Aşağıda, şu anda en popüler VPN hizmetlerinden biri olan Özel İnternet Erişimi'ni kuran Andrew Lee ile bir röportaj var. Ayrıca Mt. Gox Live Mt. Dünyanın önde gelen Bitcoin borsası olan Gox ve resmi mobil uygulamalarını oluşturdu. Uzun zamandır mahremiyet savunucusudur. Ona tarihi, PIA'nın geleceği ve bu NSA gözetleme dünyasında mahremiyetin geleceğini sorduk.

logo

Contents

Birkaç şirketin kurucusunuz, neden / nasıl girişimci oldunuz??

90'lı yılların başından beri internetle yoğun bir şekilde ilgileniyorum ve "Seri girişimci" hiçbir şey olmadığı için "çevrimiçi olarak yerine getirilmesi gereken ihtiyaçlar." Genel olarak, şimdiye kadar dahil olduğum işletme / hizmetler kişisel yaşam tarzımla çok uyumlu oldu.

Daha teknik fikirli veya iş fikirli olduğunuzu düşünüyor musunuz??

Daha çok bir iş aktivisti olduğumu düşünmeyi seviyorum, ancak geçmişte yazılım geliştirdiğim biliniyor (Mt. Gox Mobile, vb.).

PIA ile hedefiniz nedir?

PIA ile hedefimiz, çok sevdiğimiz Vahşi Vahşi Batı'yı geri getirmektir, çünkü insanların öğrenmek istediklerini öğrenebilecekleri, söylemek istediklerini söyleyebilecekleri, deneyimlemek istedikleri şeyleri deneyimleyebilecekleri, ve yaratmak istediklerini yaratmak. Bunun kulağa hoş geldiğini biliyorum, ancak hayallerimize ulaşabileceğimiz sınırlar veya sınırlamalar olmayan bir internet hedefimiz.


Genel olarak (hayatta) hedefiniz nedir? 50 yıl içinde kendini nerede görüyorsun?

Değişimi görmek istiyorum. Tek bir ömrün sınırlı olduğunu ve ancak bu kadar çok şeyin başarılabileceğini anlıyorum. Bununla birlikte, teknoloji kullanımı ile gerçekten önemsiz hale getirebileceğimiz acı, acı ve strese neden olan şeyler var.
50 yıl içinde, dünyada hayatta olmayı umuyorum. Ancak, ben olmasaydım, tarihte, getirmeye yardım eden bir adam olarak bilinmeyi umuyorum "mutluluk" bu dünyaya. Aslında, tarihçilerin kendimi böyle etiketlediğini göreceğim.

Tüm şirketleriniz gizlilikle ilgilidir, sizi ilgilendiren gizlilikle ilgili nedir?

Daha doğrusu, mahremiyet eksikliği herkesin yaptığı gibi beni çok korkutuyor. Özel fikrimi gözetim veya diğer veri madenciliği araçlarından başkaları tarafından ele geçirmektense, çıplak, özel parçalarda ve hepsinde dolaşmayı tercih ederim..

PIA, müşterilerinin gizliliğinden ödün vermek yerine kapanacağını belirtti. Görünüşe göre Silent Circle ve Lavabit zaten bu pozisyona zorlanmıştı. Sizce PIA da bu pozisyonda olabilir ve neden?

Bu pozisyona alınacağımıza inanmıyoruz. Hükümetin Lavabit ve Silent Circle'dan yaratılanlar gibi daha fazla PR afetleri oluşturma riskiyle karşı karşıya olmayacağını düşünüyoruz. Bu özellikle doğrudur çünkü Lavabit ve Sessiz Çember'den daha büyük büyüklükteki emirler olduğumuz gerçeğiyle birlikte bu pozisyona konacak olsaydık blogumuzda ne yapacağımızı zaten kamuya açıklamıştık. Bununla birlikte, aktif olarak meydana gelme riskini azaltacak önlemler alıyoruz ve şu anda diğerleri arasında EFF, ACLU ve FFTF hukuk danışmanıyla görüşüyoruz..

Teknik bir bakış açısından, PIA mevcut en tam özellikli VPN istemcilerinden birini sunar (DNS sızıntı koruması, IPv6 sızıntı koruması, internet öldürme anahtarı) - tanıtmak istediğiniz (veya planladığınız) başka özellikler var mı?

Aslında geliştirme hattımızda devam eden veya kuyrukta olan bir dizi özellik var. Bu projelerin olgunluğu göz önüne alındığında bundan daha fazla ayrıntıya giremem ama "ileri" ayarlar alanı yakında arayüzünde çok daha fazla yer alacak.

Android VPN uygulamasını seviyoruz, ancak masaüstü sürümünün (özellikle internet kill switch'i) sunduğu özellikleri kaçırıyoruz. Bunları eklemek için herhangi bir plan var mı?

Pek çok özelliği yakında Android uygulamamıza ekleyeceğiz. Kuşkusuz, Android uygulamamız iç altyapımızı genişletmeye odaklandığımız için hak ettiği ilgiyi göstermedi. Şu anda 547'den fazla sunucumuz var ve müşterilerimize en iyi kalitede hizmet sunmak için altyapımızı genişletmeye devam ediyoruz..

PIA'nın Güney Doğu Asya'daki sunucularda olmadığını fark ediyoruz (bu, oradaki kullanıcılar için PIA önermiyoruz demektir) - bu alanda genişleyen planlarınız var mı??

Güneydoğu Asya'daki sunucular için önemli talepler gördük. Ancak mesele, müşterilerin Hız ve gizlilik açısından Özel İnternet Erişimi'nden beklediği kalite seviyesini sağlayamadıkça müşterilerimize hiçbir şey sunmak istemememizdir. Bununla birlikte, ağlar Asya'da sadece aynı şekilde kablolanmamıştır, yani uluslararası bant genişliği genellikle oldukça sınırlıdır veya aşırı derecede fazladır.
Ancak, sağlayıcılarla görüşüyoruz ve bunu yakında müşterilerimize sunmak için ayrıntılar üzerinde çalışıyoruz! Tam, kısıtlanmamış, doymamış gigabit ağ geçitlerine olan bağlılığımız konusunda çok ciddiyiz ve bu noktada müşterilerimiz için fiyatlarımızı düşük tutmak için oranları müzakere etmek için kasımız var. Lütfen bizi izlemeye devam edin!

Özel bir Linux VPN istemcisi yayınlama planınız var mı??

Yakında özel bir Linux uygulaması da yayınlayacağız! Lütfen öneri / önerilerin gelmesini sağlayın!

PIA 128 bit CBS balon balığı şifrelemesi kullanır. Bunun çoğu amaç için yeterli olduğunu düşünsek de, son zamanlarda Jeffrey Feldman davasındaki 2 şifreli sabit sürücünün çatlaması ve ayrıca NSA'nın şifre çözme görevine doğru çılgın kaynakları bükebileceği bilgisi, 256'ya doğru ilerlemenin zamanının olup olmadığını merak etmemizi sağlıyor bit AES şifreleme. Bunun hakkında düşüncelerin neler?

AES-256'yı kısa bir süre içinde tüm kullanıcılarımız için bir uygulama içi seçenek olarak sunuyoruz. Hızlı istemci yükseltmesi dışında herhangi bir ek değişiklik yapılmayacaktır. Bu özellik, mevcut veya gelecekteki müşterilerimize hiçbir ekstra ücret ödemeden sunulacak.

Bu saldırgan hükümet gözetimi çağında, genel olarak VPN hizmetlerinin geleceği konusunda endişeli misiniz??

Genel olarak internetin tüm manzaralarından korkuyoruz. Bununla birlikte, kullanıcılarımızın gizliliğini geleceğe kadar korumanın yollarını bulabileceğimizden eminiz.

Bu vahiy hakkında ne düşünüyorsun? Edward Snowden bir kahraman mı yoksa hain mi??

Bu vahiylerin saçma olduğunu düşünüyorum. Tüm bunların niyetleri iyi olsa da, bu dünya vatandaşlarının mahremiyetinin yok edilmesi hiçbir şekilde feda etmeye değmez. Edward Snowden'ın toplumu korumak için harika bir adalet yaptığına inanıyorum.

VPN endüstrisini daha iyi hale getireceğini düşündüğünüz bazı gelişmeler nelerdir??

Sanayiyi geliştirecek çok şey var ve şimdi onlar üzerinde çalışıyoruz!

5 yılda PIA'yı nerede görüyorsunuz?

PIA'yı ve tüm endüstrinin birlikte büyümesini görmek istiyorum ve dünyadaki herkes tarafından önemli ölçüde kullanılıyor. Bu, dost rakiplerimizle birlikte dünyanın gizliliğini korumada başarılı olacağımız anlamına gelecektir..

PIA, Reddit'te gerçekten popüler gibi görünüyor, bu kolay bir iş değil! Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

Müşterilerimizin hizmetimizden zevk aldıkları için mutluyuz ve geleceğe kadar tüm müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye devam etmeyi umuyoruz..

Reddit'teki tüm insanlara PIA'nın ABD hükümetinden onları güvence altına almak için güvende olmasını isteyenlere ne söylerdiniz??

İyi mücadeleyle savaşıyoruz ve tüm konu uzmanlarıyla ilgileniyoruz. Seni koruyacağız.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me