VyprVPN, hizmetinin kapsamlı bir denetimini yayınlayan ilk ticari VPN sağlayıcısı oldu.


Leviathan Güvenlik Grubu (LSG) tarafından yapılan denetim, VyprVPN'in gizlilik politikasını - ve altında yatan hizmeti - güvenli bir sıfır günlük VPN hizmeti haline getirmek için başarılı bir şekilde değiştirdiğini göstermek için yapıldı..

29 Kasım'daki duyuruya kadar, İsviçre merkezli VPN sağlayıcısının bağlantı günlüklerini 30 gün boyunca sakladığı biliniyordu. Genel olarak sağlam bir VPN servisi olmasına rağmen (bağlantı günlüklerini nispeten kısa bir süre muhafaza eder) VyprVPN’in günlük kaydı uygulamaları her zaman hizmetinde kara leke olarak kabul edilir.

Bunun nedeni, günlüklerin VyprVPN’in hizmetinde bir güvenlik açığı oluşturmasıydı. Bir zaman korelasyon saldırısı olasılığına izin vermek (e2e zamanlama saldırısı).

Bu heyecan verici yeni hamlede, VyprVPN gizlilik politikasını kökten sıkılaştırdı. Sonuç, VyprVPN'i dünyadaki en iyi VPN'lerle aynı hizaya getiren çok daha güvenli ve özel bir VPN hizmetidir.

Dahası, geliştirilmiş gizlilik politikasının yanı sıra yayınladığı denetim sayesinde VyprVPN aboneleri, VPN oturumlarıyla ilgili tüm verilerin bir oturum biter bitmez tamamen ortadan kaldırıldığından emin olabilirler - olağanüstü!

Denetim Logosu

Garanti yok?

Ticari VPN hizmetlerindeki en büyük sorun, iddialarını doğrulamanın inanılmaz derecede zor olmasıdır. Bu, (şimdiye kadar) herhangi bir ticari VPN sağlayıcısının kullanımına her zaman güven duyulduğu anlamına gelir.

Piyasada tam anlamıyla yüzlerce ticari VPN sağlayıcısı var ve gerçek şu ki, bu hizmetlerin birçoğu, onları bir kumar oynamayı sağlayan tehlikeli politikalara ve güvensiz uygulamalara sahip.

Kredilerine göre, güçlü politikaları ve kullanıcıları için gizlilik sağlama konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğu bilinen bir grup yerleşik ve genellikle güvenilir VPN sağlayıcısı vardır. Örneğin, Özel İnternet Erişimi gibi bazıları, günlük olmayan iddialarını mahkemede kanıtladıkları kadar ileri gitti.

Ancak şimdiye kadar, hiçbir VPN tüm hizmetinin ayrıntılı bir denetimini yayınlamamıştır. Bu yüzden VyprVPN’in denetimi çok önemlidir; VPN endüstrisinin geri kalanından tamamen ayırır.

Elbette, denetçiler odadan çıktığı anda VyprVPN'in sunucularını çalıştırma şeklini tamamen değiştirmesi mümkündür. Yani hala bir güven düzeyi var (ve her zaman herhangi bir ticari VPN hizmetinde olacak).

Kesinlikle söyleyebileceğimiz şey, bunun şimdiye kadar elde edeceği en iyi şey olduğu ve gerçekçi bir şekilde, VyprVPN'in VPN'yi LSG'nin son denetimi sırasında bulduğu şekilde çalıştırdığından şüphe etmek için hiçbir nedenimiz yok..

OpenVPN VyprVPN

Ama bekleyin, önceki VPN denetimlerini duydum! Ne oluyor?

VPN'lerin belirli yönlerinin geçmişte denetlendiği doğru olsa da, hiçbir VPN sağlayıcısı bu büyüklükte derinlemesine bir denetim yayınlamamıştır. 2017'nin başında OSTIF, OpenVPN şifrelemesinin bir denetimini yayınladı. Bu yararlı olsa da ve piyasadaki en yaygın şekilde uygulanan VPN şifreleme protokolüne güven üretse de, sağlayıcıların protokolü gerçekten güvenli bir şekilde uyguladıklarını garanti etmez..

2017 yılında Kanadalı VPN sağlayıcı TunnelBear, VPN istemcilerinin, reklamını yaptığı şifreleme ve güvenlik düzeyini sağladığını kanıtlamak için denetlenmesi için ödeme yaptı. Bu övgüye değer olsa da ve kesinlikle platformlarına olan güveni artırmaya yardımcı olsa da, günlük tutma uygulamaları hakkında hala garanti vermez.

LSG'nin sunucu merkezlerini analiz etmesine izin vermek ve tam denetimi yayınlamak, VyprVPN'in çıtayı yükselttiği anlamına gelir. VyprVPN'in sahibi, VPN ağ altyapısının tamamına sahip olan bir internet holdingi olan Golden Frog'a aittir. Bu, abonelerine VPN hizmeti sağlamada hiçbir üçüncü taraf sunucu grubunun yer almadığı anlamına gelir. Bu, denetim ve günlük yok politikasıyla birlikte, hizmetin gizliliğine ve güvenliğine güvenilirlik katar.

İlk

Şu anda kamuya açık alanda kapsamlı ve kapsamlı bir denetimle, VyprVPN aboneleri, VPN hizmetlerinin kayıt dışı iddialarının şeffaf bir şekilde doğrulandığını bilerek ilk kâr elde ediyor. VyprVPN CEO'su Pazar Yokubaitis şunları söyledi:

“Bu hamle ile temel misyonumuzu pekiştirdik.”

“Biz sadece VPN alanında teknoloji lideri olarak kalmak istemiyoruz, aynı zamanda müşteri verilerinin nasıl işleneceği konusunda en yüksek standardı belirlemek istiyoruz. Bunun, diğer VPN şirketlerinin kullanıcılarına karşı şeffaf ve hesap verebilir olması için bir harekete geçirici mesaj olarak hizmet etmesini istiyoruz. ”

Son olarak, geçen yıl VyprVPN'in Demokrasi Merkezi ile ortaklık yaptığını belirtmek gerekir. & “Güvenilir VPN Sinyalleri” raporunu oluşturma teknolojisi.

VyprVPN'i hizmetinde yaptığı değişiklikler için tebrik ediyoruz. Aklımızda, bu değişikliklerin VyprVPN'i hesaba katılması gereken bir güç haline getirdiğine şüphe yok. Diğer VPN'lerin de uymasını umuyoruz ve yalnızca platformlarının kapsamlı bir denetimi için ödeme yapmakla kalmayıp, aynı zamanda tüm denetimi şeffaflık amacıyla yayınlayacağını umuyoruz.

Daha fazla bilmek ister misiniz? VyprVPN incelememize göz atın

kredi:, Anja W / Shutterstock.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me