CloudAlly


CloudAlly, ilk olarak 2011 yılında başlatılan bir buluttan buluta yedekleme çözümüdür. ABD, İngiltere ve Avustralya'da ofisleri bulunan bir İsrail firması tarafından geliştirilmiştir. Hizmet, işletmelerin veya kişilerin dosyalarını bir dizi çevrimiçi depolama platformundan kolayca yedeklemelerine olanak tanır. CloudAlly ile kullanıcılar, arşivleri yönetme ve zaman içinde herhangi bir anlık görüntüden kayıp veya bozuk verileri kurtarma özelliğiyle birkaç platformda yedeklemeyi etkinleştirme yeteneği kazanır.

ProPrivacy.com Puan
8 10 üzerinden

özet

Güvenli bulut depolama, verilerinizin yanlışlıkla cihaz kaybına, arızaya veya kötü amaçlı müdahaleye karşı korunmasını sağlamanın harika bir yoludur; bilgisayar korsanlığı veya fidye yazılımı saldırıları gibi. Çoğu bulut platformunda bu olduğunda, bu veriler geri dönülmez bir şekilde kaybolur. Örneğin Dropbox ile, Çöp kutusu boşaltılır boşaltılmadan yanlışlıkla veya kötü amaçlı olarak imha edilmiş dosyaları kurtarmak imkansızdır; dosyalar sonsuza dek gitti.

Bulut depolama platformlarının bağlantılı doğası nedeniyle, bu SaaS hizmetlerinin kimlik avı nedeniyle saldırıya uğramaya potansiyel olarak düşmesi mümkündür. Ve bu koşullar altında, yaşanan veri kaybı çok maliyetli olabilir. CloudAlly, tüm çevrimiçi depolama hesaplarınız için otomatik yedeklemeler sağlayarak bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

CloudAlly, işletmelerin veya bireylerin dosyalarını Office 365 Yedekleme, Dropbox, GSuite, SalesForce, Box veya SharePoint Online gibi hizmetlerden kolayca yedeklemelerini sağlayan buluttan buluta yedekleme hizmetidir. CloudAlly, bu çevrimiçi SaaS platformlarında depolanan tüm verilerin düzenli olarak Amazon S3 depolama alanına yedeklenmesini sağlar ve bu da söz konusu üçüncü taraf platformlarında yanlışlıkla veya kötü amaçlı kayıplara karşı korur. CloudAlly ile aboneler, verileri hızlı ve kolay bir şekilde geri yüklemek veya dışa aktarmak için erişilebilir olan sınırsız Amazon yedek depolama alanına sahip olur.

Fiyatlandırma

CloudAlly, aylık veya yıllık olarak abonelik olarak satın alınabilir. Abonelik her seferinde yalnızca bir hizmeti kapsayacaktır, bu nedenle birden fazla hizmetten birden fazla yedeklemeye ihtiyacınız varsa her biri için ayrı ödeme yapmanız gerekir..

Bir aylık sözleşme size 3 ABD dolarına mal olur ve bir kullanıcı için yedekle veya 10 GB veriyle birlikte gelir (hangi hizmeti yedeklemek istediğinize bağlı olarak). Yıllık sözleşme size 30 $ 'a mal olur ve toplam aylık fiyattan 6 $ tasarruf sağlar. Bu maliyet oldukça makul olarak kabul edilir. Yine de, bir Dropbox ve G paketini (örneğin) yedeklemek istiyorsanız, oldukça pahalı olmaya başlayan yılda 60 $ ödemeniz gerekecektir. Ve tekrar 10 GB yerine 20 GB veri depolamak istiyorsanız, iki katına çıkacak (ayda 6 $).

Bir işletme için CloudAlly kullanmayı planlıyorsanız, GSuite veya Office 365 Yedekleme'de bulunan kullanıcı sayısını ve sahip olduğunuz Dropbox veri miktarını (örneğin) paylaşabilirsiniz ve firma size yedeklemeniz için bir teklif verecektir. tüm işletme ve tüm bireysel kullanıcıları. Firma 100'den fazla kullanıcısı ve / veya 500GB + veriye sahip firmalara% 10 indirim sağlayacak.

Hizmeti 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğinizi de belirtmek gerekir, yani nasıl çalıştığını görmek için risksiz test edebilirsiniz..

Özellikleri

  • Microsoft Office 365 Yedekleme veya G Suite'ten yedekleme (sürücü, e-postalar, kişiler, takvimler, görevler ve G Suite siteleriyle birlikte).
  • Herhangi bir e-posta hizmetinden / istemciden IMAP üzerinden e-postaları yedekleyin
  • SharePoint, OneDrive, MS Grupları, Kutu, Google Team Drive Yedekleme veya Dropbox'tan (dosyalar, belgeler ve listeler) yedekleme.
  • Yedek Salesforce Üretimi (Korumalı alan ortamları, standart nesneler, özelleştirilmiş nesneler, belgeler, ekler, Sohbet beslemeleri & Meta veri).

Kurmak

CloudAlly'yi kullanmaya başlamanız gereken ilk şey, yedeklemek istediğiniz dosyalarla dolu bir üçüncü taraf hesabıdır. Zaten bir Google hesabınız, bir DropBox hesabınız veya yedekleyebileceğiniz diğer hizmetleriniz varsa, hizmeti kullanmaya hazırsınız demektir.

Testlerimiz için, test yedek dosyalarını koymak için geçici bir Dropbox hesabı oluşturduk ve daha sonra ücretsiz bir CloudAlly deneme sürümüne kaydolduk. Bunu yapmak için web sitesine gidin ve ana sayfadaki talimatları izleyin..

CloudAlly web sitesi

Kaydolmak için tek yapmanız gereken adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi vermektir. Bunu yaptıktan sonra tıklamaya hazırsınız Kaydol.

ücretsiz deneme için kaydolun

Ardından, bir onay e-postası alacaksınız ve etkinleştirme bağlantısını tıkladıktan sonra, hizmetin kontrol paneline giriş yapabilirsiniz..

yedek ekle

Gördüğünüz gibi, CloudAlly'ye yedeklemek istediğiniz hesabı eklemek en başından kolaydır. Tüm kurulum prosedürünün beklenenden çok daha hızlı olduğunu gördük ve bizi sadece birkaç dakika sürdü.

Kullanım kolaylığı

CloudAlly yüklendiğinde ve etkinleştirildiğinde, geriye kalan tek şey yedeklemek istediğiniz hesabı eklemektir. Dropbox'ı seçtik ve yedekleme için bir ad girmemiz istendi.

dropbox yönetici ayrıntıları

Kimlik Doğrulama kutusunu tıkladığınızda sizi Dropbox'a yönlendirirsiniz ve hesabınıza giriş yapmış olduğunuz sürece CloudAlly erişimi vermeyi kabul etmeniz istenir..

İzinler biraz dolu geliyor. Ancak, CloudAlly, Dropbox hesabındaki her kullanıcıdan verileri yedekleyebilmek için herhangi bir ekip üyesi olarak eylemleri gerçekleştirmek için erişim gerektirir. Bu, iş dosyalarını yedeklemek isteyen kurumsal kullanıcılar için gereklidir - ve Dropbox hesabınızın tek kullanıcısıysanız önemli değildir..

yedekleme ve kurtarma

Tıklama İzin vermek CloudAlly'a gerçekten şifrenizi hizmete sunmadan anında erişim sağlar. Bu, herhangi bir zamanda iptal edilebilen bir OAuth jetonu kullanılarak gerçekleştirilir.

CloudAlly'ye dönersek, hesabımız artık Dropbox hesabımıza aktif bir bağlantı gösterdi. Bu sayfada, yedekleme sıklığını her gün, üç günde bir veya haftalık olarak ayarlayabildik. Yedekleme süresini öğleden sonraya değiştirmiş olsak da, ilk tasarrufunu daha erken gerçekleştirmesi için Daily'ye bıraktık.

yedekleme ayarları

CloudAlly hesabımız, kayıt aşamasında seçtiğimiz bir seçenek olan verilerimizi İrlanda'daki bir Amazon S3 sunucularına kaydetmek için ayarlandı.

Tercihleriniz kaydedildikten sonra, hesabınızı otomatik olarak seçtiğiniz sıklıkta yedeklenecek şekilde ayarlamaya hazırsınız demektir. Bunu yapmak için hesabınıza gidin ve kullanıcı adının en sağındaki etkinleştir'i tıklayın..

yedeklemeyi etkinleştir

Etkinleştirildikten sonra, CloudAlly otomatik olarak olması gerektiğinde dosyalarınızı yedekler. Yedeklemeleri istediğiniz zaman duraklatmayı seçebilirsiniz. İsterseniz, CloudAlly'den manuel olarak da Şimdi yedekle. Devam edip ilk yedeklememizi oluşturmaya karar verdik.

backupnow düğmesi

Bu durumumuzu İşlemde. Yedekleme bir dakikadan az sürdü, ancak bunun nedeni yalnızca yedeklenecek birkaç test dosyamız olması. Dropbox'ınızda (veya diğer hesaplarınızda) büyük miktarda veri varsa, bu daha uzun sürer.

CloudAlly'ın sol tarafındaki menüde Etkinlik'i tıklamak, CloudAlly'nin tam olarak ne yaptığını görmenizi sağlar. Bu, yedeklemelerinizi ve bildirimlerinizi takip etmenin iyi bir yoludur. Gördüğünüz gibi ilk yedeklememiz başarıyla tamamlandı.

etkinlik tamamlandı

Dosyalarımızı geri yükleme işlemini gözden geçirmek için yedeklerimizi kurtarmaya karar verdik. Geri Yükle'yi tıklatmak yedeklenmiş hesabınızı seçmenizi sağlar ve CloudAlly size verileri geri yükleme veya indirme seçeneği sunar. Dropbox'ımıza girmeye ve dosyalarımızı silmeye karar verdik.

dosyaları sil

Dosyalar silindiğinde devam ettik ve kurtardık.

dropbox hesabından geri yükleme veya indirme

Ancak geri yüklemeyi seçtik; gerekirse her şeyi bir zip dosyası olarak indirmenin mümkün olduğunu görmek güzel. Bu, CloudAlly kullanarak veri aktarmayı veya saldırıya uğramış veya yanlışlıkla silinmiş bir bulut depolama hesabını geri yüklemeyi kolaylaştırır.

arşiv listesini indir

Tıklama Onarmak bir geri yükleme zamanlanmış olduğunu bildiren bir ileti alma ile sonuçlanır. Etkinlik ekranımızda geri yüklemenin tamamlandığını görebiliyorduk, bu yüzden çalışıp çalışmadığını görmek için Dropbox'a geri döndük. Umduğumuz gibi, Dropbox'ımız daha önce silinmiş belgeleri içeren geri yüklenen öğeler klasörüne sahipti.

geri yüklenen öğeler

Sonuç olarak, CloudAlly yedekleme veya geri yükleme işlemi boyunca sizi yavaşça yönlendiren bir hizmettir. CloudAlly’nin özelliklerini kullanmak son derece kolaydır ve teknik olmayan kişiler ve yeni başlayanlar için kesinlikle uygundur. Biz hizmeti kullanma hakkında her şeyi zevk ve işlevselliği hakkında kesinlikle hiçbir şikayetleri var.

CloudAlly kullanma kararı, verilerinizi korumak için hizmete güvenip güvenmediğinize bağlı olarak büyük ölçüde kaybolacaktır....

Gizlilik ve güvenlik

Verilerinizi üçüncü taraf bir bulut depolama hizmetinden CloudAlly'ye yedeklemek için CloudAlly'ye bu hesaplara erişim sağlamalısınız. Ancak, CloudAlly'ye şifrelerinizi gizlilik ve güvenlik açısından sorunlu olacağından, CloudAlly izin tabanlı erişim sağlayan bir belirteç oluşturmak için OAuth'tan yararlanır.

OAuth, uygulama ve hizmet kullanıcılarına şifreleri doğrudan sağlamadan üçüncü taraf web sitelerine veya uygulamalara diğer hizmetlerle ilgili bilgilere erişim izni verme izni veren erişim yetkisi için tanınan bir açık standarttır.

Bu, CloudAlly kullanıcılarının yedekleme oluşturmak amacıyla bu hizmetlere sınırlı erişim sağlamasına izin verir ve başka bir şey yapmaz. Ayrıca, kullanıcıların şifreyi güncellemeye gerek duymadan endişelerini istedikleri zaman iptal edebilecekleri anlamına gelir - bu yine de önereceğimiz bir şey olsa da.

Veriler CloudAlly tarafından buluttan buluta iletildiğinde, firma güvenli SSL (HTTPS) etkin sunucular kullanır. Teorik olarak, bu, ortadaki adam saldırılarına karşı güvenli olan güvenli iletim sağlar. Ancak TLS güvenliğinin uygulandığını doğrulamak için CloudAlly’nin Qualys SSL Labs kullanan sunucularını kontrol ettik ve zayıf anahtar değişimi uygulaması nedeniyle (yalnızca Mükemmel İletme Gizliliği yok) yalnızca B puanı aldık. Bu biraz endişe verici çünkü Taşıma Katmanı Güvenliği'nin uygulanması gerektiği kadar uygulanmadığı anlamına geliyor.

Veriler TLS aracılığıyla Amazon S3 sunucularına aktarıldıktan sonra, verileriniz güçlü sunucu tarafı AES-256 bit şifreleme kullanılarak beklemede saklanır. Bu şifreleme, her bir abone için benzersiz şifreleme anahtarları kullanılarak sağlanır ve bu benzersiz anahtarlar ayrı bir Amazon S3 sunucusunda yalıtılmış ve güvenli bir durumda saklanır. CloudAlly, yalnızca “çok sınırlı sayıda CloudAlly’nın çekirdek ekip üyeleri” nin bu anahtarlara erişebileceğini belirtir.

Bu anahtarlar sunucu tarafında depolandığından, CloudAlly kullanıcılarının uçtan uca şifreleme olmadan bulut depolama güvenliği için altın standardını kaçırdıkları anlamına gelir. Sonuç olarak, CloudAlly tarafından depolanan veriler, CloudAlly çalışanları tarafından saldırıya veya istenmeyen saldırılara karşı potansiyel olarak savunmasızdır.

Bu güvenliğin kişisel ihtiyaçlarınız için yeterli olup olmadığı kendi kişisel tehdit modelinize bağlıdır. Anlaşılması gereken önemli olan, CloudAlly'nin teori olarak hükümete bir varant sunulması halinde tüm verilerinize erişmesini sağlayabilmesidir. Sonuç olarak, verilerinizi gizlilik veya güvenlik kaygısı olmadan bulut sunucularında güvenli bir şekilde korumanın tek yolunun, tam e2ee sağlayan güvenli bir bulut depolama sağlayıcısı kullanmak olduğunu belirtmeliyiz..

Bir yandan CloudAlly, GDPR ve HIPAA uyumludur. Diğer yandan, toplu verilerin üçüncü taraflarla paylaşılmasını kabul eder

Ardından, CloudAlly'nin verilerinizi yedekleme işlemi sırasında nasıl ele alabileceği hakkında fikir edinmek için gizlilik politikasını kontrol ettik. Politika, bir varantın sunulması durumunda verilerinizi gerçekten yetkililere teslim edeceğini teyit eder. Ayrıca, Kullanım Şartlarını ihlal ettiğine inanıyorsa verilerinizi araştırabileceğini de gösterir. İlgilendiğiniz şey, ifadenin, yalnızca şüpheli “olası ihlalleri” kontrol etmek için bile verilerinize bir soruşturma başlatmasına izin verdiği görülüyor.

Firma ayrıca kişisel bilgilerinizi birleştirilmiş veya anonimleştirilmiş biçimde üçüncü taraflara açıklayabileceğini ve ifşa edebileceğini kabul eder. Toplanan veriler bireyler için herhangi bir risk oluşturmamalıdır, ancak çalışmalar daha önce anonimleştirilmiş verilerin bazı durumlarda kişilere yeniden tanımlanabileceğini göstermiştir..

Yedeklenmiş verilerinizin bir gelir akışı oluşturmak için analiz edilebileceği şüpheli görünüyor - ve veri gizliliği vaat eden hizmetler lehine yöneldiğimiz bir şey. Öte yandan CloudAlly, GDPR ve HIPAA uyumlu olduğunu iddia ediyor.

CSA’nın Cloud Controls Matrix'ini kullanan Cloud Security Alliance STAR programı aracılığıyla bilgi güvenliği yönetimi için uluslararası kabul görmüş akreditasyona sahiptir. Bu nedenle, teorik olarak verileri uygun şekilde güvence altına almalıdır. Her zaman olduğu gibi, bu (ve diğer) bulut yedekleme hizmetlerini kullanmaya karar verirken bir risk değerlendirmesi yapmanız gerekecektir..

Müşteri servisi

CloudAlly ile kullanıcılar 7/24 canlı sohbeti sayesinde mükemmel müşteri desteği alır. Canlı sohbeti test ettik ve ajanların hizmet hakkında hem yararlı hem de bilgili olduğunu gördük. Temsilciler, hizmet hakkında bilgi bulmanıza veya hesabınızı doğru bir şekilde yedekleyecek şekilde ayarlamanıza yardımcı olabilir.

cloudally web sitesindeki kaynaklar

Üst gezinme menüsünde, Kaynaklar etiketli bir açılır menü bulacaksınız. Bu menü birçok yararlı bilgiye gitmenizi sağlar. SSS, kurulum ve kullanım kılavuzları, Bilgi Tabanı ve videolarla bir tık uzakta,

Web sitesi ayrıca, yedeklemeler ve yedekleme güvenliğiyle ilgili çeşitli konular hakkında bilgilendirici makaleler içeren kullanışlı bir Blog da sunmaktadır..

Genel olarak, fantastik olması için Web sitesinde bulunan kaynaklar bulundu. Hangi platformun ilgilendiğine bakılmaksızın, tüm web sitesinin hizmet hakkında bol miktarda bilgi ve kurulum ve çalışma için bol miktarda yardım sağlamak üzere tasarlandığını söylemek doğrudur..

bulut müttefiki kılavuzu

Sonuç

CloudAlly, son derece sezgisel, kurulumu kolay ve kullanımı kolay bir buluttan buluta yedekleme hizmetidir. Web sitesi son derece iyi düzenlendiği ve merak hakkında olabilir hizmet hakkında her şeyi açıklar. Bu hizmet, verileri için otomatik bir yedekleme çözümü arayan kişiler veya işletmeler için idealdir.

Ayda 3 ABD doları karşılığında 10 GB depolama alanı pahalı değildir, ancak ihtiyacınız olan 10 GB'lık her bir ek blok için bu maliyetin ayda 3 ABD doları daha artacağını unutmayın..

CloudAlly uçtan uca şifreleme sağlayan bir hizmet değildir ve e2ee sağlayan hiçbir hizmetle çalışmaz. Bu nedenle, güvenli depolama alanına ihtiyacınız varsa, başka bir yerde alışveriş yapmak daha iyidir. Ayrıca, hizmet gizlilik vaat etmez ve şifreleme anahtarlarınızı sizin adınıza tuttuğu için; bilgisayar korsanlığı nedeniyle verilerinize erişebilir veya verilerinizi kaybedebilir.

Bunun sizi ilgilendirip ilgilendirmediği gerçekten kendi tehdit modelinize bağlıdır. Ancak, genel olarak, bu işi elinizde yaparken iyi performans gösteren iyi bir buluttan buluta yedekleme.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me