Ted Kim, Özel İnternet Erişimi'nin (PIA) sahibi olan London Trust Media'nın CEO'sudur. Ted benden bazı röportaj sorularını cevaplayacak kadar nazikti.

Bir VPN şirketi işletmeye nasıl geldiniz??

PIA Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucularından Andrew Lee ile tanıştım. İşini bana anlattığı gibi, ona gerçekten ne kadar yardım edebileceğimi merak etsem de, hemen büyülenmiştim. Zamanla şirketi daha iyi tanıdım ve CEO olmadan önce Pazarlama ve Operasyonlarda çeşitli roller üstlendim.Ted Kim Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi, müşterilerin mahremiyetine bakmak konusunda köklü ve imrenilecek bir üne sahiptir. Gizliliğin neden bu kadar önemli olduğunu düşünüyorsun?

Gizliliğin tüm insanlar tarafından kullanılması gereken temel, devredilemez bir insan hakkı olduğuna inanıyoruz. İnterneti kullandığımızda kimsenin ya da herhangi bir şeyin gözetiminden, izlenmesinden ya da izlenmesi korkusu olmaması gerektiğine gerçekten inanıyorum. O günlerde en temel sivil özgürlükler hükümet tarafından vaat edildi ve garanti edildi. Bugün, bu özgürlüklere ve bununla birlikte gizliliğimize yönelik hem iç hem de dış tehdit var. Bu özgürlükler toplumumuzun temeli, özgür dünyanın dayandığı temeller - ve onlar için hala çabalamalıyız. Özgürlük ve dolayısıyla mahremiyet için mücadele edilmelidir..


Gizlilik için savaşıyoruz çünkü “Gizlilik politikamızdır”.

NSA toplu gözetimi hakkında şimdi bildiklerimiz göz önüne alındığında, ABD hükümetinin gag emirleri, Teknik Yardım Emirleri, vb. hem ABD hem de ABD dışındaki vatandaşlara)?

Hükümet gözetimi ile ilgili son endişelere rağmen, ABD hâlâ anayasada gizlilik hakkına sahip, ABD Anayasası'nda mahkeme sisteminde uygulanabilecek Dördüncü Değişiklik de dahil olmak üzere bir ülkedir..

Hukuk alanında Juris Doctor derecesine sahip olduğunuzu anlıyorum. Bu, Özel İnternet Erişimi müşterilerinin gizliliğini savunmak için hiç kullanışlı oldu mu??

Hukuk fakültesine gitmek ve avukat olmak Anayasa Hukuku ve temel sivil özgürlüklerimiz hakkında daha fazla bilgi verdi. Bir şey olursa, PIA’nın gizliliğe odaklanması, bireyler olarak temel haklarımızı savunmanın bizim için ne kadar kritik olduğunu güçlendirdi.

Geçen yıl PIA Rusya'dan çekildi çünkü oradaki yasalar, o ülkede bulunan VPN sunucularını kullanan müşterilerin gizliliğini garanti edemeyeceğiniz anlamına geliyor. “İngiltere batı demokrasisi tarihinin en aşırı gözetimini yasallaştırdı” (Edward Snowden).

Soruşturma Yetkileri Yasası 2016, Birleşik Krallık hükümetine, VPN şirketlerinin, talep üzerine teslim edilmesi gereken ayrıntılı günlükleri tutmalarını talep etme yetkisi vermektedir. Bu yetkiler kullanılırsa (muhtemelen göründüğü gibi), Özel İnternet Erişimi İngiltere'yi de çekecek mi??

Snooper'ın Tüzüğü mevzuatı geçtiğinde resmi yanıtımızda belirtildiği gibi, Özel İnternet Erişimi durumu yakından izliyor ve İngiltere'den çekilmeye hazırlanıyor. IP Yasası, Birleşik Krallık hükümetine İngiltere VPN şirketlerinin aylarca ayrıntılı kayıt tutmasını talep etme yetkisi verirken, bizim gibi İngiltere dışındaki VPN şirketlerinin buna uyması gerekmiyor.

Bir VPN kullanmak, çevrimiçi olduğunuzda gizli kalmanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur. Herkesin çevrimiçi gizliliklerini artırmak için başka ne yapması gerektiğini düşünüyorsunuz??

Güçlü şifreler, ortalama bir kişinin çevrimiçi gizliliğini artırmanın en basit yoludur ve ücretsizdir.!

Bu belirsiz zamanlarda, mahremiyete önem verenlerin karşılaştığı en büyük zorluklar olarak ne görüyorsunuz??

Mevcut zamanlarda ve yakın zamanda ortaya çıkan kitlesel gözetim miktarında bile mahremiyetin en büyük zorluğu, insanların şikayetçi olmaları ve mahremiyetlerinin sürekli olarak her taraftan ihlal edildiğini umursamayı bırakmalarıdır..

PIA'nın şu anda bir işletme olarak yoğunlaştığı başlıca alanlar nelerdir ve planlarınız ne olacak??

Özel İnternet Erişimi aktif olarak küresel düzeyde gizlilik bilincinin ve aktivizminin artırılmasına odaklanmaktadır. Ayrıca, müşterilerimizden gelen geri bildirimler üzerine müşteri destek ekibimizi geliştirmeye odaklanıyoruz.

Issız bir adada yıkanırsanız, hangi öğeyi ve hangi ünlü halk figürünü (canlı veya ölü) en çok yıkanmak isterdiniz? Neden?

Albert Einstein ve yazı tahtası - eğitim amaçlı.

Benimle konuşmaya zaman ayırdığınız için teşekkürler!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me