PureVPN, kitaplarını üçüncü bir tarafa açan en son VPN sağlayıcısıdır ve kayıt dışı iddialarını denetlemek için güvenlik firması Altius IT'yi işe alır.


Denetim sırasında Altius BT, abone tarama etkinlikleri, bağlantı günlükleri, atanmış VPN IP'si, kullanıcının kaynak IP adresi, bağlantı süresi, tarama geçmişi, ziyaret edilen web siteleri, giden trafik ve DNS sorguları ile ilgili hiçbir günlük tutulmamasını sağlamak için PureVPN'i kontrol etti.

Altius IT ayrıca günlük kaydı iddialarını doğrulamak için PureVPN’in ağ altyapısı belgelerini, sistem yapılandırmalarını ve sistem günlük dosyalarını analiz etti. Denetimin tamamlanmasının ardından Altius IT, PureVPN'e tam bir sağlık faturası verdiğini resmi olarak belirtmek için kayda geçti:

PureVPN hizmetini kullanırken bağımsız olarak veya toplu olarak belirli bir kişinin ve / veya kişinin etkinliğinin tanımlanmasına yol açabilecek sistem yapılandırmaları ve / veya sistem / hizmet günlük dosyaları hakkında herhangi bir kanıt bulamadık.

Altius Bilişim

2018 yılında, PureVPN'in FBI'ın sunucuları için bağlantı günlükleri sağlayarak bir suçu çözmesine yardımcı olduğunu bildiren firma, günlük kayıt politikalarını sıfır günlük haline gelecek şekilde değiştirmeye karar verdi.

PureVPN'in FBI'ın bir zaman-korelasyon saldırısı gerçekleştirmesine yardımcı olduğu durum son derece hedeflenmişse ve gözlerimizde itibarını gereksiz yere karartmadı - herhangi bir VPN'nin günlük kaydı hizmeti olmaya karar vermesi her zaman olumlu bir adımdır..

Şimdi, PureVPN, politikalarının su geçirmez olduğuna dair bağımsız bir onay mührü alarak, kütüksiz taleplerini bir sonraki seviyeye taşıdı. Denetim, PureVPN'i, hizmetlerinin bağımsız denetçiler tarafından doğrulanmasını sağlamak için kendi ceplerinden çatallanmış az sayıda ticari VPN ile lige koyuyor.

Denetim hakkında konuşan PureVPN, ProPrivacy.com'a, sonuçların kullanıcılarına hizmette güven vereceğini umduğunu söyledi:

“PureVPN, temel politikalarımızdan yenilik taleplerine kadar yaptığımız her şeyde Müşteri Odaklı olma geçmişini göstermiştir. Aynı şey, her bir geri bildirimi okumak ve e-postaları yanıtlamak için ilk elden geri bildirim almak isteyen müşterilere liderlik yazarak tekrar tekrar gösterilmiştir. Göz atmayan günlüklerden Sıfır günlüğüne olan yolculuğumuz farklı değil. CNET de dahil olmak üzere Endüstrinin en iyi sesleriyle tam GDPR uyumluluğunu sağlayan ilk VPN sağlayıcısı ilan edilmekten ve bugüne kadar eşleşmeyecek kadar kapsamlı bir Gizlilik Politikasına sahip olmaktan gurur duyuyoruz. ”

PureVPN’in sıfır günlük hizmeti olma kararı, onu piyasadaki en iyi VPN sağlayıcılarıyla aynı hizaya getirir. Ve bir PureVPN aboneliğinin fiyatı nedeniyle, hizmeti gerçekten son derece rekabetçi hale getirmeye hizmet ediyor. Şüphesiz, son birkaç yılda hizmetini büyük ölçüde geliştiren birkaç hizmetten biri.

Gizlilik taahhüdü

Günlükleri olmayan bir VPN, sunucularında yalan söyleyen verilere asla daha sonra bir yetki belgesi ile yaklaşılırsa yetkililere verilebilir. Ve PureVPN’in Hong Kong'daki üssü gözetim açısından invazif olmadığı için; PureVPN artık gizlilik açısından çok daha kapsamlı bir unsur olarak kabul edilebilir. PureVPN bize şunları söyledi:

“Bu Denetim, gerçek gizliliğe olan bağlılığımızı daha da güçlendirmek için attığımız bir dizi adım. GDPR'ye ilk uyan ve en şeffaf Gizlilik Politikasına sahip olmanın yanı sıra, PureVPN, 90.000'den fazla güçlü beyaz şapka korsanının topluluğunun hizmetimizi sürekli olarak test ettiği ve güçlendirdiği bir kamu ödemeli hata ödül programı olan ilk ve tek sağlayıcıdır. Güvenlik ve gizliliklerine güvenen 120'den fazla ülkede milyonlarca aboneye daha fazla değer sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. ”

ProPrivacy.com'da buradayken, bu tür denetimin sınırlamalarını kabul ediyoruz - yani, hizmetin belirli bir anlık görüntüde sadece bir denetim olduğunu - bunun VPN sağlayıcılarının ekstralara gitmesinin en iyi yolu olduğunu da anlıyoruz etkilemek ve kullanıcı gizliliğine olan bağlılıklarını kanıtlamak.

ProPrivacy.com'da, kayıt politikalarını bağımsız denetim yoluyla kanıtlama çabası için PureVPN'i taahhüt ediyoruz. Gelecekte PureVPN, NordVPN, VyprVPN ve TunnelBear VPN adımlarında daha fazla VPN'in geleceğini umuyoruz. VPN endüstrisinin itibarını artırmanın, saygın üçüncü taraf denetimlerine düzenli olarak hizmet açmaktan daha iyi bir yolu yoktur. PureVPN yorum yaptı:

“Altius BT'yi seçmeden önce kimlik bilgileri ve yüksek profilli müşteri tabanı nedeniyle düzinelerce değerlendirdik. Ayrıca, bundan önce başka birçok küçük denetim gerçekleştirdik ve bağımsız ve saygın kurumlardan denetim almak için yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. PureVPN, denetimin sürekli bir süreç olduğuna inanıyor ve kullanıcıların hizmetin sözünü tutmasını sağlamak için makul bir süre sonra yapılması gerekiyor. ”

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me