren bir e-posta gönderecektir (bunları web sitesinden de indirebilirsiniz).

DotVPN iOS VPN istemcisi

Bu DotVPN incelemesinde daha önce belirttiğim gibi, sağlayıcının bir Windows, Mac veya Linux masaüstü istemcisi yok. Bunları yakında yayınlamaya çalıştıklarını iddia ediyorlar, ancak bu arada iOS VPN uygulamasına iPhone'umda bir deneme yaptım.

Windows için bir VPN veya bir Mac VPN istiyorsanız, bu hizmet sizin için olmayabilir. Özel Linux hizmetlerini bulmak zordur, ancak bir Linux GUI sunan bazı sağlayıcılar vardır. Daha fazla ayrıntı için Linux için en iyi VPN kılavuzumuza bakın.

DotVPN iOS uygulaması şık ve denediğim Chrome eklentisine çok benziyor. Sadece bir e-posta ve şifre ile kayıt olun ve uygulama gerisini halledecektir. Özellikle DotVPN'in ücretsiz bir hizmet olması beni çok etkiledi. Tarayıcınızla tam bir VPN kullanmak istiyorsanız, seçtiğiniz tarayıcıya bağlı olarak Google Chrome için en iyi 5 VPN'imize veya Firefox için en iyi 5 VPN'imize göz atmanızı öneririz..

Diğer / Ücretsiz Hizmetler

DotVPN Chrome Uzantısı

DotVPN öncelikle web sitelerinizin doğrudan tarayıcınızdaki engellemesini kaldırmak için bir proxy hizmeti olarak bilindiğinden, DotVPN krom uzantısını denemeye karar verdim. Eklentinin toplam 600 bin kullanıcısı var ve Chrome web mağazasında 4/5 yıldız var. Başlamak için sadece bir e-posta adresi gerekli olduğunda etkinleştirmenin ve bağlanmanın kolay olduğunu buldum.

DotVPN Firefox Uzantısı

Ayrıca Chrome muadili kadar popüler olmasa da, işi hala bitiren DotVPN'in Firefox uzantısını denedim..

Güvenlik ve Gizlilik

DotVPN'in tarayıcı uzantıları 4096 bit anahtarla SSL-proxy bağlantısı kullanır. IPSec iOS kullanıcıları için mevcutken masaüstü bağlantıları ve Android VPN kullanıcıları OpenVPN protokolü üzerinden bağlanabilir. Neyse ki, Hong Kong'da veri saklama yasaları yoktur, bu da verilerinizin kaydedilmeyeceği veya kaydedilmeyeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, DotVPN bağlantı günlüklerini ve bazı bağlantı ayrıntılarını koruduğunu iddia ediyor.

Tamamen log içermeyen bir politika (NordVPN gibi)
), engellenen web sitelerine erişmek için DotVPN kullanmak çok fazla sorun yaratmamalıdır.

DotVPN torrentleri veya herhangi bir P2P etkinliğini desteklemez. Bu biraz hayal kırıklığı yaratıyor olsa da, DotVPN'in aslında tarayıcınız için bir proxy eklentisi olduğunu düşünürken mantıklı. Kısacası, DotVPN gizliliğe ve güvenliğe önem veren herkesin kullanması gereken bir VPN hizmeti değildir. DotVPN öncelikle tarayıcınızdaki kısıtlanmış web sitelerinin engellemesini kaldırmak için yararlıdır, verilerinizi korumaz.

Son düşünceler

Herhangi bir bant genişliği sınırı olmayan ücretsiz bir tarayıcı uzantısı olarak DotVPN, web sitelerinin engellemesini kaldırabilecek kadar iyi bir proxy hizmetidir. Bu, bir okul güvenlik duvarının arkasına sıkışmış öğrenciler veya herhangi bir işyeri kısıtlamasını (Facebook veya Reddit gibi) atlamaları için harika olabilir, ancak çevrimiçi güvenlik ve gizlilik arayanlara başka bir yere bakmaları daha iyi olur. Bazı alternatif ücretsiz VPN hizmetlerine göz atın veya DotVPN'i denemek için aşağıdaki sıçramaya basın!

DotVPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me