Bir VPN satın alma söz konusu olduğunda, daha uzun bir abonelik süresi için ödeme yapmanın oldukça büyük tasarruflar elde edeceğinden şüphe yoktur..


VPN sağlayıcıları tüketicileri daha uzun bir süre taahhüt ettikleri için ödüllendirir. Bu, daha uzun bir abonelik dönemini seçerseniz hemen hemen tüm VPN hizmetlerini daha ucuza alabileceğiniz anlamına gelir. Ama gerçek şu ki, çok uzun süre abone olabilirsiniz. Bahsettiğimiz, elbette, kötü tavsiye edilen ömür boyu abonelik.

Mükemmel bir VPN hizmeti bulduktan sonra, ömür boyu hesap almamanın bir nedeni olmadığını hayal edebilirsiniz. Ne yazık ki, bu gerçeklerden daha fazla olamazdı. Bir ömür boyu bir VPN'ye abone olmak asla iyi bir fikir değildir - çünkü uzun vadede yanlış gidebilecek çok fazla faktör vardır..

Öyleyse dalıp gidelim ve her nedene bir göz atalım sonsuza dek bir VPN'e abone olmak asla tavsiye edilmez.

VPN'ler zamanla değişir ve güncellenmesi gerekir

En sevdiğiniz parfümü veya tıraş losyonunu satın aldığınızda, her seferinde aynı kokuyor. Çünkü bu kokunun içeriğinin tüketicilerin mutlu olması için aynı kalması gerekiyor. Bir VPN servisi ile bunun tersi doğrudur.

İyi bir VPN hizmetinin, temel geliştirme ekibi tarafından sürekli olarak iyi durumda olmasını sağlamak için sürekli olarak bakımı yapılmalıdır. Sunucu ağlarının analiz edilmesi gerekir ve çalıştıkları teknolojinin endüstrinin ön saflarında kalmasını sağlamak için düzenli olarak servis ve güncellenmesi gerekir..

Bu çok önemli bakımın yapılmaması kaçınılmaz olarak yavaşça bozulan bir VPN hizmetine yol açacaktır. Ve bu hizmete ömür boyu abonelik satın alırsanız - hatta birkaç yıl önce artık istemediğiniz yararsız bir hizmetin üzerinde oturuyor olabilirsiniz.

Hızlı yavaş

Bağlantı hızları düşebilir

Kötü VPN bakımının göze çarpan bir belirtisi, bağlantı hızlarını her zaman azaltmaktadır. Her yıl VPN'leri tekrar tekrar test eden bir VPN incelemesi olarak, bazı hizmetlerin daha iyi ve bazılarının daha da kötüye gittiğinin farkındayım.

Bir ömür boyu bir VPN'ye abone olursanız, VPN sağlayıcısı paranızı zaten almıştır ve hizmetinin en iyi şekilde çalışması için savaşmaya devam etmek için gerçek bir teşviği yoktur. Bu durgunluk, özellikle VPN zarafetten düşüyorsa ve artık yeni abone almayı başaramıyorsa, hizmetin bozulmasına neden olabilir.

Sonuç? Bir gün yüksek çözünürlükte yayın yapmanıza izin veren mega hızlı bağlantı hızları çoktan gitmiş olabilir. Ve hiçbir şey için iyi olmayan durgun bir VPN ile sıkışıp kalacaksınız.

Müşteri hizmetleri tuvalete gidebilir

Uçucu olma eğiliminde olan yaygın bir VPN özelliği, sağlanan müşteri desteği düzeyidir. Bir VPN yaşlandıkça, zaman içinde gelişeceğini ve e-posta desteğinden 7/24 canlı sohbet desteğine geçeceğini umuyorsunuz. Kuşkusuz, bazen bu olur, ancak diğer zamanlarda tam tersi olur.

Yıllar geçtikçe, VPN uzmanlarımız hizmetlerin umut verici bir şekilde başladığını gördüler, sadece birkaç yıl boyunca azaldılar. Personel, eğitim ve iyi altyapı gerektiren iyi müşteri desteği genellikle bir VPN hizmetinin başarısız olmasının ilk bölümlerinden biridir.

VPN'nizle ilgili bir sorun yaşadığınızda kimsenin yardım etmemesi, ömür boyu abonelik için ödeme yapmanıza rağmen - hizmeti hiç kullanamayacağınız anlamına gelebilir.

Stresli kadın

Anahtar hizmetlerin kaybı

Çoğu kişi bir VPN'in tüm dünyadaki içeriklerin engelini kaldırmasını ister. Ne yazık ki, VPN hizmetleri her zaman istediğiniz temel hizmetlere erişim sağlamaz. Son birkaç yıldır Netflix, BBC iPlayer ve daha pek çok hizmetin VPN IP adreslerini engellemek için çok uğraştığını gördük.

Birçok VPN sağlayıcısı, en iyi çevrimiçi hizmetlerin engelini kaldırma konusunda uzmanlığa sahip değildir ve zaten vazgeçmiştir. Daha fazla zaman geçtikçe işler daha da zorlaşacak ve sevdiğiniz her şeye erişim sağlamaya devam edecek olan son teknoloji geliştirmelere büyük yatırım yapan dünya standartlarında VPN sağlayıcıları olacak..

Netflix Hayır

Şifreleme güncel değil

Bir zamanlar, PPTP şifrelemesi güvenli kabul edildi. Sonra, bir gün, NSA onu kırdı ve sağladığı gizlilik çoktan kayboldu. Şimdi, elbette, VPN şifrelemesinin kutsal kasesi var: OpenVPN. Özelleştirilebilir ve Açık Kaynak olduğu için OpenVPN mükemmel bir protokoldür.

OpenVPN güçlü bir şifre, sağlam yetkilendirme karması ve güvenli bir el sıkışma ile en son standartlara uygulandığında, protokol son derece güvenlidir - verileriniz de öyle. Ne yazık ki, hiçbir şey sonsuza kadar güvende kalmaz.

Zamanla yeni güvenlik açıkları ortaya çıkar. Teknoloji değiştikçe, veri gizliliği sağlayan VPN güvenliği de değişmelidir. VPN protokollerinin profesyonel denetimlerden geçirilmesinin nedeni budur.

Hikayenin ahlakı? Bu yıl abone olduğunuz bir VPN'nin birkaç yıl önce güvenli olmayabileceği düşünülüyor. Dahası, kendinizi VPN ortamındaki değişiklikler hakkında bilgilendirmezseniz, gerçekte verileriniz risk altında olduğunda korunduğunuzu varsayabilirsiniz..

Gizlilik Politikası Vpn Değişikliği

Gizlilik politikaları ve şirket satın alımları

Bir VPN hizmetinin değişikliğe tabi olan bir diğer önemli kısmı gizlilik politikasıdır. Güçlü bir günlük kaydı politikası olmayan bir VPN sağlayıcısının her zaman böyle olacağını varsaymak doğal olsa da - bu her zaman doğru değildir.

VPN firmaları genellikle diğer firmalardan satın alma teklifleri alır. Sadece son bir yılda Norton ve Avast gibi büyük internet güvenlik firmalarının VPN hizmetlerini sunduğunu gördük. Bu büyük firmaların VPN satın almaları mümkün olacak ve zamanla VPN pazarı bugünkü manzaradan büyük ölçüde değişebilir.

Bir firma, ömür boyu abonelik satın aldığınız VPN'yi satın alırsa, muhtemelen VPN'yi kullanmaya devam etmenize izin verilir. Ancak, yeni sahibin gizlilik politikasını aniden değiştirmeyeceğine dair hiçbir garanti yoktur. Bu, üçüncü taraflara satmak için çevrimiçi yaptığınız şeylerin günlüklerini tutmaya başlamasına izin verebilir.

Ne yazık ki, yeni edinen için bir gelir kaynağı olmadığınız için - bir yüksünüz - ve yeni firmanın verilerinizden bir gelir oluşturmaya başlaması muhtemeldir.

Büst

VPN patlayabilir

Birleşme veya satın alma işleminden daha da kötüsü, bir VPN sağlayıcısının iflas edebileceği gerçek ihtimaldir. VPN alıcıya girerse, ömür boyu aboneliğinizi veda edebilirsiniz. Unutmayın, VPN'lerin çalışması oldukça pahalıdır, bu yüzden bir kez ödeme yapmak ve sonsuza kadar kullanmayı beklemek biraz hayal.

Bu bir aldatmaca olabilir

Geçmişte, sadece 13 $ karşılığında ömür boyu abonelik ücreti sunan VPN'ler ortaya çıktı. Bu inanılmaz düşük bir fiyat ve VPN'in herkesin parasını çalmasından kısa bir süre sonra kaybolduğunu görünce şaşıracaksınız! Gerçek olamayacak kadar iyi ise, muhtemelen bir aldatmaca!

Bir veya İki Yıl

Bir ya da iki yıl yeterli

Günün sonunda paran senin. Bir pazarlık olduğuna inandığınız bir ömür boyu VPN aboneliğini fark ederseniz, istediğiniz gibi yapın. Ömür boyu abonelik maliyeti dört veya beş yıllık yıllık VPN tarifelerinden daha ucuzsa, bir kumar oynamaya değer olabilir.

Ancak, VPN'lerin çalıştırılmasının ucuz olmadığını lütfen unutmayın. İyi bir VPN sunucu bakım ve bakım maliyetlerine neden olur, R&D, güvenlik protokollerini, güvenlik denetimlerini ve diğer birçok maliyetli faktörü yükseltme giderleri.

Bu nedenle, bir veya iki yıllık aboneliğe bağlı kalmanız şiddetle tavsiye edilir. Bu, seçeneklerinize periyodik olarak bakmanıza olanak tanır ve o sırada mevcut olan en iyi gizlilik, güvenlik ve internet özgürlüğünü elde ettiğinizden emin olmak için pazarı sık sık karşılaştırmanızı sağlar. VPN'ler, parfümlerin aksine, sonsuza kadar aynı kalmaz.

Görüşler yazarın kendi.

Başlık resim kredisi: iDEAR Replay / Shutterstock.com

Fotoğrafçı: smilingfresh / Shutterstock.com

Maridav / Shutterstock.com, r.classen / Shutterstock.com

Dirk Ercken / Shutterstock.com

Dim Tik / Shutterstock.com, Vetreno / Shutterstock.com,

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me