BlackVPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5.11
  / ay

BlackVPN 2009'dan beri devam ediyor. Başlangıçta ABD'de bulunuyordu, ancak o zamandan beri Hong Kong'a taşındı. ABD firmaları varantlara ve tıkaç emirlerine maruz kalabileceğinden bu büyük bir gelişme..

Black VPN, video akışı, gizlilik ve torrent özelliklerine göre uyarlanmış çeşitli abonelik planları sunar. İyi uygulanmış şifreleme ile günlük kaydı olmayan bir VPN hizmetidir, bu da güvenli olduğu anlamına gelir. Ayrıca makul hızlar sağlar ve çoğu sunucuda (ABD ve İngiltere değil) eşler arası (P2P) indirmelere izin verir.

ProPrivacy.com Puan
7.1 10 üzerinden

özet

Yakın zamana kadar BlackVPN'in özel müşterileri yoktu, bu da belirli özelliklerden yoksun olduğu anlamına geliyordu (bir killswitch gibi). BlackVPN artık Windows, Android ve iOS için özel istemciler geliştirdi. Ne yazık ki, bu beta istemciler hatalarla dolu ve birçok sunucuya bağlanmayacak. Beta sürümü dışında olan Android istemcisi bile bir öldürme anahtarından yoksundur ve birçok sunucuya bağlanamaz. Hadi daha yakından bakalım…


Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Hong Kong
 • Eşzamanlı bağlantılar
  7
 • Ülkeler
  18
 • ProPrivacy.com SpeedTest (ortalama)
  0 Mbps

Fiyatlandırma ve Planlar

Şirket, abonelerin seçebileceği üç farklı paket sunuyor. Birincisi "Gizlilik" 16 ülkedeki sunuculara erişim sağlayan ve P2P indirmeye izin veren paket. Bu plan iyidir - ancak ABD ve İngiltere sunucularından yoksundur - bu muhtemelen birçok kişi için bunu dışlar.

"televizyon" paketi, abonelerin yalnızca ABD ve İngiltere'deki sunuculara erişimini sağlar. İngiltere ve ABD sunucusu torrent için asla kullanılamayacağından 75 $ 'dan biraz pahalı. Ancak, yalnızca bu yerlerden içerik akışı yapmak isteyenler için ilgi çekici olabilir.

Global paketi TV ve Gizlilik paketlerini birleştirir - ve temel olarak piyasadaki diğer VPN'lerin çoğundaki varsayılan planla tamamen aynıdır.. Bu nedenle, bu derlemede Global plan üzerinde yoğunlaşacağız.

BlackVPN fiyatlandırması

Tüm paketler aylık, 3 aylık veya yıllık olarak satın alınabilir. Küresel plan bir ay için 11.60 dolara, üç ay için 33.02 dolara ve bir yıl için 121.08 dolara (aylık 10 dolara eşdeğer) ulaşıyor. Bu fiyatlar, aralarından seçim yapabileceğiniz 60'dan fazla ülkeye sahip olan diğer VPN modellerine kıyasla oldukça pahalıdır..

Bu seçenekleri görmek için Global'in (veya isterseniz diğer planlardan birinin) altındaki seçeneğini tıklayın. Daha sonra size abonelik uzunluğunu seçme seçeneği sunulur. Tuhaf bir şekilde, BlackVPN fiyatlarını sadece Euro üzerinden veriyor. Fiyatları dolar olarak görmek için bir ABD VPN sunucusuna bağlanmaya çalıştım, ancak yine de oldukça alışılmamış olan Euro cinsindeydi. (Rahatlığınız için fiyatları kendim bu inceleme için dönüştürdüm.)BlackVPN küresel fiyatlandırma paketleri

Unutmayın, Global paketi şirketin tüm sunucularını içermesine rağmen, İngiltere veya ABD'ye bağlandığında torrent göndermenize hala izin vermiyor.

Kullanıcılar, Android veya yeni beta iOS VPN istemcisi için uygulamayı yüklerse, Global paketin üç günlük ücretsiz deneme sürümünü edinebilir. Ne yazık ki, Windows veya OS X'te ücretsiz deneme yok. Ancak, BlackVPN tam 14 günlük para iade garantisi sunuyor: böylece hizmeti risksiz test edebilirsiniz.

Aboneler kredi kartı, PayPal, Bitcoin ve UnionPay ile ödeme yapmayı seçebilir. Banka havalesi ve hediye kartlarında olduğu gibi.

Bitcoin ile ödeme yapmanın gizliliğinizi artıracağını hatırlamakta fayda var - ancak sizi anonim hale getirmeyecektir, çünkü VPN, her defasında (gerçek zamanlı olarak) her bağlandığınızda (gerçek zamanlı) gerçek IP adresinizi bilme yeteneğine sahiptir. oturum sona erer. Bu, tüm günlük (ve günlük tutma) VPN'leri için geçerlidir.

Özellikleri

BlackVPN'in özellikleri arasında:

 • 18 ülkedeki sunucular (Küresel planda)
 • 14 günlük para iade garantisi
 • Sıfır günlük politikası
 • Çoğu sunucuda P2P'ye izin verilir (İngiltere veya ABD değil)
 • OpenVPN, L2TP ve PPTP şifreleme seçenekleri
 • Aynı anda yedi bağlantıya izin verme
 • Veri kullanımı veya bant genişliği sınırı yok
 • Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) koruması

BlackVPN sunucu ağı, benzer fiyatlı (ve daha ucuz) VPN'lere kıyasla oldukça küçüktür. Global paketin İngiltere, ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Almanya, Japonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Romanya, İspanya, İsviçre ve Ukrayna'da sunucuları var.

Adil olmak gerekirse, bu, çoğu insanın mutlu olacağı çok güzel bir sunucu yayılımıdır..

Güvenlik

Aboneler, BlackVPN kullanırken üç farklı VPN protokolü arasından seçim yapabilir. Bunlar PPTP, L2TP / İnternet Protokolü Güvenliği (IPSec) ve OpenVPN'dir. Bunlardan en güvenli olanı olduğu için OpenVPN'i öneriyoruz. Ayrıca, kullanıcıları genellikle eski ve güvensiz bir protokol olan PPTP'den uzak durmaya çağırıyoruz.

BlackVPN'in OpenVPN uygulama standartlarının sektördeki en güçlü standartlardan biri olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. 256 bit anahtarla Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) şifrelemesini kullanır. Son derece güvenli olan 4096 bit RSA el sıkışma uygular. Hem veri hem de kontrol kanalları son derece yüksek bir standarttadır, yani Bu VPN ile güvenlik sağlanıyor.

Gizlilik

BlackVPN'in günlük politikası yok. Şirket, kullanıcı oturumu kapatır kapatmaz oturumun tüm kayıtlarını siler. Etkinlik günlüklerini veya bağlantı günlüklerini tutmaz. BlackVPN ayrıca, hesaplara gerçek zamanlı erişim sağlamak (ve hatta günlükleri gizlice tutmaya başlamak) için baskı altına sokabilecek varant ve tıkaç emirlerinden kaçınmak için ABD'den Hong Kong'a taşındı. Bu gerçekten iyi haber. Politikadan:

BlackVPN Hizmet Şartları

Geçerli bir soru, BlackVPN'in İngiltere ve ABD sunucularında P2P'e izin vermemesini çevreliyor. Kesinlikle hiçbir kayıt tutmazsa, BlackVPN'in kullanıcıların gerçekten bu kuralları ihlal edip etmediğini bilmesinin bir yolu yoktur. Bir BlackVPN ajanıyla konuştum ve bana şunları söylediler:

"Kötüye kullanımı caydırmak için bağlantı günlüklerini tutmak yerine, kötüye kullanılan sitelere ve hizmetlere erişimi geçici olarak engelleyerek gelen kötüye kullanım raporlarına yanıt vermeye güveneceğiz.

"Kötüye kullanımı bulmak ve yasaklamak için kötüye kullanılan IP'lerle olan bağlantıları da izleyebiliriz. Kötüye kullanım duruncaya kadar, genellikle yalnızca birkaç gün boyunca izlemeyi yerinde tutacağız."

BlackVPN günlük kaydı yok politikası hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

İnternet sitesi

BlackVPN web sitesi oldukça güzel, ana sayfaya geldiğinizde şık bir arka plan var. Sayfayı aşağı kaydırmak size hizmetin ana özellikleri hakkında bol miktarda bilgi verir. Çıplak metal sunuculardan ve hatta "gerçek" VPN konumları, bu yüksek düzeyde ayrıntıdır.

Site, 2016 yılında bir DDoS saldırısı yaptıktan sonra artık Cloudflare tarafından korunuyor. Bu iyi ve sitenin, kullanıcıları kilitleyebilecek başka bir saldırının kurbanı olmayacağı anlamına geliyor. Bu, zaman zaman bir yakalama doldurmanızın istenebileceği anlamına gelir.

BlackVPN web sitesinin menüsü için uygun bir siyah başlığı var. Sayfayı aşağı kaydırdığınızda bu menü görüntülenmeye devam eder, bu da yararlıdır. Sitenin aslında birkaç sayfası var, ancak bunun nedeni satış bilgilerinin çoğunun ana sayfada yer almasıdır..

BlackVPN website ekran görüntüsü

Firmanın blogunun bağlantısı, blogunu barındırdığı Medium'a bağlanır. Blogun çeşitli ilginç makaleleri var, ancak düzenli olarak güncellenen bir şey değil. Bunun yerine, BlackVPN'in hizmetine yeni bir sunucu veya özellik ekleme ve zaten sahip olduğu özellikleri açıklama hakkında duyurular yaptığı yer gibi görünüyor. Bazı VPN'ler de dijital gizlilik sorunları hakkında haberler sağlar - BlackVPN bununla uğraşmaz.

BlackVPN blog yayını

BlackVPN web sitesinin altbilgisinde ayrıca site haritasının çeşitli bölümlerine bağlantılar bulunur. Tıklamak ve daha fazla bilgi almak için çeşitli farklı paketler burada bulunabilir. Hizmet Şartları, geri ödeme politikası ve adlı bölüm "haklarınız" burada da bulunabilir. "Bize Ulaşın" bağlantı altbilgide de bulunabilir.

Son olarak, "Oku ve Yak" BlackVPN tarafından desteklenen, kullanıcıların erişildikten sonra otomatik olarak kendini yok eden bir kerelik özel mesaj göndermelerine izin veren ücretsiz bir çevrimiçi araç.

BlackVPN web sitesi altbilgisi

İlk bakışta, Hizmet Şartları'nın altbilgiye dahil edildiğini, ancak VPN'nin gizlilik politikasını içermediğini hayal kırıklığına uğradım. Ancak, ToS'yi tıkladığımda, sıfır günlük politikası hakkında önemli bilgiler de dahil olmak üzere Gizlilik Politikası'nı içerdiğini gördüm.

Destek

BlackVPN web sitesinin destek sayfasında bir SSS sayfasına bağlantılar ve destek bileti oluşturma formu bulunur. Bunlara üst menüdeki Yardım'ı tıklayarak erişebilirsiniz.

BlackVPN canlı sohbet desteği

Bilgi bankası sizi SSS sayfasına götürür. Ne yazık ki SSS bölümü oldukça çıplak. Bu nedenle, çoğu sorun için doğru yardımı almak için bir bilet açmanız gerekecek.

Sitede canlı sohbet özelliği var ve canlı sohbet acentesi tarafından 7/24 olduğu söylendi. Ancak, tecrübelerime göre, günde yaklaşık 16 ila 18 saat insanlı olma eğilimindedir. Bu hala oldukça iyi.

BlackVPN canlı sohbet desteği

Ekranın sağ alt köşesindeki sohbet kutusu canlı yardımın çevrimiçi olduğunu söylüyorsa, canlı sohbet temsilcisine erişmek için üzerine tıklayın. Sohbete başlamak için adınızı ve bir soru girmelisiniz.

Bir destek operatörü kullanılabilir hale geldiğinde görüşmeniz başlayacaktır.

Süreç

Kayıt olmak

BlackVPN'e kaydolmak kolaydır. Tıklamak "Şimdi satın al" ekranın sağ üst köşesinde ve ardından "seçmek" ilginizi çeken paketin altında. Primi test etmek istedim "global" hesabı - bu yüzden bunu seçtim.

Kullanım kolaylığı için Paypal ile ödeme yapmayı seçtim ve aslında bir destek bileti açmaya geldiğinde gizemli bir alışveriş yapabilmek için sahte bir e-posta hesabı kullandım.

Ardından, bir ödeme yöntemine karar vermeniz gerekir. PayPal'ı kullanım kolaylığı için kullandım. İsterseniz daha fazla gizlilik için Bitcoins'i veya bir mağaza kartını tercih edebilirsiniz.

Abonelerden, "ABD veya İngiltere VPN sunucularını kullanarak telif hakkıyla korunan herhangi bir materyali indirmemeyi veya paylaşmamayı kabul edin." Sonraki tıklama "Ödemeye Devam Et". Gerekli tüm bilgileri doldurduktan ve ödemeniz temizlendikten sonra, tarayıcınızda bir onay ekranı göreceksiniz.

Bunu takiben, BlackVPN'den iki e-posta alacaksınız. İlki kullanıcı adınızı ve şifrenizi içerir. İkincisi kurulum kılavuzlarına bağlantılar ve uygulama indirme sayfası.

BlackVPN Windows VPN İstemcisi

BlackVPN sadece üçüncü taraf OpenVPN GUI istemcisini kullanmak için kullanılır. Kullanıcılar bu istemciyi kullanmaya devam edebilir (ve belirli sunuculara bağlanmak için bunu yapmaları gerekir).

İyi haber şu ki BlackVPN artık beta sürümde olan özel bir Windows VPN istemcisine sahip. Üzerine tıklayarak erişebilirsiniz. "VPNSetup" topnav menüsünde. Windows'un seçilmesi sizi bir dizi seçeneğe götürecektir. İstediğiniz bu:

BlackVPN uygulaması

Yazılım indirilip yüklendikten sonra otomatik olarak başlatılır. Müşteri harika görünüyor, özellik dolu gibi görünen eğlenceli ve çekici bir müşteri.

Yapmanız gereken ilk şey, sağ üst taraftaki kimlik bilgilerinizi girmektir. Bunlar ilk hoş geldiniz e-postanızda.

BlackVPN uygulama ayarları

Üstteki dünyaya tıklamak sizi sunucu seçeneklerine götürür. VPN varsayılan olarak Hollanda'ya ayarlanmıştır. Sunucuların birkaçını test ettim ve bu beta istemcinin ABD sunucularına, Kanada, Brezilya, Avustralya, İspanya, Çekya, Norveç veya Japonya'ya bağlanmayacağını buldum. Bununla birlikte, diğer tüm Avrupa sunucuları beta istemcide iyi çalıştı.

Bu yüzden, hala OpenVPN GUI istemcisini kullanmanız gerekecek çok sayıda önemli sunucuya bağlanmak için (bu beta istemci hala geliştirilme aşamasındayken).

BlackVPN sunucu seçimi

Sağdaki kalp şu anda hiçbir şey yapmıyor.

Ayarlarda birkaç OpenVPN şifreleme seçeneği arasında geçiş yapabilirsiniz. Varsayılan olarak UDP 443 ve AES-256-CBC'ye ayarlanmıştır. Bu ayarlar çoğu insan için uygundur, bu nedenle bu ayarları güncellemeye gerek yoktur. Şu anda başka hiçbir protokol sunulmuyor. Ancak, OpenVPN en iyisi olduğu için bu bir problem değildir.

Auto-Connect, özellikle bir killswitch ile birlikte çalışmak için yapılmışsa, iyi bir ektir. İyi haber şu ki, beta istemcisi DNS sızıntısı koruması ve bir öldürme anahtarı ile geliyor. Bu özellikler kapatılamaz: bağlantı kurduğunuzda sürekli açıktır. Bağlantı kurulduğunda her iki bulut da yeşile döner. İngiltere sunucusuna bağlandığım için P2P kırmızı olarak işaretlendi.

BlackVPN öldürme anahtarı

İnternet bağlantımı kesip yeniden bağlanarak kill anahtarını test ettim ve VPN bağlantısı yeniden kurulana kadar internetim olmadığını gördüm. Bu yüzden benim için iyi çalışıyor gibi görünüyordu. Ancak BlackVPN, killswitch özelliğinin olmadığını itiraf etti "henüz tam olarak uygulandı" Windows beta sürümünde. Bu yüzden hala biraz buggy olabilir.

Ayrıca öldürme anahtarını kontrol etmek için VPN'yi çökerttim ve VPN herhangi bir nedenle çökerse çalışmaya devam etmeyecek bir uygulama tabanlı özellik olarak buldum. Ancak, 16 saat boyunca BlackVPN beta'yı çalıştırdım ve asla bir kez çökmedi.

Son olarak, kullanıcılara Stunnel kullanarak VPN gizlemeyi açma seçeneği sunulur. Bu, insanların Çin, Mısır ve İran (VPN kullanımının İSS'ler tarafından kısıtlandığı) güvenlik duvarlarında dolaşmasına izin verecek mükemmel bir özelliktir. VPN trafiğini gizleyerek çalışır, böylece algılanamaz.

Performans (Hız, DNS, WebRTC ve IPv6 Testleri)

BlackVPN'i sunucu tabanlı, bilimsel hız testi metodolojimizi kullanarak test ettim. Önerilen protokolümüzü kullanarak hızları kontrol etmek için OpenVPN yapılandırma dosyalarını kullandık.

BlackVPN indirme hızları

Gördüğünüz gibi, diğer dört popüler VPN hizmetiyle karşılaştırıldığında, BlackVPn çok iyi. Ortalama indirme hızı saniyede 30,3 Mbits, saniyede 71,7 Mbits maksimum hızdır. Bu sonuçlar, bu VPN'nin kesinlikle HD akış için yeterince hızlı olduğunu gösteriyor.

BlackVPN DNS arama süresi

DNS arama süreleri maalesef daha kötüydü. Bu sürelerin sayfa yükleme süreleri üzerinde gerçek bir etkisi olabilir ve gördüğünüz gibi BlackVPN 5 rekabetçi VPN firmasının en düşük hızlarını kaydetti.

VPN bağlantı süreleri söz konusu olduğunda, BlackVPN oldukça başarılı oldu. Ortalama bağlantı süresi 3.3 saniye idi. Ancak, Beta istemcilerini kullandığımda çok daha uzun bağlantı süreleri yaşadım. bu sonuçlar OpenVPN yapılandırma dosyaları kullanılarak elde edildiğinden, üçüncü taraf OpenVPN GUI istemcisini kullanarak neler bekleyebileceğinizi temsil eder.

Genel olarak, bu hız testi sonuçları korkunç değildir. Ancak, ödediğiniz şey için piyasadaki diğer rakipler kadar hızlı değiller.

Sonra, Londra'daki BlackVPN sunucusuna bağlıyken ipleak.net kullanarak IP adresi ve DNS sızıntı testleri yaptım, ayrıca WebRTC hatasını kontrol ettim. Hiçbir IP sızıntısı veya DNS sızıntısı bulamadım. Test sitesi yalnızca VPN'nin IP adresini ve DNS sunucusunu gösterdi. Site, gerçek konumumla hiçbir ilgisi olmayan Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) sızıntılarını bildirdi, bu yüzden bu da yeşil bir ışıktı. Bu testler Windows beta istemcisi kullanılarak yapıldı - yani istemci gizlilik amacıyla güvenle kullanılabilir.

İnternet Servis Sağlayıcım (İSS) IPv6 adreslerini kullanmıyor, bu nedenle IPv6 sızıntılarını test edemedim.

Akış Hizmetleri

Testlerim sırasında, Netflix'e erişip erişemediğimi görmek için ABD Doğu ve Kanada sunucularına bağlanmaya çalıştım. Windows beta uygulamasının ABD veya Kanada'ya bağlanmadığını gördüm. Bu nedenle, BlackVPN web sitesinden indirdiğim OpenVPN GUI'ye geçtim (önceden kurulmuş sunucularla birlikte geliyor). Hem Netflix US hem de Netflix Canada beni engelledi.

BlackVPN ile temasa geçtim ve Netflix ABD'ye erişmek için USA West sunucusunu kullanmamı söylediler. Ne yazık ki, Windows beta istemcisinde, tekrar ABD Batı sunucusuna tamamen bağlanamadım (süresiz olarak bağlandığını söyledi). Bu nedenle, test için bir kez daha OpenVPN GUI istemcisine döndüm.

İyi haber şu ki TV-USA-West sunucusunda US Netflix'i izleyebildim OpenVPN GUI uygulamasını kullanma.

ABD-Doğu sunucusunu (hala OpenVPN GUI'de) kullanarak CBC'de bir gösteriye erişebildim. TVA da erişilebilir. ABC.com ise bir VPN kullanımda olduğunu ve hiçbir akışı izlememe izin vermediğini fark etti. NBC.com'un VPN kullanılarak engeli kaldırıldı.

İngiltere sunucusu Windows beta istemcisinde iyi çalıştı - ancak Netflix UK proxy algılama sistemini kandıramadı. VPN'leri engelleme konusunda iyi olan BBC iPlayer izlememe izin verdi. Bu, beta Windows istemcisi kullanılarak erişilebilen ITV Hub ve Kanal 4 için de geçerliydi..

Diğer Platformlar

BlackVPN istemcisini Windows, Mac OS X, macOS ve Android'e yükleyebilirsiniz. BlackVPN ayrıca iOS VPN istemcisini de geliştirmeyi tamamladı ve Apple App Store'a gönderdi. Ancak, şu anda onaylanmak için bekliyor. İyi haber şu ki, beta sürümünü BlackVPN ile doğrudan iletişime geçerek kullanabilirsiniz..

Mac VPN istemcisi, Tunnelblick'in yeniden etiketlenmiş bir sürümüdür. Buna ek olarak, BlackVPN'in sağladığı Tunnelblick sürümü en son sürüm bile değil. Tunnelblick'in en son sürümü bir killswitch'e sahiptir, bu yüzden bunu almanızı ve .ovpn yapılandırma dosyalarını manuel olarak eklemenizi tavsiye ederim.

Linux ve DD-WRT, pfSense ve OpenWRT yönlendiricilerinde BlackVPN kurmak da mümkündür. BlackVPN .ovpn yapılandırma dosyaları sağlar, böylece herhangi bir platformdaki kullanıcılar üçüncü taraf resmi OpenVPN istemcisine geri dönebilirler..

Android VPN istemcisi, gerçek bir beta dışı özel istemci olan tek istemcidir. Google Play mağazasında mevcuttur. İstemci, insanların 443 numaralı bağlantı noktasında OpenVPN UDP ve TCP arasında seçim yapmalarına izin verir..

BlackVPN otomatik bağlantı

Yine Android istemcisinde bir öldürme anahtarı yok. Ayrıca, ABD sunucuları, Kanada, Brezilya, Avustralya, İspanya, Çekya, Norveç veya Japonya'ya bağlanmama izin vermedi. Bu, Windows beta platformunda yaşadığım sorunla tamamen aynı. Çok hayal kırıklığı yaratıyor.

Artı tarafta, Android Nougat 7+'dan Android OS, tüm VPN uygulamaları için çalışacak özel bir VPN killswitch ile birlikte gelir. Böylece, Nougat 7+ veya üst sürümüne sahipseniz bu özelliği kullanarak Android bağlantılarınızı koruyabilirsiniz. Ancak, tüm VPN sunucularını kullanmak istiyorsanız, Android için üçüncü taraf OpenVPN istemcisini almanız gerekir..

BlackVPN İncelemesi: Sonuç

BlackVPN, güçlü şifreleme uygulaması ve sıfır günlük politikası nedeniyle güvenli kabul edilen bir hizmettir. Hızlar makul ve sunucularının çoğunda P2P'e izin verdiği için Torrenting için genellikle iyi kabul ediliyor. Bununla birlikte, bir öldürme anahtarına sahip özel müşterilerin eksikliği, insanları geçmişte erteleyen (ve bunu yapmaya devam edebilecek) bir şeydir. Kesinlikle, hiçbir öldürme anahtarı torrent için ideal olmaktan uzak değildir.

İyi haber şu ki, BlackVPN'in çalışmalarında özel istemcileri var, ancak şimdilik iOS ve Windows istemcileri hala beta sürümündedir ve çok hatalıdır. Ne yazık ki, Windows beta birçok sunucuya bağlanmak için mücadele etti. Ayrıca, destek ekibi bana öldürme anahtarının henüz tam olarak uygulanmadığını bildirdi. Bu nedenle, biraz dikkatli olmalıyım.

Android istemcisi tamamen işlevsel - ancak yine de bir öldürme anahtarı yok. Ayrıca, birçok önemli sunucuya bağlanmaz. Böylece, üçüncü taraf OpenVPN istemcisine bağlı kalmanız daha iyi olur. Bir avantaj, kullanıcıların OpenVPN UDP ve TCP arasında seçim yapabilmesidir - bağlanmayan sunuculardan herhangi birini kullanmanız gerekmiyorsa harika.

Killswitchli özel müşterilerin mükemmel hale getirildikten sonra faydalı olacağından şüphe yoktur, ancak şimdilik, almak için üçüncü taraf OpenVPN istemcisi ve beta istemcilerinin bir kombinasyonunu kullanmanız gerekebilir. en çok hizmet dışı.

Beğendim:

 • İyi düzenlenmiş web sitesi
 • 14 günlük para iade garantisi
 • Kayıt olmadan güçlü gizlilik politikası
 • Özel DNS ve hiçbir sızıntı yok
 • Aynı anda yedi bağlantıya izin verme
 • Yönlendiriciler üzerinde çalışır ve kurulum kılavuzları vardır
 • USA West sunucusunda Netflix ABD'nin engellemesini kaldırır (OpenVPN GUI kullanarak)
 • İPlayer'ın engellemesini kaldırır (beta sürümünde bile)

Aşağıdakilerden emin değildim:

 • Mac istemcisi sadece Tunnelblick ve kill anahtarı yok
 • 7/24 canlı sohbet desteği yok
 • Hızlar daha yüksek olabilir
 • Hesap paylaşımına izin verilmiyor
 • Windows beta üzerinde Killswitch hala biraz buggy
 • Android istemcisinde Killswitch yok

Nefret ettim:

 • Android istemcisi birçok sunucuya bağlanmadı
 • Beta Windows istemcisi birçok sunucuya bağlanmaz

BlackVPN, üçüncü taraf OpenVPN istemcisini kullanmayı düşünmeyen insanlar için iyi bir VPN'dir. Ancak, fiyat göz önüne alındığında, diğer üst düzey VPN hizmetlerine kıyasla biraz eksik görünüyor.

BlackVPN'in beta istemcilerinin uygulanmasını tamamlama şansı ve sahip olduğu bazı komplikasyonları gidermeyi başardığında hizmeti tekrar gözden geçirmeyi umuyorum. Çok fazla potansiyele sahip iyi bir VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me