Avira Phantom VPN

 • Fiyatlandırma

  itibaren $ 5.99
  / ay

 • Satış Tarihi:


  • pencereler

  • Mac os işletim sistemi

  • iOS

  • Android
 • unblocks:


  • iPlayer

ProPrivacy.com Puan
5 10 üzerinden

özet

Avira Phantom VPN, tanınmış antivirüs şirketi tarafından işletilen nispeten yeni bir Sanal Özel Ağ (VPN) hizmetidir. Bir VPN hizmetinin yanı sıra, Phantom VPN, Avira Antivirus, Avira Yazılım Güncelleyici, Scout (Avira’nın güvenli tarayıcısı) ve Avira Connect (merkezi bir güvenlik kontrol paketi) içeren bir ‘Prime’ aboneliği satın almak mümkündür. Bu derlemede öncelikle Avira Phantom VPN'e odaklanıyorum. Ancak, Prime'ın ne hakkında olduğu hakkında bir fikir vermek için, incelemenin sonuna doğru her bir hizmeti tanımlarım. Genel olarak, Avira Phantom VPN, cihazlarınızı güvende tutmak için gerekli en önemli VPN özelliklerinden bazılarına sahip sağlam, basit ve kullanımı kolay bir VPN'dir. Mevcut ücretsiz VPN seçeneği ile (ayda 500 Mb ile sınırlıdır), Phantom VPN de risksiz denemek için kullanılabilir.

Hızlı İstatistikler

 • yargı
  Kuzey Amerikalı müşteriler için ABD, herkes için Almanya
 • Eşzamanlı bağlantılar
  -1
 • Ülkeler
  20


Özellikleri

Eşzamanlı bağlantılar -1
Ülkeler 20

Avira Phantom VPN, kullanıcılara tüm dünyaya yayılmış 20 ülkedeki sunuculara erişim sağlar. Hizmet göz önüne alındığında sadece bir yaşında, bu sunucuların oldukça fantastik bir dizi. 20 sunucu, kullanıcılara sansürlenmiş veya coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırma konusunda kesinlikle birçok fırsat sunuyor.

 • Günlük yok
 • Otomatik bağlantı özelliği
 • 20 sunucu konumu
 • BBC iPlayer üzerindeki engellemeyi kaldır
 • Ücretsiz teknik destek
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Windows ve Android'de OpenVPN şifrelemesi
 • Tüm platformlar için uygulamalar
 • Aylık ücretsiz 500 Mb
 • 30-gün para iade garantisi

DNS Sızıntı Koruması

Avira Phantom VPN, tüm platformlarda yerleşik DNS sızıntı korumasına sahiptir. Bu, VPN'nin yanlışlıkla bir abonenin İnternet Servis Sağlayıcısına (ISS) DNS isteklerini sızdırmasını engelleyen harika bir pro-özelliktir. DNS sızıntı koruması varsayılan olarak açıktır ve istemcilerde kapatılamaz.

Öldürme Anahtarı

Uygulama başına bir kill anahtarı (Avira tarafından "arıza güvenli" olarak adlandırılır), verilerin VPN tünelinden başka herhangi bir yere gitmesini önler. Bu, VPN'nin devre dışı kalması ve bir bağlantının yeniden kurulması gerektiğinde, abonenin ISS'sine yanlışlıkla hiçbir veri sızdırmayacağını garanti eder. Buna ek olarak, kullanıcıları ziyaret ettikleri web sitelerine gerçek IP adreslerini yanlışlıkla göstermekten korur.

Avira Phantom VPN'i ziyaret edin »

Hız ve Performans

Hız testleri 50 Mbps fiber bağlantı üzerinde gerçekleştirilmiştir. Temel test sonuçlarından da görebileceğiniz gibi, internetim olması gerektiği kadar hızlı performans göstermiyordu (bu benim yaşadığım yerde çok yaygın). İyi haber şu ki VPN, özellikle İngiliz ve Hollanda sunucularında beni bu kadar yavaşlatmadı. Ancak, ABD sunucusu (muhtemelen daha fazla stres altına giriyordu) temel testlerden biraz daha yavaştı (testmy.net'te bir New York test sunucusu kullanılarak gerçekleştirildi).

Avira Phantom VPN indirme hızları

Sızıntı testleri

DNS sızıntı testi sonuçları sorunsuz bir şekilde geri döndü. Ben ipleak.net kullanarak test ve hiçbir IP sızıntıları bulundu ve aynı IP adresi mükemmel DNS isteklerini ele. Ayrıca, hiçbir Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) sızıntısı tespit etmedim. Maalesef, İnternet Servis Protokolü sürüm 6'yı (IPv6) test edemedim çünkü İSS'm IPv6 bağlantıları sağlamıyor.

Fiyat

1 ay

$ 5.99
her ay

Avira’nın harika ücretsiz VPN planından ayrı olarak (ayda 500Mb ile sınırlandırıldı ancak kendinizi VPN'lerine tanıtmanın harika bir yolu), Avira’nın tüm ürünlerinin çok makul fiyatlı olduğunu buldum. Premium VPN'yi aylık, yıllık veya mobil ödeme planlarından satın alabilirsiniz. Her üç plan da sınırsız erişim sağlar. Avira, yıllık abonelere indirim uygular. Mobil aboneler VPN'yi yalnızca bir cihazda kullanabilir.

Avira Phantom VPN fiyatlandırması

Aylık abonelik ücreti aylık 10,00 $ 'dır. Yıllık abonelik önemli ölçüde düşer ve yılda 78,00 $ 'a düşer. Avira'nın yalnızca tek bir cihazla kısıtladığı mobil planı aylık 5,99 dolara satın alabilirsiniz. Tüm aylık planları istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bu fiyatlar mükemmel ve mobil plan için ayda 5,99 $, bu kesinlikle halka açık WiFi'de kullandığınız bir akıllı telefonu veya tableti korumanın düşük maliyetli bir yoludur. Belki de en etkileyici olanı, Prime hizmetinin (Avira'nın tüm hizmetlerini içeren) fiyatlarının ayda sadece 11,99 $ 'dan (beş cihaz için) başlamasıdır. Bu maliyet, birçok premium VPN'nin aylık fiyatından çok daha pahalı değil.

Bu nedenle, bu, cihazlarını koruması gereken insanlar için göz alıcı bir güvenlik çözümü olabilir. Yıllık fiyat (Prime ile beş cihazı kapsamak için) sadece 112 $ - kesinlikle değerli bir seçenek. Prime'ın yanı sıra Avira, Toplam Güvenlik Paketi antivirüs, PC hızı ve ayar araçlarına, güvenlik duvarına ve Phantom VPN'ye - tek bir cihazdan - 94,76 $ karşılığında erişim sağlayan plan. Bu, yalnızca bir cihazı olan ve Avira’nın tüm güvenlik özellikleriyle korumak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir.

Ödeme ve Para İade Garantisi

Aboneler, ödeme yapmak için geniş bir para birimi listesinden seçim yapabilirler (euro, ABD doları, İngiliz sterlini, Avustralya doları, Polonya zlotisi, Çin yuanı ... birçok seçenek var!). Ayrıca otomatik yenileme seçeneği ve 30-gün para iade garantisi. Ücretsiz seçeneğin yanı sıra, 30 günlük para iade garantisi, herkesin hizmeti risksiz test etmesine izin veren gerçek bir artıdır. Ne yazık ki, sadece kredi kartı veya PayPal ile ödeme yapabilirsiniz - ek anonimlik için bitcoin ile ödeme yapmak mümkün değildir.

Buna ek olarak, abone olmak için bir posta adresi girilmelidir (ancak mevcut olmayan bir adres girdim ve yine de sorunsuz kabul edildi). Avira platformunda bulunan birçok farklı fiyat planı ve güvenlik özelliği ile, bir VPN hizmetini işleyen bir internet güvenlik firmasına sahip olmak biraz heyecan verici bir teklif gibi görünüyor. Özellikle Prime ile birlikte gelen tüm güzellikleri düşündüğünüzde. Ancak, burada ProPrivacy.com'da en çok Phantom VPN ile ilgileniyoruz. Bu nedenle, Avira’nın VPN, onay mührünüzü almak istiyorsa piyasadaki en iyi VPN'lerle karşılaştırması gerekecektir. Öyleyse içeri girelim ve Avira Phantom VPN'e ayrıntılı bir göz atalım.

Kullanım kolaylığı

pencereler
Mac os işletim sistemi
iOS
Android

Beklediğiniz gibi, Avira web sitesi en yüksek tasarım seviyelerine sahip. Avira'nın tüm ürünlerini kapsayan devasa bir web sitesidir. Site harika görünüyor ve mükemmel grafiklerle dolu. Ayrıca, teknik terimleri açıklayan fareyle üzerine gelme sözlüğü özelliğine de sahiptir. Ayrıca, her sayfanın üst kısmında bulunan menüleri ve alt menüleri kullanması sayesinde web sitesinde gezinmek kolaydır..

VPN hakkında bilgi açısından, web sitesi tüm VPN özelliklerini tam olarak açıklar. VPN'in tam olarak ne yaptığını ve hangi özelliklerin kullanıcılar için kullanılabilir olduğunu açıklamada mükemmel bir iş çıkarır. Ne yazık ki, web sitesi daha fazla ipucu olan VPN kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu önemli ayrıntılardan tamamen yoksundur. Bu nedenle Avira, VPN'lerini VPN'ler (ve diğer ürünlerinin mevcut kullanıcıları) hakkında çok az şey bilen kullanıcılara pazarlıyor gibi görünüyor..

Web sitesinin VPN bölümünde hiçbir yerde belirtilen şifreleme protokolleri yoktur. Bir kez değil. Bu, Phantom VPN'e abone olmayı düşünen kişilerin, Noktadan Noktaya Tünel Protokolü (PPTP), L2TP veya OpenVPN (tercih edilen şifreleme) olup olmayacağını bilmediği anlamına gelir. Aslında, VPN'i indirmeye gittiğimde, tüm web sitesine dikkatlice bakmak için yaklaşık 30 dakika harcadım - ve hala VPN'deki şifreleme uygulaması hakkında hiçbir şey bilmiyordum.

Elbette, Avira'nın sadece hangi şifreleme protokollerinin mevcut olduğu değil, aynı zamanda bu şifrelemeyi nasıl uyguladığı konusunda da şeffaf olmasını tercih ederiz. Bu incelemenin gizlilik ve güvenlik bölümüne dahil etmek için bu ayrıntılar için doğrudan Avira ile iletişime geçmek zorunda kaldım (yukarıdaki hızlı bilgi kutusuna bakın).

SSS ve Blog

SSS bölümü, diğer kullanıcıların ve Avira personelinin yanıtladığı daha önce sorulan sorularla doludur. Web sitesinin bu kısmı, kullanıcıların diğer kullanıcıların cevaplayabileceği sorular sormasına izin verir (yanıtı bilmeleri gerekir). Bu, insanların diğer Avira kullanıcılarıyla bilgi paylaşma ve onlardan öğrenme fırsatı bulduğu anlamına gelir.

Avira web sitesinin bir blog bölümü de var. Web sitesinin geri kalanı gibi, bu bölüm renkli ve iyi sundu. Akıllıca “Boş Zaman”, “Teknoloji ve Gadget'lar”, “Güvenlik ve Gizlilik”, “Şirket” ve “Tüm Haberler” bölümlerine ayrılmıştır. Bu kategorilerin her biri diğer alt bölümlere ayrılır ve kullanıcılara çok çeşitli blog yayınlarına erişim sağlar. Bu, web sitesine kesinlikle kullanılabilirlik katan mükemmel bir kaynaktır..

Destek

Ücretsiz deneme 500 MB ile ücretsiz plan. Ay sınırı

Ne yazık ki, Avira VPN ile 7/24 canlı sohbet müşteri desteği bulunmamaktadır. Bunun yerine Avira web sitesi üzerinden bir e-posta göndermelisiniz. Çeşitli sorular sordum ve bir yanıt için yaklaşık iki gün beklemek zorunda kaldım (ve sonra gerekli her şeyi almak için biraz daha zaman). Bu işletmenin büyüklüğü ve kapsamı göz önüne alındığında, destek kesinlikle bir hayal kırıklığı oldu. Ancak, aşırı teknik sorularımın ortalama bekleme süresinden daha uzun süre acı çekmesi muhtemeldi.

Ücretsiz İstemci (Windows)

Başlangıç ​​olarak, ücretsiz VPN'i indirip bir koşuşturma vereceğimi düşündüm. Web sitesinde müşteri içinde tam hizmet yükseltme mümkün olduğunu görmüştü - bu yüzden devam etmek için iyi bir yol olacağını düşündüm. Ücretsiz sürümü elde etmek çok kolaydı - ana sayfanın üstünde “ücretsiz” kelimesini içeren bir açılır menü var. Bu menüde, Gizlilik & Kimlik > Fantom VPN.
Yazılım, masaüstünüzde iki simge bırakarak iki parça halinde kurulur: Avira Connect ve Phantom VPN. İşlem çok kolaydır ve sonunda Phantom VPN'yi başlatmak isteyip istemediğinizi sorar. Avira Connect'i başlatmak, makinenizde hangi Avira ürünlerinin olduğunu görmenizi sağlayan merkezi bir komut merkezi sağlar. Aşağıda görebileceğiniz gibi, Connect bana şu anda Phantom VPN yüklü olduğumu gösteriyordu ve bana diğer ürünleri alma seçenekleri verdi.

Windows İstemcisi

"Aç" ı tıkladım Avira Connect ve başladı Fantom VPN benim için. Gerçekten çok güzel bir şekilde sunulan VPN'nin görünümünden hoş bir şekilde şaşırdım. VPN varsayılan olarak en yakın VPN sunucusuna (bana) ayarlanmıştı, ancak konumu tıklatarak diğer sunucuları seçebildim. Ücretsiz sürüm olmasına rağmen, Phantom VPN bana dünyadaki tüm sunucularına bağlanma fırsatı verdiğini görmek beni çok mutlu etti. Ne kadar veri kullandığım çok açıktı, bu da yardımcı oldu. Meksikalı sunucuyu rastgele seçtim ve bağlandım. Sunucuyla bağlantı kurmak yaklaşık 50 saniye sürdü (bu biraz halsiz).

Çalıştığından ve IP adresimin gerçekten başarılı bir şekilde değiştiğini (ve aynı Meksika IP adresinin DNS isteklerimi işlediğini) emin olmak için hızlı bir İnternet Protokolü (IP) adresi kontrolü yaptım. Bu mükemmel ve ücretsiz VPN'in herhangi bir kişisel bilgiyi vermeden tam olarak söz verdiği şeyi yaptığını gösteriyor: isim yok, e-posta adresi yok, hiçbir şey. Sadece 500 Mb ile sınırlı ücretsiz bir VPN hizmeti. Çok hoş.

Ayarlarda, öldürme anahtarını görebiliyordum (açılabilir ve kapatılabilir). Ancak, bu açıkça “Pro” olarak işaretlenmiştir ve ücretsiz sürümde çalışmaz. Ne yazık ki, Avira'nın kullandığı şifreleme seçenekleri veya şifreleme türleriyle ilgili bilgileri hala göremedim. Ücretli müşteri desteğinden yararlanmak için ücretli hizmete geçmeye karar verdim (ki şifrelemeye biraz ışık tutacağını umuyordum).

Kayıt olmak

“Yükselt” e tıklayarak, Avira web sitesinde daha önce görmediğim bir sayfaya yönlendirildim ve gerçekten şifrelemeden bahsetti (AES-256 şifresinden başka bir şey olmasa da). Bir aylık aboneliğe karar verdim ve PayPal kullanarak ödeme yaptım. Ödeme kolay ve hızlı bir şekilde geçti ve uygulama otomatik olarak Pro'ya geçti - bir şifre veya oturum açmam bile gerekmiyordu - hepsi otomatik olarak gerçekleşti. Ayrıca, yazılıma bağlantı içeren bir e-posta aldım (ücretsiz sürümle uğraşmamış insanlar için). Kill switch şimdi çalışıyordu (500 Mb kullanım sınırı geri sayımının kaybı dışında tek gerçek değişiklik budur).

Diğer Platformlar

Avira Phantom VPN, Linux dışındaki tüm popüler platformlarda kullanılabilir. Android sürümünü indirdim ve aynı özelliklere sahip Windows sürümüyle aynı olduğunu gördüm. Uygulama sorunsuz çalıştı ve bu sürüm ile masaüstü uygulaması arasında gerçekten bir fark görmedim.

Android, iOS, Linux

Her sürümü çalıştırmak için minimum gereksinimler şunlardır: Pencereler: Windows 7 ve üzeri. Android: Android 4.0.3 ve üstü. Mac: Mac OS X 10.10 (Yosemite) ve üstü. iOS: iOS 8 ve üstü. Avira Phantom VPN'in şu anda flaşlı yönlendiriciler için mevcut olmadığını da akılda tutmak gerekir..

Gizlilik ve güvenlik

Avira Inc. gizlilik politikasında şunları ifade eder: “ABD veya Kanada'da yaşıyorsanız Avira, Avira, Inc., 330 Primrose Avenue, Suite 610, Burlingame, CA 94010, ABD anlamına gelir. Başka bir yerde yaşıyorsanız Avira, Avira Operations GmbH anlamına gelir & KG, Kaplaneiweg 1, 88069 Tettnang, Almanya. ”Bu nedenle, Avira Phantom VPN aboneleri ABD ve Kanada'da yaşayanlar ABD'nin yetki alanı altında bir VPN satın alıyor. Bu, VPN abonelerine ait verilerin ABD yasalarına ve gag emirlerine (ayrıca CIA ve NSA) tabi olduğu anlamına gelir. ABD genellikle bir VPN'nin kurulması için en kötü yerlerden biri olarak kabul edilir ve Phantom VPN'i ABD ve Kanada sakinleri için başka bir yerde yaşayan insanlara göre çok daha az heyecan verici bir teklif yapar.

ABD dışındaki müşteriler

Diğer herkes için Avira VPN Almanya'da yerleşiktir. Merkezi Konstanz Gölü'nden uzak olmayan Tettnang'da bulunuyor.İyi haber, Almanya'nın bir VPN için ABD'den daha iyi bir yer olması. Ne yazık ki, son yıllarda Almanya çok daha istilacı yasalar getirmektedir (zorunlu veri saklama dahil). 2015 yılında Alman Telekomünikasyon Yasası'nın 113. Maddesinde yeni bir kanun değişikliği yapılmıştır. Telekomünikasyon sağlayıcılarının, telefon görüşmeleri ve internet bağlantılarındaki (web tarama geçmişleri ve meta veriler dahil) trafik verilerini tutmasını gerektirir.

Bu ideal olmasa da, Almanya aslında dijital gizliliği koruyan bir ülke olarak biliniyor. Buna ek olarak, Almanya'da veri saklama yalnızca on hafta boyunca geçerlidir ve yalnızca duruma göre erişilebilir. Bunu, 12 ay boyunca zorunlu veri saklamanın geçerli olduğu İngiltere ile karşılaştırın (ve çok sayıda resmi kurum tarafından izinsiz olarak erişilebilir) ve Almanya'da yerleşik olmanın Avira Phantom VPN için avantajları olduğunu görebilirsiniz..

Ayrıca, geçen Aralık ayında Avrupa Adalet Divanı (Avrupa'nın en yüksek mahkemesi) zorunlu veri saklama özelliğinin aslında Avrupa insan hakları yasalarını ihlal ettiğine karar verdi. Bu Avira Phantom VPN aboneleri için ekstra bir nimet olarak görülebilir (ABD ve Kanada dışında yaşayan). Sonuç olarak, hükümetler (Almanya dahil) halkları üzerinde istilacı mahremiyeti azaltan yasaları zorlamaya çalışırken, Avira'nın diğerlerine göre çok daha az sorunlu bir ülkeye dayandığını kabul edebiliriz. Bu iyi.

Şifreleme Protokolleri

OpenVPN
L2TP / IPsec

Avira Phantom VPN, şifreleme söz konusu olduğunda kullanıcılara herhangi bir seçenek sunmaz. Yazılım, Windows ve Android'de yüksek standartlarda uygulanan OpenVPN ile birlikte gelir. İOS ve Mac'te, Katman 2 Tünel Protokolü (L2TP) / İnternet Protokolü Güvenliği (IPsec) de yüksek bir standarda uygulanmaktadır. İstemci çok basittir ve bağlantı noktası yönlendirmeyi ayarlamak veya Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) ve İletim Kontrol Protokolü (TCP) (OpenVPN) arasında geçiş yapmak mümkün değildir. Buna rağmen, iyi uygulanan şifreleme ile gelmesi nedeniyle, yine de güvenli olduğunu düşünebilirsiniz..

Kütükler

Bir VPN, aboneleri hakkında tuttuğu günlüklerin miktarı ve türlerine göre değerlendirilir. Ne kadar az (tercihen hiçbiri) o kadar iyi değildir. Avira Phantom VPN'i indirdiğinizde, tüm ürün ve hizmetleri için genel gizlilik politikası olan bir gizlilik politikasına erişebilirsiniz. Bu gizlilik politikasında şunlar belirtiliyor:

“Bu bilgiler kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler (“ PII ”) olarak adlandırılan bir şey içerebilir. PII'ye örnek olarak adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve kredi kartı bilgileriniz verilebilir. Cihazınız hakkında kullandığımız bazı bilgiler, kimlik numarasını, IP adresini, yerini, içeriğini, dil ayarlarını ve IMEI kodunu içerir. Cihaz markası, modeli, pil seviyesi, donanım modeli, işletim sistemi sürümü, telefon numarası, SIM numarası, ağ sağlayıcısı ve bellek durumunu da kullanabiliriz. Son olarak, GPS / Wi-Fi ağının konumuna göre bazı coğrafi bilgileri kullanabiliriz. ”

Ayrıca, Kullanıcı Deneyimi ve İstatistikler Avira, “bir ürün veya hizmeti kullanımınızla ilgili topladığımız bilgileri başka bir ürün veya hizmeti kullanımınızla birleştirebiliriz.” Bu nedenle, tüm şirketlerinizi ele alacak bir firmaya sahip olmaya karar verdiğiniz anlaşılıyor güvenliğin ciddi dezavantajları vardır. Teorik olarak, kuşkusuz, iyi bir fikir gibi geliyor ve fiyat harika. Ancak, çeşitli hizmetler birbirine bağlı olduğu ve bilgi topladığı ve siz ve cihazlarınız hakkında içgüdüsel olarak çok şey bildiği için Avira Phantom VPN'de gizliliği ciddi şekilde etkileyebilir.

Bilgi paylaşımı

Avira, verileri üçüncü taraflarla paylaşmak için izin ister. Ayrıca, reklamları hedefleyeceğini de itiraf ediyor: “Topladığımız bilgileri, sizi en çok ilgilendirecek içerik, arama sonuçları ve reklamlar sunmak için de kullanıyoruz. Daha alakalı reklamların daha iyi bir İnternet deneyimi sunduğuna inanıyoruz. Bu aynı zamanda size ücretsiz olarak bazı ürünler veya hizmetler sunarken işimizi nasıl desteklediğimizdir. ”Gördüğünüz gibi, gizlilik politikasının bu kısmı Avira'nın“ ücretsiz ”ile ilgili bilgileri muhtemelen kullanacağından söz ediyor gelir akışı oluşturmak için abone olun. Bu iyi değil ve kesinlikle güvenilir bir VPN'in yapacağı bir şey değil.

ABD merkezli Düşünceler

Daha sonra gizlilik politikasında Avira şunları söylüyor: “Global bir şirket olduğumuz için, kişisel bilgilerinizi yaşadığınız ülke dışındaki bir sunucuda depolayabilir ve işleyebiliriz.” Avira'nın Kaliforniya'da (Kanadalı ve ABD aboneleri), bu nedenle bu, uluslararası VPN kullanıcıları için başka bir endişe katmanı ekliyor gibi görünüyor - verileri ABD sunucularına sarılabilir. Sonuç olarak, bu bir VPN için son derece sorunlu bir gizlilik politikasıdır. Avira'nın benim sağlayıcım olmasına izin vermem beni titriyor. VPN bağlantı günlüklerinin aslında Prime hizmetlerinin diğer öğelerinden tamamen ayrı tutulduğunu beni ikna edip edemeyeceklerini görmek için doğrudan Avira'ya gittim. Bana dediler ki: “Avira Phantom VPN böyle yapıyor değil Izlemek:

 • Ziyaret edilen web siteleri
 • Gerçek IP adresiniz
 • Sörf yaparken kullanılan sanal konumlarınız (IP adresleri)
 • Sizi dosya indirmek veya belirli bir web sitesini ziyaret etmek gibi belirli bir eyleme bağlayabilecek tüm bilgiler.

"Phantom VPN'in izlediği şey minimaldir ve çok net bir işlevsel amacı vardır:

 • Teşhis verileri - Bu, ürünü iyileştirmemize yardımcı olur (örn. Bir kullanıcı bir hatayla karşılaşırsa).
 • Ücretsiz veya ücretli kullanıcıları birbirinden ayırır - Bu, kullanıcı iletişimimize ince ayar yapmamıza yardımcı olur.
 • Tüketilen veri miktarını ölçer - Bu, VPN altyapımızı sağlamanın maliyetlerini kontrol etmemizi ve Phantom VPN'i ücretsiz sağlamaya devam etmemizi sağlar. ”

Hepsi iyi ve güzel ve Phantom VPN'nin sadece minimum bağlantı günlükleri, tek bir kullanıcıya bağlanamaz. Bununla birlikte, Avira’nın iddialarına rağmen gizlilik politikası aboneleri risk altında bırakır (özellikle kullanıcılar yalnızca Phantom VPN hizmetinden daha fazlasına abone oluyorsa).

EULA

Son olarak Avira, abonelerin bir Son Kullanıcı Lisans Anlaşması (EULA) kabul etmelerini de gerektirir. Bu sözleşme (Facebook’lar gibi) sunucularına yüklenen herhangi bir içeriğin Avira tarafından serbestçe kullanılabileceğini belirtir:

“Avira'ya İçeriğiniz İçin Hakların Verilmesi. İçeriğinizi göndererek veya göndererek ya da İçeriğinizi ilgili bir Ürün içindeki topluluklarda veya bu toplulukların herhangi birinde gösterilmek üzere sunarak, Avira'ya telif hakkı içermeyen, kısıtlamasız, dünya çapında, daimi, değiştirilemez, münhasır olmayan ve tamamen alt - İçeriğinizi (kısmen veya tamamen) dünya genelinde kullanma ve / veya başka çalışmalara dahil etme, çoğaltma, değiştirme, uyarlama, yayınlama, tercüme etme, türetilmiş eserler oluşturma, dağıtma, gerçekleştirme, görüntüleme ve başka şekilde tamamen kullanma ve / veya başka çalışmalara dahil etme konusunda lisanslanabilir hak ve lisans bilinen veya daha sonra geliştirilen herhangi bir biçimde, medyada veya teknolojide. ”

Bu, Avira Güvenli Yedekleme ve Sosyal Ağ Koruması'ndan yararlanan Prime abonelerinin, aslında, tüm içeriklerini Avira'ya (bu fikri mülkü istediği gibi kullanabilir) vermek için para ödediği anlamına gelir. Bu, VPN hizmeti için doğrudan geçerli olmasa da, dahil olmaya değer olduğunu düşündüm - Avira'nın müşterilerine nasıl baktığı hakkında kesinlikle bir şey söylediğinden.

Açık konuşmak gerekirse - harika ve inandırıcı bir web sitesine rağmen, Avira ciddi invaziv politikaları olan ve son derece şüpheli firmalarla (Yahoo) bağlantıları kabul eden bir güvenlik firmasıdır (Yahoo).

Son düşünceler

Avira, sunacak çok şeyi olan büyük bir şirket. VPN hizmeti sağlamdır ve iyi hızlar sağlar. Aslında, ücretsiz Phantom VPN planını kullanmak için hiçbir ayrıntıya ihtiyaç duyulmadığından, bunu en iyi ücretsiz VPN'lerden biri olarak düşünüyorum. İyi bir değer, çok yönlü güvenlik paketi arıyorsanız, özellikle birincil motivasyonunuz içeriğin engelini kaldırıyorsa ve verilerinizi ISS'nizden ve hükümetten gizliyorsa, bu firmayı kesinlikle tavsiye ederim..

Avira Phantom VPN ile sahip olduğum tek hafif tutuş, tüketicilerin verilerinin güvenli olmayan bir şekilde kullanılma riskini bıraktığı görülen hepsi bir arada gizlilik planı. Bununla birlikte, Avira bana zaman damgası olmayan veya bir IP adresine bağlı olmayan yalnızca minimum günlüklerin tutulacağına söz verdi. Bu nedenle, VPN'in kendisinden gerekli olan gizliliği sağladığı görülüyor. Basit, şeffaf bir gizlilik politikası sokağınızdaysa belki de başka bir yere bakın.

Avira Phantom VPN'i ziyaret edin »

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me