Bilgisayar oyun endüstrisinin Yapay Zeka (AI) kullanımını reklam gelirini ve oyun satışlarını arttırmak için aydınlattığı anlaşılan belgeler çevrimiçi olarak sızdırıldı. Gizli belgeler iki gün önce İmgur'da ortaya çıktı ve Twitter'da mermi yapıyor. Sızan belgeler, orijinalse, bilgisayar oyun endüstrisinin AI kullanarak oyuncuları gözetlemek için gitmek istediği korkunç uzunlukları ortaya çıkarır.


"Kullanıcı Gelirini Tahmin Et"

Belgeler, kullanıcılar hakkında ayrıntılı profiller derlemek için gözetim verilerinin toplandığını belirtmektedir. Bir örnekte, hedeflenen akıllı telefonlar yüksek hızlara ulaştıklarında izlenir ve “Google haritalarıyla işaretlenmiş bir yolda” seyahat ederken. Bu olduğunda AI, akıllı telefonun mikrofonunu bağlamak için pasif dinleme teknolojisini kullanır. Belgelere göre, AI daha sonra “gelir tahmin amaçları için araç tipini tespit etmek için motor gürültü hashlibimizden motor sesleri” kullanıyor.

Korkunç belgeler ayrıca telefonların sekiz saat veya daha uzun süre aynı yerde kalıp kalmadığını görmek için izlendiğini iddia ediyor. Bunun doğru olduğu tespit edilirse, hedef “evde” olarak işaretlenir. Onaylanmamış belgeler daha sonra bir kullanıcının evinde gerçekleşen ayrıntılı izlemeyi açıklamaya devam eder:

“Evdeyken, ortak yürüyüş alanının alanını izleyin. Ayak sesi ses düzenlerinden toplanan merdiven sayısı hakkında bilgi ile eşleştirin. Evin kare görüntülerini tahmin edin. ”

““ Z ”Konumu ve Yerel Verileri Programla” olarak işaretlenmiş bir bölümde, oyuncuların olası bir iş yeri için gün ışığında, aşağıdakileri belirtmeden önce nasıl izlendiği açıklanmaktadır:

“Alandaki referans ortalama geliri çaprazlayın. Kullanıcı gelirini tahmin et. Kullanıcı lüksü, eğlence ve oyun bütçelerini tahmin edin. ”

Yatak Smartphone

Evde Rahatlama?

“Örnek Vurgulama” etiketli belgenin bir kısmı “dinlenme zamanlarında yüksek bonus oyun oturumlarının paradoksal olarak premium katılımı teşvik etme zamanı olmadığına” nasıl karar verildiğini açıklamaya devam ediyor.

Sızan belgelerin bu kısmına göre, kullanıcılar "veri bıraktıklarını" anlamak için GSM verileri kullanılarak izleniyor" ve sahip "telefon yatak odasında kucağında ”. O zaman, kullanıcılar ücretsiz bonuslar ve "gelir getirmeyen oyun reklamları" ile hedeflenir." Sızıntıya göre, bu zamanlarda “AI premium reklamları ciddi şekilde caydırıyor.”

İlginç bir şekilde belge, AI'nın bu “rahatlatıcı zamanlarda” premium içerik sunmama ile “sonraki günlerde artan gelir” arasında belirli bir ilişki bulduğunu iddia ediyor.

Bu yeterli değilmiş gibi, AI da sadece anahtar kelimeler için değil, aynı zamanda “kelime olmayan sesler” için de dinler." Örnekler, paketlenmiş öğünlerin tüketilip tüketilmediğini tahmin etmek için kullanılan mikrodalga seslerini ve hatta çiğneme seslerini içerir. Bir çeşit gıda bile AI yazılımı (cips, spagetti vb.).

İlgilenilen diğer sesler arasında ağlama, bağırma, gülme, kapı çarpması ve diğerleri sayılabilir. Aslında belgeye göre, işlenip kataloglanabilen yaklaşık 500.000 “kelimesiz ses” kütüphanesi var.

AI ayrıca, bir oyuncuyu oyundaki gerçek hayatlarına öncelik vermesi için tetikleyen olayları da not eder. Bunlar “Oyalama Olayları” olarak belirtilir. AI, o dikkat dağıtıcı unsurların ne zaman sona erdiğini dinler ve tahmin etmeye çalışır ve daha sonra kullanıcıyı tekrar sosyal medyada hedefli reklamlar kullanarak tekrar oynamaya tetiklemeye çalışır..

Sosyal Mühendislik Oyunları

Sosyal Mühendisliğe Karşı Psikolojik Manipülasyon

“Çizelge K” işaretli bir bölüm, kullanıcıları satın alma işlemlerine zorlamak için psikolojik manipülasyonun nasıl kullanıldığını açıklar. Bu bölüme göre, endüstri sosyal mühendislik lehine psikolojik manipülasyona karşı bir “tepki” gördü - ki bu kullanıcılar tarafından “oyunu geliştirmeye çalışıyor” olarak geliştiriciler olarak algılanıyor.

Bununla birlikte, örnek K1, kullanıcıların, arkadaş listesindeki kişilerin de satın aldığı oyunları satın almaları için “herkes bunu yapıyor ve sadece sığdırmak istiyorum: zararı nedir?” Diye düşünerek manipüle edilebileceğini açıklıyor. AI, uzun oyun oturumlarından sonra oyuncuların yorulmasını bekleyebilir. Bu noktada AI, bir oyuncuyu kazara bir satın alma işlemi yapmak üzere kandırmak için ücretsiz ve ücretli oyun başlıklarının (genellikle mavi ve kırmızı) rengini tersine çevirebilir.

Hacker Oyunları

Saldırıya uğramış Veri Dökümlerini Kullanma?

İnanılmaz derecede kötüleşiyor. Sızan belgelere göre oyun endüstrisi, kullanıcılar hakkında ek veri toplamak için saldırıya uğramış veri dökümlerini de kullanıyor. “Çizelge O” etiketli bir bölüm “yan kanal verilerini nasıl topladığımızı” açıklıyor:

“Bir kullanıcı başka bir yerde kullandıkları bir e-postayı kullanarak hizmete kaydolur. Bu profiller mevcut profillerine entegre edilebilir. 2 Faktörlü telefon numarası başka bir yerde kullanılıyorsa, bu diğer profiller de birleştirilebilir. Sunulan şifre bir sırdır, ancak MD5 karması kullanıcının diğer ayrıntıları ile birlikte tuzlanmadan önce akıllı-arama yapılabilir.

“Kullanıcı saldırıya uğramadan önce başka bir sitenin veya hizmetin parçasıysa benzer ayrıntılar bulunur. Bilgisayar korsanları, bu kullanıcıların veri simsarları için paraya değeceği tespit edilmeden önce açık bir şekilde veri dökümlerini yapıştırmaya gönderirdi. Şimdi kötü alışkanlıklar nedeniyle, bizim gibi şirketler tarafından alınabilecek çöplükleri sadece biraz gizliyorlar. ”

Son bölümün yanında "bunu yaptığımızı itiraf etmeyin" kelimelerini içeren elle çizilmiş bir okla işaretlendiğini belirtmek gerekir..

Oyun Endüstrisi Sızıntısı 1

Kendini koru!

Şimdilik, bu veri dökümünün gerçek olduğu kanıtlanıp görülmediği görülüyor. Bildiğimiz şey, pasif dinleme teknolojisinin ve yapay zekanın gerçek olduğu ve doğru izinlerle uygulamalar gerçekten GSM verilerini ve mikrofonu kullanan insanları izleyebilir. Bu nedenle, bu belgeler, oyun endüstrisinin akıllı telefon kullanıcılarını ciddi gözetim altında tutmak için AI'yı nasıl kullandığına dair kanıtlar gibi görünüyor..

Her zaman olduğu gibi, akıllı telefon kullanıcılarına yükledikleri uygulamalara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Herhangi bir uygulama veya oyun yüklemeyi kabul etmeden önce her zaman invaziv izinleri kontrol edin. Bir oyun mikrofonu kullanmak için izin isterse, lütfen bu tür bir gözetimin meydana gelebileceğini unutmayın..

Son olarak, kullanıcılara büyük hack'lerin ve veri dökümlerinin düzenli olarak gerçekleştiği hatırlatılır. Bu saldırılar genellikle çevrimiçi olarak sızdırılır ve popüler çevrimiçi siteler ve hizmetler için kullanıcıların şifrelerini ve kullanıcı adlarını gösterir. Bu şifreler derin web üzerindeki en yüksek teklif verenlere de satılabilir. Saldırıya uğramış bir kullanıcı adı ve şifre başka bir sitede de kullanılıyorsa, bilgisayar korsanları bu diğer çevrimiçi hizmetlere kolayca giriş yapabilir.

Sızan bu belgelere göre, AI yazılımı üçüncü taraf hizmetlerine erişmek için önceden saldırıya uğramış verileri kullanıyor olabilir. Bu durumda, oyun şirketleri kullanıcıları gözetim altına almak ve onlar hakkında ayrıntılı bir profil oluşturmak için ikincil hizmetlere giriyor olabilirler.

Şimdilik, bu ciddi iddiaların henüz doğrulanmadığı kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, kullanıcılara, tüm farklı çevrimiçi hesapları için her zaman güçlü benzersiz şifreler kullanmaları hatırlatılır - şirketlerin bu tür uygulamaları kullanmasını zorlaştırır.

Görüşler yazarın kendi.

Başlık resmi credit Robnroll / Shutterstock.com

Fotoğraf: Parinya Feungchan / Shutterstock.com, Trueffelpix / Shutterstock.com, REDPIXEL.PL/Shutterstok.com

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me