bulanıklık


Abine’nin Bulanıklığı
şifre yöneticisi, kişilerin çevrimiçi hesaplarını güçlü, benzersiz şifrelerle korumalarına olanak sağlamak için tasarlanmıştır. ABD merkezli hizmet 2014 yılından beri mevcuttur. Ancak, aslında DoNotTrackMe olarak adlandırılan yeniden markalanmış bir uygulamadır; Bu Blur şifre yöneticisi incelemesinde, bu hizmetin tüm yönlerine, Blur'un gizlilik politikasının ne kadar güvenli olduğunu kullanmanın ne kadar kolay olduğunu ayrıntılı olarak inceliyoruz..

ProPrivacy.com Puan
9.1 10 üzerinden

özet

Bir tracker engelleme uygulaması olarak önceki enkarnasyonu nedeniyle, Blur bazı olağandışı ekstralar sağlayan benzersiz bir çok amaçlı şifre yöneticisidir. Bu, izleyici engelleme, maskelenmiş e-postalar, maskelenmiş kredi kartları ve maskelenmiş telefon numaraları işlevlerini içerir. Bu nedenle, çevrimiçi daha iyi gizlilik ve güvenlik arayan insanlar için kullanışlı olabilecek çok amaçlı bir gizlilik uygulamasıdır.

Bunun karşısında, Abine’in Blur'u kesinlikle çevrimiçi gizlilik için bir kazanç gibi görünüyor. Peki, tüm hizmet için kırık mı? Şu anda benzersiz şifreleri hatırlamakta zorlanan herkes için olması gereken bir uzantı mı? Ve diğer popüler izleyici engelleme uzantılarını atmaya değer mi?

genel bakış

Diğer şifre yöneticilerinde olduğu gibi, Abine Blur, internet kullanıcılarının hesaplarını güçlü şifrelerle otomatik olarak korumalarına izin veren bir araçtır..

Günümüzde tüketiciler çok sayıda hesaba ait şifreleri hatırlamak zorundadır. Ve tüm bu hesapların benzersiz, karmaşık şifreleri olmadığı sürece - internet kullanıcıları kendilerini hackleme potansiyeline açıyorlar. Blur gibi şifre yöneticileri, kullanıcıların kendi adlarına hatırladıkları sağlam şifreler belirlemelerine izin vererek bu sorunu çözmeyi amaçlar..

Blur'u kullanmaya karar veren İnternet kullanıcıları bunu ücretsiz olarak veya premium hesap için ödeme yaparak yapabilirler. Dahası, tüm kullanıcılar uzantıyı ilk indirdiklerinde 30 günlük ücretsiz prim alırlar. Hepsinden iyisi, en önemli özelliklerin - şifre yönetimi, anti-izleme ve maskelenmiş e-postalar - premium'a yükseltilmeden kullanılabilir. Ancak, ücretsiz sürümde kart maskeleme özelliğini kullanmak isteyen herkes, her yaptıkları zaman 2 $ ücret ödemek zorunda kalacak..

Uzantıyı sevenler için yılda 39 ABD doları yatırım yapmak, şifre senkronizasyonu, cihaz senkronizasyonu ve gerçek numaranıza yönlendiren güvenli bir telefon numarası ekleyerek hizmeti geliştirecektir. Ayrıca, ayda 14,99 ABD doları veya yıllık 99 ABD Doları ödeyerek kullanıcılar, Sınırsız Gizli maliyetler olmadan maskeli kredi kartları özelliğinin sınırsız kullanımı ile gelen Blur sürümü.

Abine Blur Özellikleri

 • Tüm platformlar için uzantı mevcut (Chrome, Firefox, Internet Explorer, Opera ve Safari)
 • Web izleyici engelleme
 • Maskeli e-postalar
 • Maskeli kredi kartları (premium)
 • Maskeli telefon numaraları (premium)
 • Cihazlar arasında şifre senkronizasyonu
 • Şifreleri otomatik doldur
 • Şifreleri İçe ve Dışa Aktar özelliği
 • Şifrelerin güvenli olmasını sağlamak için otomatik kilitleme
 • Parmak izi kilidini açma (Android ve iOS)
 • Hesabı yedek parolayla kurtarma
 • End-to-end-şifreleme

Kayıt olmak

Blur ile bir hesap almak son derece kolaydır, sadece bir e-posta adresi ve şifre sağlayın ve uzantıyı kullanmaya hazırsınız.

Bulanık Parola yöneticisi kayıt formu

Servis ayrıca bir yedek parola not etmenizi ister, böylece birincil parolanızı unutursanız hesabınızı kurtarabilirsiniz. Oturum açtıktan sonra, Blur sizden Chrome veya Firefox uzantısını indirmenizi ister; bu da uygulamayı alabileceğiniz PlayStore'a yönlendirir. Yükledikten sonra, hesaplarınızı artık hatırlamanız gerekmeyen bir parola ile korumak için yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz..

Bulanık şifre yöneticisi yedekleme parolaları

Blur'u yükledikten sonra fark ettiğiniz ilk şey, uzantının ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki izleyicileri anında engellemeye başlamasıdır. Bu dikkat çekicidir (Gizlilik Rozeti gibi diğer parça engelleme uygulamaları gibi), uzantı görev çubuğunuzdaki simgenin yanında size küçük bir sayı gösterir.

Tarayıcıda Albine Blur şifre yöneticisi uzantısı

Yukarıdaki görüntüden de anlayabileceğiniz gibi, Blur Gizlilik Porsuğu ile aynı sayıyı gösterir. Bu, ziyaret ettiğimiz web sayfasındaki aynı sayıda izleyiciyi etkili bir şekilde tespit ettiğini ve engellediğini ortaya koyuyor.

Kullanım kolaylığı

Uzantı yüklendiğinde ve zaten izleyici engelleme gerçekleştirirken, kullanıcılar araç çubuklarındaki Bulanıklaştır simgesini tıklatarak başlayabilir. Bunu yaptığınızda, dört ana işleve erişim sağlayan bir pencere görünür: Hesaplar, Cüzdan, Maskeleme ve İzleme. Bu özellikler, ziyaret ettiğiniz her site için açılıp kapatılabilir. Bu işlevlerden herhangi birine tıklandığında, ayarları değiştirebileceğiniz ve tercihleri ​​uygulayabileceğiniz bir Pencere açılır. Tıklama Maskeleme seçim yapabilmenizi sağlar Maskeli E-postalar, Maskeli Kartlar, veya Maskeli Telefonlar. Maskelenmiş telefon numarası özelliği yalnızca tam ücretli bir hesapla kullanılabilir ve Google Voice'a çok benzer işlevler sağlar.

Blur Password manager e-postaları, kartları, maskeli telefonları

Tıklama Cüzdan Maskelenmiş Kartlar özelliğinin yanı sıra kart ayrıntılarının otomatik olarak doldurulmasını, kimliklerin otomatik olarak doldurulmasını ve adreslerin otomatik olarak doldurulmasını ayarlamanıza olanak tanır. Bu, verilerinizi sürekli doldurmanıza gerek kalmadan çevrimiçi formlarda gezinmenizi sağlar. Kart eklemek kolaydır ve ücretsiz premium deneme sürümünü kullanırken yapılabilir.

bulanıklık şifre yöneticisi ödeme ekranı

Kartınız kontrol panelinize eklendikten sonra, kullanım kolaylığı için ayrıntıları otomatik olarak doldurmayı veya daha fazla güvenlik için maskelenmiş kartlar özelliğini kullanmayı seçebilirsiniz..

Tıklama Hesaplar hesaplarınız için şifreleri ve kimlik bilgilerini girebileceğiniz kontrol panelini açar. Yeni bir şifre ayarlıyorsanız, güçlü şifre önerme özelliğini kullanabilirsiniz.

Parolalar ve otomatik doldurma

Kontrol paneline manuel olarak bir şifre eklemek yerine, şifre gerektiren bir giriş sayfasını ziyaret ederek başladık. Bu amaçla, şifre yöneticisinin gelecekteki giriş denemeleri için şifrenizi otomatik olarak kaydetmemizi isteyip istemediğini görmek için Facebook'u ziyaret etmeye karar verdik..

Facebook'a giriş yapmayı denemek, şifre yöneticisinin zaman aşımına uğradığını ve kilitlendiğini bize bildiren bir Blur penceresinin görünmesine neden oldu. Sonuç olarak, Facebook kimlik bilgilerimizi girebilmek için şifremizi girmek zorunda kaldık.

şifreler otomatik doldurma

Blur kilidi açıkken kasanıza parola eklemeniz istenir:

e-posta adresi otomatik doldurma

"Eklemek için Tıklayın" tıklandığında, gelecekte otomatik olarak doldurması için ayrıntılarınızı manuel olarak girebileceğiniz başka bir açılır pencere açılır. Ancak, kimlik bilgilerinizi ve şifrenizi forma girmeniz yeterli ise, Blur size bu ayrıntıları otomatik olarak şifre kasanıza kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır..

şifre üreticisi dahil bir şifre ekleme

Hesap kaydedildiğinde, Blur'un verileri otomatik olarak giriş sayfasına dolduracağı ve sizi başarıyla oturum açacağı giriş sayfasına dönebilirsiniz..

Sürecin son derece kolay ve çaba harcamadan çalışan bir şifre yöneticisi arayan yeni başlayanlar için kesinlikle uygun olduğunu gördük. Ve herhangi bir nedenle şifreyi yanlış girerseniz, Blur başarısız olur olmaz Blur sizi uyarır ve menülerde arama yapmak zorunda kalmadan şifreyi güncellemenizi sağlar.

E-posta maskeleme ve Android uygulaması

Ardından, Android'e ve istemciyi kontrol etmek ve e-posta maskeleme özelliğini test etmek için Blur'u yükledik. Özellik mükemmel çalışır ve rastgele gelen bir adrese sihirli bir şekilde gerçek gelen kutunuza yönlendirilen bir e-posta göndermenizi sağlar.

maskeli e-posta ekranı

Bu özellik gerçekten kullanışlıdır ve ücretsiz olduğu düşünüldüğünde harika bir kaynaktır. Android uygulamasına gelince? Kullanımı kolay bulduk ve tarayıcınızın sürümüyle otomatik olarak senkronize edilmesi yeni başlayanlar için harika. İsteyen kullanıcılar için parmak izi kilidini ayarlamak mümkündür - yararlıdır, çünkü uygulama hızlı bir şekilde kilitlenir ve sürekli olarak şifrenizi girmenizi gerektirir.

Şifreleri içe aktarma

Parolalarını başka bir şifre yöneticisinden içe aktarmak isteyen herkes bunu bir CSV dosyası aracılığıyla veya doğrudan 1Password, Dashlane, KeePass, LastPass, PasswordWallet ve RoboForm gibi bir dizi hizmetten alabilir. Bir .CSV dosyası kullanarak eski şifreleri içe aktarmayı test ettik ve sorunsuz bir şekilde çalıştığını gördük.

şifreleri bulanıklık şifre yöneticisine aktarma

Verilerinizi dışa aktarmak da mümkündür ve Blur, devam etmenize izin vermeden önce her zaman şifrenizi ister. Kullanıcılar, hesabı geri yüklemek için Bulanıklaştırma veri yedeklemesi olarak veya şifrelerinizi başka bir hizmete taşımak için CSV dosyası aracılığıyla dışa aktarmayı seçebilir.

Hesap faktörlerinde çift faktörlü kimlik doğrulama kullanılabilir, ancak kullanıcılar yalnızca Authy, Google Authenticator veya FreeOTP gibi kimlik doğrulama uygulamalarını kullanmayı seçebilir. SMS kimlik doğrulaması ve bir Yubikey aracılığıyla fiziksel 2FA şu anda mevcut değil, bu bir utanç.

Otomatik kilit

Daha fazla güvenlik için, kullanıcılar parolalarının istenme sıklığını değiştirmeyi seçebilirler. Otomatik Kilitleme özelliği, tarayıcınızı her yeniden başlattığınızda ve 15 dakikada bir sıklıkta oturumu kapatmak için Blur'u ayarlamanıza olanak tanır. Bu, bilgisayarınızı uzun süre bırakırsanız, parolalarınızın kullanılamayacağını garanti eder. Parola Güvenliği özelliği, bilgisayar kullanımda olsa bile Blur'u bir parola gerektirecek şekilde ayarlamanıza olanak tanır, bu her 15 dakikada bir çalışacak şekilde ayarlanabilir.

Bulanıklaştırma tarafından yapılan otomatik yedeklemeleri kontrol etmek de mümkündür, bu daha önce kullanılan bir parolaya erişmek için sürümden yararlanmanızı sağlar. Güvenlik nedeniyle, isterseniz bu yedekleri silmek mümkündür.

otomatik yedekleme şifreleri

Şifrelerini cihazlarında senkronize etmeyi uman herkes de halledilir.

Gösterge tablosundaki ana ayarlar sayfasına ek olarak, Blur'un varsayılan olarak birlikte geldiği ayarlarla uğraşmak isteyen herkes bunu tarayıcılarının araç çubuğundaki simgesine ve ardından Ayarlar. Bunu yaptığınızda aşağıdaki pencere açılacaktır:

tarayıcı için şifre ayarları

Kullanıcılar bu ayarları, ziyaret ettikleri her bir site veya tüm siteler için güncelleyebilir. Yoksayılan Listeleri Yönet'e tıklamak, hangi web sitelerinin "Kredi kartını otomatik doldur" gibi belirli özelliklere sahip olduğunu kontrol etmenizi sağlar. Aşağıda bir ayar kapatıldığında nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Maskelenmiş kredi kartı özelliğini kullanmak isteyenler için Blur, çevrimiçi alışveriş yapmak için kullandığınız geçici bir "yazıcı" kartı oluşturmanıza olanak tanır. Maskeli kart özelliğini her kullandığınızda, Abine orta adam gibi davranacak ve işlemi sadece Abine'nin gerçek kart ayrıntılarınıza erişebileceği şekilde ele alacaktır. Sonuç olarak, bu sahte kart gerçek verilerinizi çevrimiçi satıcılara teslim etmeden alışveriş yapmanıza olanak tanır - bunun sonucunda kimlik avı saldırıları için düşmek çok daha zordur.

Bulanık şifre yöneticisi otomatik doldurma

Hangi web sitelerinin verilere izin verildiğini özelleştirebilmeniz, yanlışlıkla rahat olmadığınız verileri asla vermemenizi sağlar.

Genel olarak, Blur'un kullanımı son derece kolay olduğunu ve ücretsiz sürümde bile sağladığı tüm özellikleri göz önünde bulundurarak bulduk - gerçekten

Gizlilik ve güvenlik

ABD'de yerleşik olmak gizlilik açısından ideal değildir, çünkü ABD merkezli herhangi bir firma varantlara ve tıkaç emirlerine tabidir. Bu, Abine'nin teknik olarak ABD makamlarına vermiş olduğu verileri sağlamaya başlamak zorunda kalabileceği anlamına geliyor. Bunu Blur'un tamamen kapalı bir kaynak platform olduğu gerçeğine ekleyin ve hizmeti kullanma konusunda bazı endişeleriniz olabilir. Kapalı kaynak olması, verilerinizle yaptığı gibi Abine'ye güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunun nedeni, firmaya ana şifrelerinize erişmesine neden olabilecek güvenlik açıkları veya arka kapılar olup olmadığını söylemek imkansızdır..

Firma ana parolanıza veya yedek parolanıza şifreli bir biçimde erişemediğini iddia eder. Bu doğru olabilir, ancak, bu hizmet kapalı kaynak olduğundan, hizmeti kullanmanın her zaman bir güven unsuru olacaktır. Firmaya iddia ettiği şeyleri yapmak için güvenmek isteyip istemediğiniz, bu tamamen size ve kişisel tehdit modelinize bağlıdır.

% 100 şeffaflık sunan bir firma kullanmayı tercih ederseniz, açık kaynak kodunu denetleyerek güvenliğini kanıtlayabilecek bir şifre yöneticisi seçmeniz gerekir. Bu şekilde, Abine Blur'un iddialarını analiz etmeye atlayabiliriz.

Gizlilik Politikası

Firmanın verilerinize nasıl davrandığını kontrol etmek için gizlilik politikasını kontrol ettik. Abine, kullanıcı verilerini kimseye satmadığını belirtir. Ancak, hizmetlerini sunmak için sözleşme yaptığı üçüncü taraflarla veri paylaştığını belirtmektedir. Ek olarak, Abine'nin tüketiciler hakkında tuttuğu veri miktarı oldukça düşüktür. Hizmeti çalıştırmak için bazı toplu verileri tutar, ancak hizmeti sağlamak için kesinlikle gerekli olmadıkça, bu bilgilerin kişisel bilgilerin yanında saklanmasını sağlamaz.

Fark ettiğimiz bir şey, firmanın “nereden indirdiğiniz” Blur'un kaydını tuttuğunu belirtmesidir. Bunun IP adresinizi saklayıp saklamadığı veya uzantıyı indirdiğiniz ülkeyi not edip etmediği açık değildir..

Ayrıca, web sitelerinde şifreleri otomatik olarak doldurmak için Blur'u kullandığınızdan, uzantının ziyaret ettiğiniz web siteleri hakkında telemetri kazandığını ve dolayısıyla bir miktar izleme gerçekleştirdiğini de belirtmek gerekir. Ancak, firma bu verileri hiç paylaşmadığını veya satmadığını iddia ediyor.

Bunun ötesinde, firma hiçbir zaman “ulusal bir güvenlik emri almadığını ve FISA mahkemesinden herhangi bir sırrı saklamamız gerekmediğini” belirtiyor. Bununla birlikte, bu ifadenin gerçekten size bağlı olduğuna inansanız da, bir tıkaç emri alırsa kimseye söylemesine izin verilmeyecektir ve bu nedenle gizlilik politikasının aynı kalması muhtemeldir..

Öte yandan, cümlenin bir emri kanaryası olduğunu varsayabiliriz (bunun olup olmadığından emin olmasak da) ve bu cümle gizlilik politikasından kaybolursa, emri ve gag'a hizmet edildiğini varsaymak adil olabilir sipariş.

Genel olarak, gizlilik politikası güçlü görünüyor ve belirli bir alarm zilini yükseltmiyor, bu da bu hizmetin verileri yalnızca hizmeti sağlamak amacıyla güvenli bir şekilde ele aldığı anlamına geliyor..

Şifreleme ve güvenlik

Varsayılan olarak Abine Blur, tüm verilerinizi bulut sunucularında saklamak için önceden ayarlanmıştır. Ancak, şifrelerini yalnızca yerel olarak depolamayı tercih eden kullanıcılar bunu Hesap'a giderek yapabilir. > Ayarlar > Destek olmak & Senkronizasyon. Verilerinizi yerel olarak depolamak, bilgisayarınıza herhangi bir şey olursa veya web tarayıcınızın yerel dosyalarının silinmesi veya bozulması durumunda tüm şifrelerinizi kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, bu genellikle şifrelerinizi saklamanın en güvenli yolu olarak kabul edilir, çünkü Blur'un sunucularında olma risklerini azaltır.

Bununla birlikte, parolalarınızı Blur’un sunucularında depolamanın tamamen güvenli olması gerektiğini belirtmek gerekir - çünkü tüm verileriniz buluta yüklenmeden önce tarayıcınızda şifrelenir. Saklanan şifreleriniz ve otomatik doldurma kredi kartı numaraları, cihazınızda güvenli AES-256 şifrelemesi kullanılarak şifrelenir.

Yedek parolanız, verilerinizi şifrelemek için kullanılan özel anahtara eklenmiş ikincil bir kurtarma parolası olarak işlev görür. Bu veriler ve yedek parolanız, cihazınızı asla şifrelenmemiş, okunabilir bir biçimde bırakmaz. Bu, Blur personelinin hiçbir koşulda parolalarınıza erişemeyeceği ve firma saldırıya uğramış olsa bile, parolalarınızın yalnızca şifrelenmiş bir sürümü sunucularında kullanılabilir olduğu anlamına gelir. Firma bize sistemin nasıl işlediğini anlattı:

“Verileriniz Abine ile senkronize edildiğinde, önce şifrelenir ve ardından yedek parolanız ana şifrenizle şifrelenir. Bu şifreli nesneler Abine'ye gönderilen şeydir. Ana şifreniz de asla Abine'ye gönderilmez. Kimlik doğrulama için bir karma işlemi kullanıyoruz, bu yüzden (Abine), asla orijinal ana şifrenizi bilmiyoruz, sadece ana şifrenizdeki tek yönlü bir fonksiyonun çıktısını biliyoruz. ”

Bu uçtan uca şifreleme, verilerinizin her zaman güvenli olmasını sağlamalıdır. Bununla birlikte, parolanızı unutursanız ve yedek parolanızı kaybederseniz, parolalarınıza tekrar erişemeyeceğinizi, sonsuza kadar kaybedileceğini belirtmek gerekir. Bu koşullar altında, firmanın ana parolanızı sıfırlaması ve yeni bir yedek parola oluşturması gerekir; bu, parolalarınızı Blur kasanıza kaydetmeye yeniden başlamanız gerektiği anlamına gelir..

Güvenlik kusurları?

Blur'un 2018'in sonunda keşfedilen bir güvenlik açığı nedeniyle olumsuz bir baskı aldığı doğru olsa da, MaskMe adlı uygulamanın önceki bir ifadesinden geçirilen bu sorun o zamandan beri yamalı. Güvenlik açığı, bilgisayar korsanlarının aşağıdaki verilere erişmesine izin vermiş olabilir:

 • Daha fazla kullanıcının e-posta adresleri
 • Bazı kullanıcıların adı ve soyadı
 • Bazı kullanıcıların şifre ipuçları (ancak yalnızca eski MaskMe uygulamasından)
 • Her kullanıcının Blur'a giriş yapmak için kullanılan son ve ikinci-son IP adresleri
 • Her kullanıcının şifrelenmiş Bulanıklaştırma şifresi (tamamen şifrelenmiştir ve bu nedenle kullanışlı değildir ve kişilerin şifrelerine erişmek için kullanılamaz).

Güvenlik açığı ciddi olsa da, iyi haber şu ki, Blur tarafından kullanılan uçtan uca şifreleme nedeniyle, bilgisayar korsanları sadece insanların şifrelenmiş ana şifresine erişebileceklerdi (sadece şifrelenmiş formatta ve bu nedenle yararlı değil). kişilerin kredi kartı ayrıntılarına, şifrelerine ve kasalarında korunan diğer verilere erişemedik. Bu, güvenlik açığıyla ilgili olsa da, neyse ki, Blur kullanıcılarına çok zarar vermedi.

Cihaz ve konum uyarıları

Daha fazla güvenlik için, Blur yeni bir cihazdan veya konumdan şifrelerinize giriş yaptığınızda size bir mesaj gönderir. Bu, VPN kullanmanın bir güvenlik kontrolü almanıza neden olacağı anlamına gelir. E-posta, oturum açtığınız tüm cihazları ve konumları doğrulayabileceğiniz bir sayfaya gitmenizi sağlar. Bu, hesabın güvenliğinin ihlal edildiğini düşünüyorsanız giriş bilgilerini hileli bir etkinlik olarak işaretlemenize olanak tanır.

Çift Faktörlü Kimlik Doğrulama

İsteyenler için, çift faktörlü kimlik doğrulaması ayarlamak mümkündür. Bu ekstra bir güvenlik katmanı ekleyecektir. Ayrıca, Blur'un kilitli olmasını ve 15 dakika boyunca hiçbir işlem yapılmadığında ve tarayıcınız her yeniden başlatıldığında şifre gerektiren özellikleri kullanmanızı öneririz..

Müşteri desteği

Abine Blur için müşteri desteği öncelikle web sitesindeki SSS yanıtlarının geniş bir veritabanı üzerinden gerçekleştirilir. Bu SSS bölümü, hizmet hakkında aklınıza gelebilecek soruların çoğunun giderilmesine yardımcı olabilecek yararlı bir kaynaktır. Yazılımı yükleme, kurma, yedekleme, parolayla bir hesabı geri yükleme ve diğer birçok önemli konu hakkında yararlı bilgiler bulduk.

Daha fazla doğrudan destek isteyen herkes için SSS sayfasının sağ üst kısmındaki düğmeyi tıklayarak müşteri hizmetleri mümkündür. Burada bir bilet sistemi aracılığıyla cevaplanacak bir soru sorabilirsiniz.

Son düşünceler

Abine Blur, olağanüstü cihazlar arası uyumluluk sunan son derece ilginç bir tarayıcı uzantısıdır. Anında otomatik olarak doldurulan bir şifre yöneticisi arayan yeni başlayanlar bu yazılımı ücretsiz olarak kullanabilir ve bir izleyici durdurma uygulaması olarak iki katına çıktığı için - gerçekten kullanıcılara çok fazla avantaj sunar.

E-postanızı maskeleme özelliği, gerçek e-posta adresinizi vermek zorunda kalmadan çevrimiçi pazarlama, alışveriş ve diğer etkinliklere katılmanıza olanak tanır. Premium hesaba sıçramaya karar verenler için, gerçek telefon numaranızı (Google Voice numaraları gibi) maskeleyen güvenli bir telefon numarası, spam çağrılarından ve telefon dolandırıcılıklarından kaçınmak için harika.

Biz bu uygulama hakkında hemen hemen her şeyi zevk ve ücretsiz olarak son derece yararlı bir uzantısı olduğunu söylemek adil görünüyor. Bununla birlikte, bu firmanın ABD'de yerleşik olduğu ve belirli tüketiciler için alarm zil çalabilecek kapalı kaynaklı olduğu da doğrudur..

Blur'a güvenmeye ve kullanmaya karar vermeniz gerçekten size ve kişisel tehdit modelinize bağlıdır. Blur şifre yöneticisi hakkında gizlilik endişeleriniz varsa, BitWarden gibi bir şeye bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, ortalama bir tüketici için Blur, sıfır maliyetle çok fazla gizlilik sağlamayı amaçlayan gerçekten kapsamlı bir araçtır. Ve bu nedenle Blur'a bir başparmak veriyoruz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me